letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 07Petr 18. 4. 2016 22:02

Tak jak už jsem psal ve vlákně o RB, tak platí
Držitelé prémiových karet MasterCard® (Platinum, World Elite) mají vstup do salonku MasterCard® Lounge zdarma. Držitelé prémiových karet MasterCard® World a Gold od 1. května 2016 hradí vstup ve výši 450 Kč. V případě registrace prémiové platební karty v programu Priceless Specials se klientovi vrátí na účet 350 Kč, finální částka bude tedy 100 Kč. (https://www.eliteprogram.cz/cz/mc-lounge/praha)

Až ze třetího emailu :roll: jsem se od info@eliteprogram.cz dozvěděl:
Dobrý den,
vstup zdarma do letištního salonku JET Lounge a SKY Lounge ve Vídni bude
nadále zdarma (i od 1.5.2016) pro držitelé prémiových karet MasterCard®
(Gold, Platinum, World, World Elite). Doprovod držitele prémiové karty hradí 23 Euro.

V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Děkujeme.
S pozdravem a přáním pěkného věčera
MasterCard ELITE Program Team

-- 18. 4. 2016 22:11 --

Jinak letištní salonek Praha v neděli 10.4.2016:
3 druhy bagetek - sýrová, s tvrdým salámem, nebo s lososovou pomazánkou
3 druhy piv Budvar
džusy - pomerančový, grapefruit, hruška, jablko, multivitamín
víno - Vinum Velké Pavlovice, jakostní Chardonay, Cabernet Savignon
tvrdší - Ballantines, Beefeater
kávovar rozbitý - jen horká voda

Vstup zdarma ... KK ČS World.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 4. 2016 16:10

To nic moc to je jak pro socku od kontaku ta nabidka jidla :D
Kor pokud je to za to kilo :D Leda ze by dotycnej narval par baget do baglu, napil se poradne a dal venku kamosum :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 4. 2016 18:52

Tak treba ja bych pred odletem radeji moc nejedl. Leda az po priletu.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 20. 4. 2016 19:07

Tak před odletem/po příletu mne salónky taky moc neoslovují, ale počítejte pánové i s přestupy - a tam už se mi to líbí (ale Praha a Vídeň nám v tom moc nepomůžou ;-))
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 4. 2016 21:07

Prave to je presne to, clovek nekde leti, super muze se pred odletem najist. Ze by bylo zle myslite? To ja ne, jelikoz v letadle stejne neco jite kdyz je to zdarma a nosej hromady jidla + piti + alkoholu :D To plati u dalkovych letu.
Kratsi lety, to zas clovek neji jelikoz nekde vyleze, leti na festak a nechce resit zachody ze jo :D

Spis jde voto, ze clovek byse najedl jeste tak a potom by uz nic nedostal do sebe v letadle.
Ve Vidni co pamatuju, tak byl treba prestup chvilku a to se spechalo pak uz jinde. Tudiz to by bylo tak leda na votocku tam neco vzit.
Z Prahy uz se taky dobu neletelo.
Po priletu treba do Prahy to zas clovek specha dom a pri odletu z Prahy to zas tam prijde a uz resi spis odlet a specha do letadla :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 20. 4. 2016 21:12

07Petr: Přibližně týden zpět jsem na fóru psal, že Vídeň zůstává zdarma (info z výpisu KK M&M Gold ...). Aspoň to ale máme potvrzeno také i od Elite.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 20. 4. 2016 22:52

Škoda jen, že v Praze to je na Terminálu 1 a ne i na Terminálu 2. Já teď byl 2x služebně v Srbsku, tak je to lepší čekat v salónku, kde je vše zdarma, než si tahat vše na pití a jídlo z domu. V Bělehradě platím KK Cetelem, kurz 1:4,55 RSD, a tak při ceně asi 500 RSD, je tam 1 litr 50 % Rakiji za 110,- Kč. Jenže celníci mi minule v Praze při návratu projeli celý kufr a možný je jen dovézt 1 litr. Ještě že jsem hodil druhý litr kolegovi:-(. V 05/2016 budu 5 hodin čekat na přestup na Vídeňském letišti, tak se KK MasterCard Word hodí. Jen ji u ČS 1.8.2016 zruším.

@eR99: Díky, já vím, že řešilo se to tady v tématu RB, ale myslím, že je lepší na letištní salónky mít jedno téma. Nakonec je na světě víc druhů salónků, než MasterCard.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 21. 4. 2016 04:47

Na to ti pořadím jeden trik. Počkej si na přílet spoje z eu destinace a hlavně! Sundej a zahoď pasek z kufru kde je jméno letiště odkud si přiletěl.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 21. 4. 2016 04:49

Jo a v Německu by se dalo chodit do salonku Lufthansy patrně na zlatou MM od ucb, viděl jsem jí na dveřích v Drážďanech, Düsseldorfu i v Kolíně. 2014.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 4. 2016 05:25

07Petr píše:Škoda jen, že v Praze to je na Terminálu 1 a ne i na Terminálu 2. .

Pořiď si Erste Premier a můžeš neomezeně do Erste salonku :)

Podmínky jsou obrat 100 tisíc měsíčně na účtu (splníš systémem nalej-výlej) a 250 tisíc ročně na kartě (s tím ti za 203 až 206 Kč pomůže Česká pošta).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 4. 2016 05:25

07Petr píše:Škoda jen, že v Praze to je na Terminálu 1 a ne i na Terminálu 2. .

Pořiď si Erste Premier a můžeš neomezeně do Erste salonku :)

Podmínky jsou obrat 100 tisíc měsíčně na účtu (splníš systémem nalej-výlej) a 250 tisíc ročně na kartě (s tím ti za 203 až 206 Kč pomůže Česká pošta).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Prologer 21. 4. 2016 11:48

Super nápad založit téma pro letištní salonky. Ještě by to chtělo sem přesunout všechny příspěvky, které se o nich už napsaly :)

Jinak, minulý týden jsem byl na roadtripu ve Španělsku a po cestě tam i zpět jsem vyzkoušel salonky na T2:
1) PA 8.4. večer - Erste Premier
- k jídlu jen málo obložené chlebíčky, polévka (opět houbová, ta je tam skoro vždycky), chipsy apod. - prostě jako vždy v Erste salonku
- k pití opět obvyklý výběr vcelku slušných tvrdých alkoholů (ta černá absolutka mi přijde super)
2) NE 17.4. dopoledne - RB Premium Banking (v něm jsem byl poprvé)
- k jídlu chlebíčky, croissanty, chipsy. Chyběla polévka! :(
- překvapil mě rozsah alkoholických nápojů - mimo toho co je v MC a Erste navíc 3 druhy italských vermutů, Four Roses Bourbon, různé aperitivy apod. A navíc sekt (Bohemka) a pěkné skleničky na sekt.
- prostředí nesrovnatelné s MC salonkem a i o dost hezčí než Erste

Z mého pohledu je to parádní moct si před letem zajít do salonku, najíst se a trochu popít. V letech po EU už se jídlo ani pití stejně nedává, tak je to o to lepší.
Jen to člověk nesmí přehnat, když jsme loni letěli, tak nám kvůli preparty v salonku uletělo letadlo :D
Naposledy upravil Prologer dne 22. 4. 2016 09:39, celkově upraveno 1
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 4. 2016 12:13

Jaké jsou podmínky pro RB premium banking? Lze získat za obrat?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Dr.D 21. 4. 2016 12:52

Nelze.
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tielk 21. 4. 2016 15:42

250 tisíc ročně na kartě (s tím ti za 203 až 206 Kč pomůže Česká pošta).
Patriku mohl by jsi mi to prosim trochu vysvetlit predpokladam ze tech 250 tisic je utrata zaplacena pres kartu rocne ale te poste nerozumim diky.
Tielk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 4. 2016 15:53

osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 4. 2016 09:41

RB Premium Banking za obrat nejde. Je to na pozvání pro ty, kteří byli u Citigold nebo Citi Premium. A k tomu ještě obrat.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 22. 4. 2016 09:52

Uvidíme, snad bude časem i pro nové klienty.

Ale k tomu RB salonku: vzhledem k tomu, že je na landside, tj. před bezpečostní kontrolou: může tam člověk s letenkou z T1? Může tam člověk po příletu?

Jak už jsem psal jinde: do MC může člověk po příletu. Do Erste ne.
vit.spinka
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 4. 2016 11:44

Chci se zeptat ohledně Raiffeisenbank Lounge, stačí pro vstup kreditka RB nebo je vždy placený? Nikde jsem nedohledal, že by do RB lounge byl pro někoho bezplatný vstup
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 4. 2016 11:49

Klienti RB Premium Banking mají vstup bezplatný (zlatá debetka k eKontům Exclusive/Comfort), je to bývalý Citigold...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 4. 2016 11:54

takže obyčejná Style na to neplatí, opět jen ty gold

takže ve zkratce terminál 2 pro "běžné" lidi těžko dostupný salonek (bud gold u rb nebo erste u čs), terminál 1 stačí i jen ta style kreditka nebo jiná alespoň world a 100 kč za osobu (od 1.5.)

je to tak?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 4. 2016 12:06

Přesně tak, Style nestačí. Musí to být karta Premium Banking (vzadu má symbol letadla).

Ano, na T1 se dostane prakticky každý (MC World/Gold).
Na T2 jen Erste a RB Premium Banking.

RB Premium Banking lze i po příletu. I s letenkou na T1 by neměl být problém.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 4. 2016 12:28

Tak salonky jiných bank, které by umožňovaly vstup svým klientům zdarma nejsou - ale třeba Erste má kromě svého salonku v ceně i 4 vstupy ročně do jiných salonků v rámci Priority Pass (a další s 50 % slevou) - jiné banky už takto vstřícné podmínky nemají (i když už nějaká nabídne k nějaké prémiové kartě Priority Pass, neobsahuje už bezplatné vstupy (v minulosti nabízely třeba zlaté kreditky/debetky GEMB vstupy jen po 10 USD, což byla taky hodně slušná nabídka, ale banka to už taky utla)).

Pak už leda lze získávat vstupy u karet Diners Club za obrat (to nebude pro každého - nelze si ní platit na poště ;-) ), s úplně základní kartou Pure bez poplatku si lze "koupit" 1 vstup do salonku za 150 bodů, což představuje jednorázově obrat 60 tisíc Kč (1 bod za každých utracených 400 Kč), placená varianta Classic má pak 5 vstupů ročně v ceně (no dobrá, lze ji pořídit i bez toho "letištního" balíčku o tisícovku méně) při splnění FUP (obrat na kartě aspoň 7000 Kč měsíčně a nějaké další podmínky) - tady si lze třeba předplatit zdarma i vedení karty a ideálně přikoupit i vyšší kategorii Premium Rewards pro rychlejší sběr bodů, ale všechno to dohromady vychází asi tak na obrat >10 tisíc Kč měsíčně, takže možná až třeba nebudou slušnější cashback programy na kreditkách to bohužel možná až tak nezajímavě nevyjde...

Jinak nedávno vyšel přesně o tom na měšci článek: http://www.mesec.cz/clanky/priority-pas ... i-s-davem/

EDIT: Vstup u Dinersky bez balíčku salonků se základní úrovní Club Rewards je buďto za 150 bodů + 190 Kč nebo za 290 bodů (tzn. obrat 116000 Kč/bod) - to už je trochu dost... :-)
Naposledy upravil fremantle dne 22. 4. 2016 12:38, celkově upraveno 1
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 4. 2016 12:32

Ano, RB salonek přímo i píše, že je ještě ve veřejné části a lze využít i při odletech z T1

takže už jen nějakým způsobem zařídit RB Premium nebo Erste, ale do toho už se mi moc pouštět nechce, přece jen to jsou velké obraty na účtu a útrata kartou (u erste) a to už mi přijde až přespříliš využívání něčeho, kam nespadám (příjmy 100 tisíc kč nemám ani zdaleka a točit to ze svých účtů, nevím no, to už se mi morálně moc nechce)

Edit: ta dinners by teda měla mít 5 vstupů do libovolných salonků za ekvivalent 1000 kč vedení ročně navíc? to už by docela i zajímavé bylo, nad dinners docela uvažuju už kvůli pojištění a tohle léto mám naplánováno zatím přesně 5 letů, na to se tedy ještě podívám

Edit 2: tak na tom článku na měšci píšou u diners 3 vstupy za 690 ročně + pak každý jednotlivý placený
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2016 12:52

Prologer píše:RB Premium Banking za obrat nejde. Je to na pozvání pro ty, kteří byli u Citigold nebo Citi Premium. A k tomu ještě obrat.

A obrat na účtu nebo i na kartě?
Mě zaujaly ty kulturní akce, kamarád získával občas pozvánku ke kreditce a někdy to bylo docela zajímavé.
Může někdo s tímto programem uvést, jestli pozvánky dostává a jak často?

Má někdo nějaký "lepší účet" jinde kde je k tomu nějaký zajímavý "kulturní program"?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Dr.D 22. 4. 2016 12:59

Nevzpomínám si, že bych někdy dostal nějakou pozvánku na kulturní akci (Citigold). Ale možná to bude tím, že nejsem pražák...
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2016 13:05

Ty pozvánky dostával ke kreditce Raifky
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Dr.D 22. 4. 2016 13:12

Aha. Tak uvidím :-)
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 4. 2016 13:32

tomasvlasak píše:Edit 2: tak na tom článku na měšci píšou u diners 3 vstupy za 690 ročně + pak každý jednotlivý placený

Jo, taky jsem na to koukal - od 1. března jsou to už fakt jen 3 vstupy v rámci FUP: https://www.dinersclub.cz/sites/default ... 160304.pdf :-(

Jen v tom článku to vyznívá tak, že si lze koupit nějaký balíček (za 690 Kč :hm - nějaká kachna) k libovolné Dinersce, což ale neplatí * - letištní salonky jsou v "doplňkových službách" zahrnuté jen pro kartu Classic, která stojí ročně 2490 Kč (z toho 1000 Kč stojí služba těch 3 vstupů do letištních salonků, kterou lze deaktivovat) + ještě k tomu plnit další podmínky)... Za těchto okolností teda nic moc, to už je možná lepší mít jen tu základní bezplatnou Dinersku Pure a za každý vstup si zaplatit 490 Kč...

* Viz sazebník: https://www.dinersclub.cz/sites/default ... 1230_1.pdf
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 4. 2016 14:19

tomasvlasak píše:Ano, RB salonek přímo i píše, že je ještě ve veřejné části a lze využít i při odletech z T1

takže už jen nějakým způsobem zařídit RB Premium nebo Erste, ale do toho už se mi moc pouštět nechce, přece jen to jsou velké obraty na účtu a útrata kartou (u erste) a to už mi přijde až přespříliš využívání něčeho, kam nespadám (příjmy 100 tisíc kč nemám ani zdaleka a točit to ze svých účtů, nevím no, to už se mi morálně moc nechce)

Edit: ta dinners by teda měla mít 5 vstupů do libovolných salonků za ekvivalent 1000 kč vedení ročně navíc? to už by docela i zajímavé bylo, nad dinners docela uvažuju už kvůli pojištění a tohle léto mám naplánováno zatím přesně 5 letů, na to se tedy ještě podívám

Edit 2: tak na tom článku na měšci píšou u diners 3 vstupy za 690 ročně + pak každý jednotlivý placený

Kartu RB GOLD si můžeš úpřídit přeci ke každému RB účtu, jen stojí 169 Kč/měs...
PS je nějaký viditelný rozdíl mezi debetkou GOLD BASE a GOLD ? Na GOLD BASE mám jen nápis GOLD, pochybuji, že někdo v salonku bude zkoumat, jestli je to GOLD BASE nebo GOLD...pak se dá jít s GOLD BASE do salonku a nic neřešit.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 4. 2016 14:43

No nevím, jestli je Goldka (ať už placená nebo neplacená varianta) poskytovaná k eKontu Komplet a Premium Banking stejná - někdo tady už nekolikrát zmiňoval, že na té k Premium Banking je piktogram letadla - takže ji jednoduše zkontroluje obsluha na vstupu (jistě tam mají vstupní terminál, kterým kartu proženou a ta už ověří, jestli držitel splňuje podmínky pro bezplatný vstup nebo ne)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 4. 2016 17:10

Překvapivě tam terminál nebyl a obsluha si jen opsala naše jména. Ale piktogram letadla myslim kontrolovala.

Ohledně akci - jednak Erste me často na něco zve, ale mam tam dost peněz i obratu. Zrovna ted jsem na cestě na degustaci vin od Erste. :)
A pak me často zve J&T Banka. V pondělí jdu od nich na tenis (WTA Prague Open) do VIP zóny s rautem. :)
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 4. 2016 17:17

přidávám citaci z emailové konverzace s kontaktním centrem rb ohledně salonku na terminálu

Vstup do tohoto salónku je zdarma pro následující platební karty:
KK FWR
DK Business STANDARD
DK Business PREMIUM
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 23. 4. 2016 08:05

Mám citi premium a jejich debetku, pustí mne do RB salonku?

Jaký účet a kartu vlastně budu mít u RB? Kdy má přijít k transferu?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 4. 2016 18:26

fremantle píše:Tak salonky jiných bank, které by umožňovaly vstup svým klientům zdarma nejsou - ale třeba Erste má kromě svého salonku v ceně i 4 vstupy ročně do jiných salonků v rámci Priority Pass (a další s 50 % slevou) - jiné banky už takto vstřícné podmínky nemají (i když už nějaká nabídne k nějaké prémiové kartě Priority Pass, neobsahuje už bezplatné vstupy (v minulosti nabízely třeba zlaté kreditky/debetky GEMB vstupy jen po 10 USD, což byla taky hodně slušná nabídka, ale banka to už taky utla)).

Pak už leda lze získávat vstupy u karet Diners Club za obrat (to nebude pro každého - nelze si ní platit na poště ;-) ), s úplně základní kartou Pure bez poplatku si lze "koupit" 1 vstup do salonku za 150 bodů, což představuje jednorázově obrat 60 tisíc Kč (1 bod za každých utracených 400 Kč), placená varianta Classic má pak 5 vstupů ročně v ceně (no dobrá, lze ji pořídit i bez toho "letištního" balíčku o tisícovku méně) při splnění FUP (obrat na kartě aspoň 7000 Kč měsíčně a nějaké další podmínky) - tady si lze třeba předplatit zdarma i vedení karty a ideálně přikoupit i vyšší kategorii Premium Rewards pro rychlejší sběr bodů, ale všechno to dohromady vychází asi tak na obrat >10 tisíc Kč měsíčně, takže možná až třeba nebudou slušnější cashback programy na kreditkách to bohužel možná až tak nezajímavě nevyjde...

Jinak nedávno vyšel přesně o tom na měšci článek: http://www.mesec.cz/clanky/priority-pas ... i-s-davem/

EDIT: Vstup u Dinersky bez balíčku salonků se základní úrovní Club Rewards je buďto za 150 bodů + 190 Kč nebo za 290 bodů (tzn. obrat 116000 Kč/bod) - to už je trochu dost... :-)

Jen ted jeste upresnit do jakych salonku a kde to prakticky lze jit s tou Diners? Praha? Viden? nebo nekde nahodou v Jizni Americe?
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 22. 5. 2016 08:49

Jak je to vlastně s těmi vstupy do letištních salónků v rámci účtu Erste Premier? Na fóru se názory na volné vstupy, zejména pro doprovod, trochu liší. (Ani bankéř mi to nebyl schopný pořádně vysvětlit.)

1) Erste Premier Lounge (Praha, T2): Držitel karty neomezený počet vstupů. Děti do 12 let zdarma. U doprovodu je uvedeno "U personálu recepce salonku se dále informujte o možnostech volného přístupu i pro Váš doprovod, pokud nevlastní kartu s logem Erste Premier (ČS Premier)". Jaká je tedy realita s doprovodem?

2) MasterCard Lounge Praha (Praha, T1) (EDIT): Klienti Erste Premier mají vstup zdarma. Doprovod?

3) Letištní salónky Vídeň: Držitel MasterCard World Elite vstup zdarma. Doprovod 23 EUR.

4) Priority Pass: 4 Vstupy za kalendářní rok zdarma pro držitele Priority Pass. Volné vstupy může použít také doprovod?
Naposledy upravil eR99 dne 22. 5. 2016 09:38, celkově upraveno 1
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 5. 2016 09:14

Erste Premier Lounge je snad na T2, ne? https://www.erstepremier.cz/banka/appma ... _12446.xml

Jak to je s doprovodem tam, přesně nevím (na stránkách jak správně píšeš to uvedeno jednoznačně není), ale:

Na T1 je leda MasterCard Lounge a tam platí zvláštní podmínky (držitelé MC World Elite (nikoliv World = součástí jsou m.j. i debetní karty vydávané v programu Erste Premier a ty mají vstup zdarma i s doprovodem - 4 osoby)

Do letištních salonků Jet a Sky Lounge ve Vídni má v rámci programu Elite (pozor, tyto salonky jsou i zahrnuty do Priority Pass, kde platí zase jiné podmínky) pouze držitel "prémiové" karty MC (platí pro World, Gold, Platinum i World Elite): https://www.eliteprogram.cz/cz/mc-lounge/viden, doprovod je v Elite programu vždy zpoplatněn. Ale ve Vídni je pak ještě Air Lounge: https://www.prioritypass.com/loungesear ... 6116e8923d, kde je vstup na Priority Pass (tam se uplatní ten kontigent 4 volných vstupů u Erste Premier)

Takže jde spíš o to, že debetka MC World Elite má u Erste Premier pod sebou 3 různé programy, které umožňují vstupy do salonků (Erste Lounge na T2 v Praze, Elite pro vstupy na T1 v Praze, Sky a Jet Lounge ve Vídni a Priority Pass)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 22. 5. 2016 09:43

V Praze na T1 jsem měl, jak jsi správně opravil, na mysli "MasterCard Lounge Praha".

A do salónku Air Lounge ve Vídni vezmu jakožto držitel Priority pass, také doprovod zdarma (v rámci 4 volných vstupů k Erste Premier)? Nebo ty 4 volné vstupy jsou použitelné pouze pro držitele Priority pass a doprovod vždy něco doplácí ?
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 5. 2016 10:19

Já sice osobní zkušenost nemám (nemám Erste Premier), ale pokud jsem správně pochopil sazebník a uživatel vit.spinka to potvrdil: viewtopic.php?f=316&t=1131529&p=11179621#p11179621, tak jsou tam 4 vstupy bez ohledu na to, kdo je využije (no dobrá, jeden z toho zřejmě musí být vždy držitel karty), takže by mělo být jedno, jestli využije vstup dvakrát držitel + 1 doprovod nebo jednou držitel + 3 krát doporovod.

Ve Vídni by ses měl s Priority Pass dostat tedy i s doprovodem zdarma do salonků (tedy i do Jet a Sky Lounge), akorát bude třeba využít jen priority Pass a ne Elite program.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 22. 5. 2016 12:53

Pokud tento poznatek vychází z osobní zkušenosti uživatele viz.spinka, tak Priority Pass k Erste Premiér je rozklíčován.

(V podmínkách Erste Premier či Priority pass se mi k tomu doprovodu nepodařilo nic najít...)
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 5. 2016 14:31

Je to přesně tak.
Loni jsem měl po cestě do USA 6 hodin přestup v Moskvě a šli jsme tam do salonku s přítelkyní a normálně mi to započítali jako 4 vstupy (vstup je tam omezen na 3h, takže 2x na osobu a bylo to pro 2 osoby).

Blbé je, že nikde není vidět kolik vstupů člověku zbývá. Takže pokud by to třeba někdy v salonku špatně naúčtovali, tak se to člověk nemusí dozvědět.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 22. 5. 2016 15:24

Takže místo 2 vstupů (co osoba, to vstup), ti chybně započítali 4 vsupy?
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 22. 5. 2016 15:53

Vstup je na 3h, on měl na přestup 6h, tedy dvě osoby si zaplatili dva vstupy na 3h.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 5. 2016 16:59

Přesně tak. Předem mi to oznámili, že to bude muset být za 2 vstupy pro každého. Ale kartu protáhli jen 2x, tak jsem si říkal co když na to třeba zapomněli a naúčtovali mi jen dva. :) Tak je právě škoda, že se to nedá ověřit.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarKom 24. 5. 2016 11:57

Možná by se to dalo rozklíčovat podle účtenky. Loni jsem měl s rodiči přestup v Londýně, použil jsem Priority Pass na 3 vstupy do No.1. Po projetí platebním terminálem mi předali účtenku. Bohužel jsem to dále nezkoumal.
Co se týče ERSTE Premier lounge na T2, potom minimálně jedna osoba jako doprovod zdarma je (ověřeno květen 2016). Jen chtějí vyplnit nějaký papírek s pár údaji - jméno, email atd.
MarKom
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 11. 7. 2016 17:10

fremantle píše:Já sice osobní zkušenost nemám (nemám Erste Premier), ale pokud jsem správně pochopil sazebník a uživatel vit.spinka to potvrdil: viewtopic.php?f=316&t=1131529&p=11179621#p11179621, tak jsou tam 4 vstupy bez ohledu na to, kdo je využije (no dobrá, jeden z toho zřejmě musí být vždy držitel karty), takže by mělo být jedno, jestli využije vstup dvakrát držitel + 1 doprovod nebo jednou držitel + 3 krát doporovod...

Dnes mi při zakládání ČSOB Premium řekl bankéř vcelku důležitou změnu. ČSOB si u Priority Pass (vydán ke KK World Elite) vyjednala změna. Nově, když salónek navštívíš sám, vezme ti to pouze 1 vstup. (Dříve to bylo opravdu tak, že každý vstup do salónku ukrojil z Priority Pass dva vstupy nezávisle na poštu osob.)
KK mi ČSOB vydala. Ovšem o dalších 50k zatíženy registry . Ale další 4 vstupy do salónku navíc... ;-)
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 7. 2016 18:01

Na jakém základě ti vydali kreditku??Mi jí chtěli taky založit a nakonec nevyšla..ovšem žádost proběhla bez jakýkoliv údajích o výši příjmu,splátek úvěrů,členů domácnosti apod
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 11. 7. 2016 19:17

Měl jsem s sebou potvrzení o příjmu.

Dle diskuze s bankéřem mají pro nové klienty předschválenou KK na 20-25 k max. Bez transakční historie (či potvrzení o příjmu) asi jen tak ČSOB tuto KK nevydá. 50K jakožto minimum pro KK World Elite je pro nově příchozí už příliš...
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 11. 7. 2016 20:20

Tak jsem minulý týden při cestě na dovču vyzkoušel salónek v Brně.
A opravdu jsem se nestačil divit. Je to malá, ne moc pěkná místnost s výhledem na odbavovací halu vybavená asi 8 dřevěnými křesly. Bez baru a bez obsluhy.
V rohu byl zvonek, ale nikdo na něj nereagoval. Ptal jsem se tedy lidí v salonku a říkali, že se pro jídlo musí chodit do bufetu vedle :D
Tak jsem tam šel, v bufetu fronta asi 10 lidí. Tak jsem se ptal a říkali, že se objednává tady, ale alespoň jsem mohl tu frontu přeběhnout. Objednali jsme si víno, kolu, bagetu a tyčinku a když jsem chtěl druhou tyčinku, tak mi řekli, že už je toho moc a nedali mi ji :D
Dali mi to a já si to odnesl sníst do salonku. Bageta suchá, víc jak dvacku bych za ní nedal. Víno průměr, celkem mi i chutnalo.
Celkově tedy opravdu výrazný zážitek, velké překvapení po pražských a světových salóncích :D
https://www.prioritypass.com/en/lounges ... 7ac9b7b814
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 11. 7. 2016 20:25

O Brnu jsem také přemýšlel. Nečekal jsem moc, ale tohle, co popisuješ, je bída. Nechápu, jak ten vstup může být na stejné úrovni s ostatními salónky v rámci Priority pass....
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 12. 7. 2016 07:51

Netestoval jste někdo mKreditku Plus v salónku ve Vídni?
http://www.mbank.cz/osobni/karty/mkredi ... l#tab_0015

Dle mFóra (http://www.mbank.cz/forum/thread,239076,,4.html) to je nejistý.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 12. 7. 2016 08:06

Tak to je dost špatná zpráva. Co jsem zatím vyzkoušel pár salónků na normálních letištích, tak to všude mělo normální úroveň odpovídající +/- salónku MC na T1.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Neuromancer 12. 7. 2016 16:24

eR99 píše:Měl jsem s sebou potvrzení o příjmu.

Dle diskuze s bankéřem mají pro nové klienty předschválenou KK na 20-25 k max. Bez transakční historie (či potvrzení o příjmu) asi jen tak ČSOB tuto KK nevydá. 50K jakožto minimum pro KK World Elite je pro nově příchozí už příliš...

Mně dali jako novému klientovi v ČSOB KK MC World Elite na 50 000 bez jakéhokoliv potvrzení o příjmu.
Neuromancer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 7. 2016 12:44

Prologer píše:Dali mi to a já si to odnesl sníst do salonku. Bageta suchá, víc jak dvacku bych za ní nedal. Víno průměr, celkem mi i chutnalo.
Celkově tedy opravdu výrazný zážitek, velké překvapení po pražských a světových salóncích :D
https://www.prioritypass.com/en/lounges ... 7ac9b7b814

Tohle napiš na priority Pass. Nejspíše to vůbec neví, salonek si obvykle účtuje nějakých 24 euro a měl by poskytnout tomu odpovídající servis.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod eR99 13. 7. 2016 13:28

Z PP by měli poslat do Brna 'Mystery shoppery'. Jinak si také myslím, že by bylo fajn na základě tvé návštěvy jim napsat....
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod honzik28 22. 7. 2016 10:29

Jen pro zajímavost - 9.7. MasterCard Lounge Praha salónek, na staré Citi Mall karty já i manželka vstup ještě zdarma, obsluha říkala, že ještě asi nejsou přetransformované, ale spíše bych řekl, že jen čekají na převydání nových karet od RB. Za syna jsem vstup 450,- zaplatil kartou MC GOLD ud UCB a vratka 350,- přistála na účtu.
honzik28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goropes 11. 8. 2016 08:58

Mám pár dotazů ke kartám od Erste:
-jsou ještě nějaké salonky kromě Prahy T1 (MC), T2 (Erste) a Vídně dostupné zdarma jen na základě Visa Infinite nebo MC World Elite?
-skupina Erste je relativně velká, Mastercard má defakto globální působnost, to dělají salonky zrovna jen v PRG a VIE?

Priority pass:
-provedl jsem registraci na stránkách služby, nahrál aplikaci do telefonu. Prý bych měl vidět nějaké údaje o kartě a digitální verzi PP, ale nic z toho se mi nezobrazuje.
-jde nějak zjistit, kolik vstupů zdarma už mám vyčerpáno, kolik zbývá, atp.?
-četl jsem diskusi výše, ale nemám jasno - můžu teda vzít hosta zdarma v rámci volných vstupů?
-pokud volné vstupy vyčerpám, další stojí vždy 12 euro (stejná cena pro všechny salonky v sítí PP?)
-platba se odečte automaticky z VISA Infinite, nebo můžu zaplatit i jinak? (cash, jiná karta propojená s eurovým účtem..)?
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 11. 8. 2016 09:27

Taky jsem se zaregistroval do té aplikace, ale nevidím tam nic. Ani historii, kde jsem už s PP byl. Takže ani nevidím, kolik mi zbývá vstupů (on není problém pamatovat si, kde a kolikrát jsem byl; ale nevím, od kdy přesně se počítá těch "každých 12 měsíců"). Kdyby mě to trápilo, asi bych napsal své bankéřce, ta by to měla zjistit.

Taky mě to překvapilo, ale kromě Prahy a Vídně o žádných saloncích zdarma (Erste/MC nebo Visa) nevím.

Hosta jsem normálně na PP bral, zdarma jsou 4 vstupy a je jedno, jak se to rozdělí mezi vlastníka/hosty. (Ale teroreticky může salonek omezit počet hostů na jednu PP, bude to tam napsáno u popisu salonku v PP aplikaci/webu, stejně jako do kolika let jsou děti zdarma).

Všechny vstupy navíc by měly stát stejně. Zatím jsem žádný neplatil (vždy jsem se vešel do těch 4/rok), takže netuším, jak se to platí. (Tipl bych, že to nejde přes platební kartu, ale přimo PP -> Erste.)
vit.spinka
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 11. 8. 2016 14:44

Sky lounge ve Frankfurtu?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 11. 8. 2016 16:22

Na zlatou Miles @ More jsou vstupy v Německu, ale nevyzkoušel jsem, protože mi ji ucb zamítla. (Viděl jsem na dveřích salonků v Dresden, Bonn, Dusseldorf).
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 11. 8. 2016 16:49

Ja myslím, že to bude len pre karty vydané v Nemecku, inak by sa tým Unicredit dávno chválil.
https://www.miles-and-more-kreditkarte. ... index.html
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 8. 2016 17:59

Vstupy poskytnuté k platebním kartám můžou být řízeny různě - bankou, karetní asociací, nějakým podprogramem (jako má třeba Diners Club Lounges), či doplnkěm třetí strany (Priority Pass)...

To co nabídne banka je zpravidla známo, protože ten salonek bude nejspíš její (Erste, RB Lounge), co nabídne karetní asociace, tak taky, protože to nenabízí plošně, ale s nějakou teritoriální platností (se specifickými kartami vydanými v tuzemsku se dostaneš do našeho salonku/nasmlouvaných salonků) - to je i případ Elite programu od MC, kdy k určitým typům karet vydanými bankami v ČR (a SR) nabízí zvýhodněné vstupy do Vídně a Prahy.

Ale salonky MC jsou skutečně po celém světě, nejblíže třeba v Budapešti, ale s "naší" kartou se tam lze dostat jen za poplatek (bez ní vůbec - třeba jsem se tam konkrétně koukal před pár lety na podmínky - tehdy jsem měl obyčejnou Worldku od RB a Citi, vstup by vyšel na 20 €, doprovod by se nedostal, na druhé straně držitelé karet vydaných v Maďarsku tam měli přístup zdarma - ale třeba by se pak zdarma nedostali do salonku MC v Praze).

Pokud by bylo nabízeno ke kartám něco navíc, tak by to banky zcela jistě propagovaly jako výhodu.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 11. 8. 2016 18:47

Miles & More je bonusový program Lufthansy a její aliance, takže by se to mělo řídit spíš dle jejích podmínek, nikoliv vydavatelské banky
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 8. 2016 19:12

Miles & More je už program třetí strany, takže tam platí jeho podmínky, nezáleží, jestli členství vzniklo tím, že jsem držitelem karty nebo jsem ho získal jiným způsobem - v podstatě tady není až takový rozdíl vůči Priority Pass, taky je to program třetí strany...

Pro vstup do salonků v rámci programu M&M je třeba mít členský status nejméně Frequent Traveller, ale pak se to pořád týká jen Lufthansa Business Lounges, nějaký rozumný výběr je pak až na úrovni Senator a výše: http://www.miles-and-more.com/online/po ... 47184&l=en
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarKom 15. 8. 2016 19:31

vit.spinka píše:.. ale nevím, od kdy přesně se počítá těch "každých 12 měsíců")..

Na tohle jsem se osobně ptal.

Jedná se o 4 vstupy za kalendářní rok. Takže od 1. ledna čistý štít.
MarKom
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 12. 12. 2016 08:00

Za jak dlouho od osobního požádání na pobočce ČS o Erste Premier jste obdrželi Priority Pass?
Jak salonek pozná, že to je první až čtvrtý vstup v roce, který by měl být zdarma, a ne třeba pátý vstup na Priority Pass, který se už platí?
Naposledy upravil 07Petr dne 12. 12. 2016 08:51, celkově upraveno 1
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 12. 2016 08:23

PP k EP dostaneš společně s platební kartou Visa Infinite...

Salonek nezajímá, kolík vstupů jsi využil, on zadá počet hostí a dostane zaplaceno od PP, jim to uhradí banka a banka následně klientovi - první 4 vstupy platí ale právě banka.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 23. 2. 2017 17:17

Salonek ERSTE Premier na T2 - zdarma jako host může být jen "člen rodiny" - ověřeno, že OK je bratr, dcera, manželka...

Nevíte, jestli jako člen rodiny bude brána i neteř?
Neteř je dcera sestry, po svatbě má jiné příjmení, čili ani neteř se nejmenuje stejně jako já.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 2. 2017 22:08

Nemohla by to využít třeba i sestra otce manžela dcery syna mého švagra? :hm
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 23. 2. 2017 23:07

:roll:
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 2. 2017 06:41

Konec ledna - asi 25. nebo tak nějak, čili před měsícem. Předtím v prosinci.
Slečna na recepci salonku říkala, že jako hosta zdarma můžu mít jen člena rodiny. Dcera i bratr prošli úplně bez problémů, jen se museli zapsat.

Potřebuju jen zjistit, jestli neteř (tedy bratrova dcera) bude ještě taky "člen rodiny".
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 24. 2. 2017 07:07

Člen rodiny je matka, dcera, manželka (družka), sestra. Nebo to samé v mužském rodě. Nikdo víc.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 2. 2017 08:27

saabik píše:Člen rodiny je matka, dcera, manželka (družka), sestra. Nebo to samé v mužském rodě. Nikdo víc.

To plyne z něčeho obecného, nebo to je takhle definované u Erste? Díky.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 24. 2. 2017 08:38

Mně minulý týden, kdy jsem tam byl, řekli přesně to, co mají uvedeno na jejich webu:
https://www.erstepremier.cz/banka/appma ... _12446.xml

"Do Erste Premier Lounge mají přístup klienti Erste Premier po předložení jakékoli platební karty s logem Erste Premier (ČS Premier) vstup automaticky zdarma. Vstup zdarma mají také jejich děti do 12 let."
..... a všichni ostatní musí platit.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 2. 2017 09:48

Před měsícem jsem tam byl se svým bratrem. Vůbec žádný problém, zeptal jsem se, jestli bratr je člen rodiny, kterého můžu vzít zdarma sebou do salonku, bylo mi to potvrzeno, musel se jen zapsat a uvést své telefonní číslo (to fakt nevím proč, kvůli nějaké nabídce??).
A bylo to.

V prosinci s dcerou (15 let), také naprosto hladce a bez problémů.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 24. 2. 2017 17:17

,,, jen aby nedošlo k tomu: "Vstup pro doprovod klientů je umožněn po vyplnění vstupního poukazu za poplatek 720,- Kč, který bude stržený z platební karty klienta." 8-)
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 2. 2017 21:36

Ne, opravdu ne, je to fakt zadarmo :D
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 2. 2017 16:16

Tak já tu neteř ověřím tento týden a dám vědět, jestli ji můžu mít jako hosta nebo ne.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 28. 2. 2017 17:01

Tak se prosím zeptej, jestli mohu vzít (zdarma) oba rodiče :-)
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 2. 2017 17:15

Neboli zjistím, jestli neteř je člen rodiny a kolik členů rodiny můžu vzít zdarma jako hosty.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 3. 2017 16:22

Takže ověřeno - neteř je OK, oba rodiče jsou taky OK.

Ale nemůžu vyloučit, že ta neteř by nemusela projít pokaždé. Tentokrát ale bez problémů. Ty dva rodiče jsou naprosto v souladu s podmínkami, takže tam je to na 100%.
Nicméně pracovnice na recepci zmiňovaly, že Erste může rozhodnout a bude to jinak - třeba vůbec žádný host. Nicméně aktuální podmínky opravdu dovolují dva hosty (pochopitelně pouze členy rodiny).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 3. 3. 2017 16:58

Ď.

Ušetřím Priority pass... :lol:
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 3. 2017 19:00

Takze tam muzu vzit 4x sebe na Priority Pass, kamose nejspis ne, leda ze bych uvedl ze je teda pribuznej a zije v rodine? :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2017 15:30

Včera vyzkoušeno, že do MC salonku lze jít po přiletu s "proletělou" letenkou :).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lafayette16 10. 3. 2017 11:16

ripper6 píše:Takze tam muzu vzit 4x sebe na Priority Pass, kamose nejspis ne, leda ze bych uvedl ze je teda pribuznej a zije v rodine? :)

Ono se to příbuzenství asi nijak nekontroluje... Stačí to prohlásit.

-- 10. 3. 2017 12:16 --

PatrikChrz píše:Včera vyzkoušeno, že do MC salonku lze jít po přiletu s "proletělou" letenkou :).

Na T1 bez problémů. Na T2 nelze na kartu Erste. Na Priority Pass samozřejmě ano.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 25. 4. 2017 11:08

Salónek SAT (vchod na PP) na terminálu 1 Changi, Singapur: téměr perfektní. Klid, wifi, v 6 odpoledne, kdy tady sedím, obsazenost tak 20 %. Dobré víno, jídlo, nápoje, automaty na kvalitní (italské) kafe, vynikající minizákusky. Na ochutnání dost věcí z místní kuchyně. Naprosto špičková je pak individuální sprcha spojená se záchodem, umyvadlem, fénem, před ní si člověk vezme velkou huňatou osušku. Po celonočním letu jsem si nic lepšího nemohl představit.
Do salónku dNata na PP nepouštějí.

Naprostá bída v Paříži na terminálu 2E, který vypadá jak hlavní nádraží na začátku rekonstrukce a kde se žádný PP salónek vůbec nevyskytuje. Z druhé strany slušné sendviče s nápojem za 5 EUR není zase tak špatná nabídka.

Salónek EP v Praze po poledni z jídla kolínka, šunkový salám, sýr a pár jakoby obložených housek, pití základ, brambůrky, kafe. Jako dá se, ale není to žádný šlágr.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 3. 5. 2017 07:35

saabik píše:Člen rodiny je matka, dcera, manželka (družka), sestra. Nebo to samé v mužském rodě. Nikdo víc.

Já jsem v byl v ERSTE salonku na T1 v Praze na podzim a normálně jsem vzal s sebou kolegu z práce - nikdo nic nesledoval. Prostě mám 4 vstupy ročně a o rodinných vztazích nikdo nemluvil.

Nebo je to novinka od letoška?

Jinak na T2 běžně chodím do salonku RB s kolegou (mám kartu se symbolem letadla), který je o poznání horší než ten ERSTE salonek, ale na rozdíl od salonku MC tam má kolega vstup zdarma, takže je to jasná volba.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 5. 2017 07:42

Tady si směšuješ dvě věci. Vstup do Erste salonku na Pritority Pass kartu (tam je opravdu všem buřt, kdo na ní jde, prostě "kus jako kus") a vstup na Erste kartu (nečerpají se volné vstupy na Priority Pass).
Klientům Erste je právě o ten druhý způsob, aby si "neplýtvali" ty 4 vstupy, když na Erste kartu mohou do Erste salonku kolikrát chtějí.

PS: nějaký způsob, jak se dostat ke kartičce se symbolem letadla bez nutnosti mít u RB uložen ten 1,5 milonu prakticky bezúročně (tedy na 0,5 % p.a.) a investovat nechci?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 5. 2017 07:54

Ja to pletu teda taky, jako ze ukazu u salonku Visa Erste debetku a oni na ni pusti zdarma? To se me nejak nezda. Neplati to nahodou jen v Praze?

Ja mel za to ze na Priority Pass to ma vyhodu ze to muzu skoro kdekoliv na svete a nemusim resit jen Praha - Viden.
btw jinak ty salonky to je nekdy des zazitek... tak treba Diamond Brusel to je jak lacinej bufac, sejr, krojsant, salam, nejaky to piti. Stolky a prostredi to je des, ze by nekdo za to platil snad nemuzou myslet vazne.
Madrid treba to uz byla jina, kresla, stolky konecne normal, pc s internetem. Piti fajn ale na to kolik to ma normal stat, tak jako obyc sejr, sunka nejaka to teda porad nic moc. Cekal bych vyssi uroven.
Abyse to vyplatilo to abych nabral celej batoh tech piticek nemit to zdarma :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 5. 2017 08:08

O Praze mluvím, tady to platí určitě - prostě ukážeš jakoukoliv Erste kartu (Visa/MC, debetní/kreditní) a máš vstup zdarma (a možná i s doprovodem, to se zde v diskusi řeší, kdo ještě jo a kdo už ne-e).

Varianta druhá - ukážeš Priority Pass a máš vstup s kým chceš, ovšem odečítají se volné vstupy.

Jak by to bylo v nějakém jiném Erste salonku (na jiném letišti, než v Praze) nevím, docela by mě to zajímalo.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 5. 2017 09:37

PatrikChrz: no i tak spatny to nebylo ale kdyz zvazim ze ted poletim treba az za rok zas nekde, tak celej rok jak blbec ted musim udrzovat preposilani penez a to jen proto abych pristi rok mel pojisteni a zas vstupy do salonku.
Ja zas rocne tolik nelitam a kdyz uz tak aspon na mesic s x prestupem. Tam je to pak dobry v tom, ze kdyz tam cekam tak napiju se neco a hlavne kdyz je tam pc s internetem. Ten totiz na cestach nemam a tak ho vocenim tak ruzne.

Dekuju za vysvetleni. Praze jsem to ani neuzil, jelikoz to jsem uz sel na odbaveni a zas tolik necekal. Jinde mam flasku skladaci, tak napustim vodu a mam piti i do letadla na kratsi let.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 4. 5. 2017 10:57

PatrikChrz píše:Tady si směšuješ dvě věci. Vstup do Erste salonku na Pritority Pass kartu (tam je opravdu všem buřt, kdo na ní jde, prostě "kus jako kus") a vstup na Erste kartu (nečerpají se volné vstupy na Priority Pass).
Klientům Erste je právě o ten druhý způsob, aby si "neplýtvali" ty 4 vstupy, když na Erste kartu mohou do Erste salonku kolikrát chtějí.

PS: nějaký způsob, jak se dostat ke kartičce se symbolem letadla bez nutnosti mít u RB uložen ten 1,5 milonu prakticky bezúročně (tedy na 0,5 % p.a.) a investovat nechci?

Přiznám se, že si to nepamatuju - vzal jsem si všechny 3 karty, co mám EP, a oni nás tam pustili. Bylo to v listopadu, takže nějaké odečítání vstupů jsem neřešil, když od ledna to jde "od znovu".

Jinak kartu s letadlem mám jen kvůli tomu, že jsem měl CITI gold; jinak bych o to taky nestál za daných podmínek.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod obywan 4. 8. 2017 18:57

Jak probíhá vstup do salonku na Priority Pass? Myslím obecně, ne Praha/Vídeň.
Dá se vstoupit na cizí kartu? Nebo se nějak kontroluje jméno?
:P
obywan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eL Ká 4. 8. 2017 20:02

obywan píše:Jak probíhá vstup do salonku na Priority Pass? Myslím obecně, ne Praha/Vídeň.
Dá se vstoupit na cizí kartu? Nebo se nějak kontroluje jméno?

U mě zatím vždy porovnávali jméno na kartě se jménem na letence. A pak se taky podepisuješ.
eL Ká
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 8. 2017 15:49

Priority Pass - Madrid - Brusel tak treba musis ji predlozit, pak podepsat na terminalu. Letenku videt nechtej, nekde se jen zeptaj kam letis.
Takze ano, pokud bys umel udelat podobnej podpis, tak teoreticky bys mohl jit na nakyho Novaka.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 10. 9. 2017 14:45

Podle informace od RB k 21.9.2017 ukončuje Mastercard věrnostní program MC ELITE a nahrazuje ho programem Priceless Prague. Na stránkách www.priceless.com zatím o Praze nic není - pouze jiná města. Co se týká salonků zkusil jsem vyhledat Vídeň (Jet Lounge) a měla by být pouze sleva 10% ze vstupného od 30 €. Nevypadá to příliš dobře ... Nemáte někdo lepší informace ?
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 10. 9. 2017 15:18

Pro Česko je to zde: http://www.pricelessspecials.cz/

A je to zcela k ničemu
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 10. 9. 2017 17:13

Když obě stránky porovnám, tak to není totéž. Priceless Prague by měl nahradit stávajíci Mastercard Elite, což jsou zejména salonky na letištích, a není jasné, jestli RB (i jiné banky) zachová bezplatné vstupy do salonků.
Obávám se, že to skončí.
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 10. 9. 2017 17:22

Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 10. 9. 2017 17:23

Mastercard Elite je, až na ty salónky, něco kolem tuctu dražších a zřídka navštěvovaných obchodů; to by Priceless Cities docela odpovídalo, rozhodně líp než Priceless Specials.

Salónky nevím. Z 0,3% interchange fee, která je stejná jako u úplně základních karet, to banky platit asi nebudou; možná má MasterCard větší síťové poplatky pro prémiové karty, ze kterých by to platil on, ale nenašel jsem nic, co by tomu nasvědčovalo. Samozřejmě to MC může dělat čistě jako reklamu / důvod mít MC kartu, i když se to samo o sobě nezaplatí.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 10. 9. 2017 18:19

Radek.Hulan píše:A kde jsi to četl?

RB ani MC o tom nic nepíší..
https://www.rb.cz/osobni/kreditni-karty/karta-deluxe
https://www.eliteprogram.cz/cz/mc-lounge/praha

Letěl jsem z Vídně a tak jsem se chtěl podívat do salonku, nemohl jsem ale kartu Elite programu najít. Vyžádal jsem si proto novou od RB, v informační SMS o zaslání jsem dostal nahoře zmíněnou informaci (dne 1.9.) .
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 10. 9. 2017 18:25

Je možné, že to Raifka zruší. Bude se tedy u nich platit 450 Kč s 350 Kč vratkou právě na Priceless Specials.

Protože: "Držitelé prémiových karet Mastercard (Platinum, World Elite) mají vstup do salonku Mastercard Lounge zdarma"

Raifka má jen "World", ne "World Elite". Pro "World Elite" je potřeba Erste Premier či ČSOB Premium.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 10. 9. 2017 18:57

Mám jen RB Life (dříve Citi), tedy "World". Na moje potřeby mi to stačí.
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 10. 9. 2017 19:10

Já mám u Raifky "De Luxe" kreditku, která je taky jen "World", ale zatím na to pouštěli do MC salónku v Praze zdarma.

Njn, dnes je lepší mít třeba Spořitelnu než Raifku. :) Na Terminálu 1 je MC salónek (a Spořka vydává World Elite kartu) a na T2 pak jejich Erste. Ideální.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 10. 9. 2017 19:49

Radek.Hulan píše:Raifka má jen "World", ne "World Elite". Pro "World Elite" je potřeba Erste Premier či ČSOB Premium.

Raifka World Elite má také, v privátním bankovnictví.
lubik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 10. 9. 2017 19:59

Což je tak 50M+ aktiv? A jen u Raifky. Myslím, že na tomto fóru není reálně člověk, co by to používal ;)
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 10. 9. 2017 22:36

Z Raifky je už spíš parodie na banku. Zítra tam budu volat kvůli drobný reklamaci v souvislosti s kartou už počtvrtý. Je to naprosto nefunkční banka, nedá se s tím dělat nic jinýho než zrušit, a to s jakoukoliv výší aktiv.

Salónky jsou nakonec u těch prémiových účtů nejpoužitelnějším benefitem (vedle cest. poj.), když člověk potřebuje udělat kus práce na počítači a ještě si dát trochu vínečka.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 9. 2017 07:10

Dřív mě salónky moc nelákaly, proto jsem se o ně nezajímal. Mohl by mi někdo v současných podmínkách doporučit produkt, který mi skromně umožní dejme tomu 2 vstupy v Praze, jeden pro T1, druhý pro T2 za rok pro mě a manželku?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 9. 2017 07:31

IMHO se neobjevilo nic moc nového, než to, co už několikrát zaznělo i v tomhle vlákně - na T1 se do salonku MasterCard lze dostat s kteroukoliv "lepší" kartou MC (třeba s jakoukoliv kreditkou World nebo debetkou Gold), kterou vydává kdekdo, leč bez doprovodu (není problém si pak zpravidla pořídit dodatkovou bez poplatku pro rodinného příslušníka), nebo ještě lepší World Elite (součástí Erste Premier nebo ČSOB Premium)...

Na T2 zbývají pak už jen RB Lounge nebo Erste Premier Lounge, což vyžaduje být klientem příslušné služby (u RB mít buďto eKonto Exclusive (aktiva nad 1,5 milionu) nebo Comfort - to již získat nelze) a u EP je to už pak rovnou navíc s univerzálnějším programem Priority Pass.

Priority Pass lze získat se 4 vstupy ročně jak u Erste Premier, tak u ČSOB Premium a pak je ještě na trhu Diners Club Lounges, kde si lze vstupy "zakoupit" za body získané za platby kartou (nebo jsou nějaké i v ceně u nejvyšší verze za 5000 Kč ročně).

IMHO má spíš smysl se už koukat na ty univerzální programy - koneckonců, co na odletu z ČR - typicky přijdeš na letiště a za 1-2 hodiny letíš, na nějaký salonek moc ani není čas, zajímavější je to spíš u letů s přestupy, kde se může stát ledacos...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 9. 2017 07:43

Dík. Z toho mi vyplývá, že se mám podívat po podmínkách EP Lounge s Priority Pass. Většinou přestupuji v Dubaji nebo Istanbulu, tak zkusím pohledat, jestli by se něco našlo i tam :)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 9. 2017 07:53

Přesně - buďto EP nebo ČSOB Premium, v podstatě jde o velmi podobné služby - jak podmínkami, tak rozsahem poskytovaných služeb, u EP navíc s tím vlastním salonkem na T2, kde pak není třeba vyčerpat vstupy z PP. Nebo si můžeš pořídit obě jako někteří tady dělají - a generovat umělý obrat 50 tisíc Kč měsíčně (aspoň zatím) na obou účtech (a mít tak hned i 8 PP vstupů ročně)... Ale IMHO je to zbytečné.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod HNF-01 19. 9. 2017 08:45

wit.cz píše:Většinou přestupuji v Dubaji nebo Istanbulu, tak zkusím pohledat, jestli by se něco našlo i tam :)

Zalezi s kym litas, v Istanbulu je uzasny salonek Turkish kde te pusti jakakoliv Star Alliance Gold clenska karta, v Dubaji salonek Emirates.
HNF-01
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 9. 2017 08:56

Ještě k Priority Pass - od září vydává ještě i KB kreditní kartu Visa Infinite se 4 vstupy v Priority Pass: https://www.kb.cz/cs/o-bance/tiskove-ce ... uzby-1334/

Standardní cena je 10 tisíc Kč ročně, pokud vím, za normálních okolností ji nelze získat v rámci žádného balíčku, ale lze očekávat, že některým klientům ji individuálně můžou poskytnout i bez poplatku, což zřejmě není u KB nějak neobvyklé.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 19. 9. 2017 09:06

Náhodou kupodivu se mi to při odletu často hodí víc, člověk si nakonec před odletem může vydechnout, dodělat něco na počítači a naladit se vínkem do letadla. Když třeba teď letím se 2 přestupy, kde je na přestup okolo 1,5 hodiny, tak je jednak člověk ještě přecpaný z letadla a pak by ten salónek ani pořádně nestihl.

Zrovna třeba ten Istanbul není žádná sláva, v salónku bordel, přecpáno, rozvalený chrápají Angličanky, něco málo ze sýrů, pečiva a kafe. Na tom byl opravdu nejlepší pořádný stůl, židle a připojení k internetu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 19. 9. 2017 10:11

Taky mám rád odletové salónky v Praze, a potřeba je T1 i T2. Což umí ERSTE. :) Navíc po vyčerpání 4x Priority Pass má Erste další za polovinu, zatímco ČSOB za plnou cenu.

Pokud jde o salónky, Erste asi nemá konkurenci.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 19. 9. 2017 11:39

Stockholm Arlanda doporučuji se vyhnout Menzies Business a jít do Menzies Executive lounge, úroveň daleko lepší, srovnatelná s Erste na Ruzyni
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 19. 9. 2017 18:09

HNF-01 píše:Zalezi s kym litas, v Istanbulu je uzasny salonek Turkish kde te pusti jakakoliv Star Alliance Gold clenska karta, v Dubaji salonek Emirates.

Bohužel získat jakoukoliv *A Gold kartu je už nadlidský úkon. Podmínky jsou stále náročnější na plnění a udržování. Kdo nelítá opravdu pravidelně nebo nejlépe firemně businessem, nemá šanci.
VVNP
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2017 05:54

V tom salonku jsem byl - fakt paráda. 2 patra, člověk nevěděl, co zkusit dříve. Místní i mezinárodní bufet, golfový trenažér, herní konzlole, kvalitní alkohol.Dostal jsem se tam díky business letence spolucestujícího.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod HNF-01 20. 9. 2017 09:55

VVNP píše:Bohužel získat jakoukoliv *A Gold kartu je už nadlidský úkon. Podmínky jsou stále náročnější na plnění a udržování. Kdo nelítá opravdu pravidelně nebo nejlépe firemně businessem, nemá šanci.

Aegean Airlines - jeden zpatecni let do Aten s doprovodem nebo s prestupem na nejaky ostrov sam, a pak jeden dva TATL/TPAC lety, par vnitroevropskych se SAS a je to.
HNF-01
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 20. 9. 2017 10:23

v Las Vegas pustili na jeden priority pass i doprovod
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2017 10:30

Tak ono to není problém, klidně můžu vzít i víc lidí, ale za každého mi odečtou vstup
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 9. 2017 11:24

xls píše:Náhodou kupodivu se mi to při odletu často hodí víc, člověk si nakonec před odletem může vydechnout, dodělat něco na počítači a naladit se vínkem do letadla. Když třeba teď letím se 2 přestupy, kde je na přestup okolo 1,5 hodiny, tak je jednak člověk ještě přecpaný z letadla

Presne, stejnej problem :) Ja letel az jsem se malem poblil po tom testu a to tam ani nic moc nemeli. Sunka, sejra, spis nealko. V letadle ale zas az moc alko :D

-- 20. 9. 2017 12:26 --

PatrikChrz píše:Tak ono to není problém, klidně můžu vzít i víc lidí, ale za každého mi odečtou vstup

Zalezi jak clovek lita, ja treba poletim az pristi rok, takze 4x vstup me postacil az az a ano za kamose me to sebralo vzdy 1x vlez.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 20. 9. 2017 11:56

Tak při mé asijské cestě jsem nasbíral dalších pár salónkových zkušeností, tak přidávám pár recenzí z cesty tam (zítra pak pošlu z cesty zpět):

Praha Menzies T1 - poslední salónek v Praze, kde jsem ještě nebyl mě mile překvapil nabídkou alkoholu (širší než MC, Erste, RB), ale nemile nabídkou jídla (jednohubky lepší než chlebíčky, ale to je naprosto vše). Takže jsem nakonec zašel ještě naproti do MC na polévku. Hodnocení 4/10

Abu Dhabí Al Dhabi Lounge - naprostý luxus. Byli jsme tam na příletu, abychom se občerstvili před cestou. Výborné jídlo (snídaně - míchaná vajíčka, slanina, sladké a slané pečivo, teplá zelenina, místní masové směsi atd.), nápoje s obsluhou (espresso, nealko, džusy). Nejsem si jist, jestli alko bylo zdarma nebo ne, po ránu jsme pít nechtěli :). K dispozici pěkné sprchy s vybavením.
Do salonku se při příletu nesmí, tak jsme si cestu dovnitř a hlavně pak ven museli trochu "vydiskutovat", ale nakonec nás příjemná ochranka v pohodě vyeskortovala z terminálu na exit :) Hodnocení 8/10

Abu Dhabí Diamond Lounge - VIP terminal - tohle byla opravdu výzva! Jednak jsme nemohli VIP terminál nejdřív najít (není na mapách ani pláncích) a jednak na něj mohou jen ti, kdo z něj odlétají. Naštěstí jsme ale byli dobře oblečeni a tak se nám podařilo "prodiskutovat" si cestu dovnitř. Měli jsme tak privátní bezpečnostní kontrolu a svého concierge, který splnil cokoli jsme si řekli. K tomu naprosto luxusní prostředí a parádní buffet. Jídlo naprosto výborné (5 hlavních jídel, fusion saláty, zákusky atd.), nápoje v pohodě (postmix, džusy), alko na objednávku (řekli jsme si o sekt a bez problému ho dostali). K tomu luxusní sprcha s huňatými ručníky :) A to nejlepší nakonec - 30 minut před odletem letadla nás vyzvednul osobní řidič, který nás limuzínou dovezl až na gate :D Hodnocení 9/10

Hong Kong - Plaza Premium - Arrival lounge - bez problému nás pustili při příletu do velmi pěkně zařízeného lounge v asijském stylu. Snídaně jak asijské tak evropské, k tomu polévky, masová směs, dezerty, saláty. K pití nealko, pivo a místní speciality (sojové mléko, mléko z obilí, oolong čaj, mangový džus atd.). Hodnocení 7/10
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 9. 2017 12:17

Jo, po dlouhém letu není nic lepšího než pořádná sprcha a huňatý ručník. (No a pak ochutnávka nepřeberného množství dobrot.) Tohle bylo ideální v Singapuru.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 20. 9. 2017 13:46

Barcelona v létě:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 9. 2017 14:14

Já byl taky letos v BCN, ale na T2 (lowcostové lety, vracel jsem se zpět do Vídně, layover cca. 6 hodin a do města se mi na tak krátkou dobu moc nechtělo) a tam je jen jeden salonek (Sala VIP Canudas) a tam to bylo trochu (o dost) horší - jídlo nic moc (pár studených sendvičů, nějaké brambůrky, oříšky, olivy), s pitím sice trochu lepší, ale jinak tragédie - špinavá křesla, divný zápach, na záchodcích téměř žádný toaleťák, žádná wifi (lze použít letištní, ta snad ještě vloni byla omezena na 30 minut, letos už ne, tak aspoň na aktualizaci aplikací v play store a VOIP hovory stačila, zbytek jsem stejně řešil přes mobilní data)...

Dost smutný salonek (to ještě i ten v bulharské Varně byl aspoň tak o třídu lepší, leč občerstvení tam bylo taky skromnější), ten by za peníze by fakt nestál, recenze a foto na loungebuddy celkem odpovídají: https://www.loungebuddy.com/BCN/sala-vi ... xU8YCGfGOi

Ten na T1 jsem chtěl taky zkusit, ale nějak nebyla příležitost (na letiště jsem se dostal tak čtvrťhodinu před boardingem).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 21. 9. 2017 15:39

Při cestě zpět jsme navštívili dalších 5 salonků, tak přidávám ještě jejich recenzi. Celkově jsme tak banku během 3 týdnů stáli 16 vstupů. (8 salonků pro 2 lidi) :)

Hong Kong - Plaza Premium - departure - vyhlášen jako jeden z 10 nej Priority Pass salonků na světě. Prostředí příjemné, ale nejhezčí část byla pouze pro first class. Jídlo parádní (několik "stánků", kde si člověk řekl co by si dal a oni mu to tam uvařili/nandali - různé "polévky" na čínský způsob; dále pak buffet s teplými jídly a saláty), nápoje taky (velký výběr nealka, džusů, piva v plechovce atd.), alko limitované na pivo (které si ale sám točíš a to metodou odspodu - položíš kelímek na podstavec a on se ti začne sám zespodu plnit - viděl jsem to poprvé a vypadá to parádně). Hodnocení 9/10

Kansai KAL lounge - při příletu nás odmítli, že nejsou příletový salonek. Nepodařilo se mi "prodiskutovat" si cestu dovnitř, protože to tam měli opravdu všude psáno.

Narita IASS Executive Lounge - dost velké zklamání. Prostory sice pěkné, ale ne moc intimní. Jídlo žádné (pouze oříšky), nápoje pouze postmix a káva, alkohol jen 1 plechovka na osobu (highball nebo pivo). Byli jsme dost zklamání a tak jsme si řekli, že druhý salonek na tokijském letišti nemůže snad být horší a přesunuli jsme se tam... Hodnocení 3/10

Narita T.E.I. Lounge - ...a zjistili jsme, že to horší být může. Jak jsme kdysi psal své špatné zkušenosti z Brna, tak tento salonek byl ještě o úroveň níže! Prostory jak na zastaralé maloměstské čekárně na autobusovém nádraží. Nápoje limitované na postmix. Jídlo pouze "polévka" - nádobka s práškem, který si mohl člověk odsypat a zalít horkou vodou. Prostě fakt zoufalost. Hodnocení 1/10

Seoul Sky Hub Lounge - velmi pěkný lounge s výborným jídlem (teplý a studený buffet, polévky, křepelčí vejce natvrdo :D atd.), pitím (exotické džusy, plechovky). Alko limitováno na pivo, které si člověk natočil. Hodnocení 8/10

Seoul KAL Lounge - letěli jsme business třídou, kde je v ceně letenky tento lounge, tak jsme ho ještě na pár minut před letem vyzkoušeli (což nebyl uplně dobrý nápad - najíst se ve 2 saloncích a pak hned dostat 5 chodové business menu v letadle :) ). Prostředí nic moc, jídlo omezené (1 teplé jídlo, sýry, saláty), nápoje jen postmix, alkohol vcelku výběr (vína, sekt, koňak XO). Takže Sky Hub rozhodně lepší. Hodnocení 7/10
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 9. 11. 2017 23:19

LAX Tom Brandley Int. - KAL lounge - zdaleka nejlepší salonek, který jsem měl doposud možnost navštívit, prostředí klidné a decentní, 3 různé oddělení, jídlo na výběr vč. suši a minidezertů, nealko a pivo v plechovkách, víno a lihoviny dle výběru, wi-fi (heslo skyteam123), jediná nevýhoda zavírá už v 8 večer a obrazovka s přehledem odletů je pouze u vchodu

Londýn Gatwick - terminál South - No.1 lounge, tváří se "hogofogo" (dresscode a nabízeli za 15 GBP vstup do Premium oddělení), ale žádný zázrak a poměrně rušno, 1 jídlo á la carte na výběr ze 4, liší se dopo odpo, velikost odpovídá většímu jídlu v letadle a nic extra to nebylo, bar pivo víno, nějaké zákusky a káva, denní tisk
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 18. 12. 2017 10:12

To retron:
Souhlas, Londýn Gatwick - terminál South - No.1 lounge - plno a nic moc výběr.
Tehdy nejhorší, co jsem do té doby viděl. Ale zas tak moc necestuji.

To jsem ale ještě netušil, co mne čeká dnes v Atlantic Lounge v Mnichově. Tady nemají ani teplé jídlo, jen malé studené karboše + nějaký sýr, ovoce...
Nemají ani whiskey :-(
Jenže to je jediná Lounge v Mnichově na cestě mimo Shengen na Priority pass!
Pak má PP ještě jednu pro Shengen.
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 20. 12. 2017 23:21

Hlášení z Chicago - Air France - KLM lounge:
Whiskey mají, a ne jen jeden druh :-)

Dvě teplá jídla, polévka a pak ty různé drobné věci.
Takový průměr.

Pakárna je, že jediné dva PP salónky jsou na terminálu 5.
A tady přesun mezi terminály znamená ven na "vlak" a novou bezpečnostní kontrolu.
Bohužel jesm přiletěl na T2 a letím z T1, takže jsem musel vlakem, přes další kontrolu a čeká mne zpátky vlak a další bezpečnostní kontrola.
Naštěstí neplatí poznámka z PP aplikace - pouze pro lety z T5.

Jdu zkusit čtvrtý druh piva :-)
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod KoulK 25. 12. 2017 13:46

Nevim,jestli tady uz zaznelo... Do Erste lounge na Praha T2 doprovod na WorldElite nepousteji (tedy uz jen za -1 PP vstup)
KoulK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Suky. 25. 12. 2017 17:42

Rodinný doprovod nebo "cizí"?
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 25. 12. 2017 18:17

Ani jeden.
tx999
Diskutér

Odeslat příspěvekod KoulK 25. 12. 2017 18:24

Bylo mi rovnou řečeno že na kartu lze uz jen 1 osoba, dal jsem se neptal...
KoulK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VVNP 25. 12. 2017 19:04

Do RB na T2 stále 2osoby.
VVNP
Diskutér

Odeslat příspěvekod zeim 11. 1. 2018 13:24

V PRG je to s Erste Premier tedy zdarma takto?
T2: Erste lounge: Pouze drzitel karty (asi nejde aby jeden sel na Visu a doprovod na MC?) + děti
T1: MC lounge: držitel + 4 osoby doprovod
zeim
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 11. 1. 2018 13:35

T2: Karta musi byt na jmeno navstevnika
stalo se mi to s manzelkou, zapomnela karty doma, musel jsem pouzit vstup z PP.
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 11. 1. 2018 13:42

na T2, erste premier, děti skutečně jen do 3 let? jak se píše na webu? Nebo i starší (11 a 9) v kombinaci 2 dospělí na 2 erste infinite karty (hlavní kreditka a dodatková) + děti? Má někdo zkušenost?
Díky
jenda_s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 2. 2018 20:17

Plati debetka MC World Elite od Sporitelny na zdarma vstup do MasterCard Lounge na T1 v Praze?

Pri odletu z T1 lze vyuzit i Raiffeisenbank Lounge na T2, ktery je pred pasovou kontrolou...tam muzu vyuzit zlatou debetku od RB... Ktery salonek je lepsi?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 5. 2. 2018 20:28

V RB maji sekt, v MC zase polévku. Zbytek sortimentu i alkoholu bych řekl stejný.
RB pusobi luxusneji, MC ma zase vyhled na drahu.
Pokud letas malo casto, tak doporučuju zajit do obou. Me uz se oba dost okoukali, tak ted chodím spise do Menzies :-)
Vstup tu byl řešen uz mockrát, je tam 1+4, zdarma.
Jak plánuješ resit RB Gold po 1.4.? Neptal ses bankéře?
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 2. 2018 21:03

Diky, necetl jsem cele vlakno.
Budu mit asi jenom hodku casu, tak pujdu asi primo na T1.

Musim se priznat, ze aktualne moc nesleduji CZ banky, jake budou zmeny na RB Gold od 1.4. ? Mam od nich eKonto Comfort( ~ exCITI Premium)

-- 5. 2. 2018 21:30 --

Menzies? Co to je za salonek?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 6. 2. 2018 12:38

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 6. 2. 2018 23:02

jenda_s píše:na T2, erste premier, děti skutečně jen do 3 let? jak se píše na webu? Nebo i starší (11 a 9) v kombinaci 2 dospělí na 2 erste infinite karty (hlavní kreditka a dodatková) + děti? Má někdo zkušenost?
Díky

Zkušenosti zatím nemám. Produktová brožura EP tvrdí, že Vstup zdarma mají i Vaše děti do 12 let.

Děti do 3 let (viz třeba http://www.prg.aero/cs/sluzby-cestujici ... er-lounge/) zdarma znamená, že se nebudou platit (při vstupu za peníze) či strhávat z Priority Pass.
vit.spinka
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 6. 2018 11:19

Ma tu nekdo zkusenost se salonkem ze Skopje - Makedonie? :)
Budu tam prave v noci, takze nebudu mit jeste odbaveni, vedet gate... takze jestli je salonek pristupnej normalne? Mam Erste Priority kartu.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 6. 2018 00:48

Teoreticky bys to využít mohl - celníci by neměli dělat problém pustit tě přes Check-in třeba 6 hodin před odletem, pokud nepotřebuješ podporu tvojí letecké společnosti (poletíš jen s příručákem a uděláš si on-line odbavení a budeš mít palubní vstupenku), tak si jdi přes Check-in třeba o půlnoci.

Koukám, že salonek je otevřen 24 hodin denně, jen pozor na to, že zpravidla je doba pobytu 3 hodiny (u některých salonků 4 hodiny, boužel tady to není napsáno). Můžeš tam být třeba 6 hodin, ale naúčtují ti 2 vstupy.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod gekkon 30. 6. 2018 11:51

Neporadite ktery ze 2 salonku v Palma de Mallorca je lepsi?
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 30. 6. 2018 12:14

údajně by měly být srovnatelné (řešil jsem minulé září), nakonec jsem vybral ten blíže našemu gatu, ale který to byl už si nepamatuju

nicméně bylo to večer, v nabídce i plnohodnotná teplá jídla, nealko i alko (bylo nás 5, nosili jsme si rovnou celé lahve jejich sektu)
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 30. 6. 2018 18:44

jak je to na T1 se security? letíme v sobotu ráno TK do Istanbulu, chápu to dobře, že projdu pasovkou, pak salonek, a security je až před gatem? Kolik času je potřeba si nechat před odletem na konrtolu a boarding?
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 30. 6. 2018 21:25

Jesli jedeš s koupákama, tak stačí chvíli před odletem. Oni budou hodinu a půl stát u gatu za security :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod cestak71 1. 7. 2018 14:49

Istanbul neni zrovna cílová destinace koupáků. Jinak 40 minut do odletu by mělo stačit ;-)
cestak71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eR99 14. 7. 2018 13:09

Ve Stuttgartu se letišnímu salónku (vstup přes PP) vyhněte obloukem. K jídlu zde nic v době obědu nemají. Narazil jsem pouze na arašídy, brambůrky, jablko, jogurt...
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod eL Ká 14. 7. 2018 13:58

BERLIN AIRPORTCLUB LOUNGE (TXL) pres Priority Pass.

Salonek se nachazi v hlavni hale (terminal A/B) v prvnim patre. Je malicky, nema ani vlastni WC. Pitivo standard (pivo lager + psenice + nealko, cola, fanta, srajt, dzusy, vino, zakladni koralka), jidlo slabsi vyberem (jablka, jogurt, jeden dezert - rozbalena buchta z Kauflandu, slane tycinky, 2 druhy sendvicu). PC koutek. Wifi pomala.

Meli jsme HODNE casu, tak jsem ty 2 vstupy na priority pass obetoval, ale pri cekani pod 1h bych to asi znovu neudelal.
eL Ká
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 14. 7. 2018 15:37

Příjemná zkušenost z poslední dovci se všemi 3 salonky:
- Munich - dobré víno, Weissbier, bramboracka s extra ingrediencemi, sýry, šunky, saláty. Prostředí trochu stisnene.
- Naples - aperol spritz s dobrým sektem, mozzarella na 5 různých způsobů, káva i s baristou, limoncello. Příjemné prostředí.
- Zurich - spoustu druhů alkoholu, 8 druhů vína a sektu, spetzle, Kuskus, polévka. Příjemné prostředí, na výběr 2 salonky s totožným sortimentem.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 8. 2018 15:03

Prohledal jsem fórum ale nikdo tu asi nemá zkušenosti se svk Tatra bankou a její platinovou kreditkou Visa ? Údajně na ni Slováci navštěvují salonky po celém svete s priority pass prestige. Karta je od 1/2018 zdarma při útratě 2000 eur, údajně tam patří i převody v inetbankovnictvi - převod z karty na účet za 1 euro. Poplatek je jinak 20 eur měsíčně . To je pobočka rajtky na svk ? Jejich premium účet je při obratu pouhych 1500 eur, tedy necelých 40 tisíc CZK .
Koukám že Visa platinum má i ucb , případně KB.jedine asi si kupují neomezený vstup s uk rezidencí za 233 liber.6700 Kč . Podmínky v PDF jsem k tomu na webu nedohledal a platby v inetbankovnictvi už tam nemaj.v novým ceníku od 1/ 2018
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 20. 8. 2018 15:39

eL Ká píše:BERLIN AIRPORTCLUB LOUNGE (TXL) pres Priority Pass.

Salonek se nachazi v hlavni hale (terminal A/B) v prvnim patre. Je malicky, nema ani vlastni WC. Pitivo standard (pivo lager + psenice + nealko, cola, fanta, srajt, dzusy, vino, zakladni koralka), jidlo slabsi vyberem (jablka, jogurt, jeden dezert - rozbalena buchta z Kauflandu, slane tycinky, 2 druhy sendvicu). PC koutek. Wifi pomala.

Meli jsme HODNE casu, tak jsem ty 2 vstupy na priority pass obetoval, ale pri cekani pod 1h bych to asi znovu neudelal.

Se salonkem v terminálu C nemá někdo zkušenost?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod MekliCZ 20. 8. 2018 21:24

Byl nekdo na Stanstedu v Escape loungi? Jak moc resi dresscode?
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goropes 21. 8. 2018 05:52

Byl jsem v Escape několikrát, dress kod neřeší, měl jsem normálně sportovní kraťasy a tričko, nikdy nebyl problém.
Jinak taková průměrná lounge, hodně stolečků jako v kavárně, méně pohovek a míst v relax zóně.
Většinou mají i polévku a 2 teplá jídla (často italské těstoviny a brambory s něčím).
Celkem velký výběr musli a ovoce.
Alkohol je sice zdarma, ale jen na baru s obsluhou, nemůžete si nalívat sami.

Všude u stolečků mají cedule, že pokud se pokusíte cokoliv vzít do letadla, bude to považováno za krádež a budou volat policii.
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 21. 8. 2018 06:48

Tak to abyste jim tam vsechno jidlo pred odchodem radeji jeste vykadili. :D
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod MekliCZ 21. 8. 2018 07:32

A zkoušels něco pronést? :D
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod doonio 21. 8. 2018 19:48

goropes píše:Byl jsem v Escape několikrát, dress kod neřeší, měl jsem normálně sportovní kraťasy a tričko, nikdy nebyl problém.

Jak to bylo s obsazenosti, dalo se tam v klidu sednout, nebo jsi viděl nějaký čekací seznam..případně jak jsi tam byl? Na PP?

Plánuji se tam stavit příští týden, tak případně aktualizuji výše zmíněné...
doonio
Diskutér

Odeslat příspěvekod eL Ká 21. 8. 2018 21:12

Na Escape se stavuji tak 5x do roka, protože jako socka lítám hlavně na Stansted. Nikdy nebyl žádný čekací list, posezení na pohodu, žádná tlačenice. Je to salónek spíše průměrný, ale jako únik z děsivé reality Stanstedu je více než dobrý. Doporučuji, když budou mít, nachos se salsou. Vstupuju na samozřejmě PP. Jednou jsem při cestě zapomněl poslat pohledy a vzpomněl si až v salónku, nechal jsem je u slečen na vstupu (protože jsem je měl už ofrankované) a pohledy došly.
eL Ká
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 24. 8. 2018 14:56

Aktuální zkušenosti:
Mnichov atlantic lounge - solidně se tam dalo nasnídat, k pití slušný výběr včetně alkoholu, oddělená klidová místnost. Jen je to na EU terminálu, dost dlouhá cesta, přes kontroly (museli nás propustit ručně, protože boarding pass byl na druhý terminál. Po odchodu ze salónku nás letištní autobus převezl na správný terminál už přímo za kontroly (jezdí tuším co 15 minut).
Mobay arrivals lounge (Montego Bay) - velmi slabý výběr pití (ani nevím, zda měli alkohol), pár chlebíčků, dveře dokořán otevřené do příletové haly, ale ochotný personál.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod honzik28 25. 8. 2018 11:14

Nevim jestli to tady uz nebylo, ale v Bratislave letistni salonek ted cca mesic jede jako mastercard a vstupy plati jako v Praze takze s mc world elite od erste je vstup zdarma + 4 hoste taky zdarma.
Maji tu nejake balene syrove croasanty, bagetu a jogurt + klasika bramburky, orisky apod. Pivo, vino, alkohol...
honzik28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peťo6 26. 8. 2018 17:09

K tej Bratislave - v správe sa píše, že pre prémiové karty vydané SLOVENSKOU bankou... Čo snáď znamená, že na Slovensku to má zopár ludí a salónik bude naďalej prázdny, pretože na nejaké návaly to tam neni moc stavané a jedlo predtým behom dňa ani nedoplňovali... :-D

https://www.bts.aero/o-letisku/press/tl ... ratislave/
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 2. 9. 2018 00:34

Koukám, že RB salónek je sice na T2, ale oficiálně dostupný i pro klienty odlétající z T1. Jak je to naopak u Mastercard lounge na T1, tam se nedá dostat s letenkou do schengenských destinací T2? Nějak to nemůžu dohledat, i když už se určitě někdo taky ptal. (Mám kombinaci Mastercard World Elite + Priority Pass, ale nechci si hned vyčerpat ty čtyři volné vstupy na PP, protože po Evropě létám relativně často...)
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 9. 2018 08:48

Obsluha salonku tě do něj pustí, ať máš letenku s odletem z T1 nebo T2.
Problémem jsou celníci, kteří tě nepustí na terminál, kde nemáš co pohledávat (nemáš letenku s odletem z tohoto terminálu).
Raifka je jediný salonek před celní kontrolou, tam tento problém odpadá.
Když jsem ještě neměl Erste kartu, tak jsem se přes celníky na nonschengen terminálu dostával s pomocí falešné letenky, tehdy to ještě neskenovali, v salonku jsem ukázal pravou, tam už jim bylo jedno odkud letim.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod honzik28 2. 9. 2018 09:02

Peťo6 píše:K tej Bratislave - v správe sa píše, že pre prémiové karty vydané SLOVENSKOU bankou... Čo snáď znamená, že na Slovensku to má zopár ludí a salónik bude naďalej prázdny, pretože na nejaké návaly to tam neni moc stavané a jedlo predtým behom dňa ani nedoplňovali... :-D

https://www.bts.aero/o-letisku/press/tl ... ratislave/

Na stránkách letiště je uvedeno:

Cestujúci s kartami Mastercard Platinum, World Elite, World, Mastercard Commercial Cards, Mastercard Business majú vstup zdarma.

Cestujúci s kartou Mastercard Gold vydanou na Slovensku majú vstup zdarma.

V salonku jsem minulou sobotu byl na CZ MC World Elite a vstup zdarma v pohodě, paní mě v salonku potvrdila, že to platí pro SK i CZ karty. Takže alespoň ta mnou vyzkoušená MC World Elite z CZ banky funguje na 100%.
honzik28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 2. 9. 2018 09:51

PatrikChrz píše:Obsluha salonku tě do něj pustí, ať máš letenku s odletem z T1 nebo T2.
Problémem jsou celníci, kteří tě nepustí na terminál, kde nemáš co pohledávat (nemáš letenku s odletem z tohoto terminálu).
Raifka je jediný salonek před celní kontrolou, tam tento problém odpadá.
Když jsem ještě neměl Erste kartu, tak jsem se přes celníky na nonschengen terminálu dostával s pomocí falešné letenky, tehdy to ještě neskenovali, v salonku jsem ukázal pravou, tam už jim bylo jedno odkud letim.

Díky za vysvětlení. Já právě měl pocit, že před kontrolou je kromě RB ještě jiný salónek (když jsem naposledy s RB kartou šel do Raiffeisen Lounge), ale už jsem tam tak rok nebyl, tak se mi to plete. Takže při odletu z T2 musím případně plýtvat Priority Passy. No nedá se nic dělat. Spíš se na to vykašlu a schovám si je na mezipřistání, kde budou víc potřeba :)
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 9. 2018 09:58

Pořiď si Erste Premier. Ti mají vlastní salonek na schengen terminálu, navíc s privátním odbavením.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 2. 9. 2018 10:29

Já vím no, to už jsem tu řešil v sekci účtů... EP mi nějak moc nechtějí dát, resp. trvají na tom, že bych ten jejich účet musel využívat naplno (víc než přeposíláním peněz), případně nějaký jejich investice a že mě budou s tím furt otravovat... poděkoval jsem jim za upřímnost a zatím na tom netrval. Není to nároková věc a nechci mít něco, co mi za půl roku zruší nebo kde mi bude někdo volat a něco vnucovat.

A ještě dotaz ke zlaté kartě Raiffesen Mastercard Gold se symbolem letadélka. Na webu se píše, že je s ní vstup do pražské Raiffeisen Lounge (jasné, byl jsem tam), ale dá se použít i do nějakých salónků někde po Evropě, nebo je to jen takhle pro Prahu? Případné výhody Mastercard už mám pokryté kartou Mastercard World Elite od ČSOB Premium, takže ta Raiffka mi kromě toho pražského salónku na T2 asi nic navíc nepřináší?
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 9. 2018 10:57

Pokud vím, tak jestli máš i jiné MC World Elite, tak ti kromě pražského salonku RB nic nepřinese.

Já bych ji bral hned, bohužel z povinného minimálního zůstatku (mizerně úročeného) se nejde vyvléct, nebo máš snad nějaký tip?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 2. 9. 2018 11:06

Ne, právě jsem se taky nedokázal vyvléct, tak to ruším :D 750 Kč měsíčně platit nehodlám.
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 2. 9. 2018 11:23

Ono u více bank než se nechat dotlačit do plnění nějakých "prémiových" nesmyslů a přijít o desetitisíce, vyplatí se salónky a podobné nesmysly si zaplatit.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 2. 9. 2018 11:27

Anebo mít u OneWorld či Star Alliance nalétáno tolik miles, že člověk má salónky zdarma (včetně jedné další osoby) a řadu upgrades economy -> business taky :)
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 9. 2018 12:08

Mr.Scully píše:Ne, právě jsem se taky nedokázal vyvléct, tak to ruším :D 750 Kč měsíčně platit nehodlám.

Jediné, co jsem z nich dokázal vylomit, byla nabídka varianty "standardní účet + k tomu karta za poplatek 350 Kč měsíčně", ale i to se mi nevyplatí.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod doonio 3. 9. 2018 13:15

Tak já mám čerstvou zkušenost z toho salónku Escape na Stanstedu. Během oběda o víkendu docela nával a museli jsme chvíli čekat, než nás pustili..protože bylo FULL. Jídlo takový slabší standard (teplá kuchyně byly špagety a nějaké kuře). Ze studené byl salátový bar a jejich sendviče. Nealko/alko, vše v plechovkách, nic nečepovali (i Guiness jsem dostal v plechovce :-D). Dezerty měli teplé croasainty/muffiny/...
Na baru základní výběr alkoholu, kdo chce něco extra = za příplatek.

Suma sumárum jsme se tam dobře naobědvali a strávili tam asi hodinku. Za ten PP to stojí.
doonio
Diskutér

Odeslat příspěvekod zeim 3. 9. 2018 15:28

"Wingtips" JFK - T4 https://www.loungebuddy.com/JFK/wingtip ... OAXN931Oml
vstup na PP až po cca 30min čekačce (bylo dost plno, takže business pasažéři smluvních aerolinií měli přednost před PP). Jídlo doplňovali až když to bylo snědené - ale pak čerstvé hovězí nudličky byly fakt dobré, byla tam i polévka, olivy, salát, kousek sýra, ovoce (sladkosti jsem nesledoval). Solidní vína, solidní lahvová piva (craft beers, ne žádné Bud Lighty), dostatečná zásoba tvrdého. Dokonce nám dovolili bez problémů návrat od gatu, kde vyskočilo hlášení o zpoždění. Až na ten pokažený vstup dobrý zážitek + je vidět na plochu.
zeim
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 6. 9. 2018 07:50

Berlin TXL terminal C (nekdo se na nej ptal) - dost slabota, mrnavy bez wc, piti ok, ale k jidlu jen pecivo, trocha ovoce a lednicka se sklenickama jak od jogurtu a v nich testoviny s bazalkou nebo ten jogurt s jednou boruvkou.
Singapur Changi Dnata lounge - zatim nejlepsi, kde jsem byl. Hodne prostoru, pohodlna kresla, velky vyber jidla, rychla wifi. Jedine co mne zamrzelo, ze kdyz jsem si delal kafe, nebylo tam nic sladkeho k tomu. Ale pozdeji se tam neco objevilo, takze jsem mel asi jen smulu.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod pobert 14. 9. 2018 16:18

Nemáte někdo zkušenost se salónky v Dubaji? Poletíme s FlyDubai a přestup máme na Terminálu 2. Tam je salonek Marhaba s pobytem maximálně 2 hodiny. Budeme tam déle a není problém přejet na terminál 1 nebo 3, kde mají v salonky Marhaba s pobytem 4 hodiny. Je možné navštívit salónek na jiném terminálu? Řeším to, protože mi docházejí volné vstupy na Priority Pass...
pobert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 9. 2018 17:17

Pokud "platíš" PP, tak je obsluze jedno odkud letíš, spíše může být problém, jestli tě do prostor pustí celníci.
Bohužel si už nepamatuji, tak to v Dubaji vypadá.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 14. 9. 2018 20:58

Nějak jsem tam teď mezi těmi terminály jezdil (myslím mezi 1 a 3) tam a zpátky kvůli nějakým složitějším nákupům a jít se dá určitě do jakéhokoli salónku. Co se týká toho FlyDubai, tak nevím, jestli je ten terminál normálně propojen i s ostatními. Letěl jsem s nima 1x, bylo to jako takové hnusné přecpané smradlavé autobusové nádraží natolik plné, že si tam nebylo ani kam stoupnout. Naštěstí jsem tam měl krátký přestup a jen jsem se protlačil do salónku, kde to sice taky nebyl žádný šlágr, ale dalo se tam aspoň sednout a relativně slušně nasnídat.
Ve srovnání s tím byl salónek v terminálu Emirates dost luxusní, i když taky dost lidí, nepohodlné sezení, obsluha dost průměrná, vynikající jídlo, sladké pečivo, saláty.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 9. 2018 09:40

Terminál 2 v Dubaji je z druhé strany letiště vedle carga, naopak T1 a T3 jsou propojené navzájem. Jednak ten přesun bych považoval za nepohodlný (taxi nebo bus, pěšky to ani nejde) a pak je otázka, jestli by tě tam pustili, když odtamtud nikam neletíš. Spíš bych řekl, že ne.
My jsme z T2 vždycky vzali bus a svezli se na nejbližší zelený metro a občerstvili se pak cestou, vstup do salonku se dá využít jinde a lépe ;-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod doonio 15. 9. 2018 09:58

Jj, taky jsem to udělal jako @wit.cz, z terminálu 2 jsem teda šel pěšky na metro Abu Hail (cca 20min.) a od tama do centra a tam je plno stánk s kebabem, a těma různýma fastfoodama. Mezi terminálem 2 a T1/T3 si myslím nic nejezdí, aspoň já musel z terminálu T1 jet metrem právě na Abu Hail a potom pěškty na T2, kde jsem měl let do Evropy (s Pegasus airlines).
doonio
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4951 16. 9. 2018 10:49

Jde v Praze využít nějaký salonek i při odletu do shenghenu, pokud mam k dispozici priority pass a mastercard card world elite (csob) ?
4951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 16. 9. 2018 10:53

Jakýkoli si vybereš, ale jen na Priority Pass. S Erste Premium by jsi měl na T2 vždy jejich salónek zdarma.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 17. 9. 2018 00:09

Manila Ninoy T3, Pacific club - moc pekny salonek, dost mista i pochutin, jen zase nic ke kafi. Slibili, ze daji vedet, az bude boarding, ozvali se ale, az kdyz byl last call :-\
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 17. 9. 2018 10:46

tak to je přeci ideál timing :D
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 9. 2018 11:43

4951 píše:Jde v Praze využít nějaký salonek i při odletu do shenghenu, pokud mam k dispozici priority pass a mastercard card world elite (csob) ?

PP bere Erste i Menzies. V Erste jsem byl, poměrně dobrý salonek, dá se tam najíst i napít.

O Menzies jsem pouze slyšel, prý lepší pití (větší výběr alkoholu), ale horší jídlo.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod noi2 18. 9. 2018 07:42

retron píše:tak to je přeci ideál timing :D

No jo, ale kdyz jsem dosel na gate, tak tam jen jeden clovrk personalu, ktery mi vydesene rekl, ze presunuli boarding na jinou gate na druhy strane letiste. A to uz jsem musel utikat.

Vancouver Plaza Premium, USA departures - desne narvano, docela maly, vybaveni standardni, rychle doplnovali a konecne meli i neco ke kafi (mikro tiramisu a susenky)
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 25. 9. 2018 03:30

LAX T6 Alaska Lounge (právě tu sedím) - dost prostorná, k jídlu dva druhy salátů (s masem a bez), něco jako gulášovka, ovoce, sušenky, bar s barmankou a čepovanym pivem a hlavně pancake printer, úžasná mašinka. Se mi tu líbí víc než v Singapuru.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 9. 2018 21:49

Asi už to tu zaznělo, ale nepodařilo se mi dohledat..
Dá se některý z Pražských salónků navštívit s PP bez letenky?
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2018 03:24

Oficiálně nikoliv (PP má v podmínkách předložení letenky), ale v zahraničí jsem se několikrát setkal s tím, že při placení PP letenku ani nechtěli. Problém je, že tě celníci nepustí do letištního prostoru a jediný, který je mimo, Raiffeisenbank, PP nebere (tedy myslím).

Dokud celníci kontrolovali letenky ručně, párkrát jsem do non-schengen terminálu "pronikl" s falešnou leteckou (v salonku už jsem ukázal pravou a tam jim nevadilo, že je v rámci schr genů), ale od té doby, co je skenují, jsem to nezkoušel.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 15. 10. 2018 13:15

Nemáte někdo zkušenosti s Moskvou SVO? Co jsem koukal, tak ty PP salónky nemají vesměs nic moc hodnocení. Co je ale zajímavé, tak jsem tam našel Mastercard salónek, kam by měl být vstup jen na jakoukoliv MC World Elita kartu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 15. 10. 2018 16:11

Vstup na MC WE kartu byl vstup i v Montrealu, ale na recepci nám řekli, že to platí jenom pro kanadské karty, našetěstí tam šlo jít v PP.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 10. 2018 16:32

Podobně to bylo v Budapešti. Na maďarské karty zdarma, na ostatní za 5000 HUF.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 10. 2018 16:47

Jak počítá Erste Premiér ty 4 volné vstupy ročně na Priority Pass? Vždy se to k 1.lednu vynuluje a začne počítat znovu, nebo po 4.vstupu musím počkat 365 dní?

Už jsem to našel. Pěkně to mají vysvětleno na:
https://www.erstepremier.cz/content/dam ... alonky.pdf
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 10. 2018 17:12

Právě že u toho salónku píší vchod na jakékoli karty MC WE a pak na nějaké black vydané v pár uvedených státech. Nic - vyzkouším a uvidím. Stejně mám vstupů PP, že je letos nevyčerpám, a nebudu tam mít ani moc času, spíš mi to přišlo zajímavé.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 10. 2018 23:14

Dnes jsem zkusil v Budapešti Platinum lounge na terminálu 2A a celkem nic moc. Celou dobu jen umělý osvětlení, celkem malej prostor, na dráhu nevidíte. Pohodlný křeslo, na jídlo ale pouze masový koule, plátky špikovanýho masa, bramborovej salát, zelenina + základní nabídka nealka a alka. Záchody dost špinavý, plný koše. Let navíc přes hodinu zpožděnej, tak jsem to už pak moc nesledoval, a jelikož z recepce se staraly slečny jen o někoho a moc jsem nesledoval čas, tak jsem dobíhal k bráně v poslední minutě.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 10. 2018 06:24

Jo, taky jsem se "napáli" vznostným názvem. MC je lepší než Platinum.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 10. 2018 07:16

Salonky Platinum jsou v Budapešti dva, ten druhý je pro non-Schengen lety na terminálu 2B a má i výhled na dráhu, nicméně to bude asi jediná výhoda, vše ostatní je na úrovni toho Schengenského na terminálu 2A. Z nabídky Priority Passu bych pro příště volil spíše asi SkyCourt...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 17. 10. 2018 05:03

Tak se vracím ke předvčerejšímu dotazu na Moskvu SVO (Šeremětěvo). Včera jsem tam přiletěl, prakticky hned jsem našel salónky Space a Galaxy (ty jsou na PP), 20 metrů od nich je ten salónek Mastercard (všechno termínál E, celý zrekonstruovaný). Kupodivu pouštějí i na českou WE. Příjemný prostor otevřený na stranu příjezdu aut, příjemný sál tak pro 80 lidí, v 5 odpoledne obsazenost tak 10. Záchody, sprchy, čisto. Panel s odlety, hlášení letadel.

Jídlo je s českým MC absolutně nesrovnatelné. Na rozdíl do Prahy je bufet je jedna část, nápoje a jídla z lístku roznášejí, Teplého na bufetu o trochu víc než v Praze, dál slušný výběr salámů, rolád, mini obložených chlebíčků, pečiva, výborných dortů, zákusků. Z pití víno, šampaňské, koktejly, různé kafe, nealko, asi i tvrdé. Kromě toho jídelní lístek s výběrem na úrovni slušné restaurace s výběrem mezinárodní kuchyně s čekáním 15-20 minut.

Je příjemné, že třeba chodí a dolévají šampaňské. Jestli se dá MC v Praze považoval spíš za takový "nádražní bufet", tak tohle má spíš parametry docela slušné restaurace, na Moskvu jsem to nečekal. Problémem je jen pomalý internet. Teď jsem na to neměl čas, ale v listopadu tam budu mít 5 hodin, takže to otestuju víc a důkladněji. Ještě je výhoda, že tam může člověk na 5 hodin, ty ostatní PP jsou jen 2-3.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 18. 10. 2018 06:36

Salónek PP Miracle lounge na Don Mueng Bangkok (DMK). Příjemné prostředí, poloprázdno. Cca 10 teplých jídel, slušný výběr sladkostí, alka, nealka a všeho ostatního ve velice slušném standardu. Dobré suši, bílé víno, šampus. Jediným minusem je, že není vidět na plochu a nejsou zde tabla s odlety. Celkově spíš lehký nadstandard.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2018 08:10

Předpokládám se to týká jen nároku na salonek k letence (např. business třída), pokud má člověk vstup do salonku na základě PP nebo LK nebo je to salonek banky, je jim buřt, s jakou přijde letenkou.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 26. 10. 2018 09:30

Já tomu nerozumím - když už to na T1 není Mastercard Lounge, tak už se tam nemůže zdarma s Mastercard World Elite a musí se odteď vyplýtvat Priority Pass?
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod zdenuz 26. 10. 2018 12:01

zdenuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 27. 10. 2018 12:37

Jo na
https://www.prg.aero/erste-premier-lounge
https://www.mastercard.cz/cs-cz/zakazni ... lonky.html
nic novýho nepíší.

Jsem zvědav jak bude v zahraničí fungovat ten
nový program Erste. Priority Pass byl mnohem známější.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 27. 10. 2018 17:12

Provoz salonků na PRG se z hlediska klientů bank nemění, změna se týká vstupu na základě letenky (business nebo extra servis).
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 12. 11. 2018 21:15

K Erste Premier mi dali jen Visa Infinite. Podle jejich mailu to vypadá, že by LoungeKey mělo fungovat i přes ní, ale přijde mi to divné, když je to program od MasterCard.
Zkoušel někdo už teď registrovat EP MC kartu do aplikace LoungeKey? Visa nejde, tak doufám, že jen proto, že to ještě nespustili.
2.1. se vracím ze zahraničí s pravděpodobným využitím salonku a nerad bych byl překvapen...
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 12. 11. 2018 21:23

LoungeKey je Collinson group, stejně jako Priority Pass.

MasterCard (v některých zemích), stejně jako Visa (v některých zemích) je jen zákazník / „partner“.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod pobert 13. 11. 2018 09:49

pobert píše:Nemáte někdo zkušenost se salónky v Dubaji? Poletíme s FlyDubai a přestup máme na Terminálu 2. Tam je salonek Marhaba s pobytem maximálně 2 hodiny. Budeme tam déle a není problém přejet na terminál 1 nebo 3, kde mají v salonky Marhaba s pobytem 4 hodiny. Je možné navštívit salónek na jiném terminálu? Řeším to, protože mi docházejí volné vstupy na Priority Pass...

Tak zpětná vazba.
Měli jsme v Dubaji celý den, odlet až ve 3 hodiny ráno. Den jsme strávili na pláži. Večer o půl deváté jsme se vrátili na letiště. U vstupu do salónku mi řekli, ze když máme odlet až za tak dlouhou dobu, můžeme tam být na jeden vstup 4 hodiny a na boarding pass napsali 12:30. Ještě jsem si ověřil, že to budou počítat jako 1vstup. Okolo půl dvanácté mě volali místním rozhlasem. Chtěli po mne nejdřív boarding pass a pak i kartu priority pass. Že jsem tam víc než dvě hodiny... Když jsem se s nimi odhadoval, nechtěli se se mnou bavit. Kartu jsem jim odmítl dát, tak mi řekli, ze budu muset opustit salonek... Tak jsme šli.
pobert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 13. 11. 2018 10:31

Očividně komunikační šum a ztraceno v překladu.. takže vám napsali čas 12:30 (0:30?), vy jste se ptali, kolik vám vezmou vstupů s tím, že tam chcete být do těch 3:00, načež vás ujistili, že (jen teď) vám vezmou jen jeden vstup. Vy jste tam byli nějakou dobu a pak po vás chtěli další vstup, což jste odmítli a šli.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 13. 11. 2018 12:11

Na internetu jsou popsaný u všech těch salónků v Dubaji i doby. Minule jsem takhle vybral s tou nejdelší, tuším 4 nebo 5 hodin na vstup (a myslím, že to tam ani nikdo nekontroloval).
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 1. 2019 17:40

Když mám vstupy s mstcrd business na T1 do MasterCard lounge salonku tak to je nějakej spolecnej salónek co má ČSOB a nově Erste ke kartám , nebo to je jinej ? Nikde nemůžu najít limit na počet vstupů, jen info děti zdarma do 3 let a doprovod něco platí. T1 je terminál na odlety mimo EU tedy ?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 17. 1. 2019 22:52

Do MC salonku můžeš neomezené často. T1 je terminál pro lety mimo Schengen.
na T1 jsou jen 2 salonky - MC a Menzies. Do Menzies můžeš jen na Priority Pass (a případně vybrané Business letenky).
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2019 06:54

Do MC salonku v Praze můžeš vzít až 4 hosty a jak píše Prologer s libovolnou kartou MC World Elite či podobné úrovně tam můžeš chodit jak často chceš - vyžadují ale letenku, takže třeba palubní personál letadel má Smolíka Pacholíka. Kdysi se mi podařilo tam jít i po příletu s "proletělou" letenkou i když oficiálně to prý není možné.

Stejně tak je možné neomezeně chodit do Sky Lounge a Jet Lounge ve Vídni, ovšem už bez hostů (kromě Erste Premier, tam je nějaká spešl dohoda, že lze vzít hosty, nejsem si jist počtem, jestli jsou to také čtyři) a dle info na fórech nově i v Bratislavě.
Když jsem byl na letišti v Budapešti před 14 dny, tak podle info na dveřích to vypadalo, že tam také pustí zdarma každého s MC World Elite (asi už bez hostů) a to vydaných i jinde, než v Maďarsku. Bohužel otevírali o hodinu později, než sousední salonek a to už bychom nestihli let.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 1. 2019 07:24

Jsou tam rozdíly, do MC na T1 je bezplatný vstup jen pro držitele MC World Elite (i s doprovodem), ostatní "prémiové" karty (Gold, World) jsou už za poplatek (450 Kč, resp. 100 Kč s Priceless Specials) a pouze pro držitele. Do Sky/Jet Lounge ve Vídni a Caproni Lounge v Bratislavě je volný vstup i pro držitele Gold nebo World, ale hosté vždy platí. Je to docela dost podrobně popsané na stránkách: https://www.mastercard.cz/cs-cz/zakazni ... lonky.html

Do Salonku MC v Budapešti mají podle podmínek opravdu volný vstup držitelé World nebo World Elite vydanými mimo Maďarska: https://www.mastercard.hu/content/dam/m ... 180604.pdf (není to nikde aktivně propagováno jako výhoda), před pár lety to bylo možné pouze za poplatek...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2019 11:22

Zdravím ze salonku v Praze :)
Přílohy
IMG_20190118_1115371.jpg
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod retron 18. 1. 2019 11:25

takže s Curve Commercial vstup zdarma nebo to platí pouze pro karty vydané v CZ? :D
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2019 11:32

Jsem se ti zeptal - a neví. Oni to jen protáhnou a systém jim řekne, jestli jo, nebo ne. nějaký kandidát na test? :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 1. 2019 11:49

Bratislava + Vídeň - 5-leté dítě je platící doprovod, nebo zdarma?

(Praha - vidím do 3 let zdarma)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 1. 2019 13:42

Zaregistroval jsem Visa Infinity od Erste Premier do LoungeKey. jak tam pridam dalsi MC World Elite, abych mohl pripadne vzit hosty zdarma?(treba Mastercard Lounge Praha Terminal 1)
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 21. 1. 2019 14:44

Na mc lounge v Praze nemusis kartu nikde registrovat
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod KoulK 23. 1. 2019 20:38

A jinak se lounge key musi aktivovat?
KoulK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2019 20:40

Jo, v aplikaci nebo na webu
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Prologer 28. 1. 2019 17:35

Pokud by se někomu hodilo, posílám zase krátké review několika salonků, které jsem navštívil loni na podzim v rámci cesty kolem světa. Ty nejzajímavější jsou tučně. Cestování bez salonků si už nedovedu představit, mít možnost se před cestou dobře najíst, napít, a třeba vysprchovat je parádní. Při letech v economy to vidím už jako nezbytnost, ale potěší to i při letech v businessu.

Praha, PRG - RB Premium lounge T2 - od rekonstrukce nic moc, základní jídlo, průměrný rozsah drinků. 6/10

Moskva, SVO - Moscow lounge TD - průměrné prostředí, dobré jídlo, velký rozsah vín a drinků. 7/10

Seoul, ICN - Matina T1 - dost přeplněný, průměrné prostředí, průměrné místní teplé jídlo, základní nápoje plus několik místních (třeba džus z malých švestek). 7/10

Peking, PEK - Air China First Class Lounge T2 - nic moc prostředí, k jídlu hlavně instantní nudle, nápoje taky spíše základní. 6/10

Shanghai, PVG - AirChina Business Lounge - Pěkný, velmi členitý, dvoupatrový salonek, s barem s barmankou míchající základní koktejly. Slušný výběr teplého jídla, dezertů a salátů. Dostupný jen s business letenkou StarAlliance. 8/10

Brisbane, BNE - Corretto Cafe & Bar - Poprvé jsem vyzkoušel restauraci v rámci PP. Dali jsme si nějaké luxusní sendviče a zákusky, k tomu sklenky sektu a za zbytek jsem si řekl o nejlepší rum co tam mají (ale moc se v tom nevyznali, ani nevěděli co na baru jsou rumy :D). 8/10

Brisbane, BNE - pěkné prostředí, výborné jídlo i s obsluhou, tvrdý alkohol jen za poplatek. 7/10

Auckland, AKL - Strata Lounge - pěkné prostředí, hezké sprchy, ručníky na vyžádání, výborné jídlo, velký výběr nápojů, včetně sektů a tvrdého. 8/10

Honolulu, HNL - Plumeria - Je umístěn na terminálu pro lety v rámci Hawaii, ale dá se do něj zajít i při ostatních letech. Přímo před salonkem autobus, který zaveze až přímo ke gatu, který si řeknete. Jídlo jen studené a polévka. Nápoje základní, prostředí průměrné. 7/10

Houston, IAH - Amex Platinum Centurion Lounge - naprosto luxusní salonek, úžasné prostředí, milá recepce. Několik druhů teplého jídla složeného předními místními kuchaři. Bar s barmanem nabízí přes 50 druhů tvrdého, míchá výborné koktejly, točí 6 druhů piva včetně třeba místní IPA. Salonek poměrně plný a trochu umístěný z ruky. Na terminálu jsou i 2 restaurace, ale člověk si tak pochutná v Centurion lounge, že není důvod se v nich stavovat. Vstup jen na Amex Platinum. 9/10

Santiago, SCL - Sala VIP Avianca - základní salonek s průměrným jídlem i prostředím. 6/10

Sao Paulo, GRU - Star Alliance Lounge - luxusní salonek, velmi pěkné prostředí, výborné jídlo, velký výběr teplého jídla, bar s barmanem míchajícím dobré koktejly, výběr sektů a vín, z nealka třeba kokosová voda. Vstup mimo vybraný čas jen s business letenkou StarAlliance. 8/10

Zurich, ZRH - Swiss Business Lounge - velký, ale přeplněný salonek, průměrné prostředí. Výborná jídla včetně live-cooking, street-kitchen (např. fish&chips), výběr dobrých vín a sektů. Vstup jen s business letenkou StarAlliance. 8/10
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Manitobak1 28. 1. 2019 18:57

Zdravím mám takový malý dotaz jestli máte někdo zkušenost. Vlastním nově transparentní kreditku od Spořky má označení Mastercard World a pracovník Spořitelny tvrdí, že na zlevněný vstup (450 Kč) do salonku Mastercard na Ruzyni nefunguje, ale podle toho co jsem zase četl na stránkách Mastercard tak na kartu World lze uplatnit výhodnější vstup a ještě si nechat vrátit 350 Kč přes Priceless Specials. Děkuji předem za radu.
Manitobak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 1. 2019 20:09

Máš to napsané na předchozí stránce...

https://www.mastercard.cz/cs-cz/zakaznici/typy-karet/benefity-premiove-karty/letistni-salonky.html píše:Držitelé prémiových karet Mastercard World a Gold hradí vstup ve výši 450 Kč (platí pro prémiové karty vydané českými bankami).

Pokud je v době úhrady vstupního poplatku prémiová platební karta přidaná a ověřená v programu Priceless Specials, získá její držitel zpět 350 Kč z této transakce (finální částka poplatku za vstup bude tedy jen 100 Kč).

V bance se na to budeš ptát víceméně zbytečně, jelikož jde o službu poskytovanou přímo karetní asociací, tak z toho je pracovník banky dostatečně zmaten (v konečném důsledku ty zaplatíš těch 450 Kč pořád, 350 Kč se vrací v odměnách na program specials.cz a ty si je musíš na účet navázaný ke kartě za 5 Kč vyčerpat - což lze i automaticky)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Manitobak1 29. 1. 2019 06:13

Díky za informaci na předchozí stránce jsem to četl, ale znám Českou spořitelnu a její specialitky tak se radši ujišťuji. Měl jsem obavy aby jejich nápis World na kartě nebyl ze strany Spořky jen na okrasu a trochu mě taky zmátlo to označení prémiová karta ze strany Mastercard.
Manitobak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 1. 2019 07:46

Jen pro info, do MasterCard salonku v Praze pouští i s proletělou letenkou, vyzkoušeno včera po půl desáté večer.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 1. 2019 16:55

A pouští tam omylem nebo to prostě neřeší a je to z jejich pohledu OK?
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod aava 29. 1. 2019 17:15

Koukal jsem, že dnes přidal Revolut salonky do aplikace, ale nevidím nějakou výhodu.
aava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 1. 2019 18:05

Mr.Scully píše:A pouští tam omylem nebo to prostě neřeší a je to z jejich pohledu OK?

Pouští zcela vědomě, "na férovku" jsem se zeptal, jestli mě pustí s proletělou letenkou, řekla, že ano, jen mě upozornila, že za hodinu zavírají. Dal jsem si džus a pár chlebíčků a šel si vyzvednout zavazadla z pásu (už tam byla jen moje :) ). Aspoň jsem nemusel řešit, co budu shánět k večeři. Šel jsem na MC World elite od ČSOB
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod čulibrk 29. 1. 2019 19:10

Já v poslední verzi aplikace Revolut žádné salónky nevidím.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 1. 2019 20:10

Taky nemám, ale počítám, že to může být třeba tím, že nemám Premium ani Metal. Ovšem LoungeKey se mi nejeví u Revolutu příliš zajímavý, vstupné má být zpoplatněno standardně (prý "wholesale rate") bez nějakých slev (u Curve Metal by měly být "až 60 %", ale to asi taky nebude nic moc): https://www.revolut.com/en-CZ/legal/lounge-pass
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 29. 1. 2019 20:14

musis nainstalovat novou verzi. I na ios se update objevil dnes vecer a na free uctu je v sekci More polozka lounges (a pod ni je sede napsane Upgrade) a vlizt se do ni da, ale nabidne ti to prechod na premium ci metal.
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod aava 29. 1. 2019 22:20

Ano, je to pouze u verze Premium a Metal. Namatkově jsem zkusil nékolik salónku a všude cena 720,-
Mám Metal.
aava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 30. 1. 2019 13:09

mam premium a nabidku salonku nemam v aplikaci(po updatu)
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod aava 30. 1. 2019 20:21

Je to v aplikaci Revolut vpravo dole a položka Lounges. Verze 5.32
aava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 30. 1. 2019 20:40

mam 5.31...novejsi mi to nenabizi
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod aava 30. 1. 2019 20:54

Bavíme se o iOS Apple.
aava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 1. 2019 09:01

ok, mam androida
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 2. 2. 2019 17:05

Ahoj, nahodou do salonku v Katowicich nejde pouzit nejaka kreditni karta? Pouze adi jenom priority pass nebo lounge key a odecist vstupy ze? Mbank neco na Katowice nema?
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod dumola 14. 2. 2019 20:05

Nevíte jestli je možné použít karty MasterCard Erste Premier pro přístup do salonku na letišti v Zurichu ?
dumola
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goropes 17. 2. 2019 19:40

pivinecek: nejde, musí se použít priority pass nebo lounge key a vyčerpat vstup
dumola: taktéž, v Zurichu není přímo ani MC, ani Erste salonek, jsou tam některé na Lounge key, takže taky vyčerpaný vstup

Dotaz na salonek Erste T2 PRG.
Určitě už jste řešili situaci, kdy jako držitelé EP karet letíte s nečlenem, kterého potřebujete vzít s sebou. Jaké jsou možnosti?
1) Lze vyčerpat 1 vstup na lounge key jen pro hosta? (s tím, že držitel loungekey čerpat vstup nebude, neboť jde na EP kartu).
V jiném salonku (Aspire LTN) jsem s tím narazil, ještě s Priority passem, tvrdili, že na něj musí jít i držitel, aby mohli vzít hosta. Nemůžou prý odčerpat 1 vstup jen pro hosta.

2) Jak je to s privátní bezpečnostní kontrolou?
Můžou přes ni i hosté, které takto chci vzít do lounge?
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 2. 2019 20:32

goropes: to by me taky zajmalo, tohle snad nemuze jit... a mel jsem za to ze je to stejne, jen Lounge key nyni nahrazuje Priority Pass? :)
Tend Lounge Key pokud prece ukazu, odepise se vstup. Jen uz uvadeli, ze je problem asi vzit dnes s sebou kamose? I kdybych rekl ze je moje familie :D

a do MC salonku napr ve Vidni, tak mi staci snad MC karta Erste MasterCard World Elite cerna.
Jen me to docela mate, treba zde psali hodne ze musim ukazat letenku, ale pri uziti v te dobe jeste Priority Passu za sebe, vedle kamos co nic nemel, pohoda. Jen podpis, 2 vstupy dolu a neresilo se nic :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod uphoun 18. 2. 2019 11:16

goropes píše:2) Jak je to s privátní bezpečnostní kontrolou?
Můžou přes ni i hosté, které takto chci vzít do lounge?

Muzou. Chodim takhle pres kontrolu s pritelkyni (a zrusenou EP kartou, protoze mi EP zrusili).
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prologer 18. 2. 2019 20:00

Do EP T2 nebyl problém jít sám na kartu EP a hosta vzít na PP. Na účtence byl normálně jen 1 vstup. V zahraničí toto obvykle nejde. Např. v La jsem se ptal, jestli můžu vzít na 1 PP 2 hosty a na další PP další 2 hosty (je tam pravidlo max. 2 hostí na kartu) a nešlo to.
Přes kontrolu by to mělo být tak, že na 1 kartu jdou 2 vstupy. My vždy bez problému jdem na 2 karty ve 4.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod pan 123 2. 3. 2019 16:37

Budapest Mastercard lounge
Návštěva v r. 2017. Obsluha mne upozornila, že nemusím plýtvat PP, když viděla moji kartu MC world elite.
Podobný výběr jako v salonku MC v Praze.
=====
Skopje Primeclass business lounge
Menší špatně klimatizovaný salonek oddělený od haly jen jakousi nedokončenou stěnou.
Slabý výběr jídla (zapečené těsto, chipsy, oříšky), trochu piva a alkoholu - ovšem zřídka doplňované.
Jediné plus (díky velikosti letiště), že byl téměř prázdný.
=====
Dubai Marhaba lounge T3
Vysoký standard ve stylu středního východu. Prostorný, velký výběr občerstvení, dostatek personálu, sprchy.
Chyběl "alko-koutek" - pivo na požádání obsluha vytáhla zpod pultu, spirity jsem nezkoušel.
=====
Dauha Al Maha transit lounge
Podobně jako v Dubai - opravdu příjemně prostorný s dostatkem všeho (kromě alko - po vyžádání přinesl a nalil číšník pivo).
Dostatek personálu, neustále čištěný a doplňovaný, sprchy, na záchodech obsluha nabídne ručník na ruce i kartáček na zuby.
=====
Colombo Lotus first class lounge
Salonek střední velikosti, dobré jídlo, často doplňovaný a čištěný. Bez sprch, ale s dobrým výběrem alkoholu.
=====
Vienna Sky lounge T3
Tehdy jsem odlétal z T1a, kde je akorát Star Alliance lounge a chtěl jsem vyzkoušet tento (na MC world elite) free.
Znovu bych přesun nezkoušel - výtahem nahoru a delší cesta po úzkých opuštěných chodbičkách k rentgen. kontrole,
na recepci se divila jak jsem se tam dostal :-) I přes výběr jídel, polévek, omáček apod. - vše bylo vegetariánské.
Zachránil to dobrý výběr piv a alko-koutek.
pan 123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matlu 2. 3. 2019 20:33

Dubai Marhaba lounge T3
Vysoký standard ve stylu středního východu. Prostorný, velký výběr občerstvení, dostatek personálu, sprchy.
Chyběl "alko-koutek" - pivo na požádání obsluha vytáhla zpod pultu, spirity jsem nezkoušel.

V T3 jsou 2 Marhaba lounge. To co popisujes je asi ta v Concourse B (jede se do ni vytahem). Pak je jeste jedna v Concourse C (bez vytahu), ta je vyrazne lepsi ve vsech ohledech. Je o dost vetsi, a taky maji nekolik druhu alkoholu k nacepovani (samoobsluzne), a otevrene lahve vina.
matlu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 4. 3. 2019 16:30

Hledal jsem, jestli je nějaká možnost dostat se do salonku v Bukurešti (z nepochopitelných důvodů tam není žádný Priority Pass salonek) a našel jsem zajímavé stránky:

https://mcconcierge.com/en/lounge/
https://mcconcierge.com/travels/waitingroomseu

Z toho, co se tam píše mi přijde, že s jakoukoli MC World Elite by mohl mít držitel volný vstup do všech MC salonků v Evropě, viz uvedená mapa.

Nějaké zkušenosti ze salonků mimo Praha a Vídeň?
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 3. 2019 16:59

Osobní zkušenost nemám, ale před časem jsem se díval na podmínky vstupu do salonku MC v Budapešti přímo na jejich stránkách, podle nichž je vstup umožněn pro držitele karet klasifikace World a World Elite vydanými i mimo území Maďarska: viewtopic.php?f=316&t=1249390&p=12159342#p12159342, leč to nikde není zmiňováno.

Před několika lety byl ovšem vstup jen za poplatek, nevím kdy se to změnilo a nechtělo se mi to příliš kontrolovat před každým odletem (několikrát jsem tam byl na Priority Pass ve SkyCourtu).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 4. 3. 2019 17:27

V Moskvě na českou World Elite bez problémů - říjen, listopad 2018. Salónek přitom mnohem lepší než v Praze, lidí minimálně.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 5. 3. 2019 12:09

Toronto - MC World Elite neakceptovali a vzali to na PP.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 5. 3. 2019 16:53

V té Moskvě to bylo zdarma jen pro držitele WE nebo i pro hosta?
Já tam vždycky byl na PP (mám ji neomezenou, tak neřeším), ale kamarád tam teď poletí a mají s partnerkou jen jednu WE dohromady.
A taky se mi tam ten salonek vždy líbil, byl jsem tam už ve 3 a všechny příjemné. Jsou i lepší, ale je to tam příjemný nadprůměr.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 5. 3. 2019 17:20

Podle https://www.svo.aero/en/services/busine ... mastercard to vypadá zdarma jeden host + 2 děti,takže relativně v pohodě.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 3. 2019 08:49

Někdo nějaké zkušenosti s následujícími destinacemi? Mám MC World Elite (zde asi k ničemu) a 4 vstupy na Priority Pass od ČSOB (holt kdyžtak vyplýtvám), letím s manželkou.

Zurich - vidím tam několik různých salónků, mám 5 hodin času na přestup v rámci jedněch (švýcarských) aerolinek (Praha => Zurich => Mahé).

Mahé (Seychely) - tam moc na výběr není, akorát nevím, jestli domestic nebo international. Opět mám asi 4 hodiny času mezi příletem z Zurichu a lokálním letem dále.
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 6. 3. 2019 09:48

Tak letiště Mahé vypadá jako vybydlené autobusové nádraží v Adršbachu. Tam bych se salónkem moc nepočítal.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 3. 2019 18:12

Dva tam podle všeho (web PP) jsou, jestli ovšem stojí za navštívení, to je věc jiná :D
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod doonio 6. 3. 2019 18:37

Web PP je docela žalostný na jakékoliv detailní informace , jak salónek vypadá, co vše je v nabídce, případně jak jej hodnotí uživatelé..vždy se snažím dohledat info o salónku podle Google map (např. ve Vídni jsou všechny nabízené zdarma ke kartám MC WE ) a případně https://www.loungebuddy.com/ je také dobré na nějaké recenze.
doonio
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 3. 2019 20:32

Užitečných recenzí je na internetech plno, i na různých blozích lze najít pořád nějaké posty i s fotografiemi a určitě jsou relevantnější, než některé výblitky tady na fóru. Na webu PP si má víceméně cenu zkontrolovat jen, které salonky lze využít.

Ve Vídni právě nelze na karty MC vstupovat do salonků Austrian (ty jsou hned po třech jako pro Schengen, tak i non-Schengen) - Business je podle recenzí docela bída, ale Senator by měl být na tom naopak velmi dobře.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bancroft 23. 3. 2019 01:12

Nevi prosim nekdo, jestli se da s Lounge Key nebo Priority Pass urychlit pruchod kontrolou na letisti v Praze nebo ve svete, pripadne co je k tomu potreba?
Bancroft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 3. 2019 06:13

Amsterdam - Aspire Lounge - čisto, pozorný servis, malá nabídka jídla a pití (k snídani pečivo, šunka, sýr, müsli, z nápojů káva, džus, pivo, víno, pár lahví tvrdého, před odchodem k obědu pouze navíc těstoviny s rajčaty), pohodlné sedačky se zásuvkami a usb, výhled na střechu, kde probíhá stavební ruch
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 23. 3. 2019 07:40

Bancroft píše:Nevi prosim nekdo, jestli se da s Lounge Key nebo Priority Pass urychlit pruchod kontrolou na letisti v Praze nebo ve svete, pripadne co je k tomu potreba?

Nikoliv, priority pass je jen název programu, který umožňuje či zlevňuje vstup do salonků, které jsou do jeho sítě zařazeny.
Jinak žádnou prioritu při průchodu bezpečnostní kontrolou nebo při nástupu do letadla zpravidla nedává.
Většina letišť má nějakou službu "fast track", tedy rychlejší průchod bezpečnotní kontrolou, pravidla pro využití se liší letiště od letiště, zpravidla můžou cestující s bussiness/first class letenkami, s gold nebo ekvivaletním statutem významějších programů, a ti, kdo si službu extra zaplatí.
Výjimkou je pár letišť, kde pokud využíváte salonek (např. použijete volný vstup do salonku na priority pass), dostanete zároveň právo využít fast track. Ale tato varianta je celkem výjímečná.
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 23. 3. 2019 10:42

V praze lze fast track na kartu od sporky
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod motley 23. 3. 2019 10:48

Příjemně překvapil salonek na letišti na Mallorce "Sala VIP Valldemossa". Šli jsme tam původně spíš z nouze (2 hod. zpoždění letu), ale výběr jídla a pití vč. zákusků, ovoce atd. tam byl poměrně bohatej. Ani tam skoro nikdo nebyl, což ale bude i tím, že byl březen, jestli to tam v sezoně vypadá jako na Mallorce celkově, tak to asi nebude kdoví co...
motley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 30. 3. 2019 10:06

Překvapuje mě, že na Mastercard World Elite se dostanete i jinde než v Praze a Vídni? Za chvíli letím do Zurichu, tam mám s World Elite smůlu a musím vyplýtvat Priority Pass, je to tak? Je jedno, který z tamějších asi pěti salónků využiju?
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 1. 4. 2019 07:37

Malaga, Španělsko: VIP salonek v prvém patře, prostorný se sedačkami a dětským koutkem s TV, slušný výběr studeného jídla, cca 4 druhy teplého. Velmi široký výběr nealko i alko nápojů (včetně šumivých vín a tvrdého alkoholu). Personál nabídku neustále doplňuje.
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 1. 4. 2019 11:27

Tak v Bukurešti mě v MasterCard salonku poslali někam, že berou jen rumunske karty. Ví, že to MC na stránkách píše jinak, ale je jim to jedno...
A žádný Priority salonek tam není, takže poprvé po tak 50 letech cekani na gatu.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 1. 4. 2019 15:35

Mňa v Bukurešti pred pol rokom tiež do MasterCard nepustili, ešte som skúšal tuším nejaký Unicredit salónik, ale tiež že len rumunská Unicredit.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 17. 4. 2019 21:40

Tak v Zurichu jsme byli nakonec v Aspire Lounge (https://www.prioritypass.com/en/lounges ... rld-lounge), jsou tam na patře dva salónky vedle sebe, Aspire je víc obsazený (my tam měli tak 20 lidí včetně nepříjemně běhavého dítěte) a má teplé jídlo, ten druhý (tuším Dnata Skyview) je prý tichý a jen se studeným jídlem, ale hosteska se s námi stejně moc nebavila a na Priority Pass nás prostě poslala do Aspire.

Nemám se salónky moc zkušeností, ale přišlo mi to jako průměr. Pití i alkoholu celkem dostatek, ale teplé jídlo s dost malým výběrem (dvě podobná jídla - nějaké rizoto nebo co), polévka, cheesecake a možná tak dva tři druhy nějakých sendvičů, které mě nezaujaly. Když došel cheesecake, tak ho nikdo delší dobu nedoplnil a moje radosti toho dne tím skončily :D
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 30. 4. 2019 22:24

Berou ve Vidni male deti zdarma a nebo dite = host = 23Euro? Manzelka ma jenom zrusenou kartu, takze by to stejne nedavalo moc smysl, ale vzal bych v nejhorsim decko na dzus.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 5. 2019 04:13

Podle info na Prioritypass mají děti do 3 let vstup do Sky i Jet Lounge zdarma. Předpokládám, že to samé platí i na vstup přes MC karty
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tulum 1. 5. 2019 08:47

V červenci mě s rodinou čeká cca 4 hodinový přestup ve Francii - letiště Orly - terminál 3, nemá prosím někdo přímo zkušenosti?Salonek či salonky by tam dostupné měly být.
Předem díky za případné postřehy..
tulum
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 22. 5. 2019 04:46

MC salonek v Kyjev Borispol (KBP) osobne vyskusane minuly tyzden bezplatny vstup s MC World Elite od CSAS (akceptuju aj len MC World), je im jedno aka krajina tu kartu vydala. Podla internetu by tam mal byt aj +1 doprovod zadarmo, ale zabudol som sa na to spytat nech to overia.
Mirec Vrabec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 22. 5. 2019 06:02

Dubaj terminál D, salónek Marhaba. Ráno naprostá katastrofa: plné lidí, vázl úklid, tvrdý alkohol, mizerné kafe, z teplého jídla míchaná vajíčka, ze studeného tak 2 druhy zákusků, banány, staré gumové croissanty. Bída, bída, bída.

Je zvláštní, že jen v jiném terminálu byl ten samý salónek naprosto v pohodě.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 22. 5. 2019 19:39

Bangkok - mohu vřele doporučit salónek Air France / KLM, concourse G, v takové podchodu (jedna úroveň pod odletovým patrem).
Platí tam Priority Pass i LoungeKey.
Výborné čerstvé jídlo a fakt skvělé ovocné zákusky, velká sprcha, velmi rychlý internet, dobré víno :)
Měl jsem nárok na klasický Menzies business salónek, díky letence, ale nepoužil jsem, vím z dřívějška že je pouze průměrný a na PP mám volné vstupy...

A perlička z Doha - letěl jsem s Qatar Airways, letenka sice business, ale formou upgrade z economy, a ta prý nemá nárok na salónek. Na letišti tedy salónků asi 12, a pravděpodobně i dost kvalitní, ale pro Priority Pass / Loungekey byl dostupný pouze jeden a tam nikoho nepouštěli, protože bylo plno.

Takže v Doha bych se salónky moc nepočítal.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod x54321 31. 5. 2019 19:05

Má některá česká banka *kreditku*, na kterou se dá jít zadarmo (nebo za cca stovku) do salónku v T2 v Ruzyni? Vypadá, že to umožňuje pouze Erste Premium a RB Premium u svých *debetek* a ani do jedné z nich se mi běžný účet a finance přesunovat nechce.
x54321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 31. 5. 2019 19:45

Co vím, tak ne. Leda jít na priority pass, ale to se moc nevyplatí, takže buď Erste, nebo RB debetky.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 5. 2019 20:50

Tak do salonku RB lze vstoupit bez poplatku i s kreditkou, ale jen MC World Elite FWR vydávanou klientům privátního bankovnictví.. :-) https://www.premiumbanking.cz/produkty- ... karta-gold
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 6. 2019 20:53

FWR uz cca rok MC World Elite nevydava jako kreditku nybrz jako debetku, další karty už kopírují standardní portfolio RB karet
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 3. 6. 2019 03:40

Je možnosť navštíviť niektory salonik vo Viedni po prilete z mimo schengenu? Niečo ako tranzit zona alebo pod.?
Mirec Vrabec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 3. 6. 2019 19:13

Dotaz na Vídeň:
- normálně tam chodím s Goldkou od UCB, ale teď potřebuji přibrat kolegu
- mám PP od ČSOB, na co se bou v salónku nejméně ksichtit
-- dát jenom PP a nechat si odečíst 2 vstupy
-- jít klasicky na UCB, vzít kolegu na PP
-- jít na ČSOB world elite kreditku a kolegu vzít na PP - asi mi to přide jako enjrozumnější řešení, nebo je něco lepšího?

Díky
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 11. 6. 2019 14:33

Asi to je trochu blbý dotaz, ale stejně ho položím... :) Musíte mít tu kreditku fyzicky nebo postačí i apple pay?
jir.vesely
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 6. 2019 16:02

Při vstupu do salonků karty proženou přes magstrip, takže fyzicky...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 11. 6. 2019 16:10

To jsem si myslel. Díky za potvrzení!
jir.vesely
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goropes 25. 8. 2019 08:21

kdo máte Erste/ČSOB Premier - vyzkoušeli jste v poslední době vstup do salonků Mastercard na letištích ve Vídni a v Bratislavě?
Jde mi o to, jestli nyní platí jen pro držitele karty, nebo i pro hosty.
Dá se to zjistit taky i jen ze strvzenky z terminálu, vypíše to tam, kolik na danou kartu lze vzít osob.
Minulý rok mi to na Erste MC Elite psalo "card holder + 4 guests for free.
Letos na jaře pak už jen cardholder, guests for 18EUR.
Bratislavu nemám vyzkoučenou vůbec.
Praha T1 bez problémů držitel + 4 hosté zdarma.

Nevíte aktuální stav, jak je to s hosty v Bratislavě a Vídni?
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2019 18:24

Mně kamarád tvrdil, že záleží na tom, jestli letíš mimo schengen nebo v rámci schengenu. Prý v rámci bez hostů a mimo s hosty. Že by to nastavovali podle naskenované letenky? :-o. Nebo je jiný limit v jet lounge a jiný v sky lounge?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod MekliCZ 26. 8. 2019 09:15

Mate nekdo zkusenost s business Fio kartami v MC Lounge na T1? Karta na sobe totiz narozdil od ostatnich business karet nema napsano business, ale commercial, nevim, jaky je mezi tim rozdil.
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 8. 2019 10:46

Na personal/commercial nezálěží. PLatí jen:
Držitelé prémiových karet Mastercard Platinum mají vstup do salonku zdarma.Držitelé prémiových karet Mastercard World Elite s doprovodem až 4 osob mají vstup do salonku zdarma (pátý návštěvník již zaplatí poplatek 450 Kč). Držitelé prémiových karet Mastercard World a Gold hradí vstup ve výši 450 Kč.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 8. 2019 11:26

čulibrk píše:Držitelé prémiových karet Mastercard World a Gold hradí vstup ve výši 450 Kč.
Pokud je v době úhrady vstupního poplatku prémiová platební karta přidaná a ověřená v programu Priceless Specials, získá její držitel zpět 350 Kč z této transakce (finální částka poplatku za vstup bude tedy jen 100 Kč).
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod MekliCZ 26. 8. 2019 11:35

Vramci MC Business Selection programu je vstup zdarma i pro drzitele business karet. https://business.mastercard.cz/cz/mc-lounge/praha

“Držitelé firemních a korporátních karet Mastercard mají vstup do salonku Mastercard Lounge zdarma.”

Ted kdyz vidim tu formulaci primo na tom webu, tak jsem si asi odpovedel sam, protoze commercial karta je nejspis firemni/korporatni. :)
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomas999 26. 8. 2019 20:11

Ahojte, prvýkrát letím z Viedne ako držiteľ MC Gold z mBank. Ktorý salónik odporúčate? Odlietam v čase obeda, podáva sa tam aj nejaké teplé jedlo?
Tomas999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 8. 2019 09:47

V úvahu přichází pouze Sky Lounge a Jet Lounge. Jsou naprosto identické, i stejné jídlo. Pozor, že s MC Gold není vstup zcela zdarma, je ti naúčtováno (tuším) pětikilo, pokud jsi registrován v MC Priceless specials, bude ti připsáno 400 Kč do věrnostních bodů (jdou vybrat, až když nasbíráš 500).

Jídlo nic moc, vždy tam bylo "na výběr" jedno jídlo typu těstovinový salát nebo něco jiného, co se nabíralo sběračkou (obvykle něco "nekonfliktního", tedy na bázi zeleniny nebo kuřete).

Jako zadarmo dobré, za 5 stovek nemá smysl, u té stovky bych se rozmýšlel - za stovku bych si cestou koupil v Regiojetu lepší jídlo. Ale už je to tak 2 roky, co jsem tam byl naposledy, mohlo dojít ke změně.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Michall01 27. 8. 2019 14:01

Ty salonky ve Vídni jsou zdarma už od karty Gold (https://www.mastercard.cz/cs-cz/zakazni ... lonky.html). Zadarmo to podle mě není špatná nabídka :-).
Michall01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mate59 27. 8. 2019 16:41

Aj Sky aj Jet salónik sú veľmi podobné čo do výberu jedla i pitia.Pivo,niekoľko druhov vína,tvrdý značkový alkohol,čaj,káva,nealko.Chipsy,čokobanániky,arašídy.Syry,šunka,saláma,pečivo,chleba a z teplého jedla tam býva skoro vždy cestovina + soté,nejaká omáčka.Bol som v máji.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 8. 2019 17:08

Vstup do Sky Lounge a Jet Lounge ve Vídni je bez poplatku pro držitele kterékoliv "prémiové" karty MC Gold/World/Platinum/World Elite vydaných v ČR (možná i SR): https://business.mastercard.cz/cz/mc-lounge/viden, v Sky Lounge jsem párkrát byl, měli teplou polívku (není vůbec pravidlem), jinak plusmínus standard.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomas999 27. 8. 2019 18:04

Áno, jedná sa o Sky Lounge a Jet Lounge. Pýtam sa len kvôli tomu či nie je jeden výrazne lepší ako druhý. Vstup bude zadarmo: https://www.mbank.sk/individualni/karty ... rta-zlata/
Tomas999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2019 05:52

Díky za upozornění, že je to i na Gold :). Podle toho co píše mate59, tak se nic nezměnilo. Těstovina a pak něco, co jsem si nemohl vzpomenout na správný název, měl jsem na jazyku něco jako guláš nebo curry, ale ani jedno nebyl správný termín, tak jsem napsal "něco na naběračku" - ano, soté je ten správný termín. Nijak zvlášť mi to nechutnalo.

Ale jo, zadarmo dobré.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 8. 2019 14:19

Existuje nějaký snadný (a levný) způsob, jak jednorázově získat jednu návštěvu salonku?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 28. 8. 2019 15:10

To taky záleží jakého salonku. Některé se dají objednat, i když nemáš žádnou kartu nebo letenku opravňující ke vstupu. Taky je otázka, co znamená levný ;)
jir.vesely
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 8. 2019 09:52

Většina salonků má svůj vlastní ceník, dle kterého prodává vstup lidem bez jakýchkoliv karet - zpravidla je to nejdražší způsob, jak se dostat do salonku, za vstup dáš asi tisíc korun

Zdarma máš vstup do salonku k business a first class letenkám, lze také koupit za věrnostní míle - to by pravděpodobně měl být nejlevnější způsob, jak se do salonku dostat - dát dotaz na nějakém cestovatelském fóru (např. akcniletenky.com), zda by ti někdo vstup do salonku nekoupil ze svého mílového konta, pokud si dobře pamatuji, tak třeba u ČSA to stálo 5000 mil - tedy suma, za kterou nejde koupit žádná letenka, třeba by to někdo, kdo už ví, že nenasbírá dost mil na letenku a hrozí mu, že mu míle propadnou, prodal třeba za stovku.

Pak jsou vstupy na Lounge Key (k účtům ČSOB Premium a Erste Premier), otázkou je, jestli se ti vyplatí si účet kvůli tomu zřizovat. U ČSOB je nutné mít kreditku, tu ti nemusí schválit, u České spořitelny začali po lidech, kteří nedají bance vydělat, ale když ze sebe budeš dělat trochu hogo-fogo a slibovat, jak chceš investovat, účet ti dají a pár měsíců se ti bude dařit ho držet při životě, než ti ho zruší.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod noi2 31. 8. 2019 13:33

Za kolik je vlastně navícový vstup u Erste? Píšou za polovic, takže se to liší salonek od salónku, nebo má Loungekey cenu stejnou pro všechny salónky na světě?
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 8. 2019 17:23

Mám pocit, že se mluvilo o nějakých 29 EUR (plná cena vstupu)

-- 31. 8. 2019 18:23 --

...podle mého názoru ti přeúčtují to, co jim naúčtu je Lounge Key a ta bude mít cenu jednotnou pro všechny salonky
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 31. 8. 2019 18:27

eR99 píše:V Praze na T1 jsem měl, jak jsi správně opravil, na mysli "MasterCard Lounge Praha".

A do salónku Air Lounge ve Vídni vezmu jakožto držitel Priority pass, také doprovod zdarma (v rámci 4 volných vstupů k Erste Premier)? Nebo ty 4 volné vstupy jsou použitelné pouze pro držitele Priority pass a doprovod vždy něco doplácí ?
Aha, nechce se mi to hledat, ale teda viden vpohode, praha vpohode, moskva vpohode a treba va asii jako taipei, narita, shanghai? Ne, ze bych tam lital nekolikrat rocne, ale na tech prestupech bych si mozna vzpomel a vyuzil to, kdyz by to tam bylo, spis bych teda si zapomel :D
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod psovod78 31. 8. 2019 19:31

PatrikChrz píše:Mám pocit, že se mluvilo o nějakých 29 EUR (plná cena vstupu)

-- 31. 8. 2019 18:23 --

...podle mého názoru ti přeúčtují to, co jim naúčtu je Lounge Key a ta bude mít cenu jednotnou pro všechny salonky

Na webu maji

Při vstupu do salonku uveďte, že využíváte službu LoungeKey, prokázat se můžete kteroukoli kartou Erste Premier. Pro sebe a své hosty můžete využít 6 vstupů v kalendářním roce ZDARMA, poté Vám hradíme 50 % z ceny dalších vstupů. Vstup pro děti a možný počet hostů se řídí podle pravidel jednotlivých salonků, doporučujeme si ověřit před cestou.
psovod78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 8. 2019 21:12

To jo, ale tady se řeší, kolik je těch 50 % z něčeho, když nevíme, co je to něco, mám pocit, že se někde objevila cena 29 EUR (plná cena, tj. nadměrný vstup bude 14,50)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fc70 31. 8. 2019 22:22

„Ceník pro vkladové produkty“
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 1. 9. 2019 09:46

sem se dival, ze ten launge key je fakt vsude. Asi bych do toho i sel teda, vsak uz jsem zkusil vetsi demence.

Jen teda aby si to srovnal (nechce se me prochazet vsechny webu zas) - nabizito jen CS a CSOB k uctu zdarma a pouze CSOB neotravuje s nejakyma navstevama banky. Je to tak spravne?

A neni to takova ta cerna karticka master card co se kdysi rozdavala, ale staci me normalni karta k uctu, mozna i google pay?

tady jsem neco vygooglil k te csob a prijde me to, pro me ok ty 4 vstupy https://www.csobpremium.cz/portal/docum ... ge-key.pdf
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 1. 9. 2019 11:40

PatrikChrz píše:To jo, ale tady se řeší, kolik je těch 50 % z něčeho, když nevíme, co je to něco, mám pocit, že se někde objevila cena 29 EUR (plná cena, tj. nadměrný vstup bude 14,50)

https://www.csas.cz/banka/content/inet/ ... _CP.I..pdf
tx999
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 9. 2019 14:00

Tak jsem se sekl jen o 4 centy :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tmx643 1. 9. 2019 20:37

To je normální, že mám za návštěvu salonku ve dvou lidech v blokacích 1299 Kč od Lounge key? Předpokládám, že to tedy vezme ČSOB na sebe a nic se nestrhne? Pak ale je ta cena nějaká nízká, ne?
tmx643
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 9. 2019 04:39

Blokovaná transakce je při využití LoungeKey naprosto normální, do týdne sama vyexpiruje a nedojde k zaúčtování.

Co si vzpomínám, tak u mě blokace odpovídala spíše částce, kterou si účtoval přímo salonek, nikoliv poplatek LoungeKey...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 9. 2019 04:51

ja mel dokonce 2 blokace kazdou na jinou castku..do tydne zmizely..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 2. 9. 2019 04:52

Takze ted kdyz mam od csob kreditku mastercard world elite, tak v Praze na T1 predlozim tuto kreditku a muzu jit ja plus 4 dalsi lidi do mastercard salonku. Loungekey tim padem zustane nevyuzita a budu mit do konce roku 4 volne vstupy po svete. A kdyz pujdu do salonku treba v Londyne, tak ukazu take KK mastercard world elite a automaticky se mi provede nejaka blokace na KK a po tydnu zmizi a ubude 1 vstup ze 4 na loungekey? S tou apkou v mobilu nic nedelam pri vstupu?
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod cestak71 2. 9. 2019 05:35

Odpověď je ano ;-) Když máš v appce Digital Card tak ji můžeš použít ke vstupu do salónku místo karty. Jinak s ní nic neděláš.
cestak71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 9. 2019 06:44

A jen pro upřesnění - k ČSOB Premium Kartě nelze Digital Card získat, registrovat se do portálu LougeKey nebo si stahovat aplikaci je úplně zbytečné... ;-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 9. 2019 09:16

... a tak žádná blokace není, pokud nejsou vyčerpány všechny vstupy zdarma.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod doonio 2. 9. 2019 10:19

pivinecek píše:Takze ted kdyz mam od csob kreditku mastercard world elite, tak v Praze na T1 predlozim tuto kreditku a muzu jit ja plus 4 dalsi lidi do mastercard salonku. Loungekey tim padem zustane nevyuzita a budu mit do konce roku 4 volne vstupy po svete.

Já myslím že NE, vy půjdete zdarma v rámci kreditky od ČSOB, ale za hosty už budete muset zaplatit, tzn. za hosty se strhnou ty volné vstupy od Lounge key a pokud jich není dostatek, tak si čsob naúčtuje 32USD za každého
doonio
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 9. 2019 11:22

Doonio: tak to si myslíš špatně. Je to tak, jak píše pivinecek.
jir.vesely
Návštěvník

Odeslat příspěvekod doonio 2. 9. 2019 11:32

jir.vesely píše:Doonio: tak to si myslíš špatně. Je to tak, jak píše pivinecek.

Ano máš pravdu, je to napsáno i tady:
https://www.csobpremium.cz/portal/docum ... ge-key.pdf

Tak se omlouvám za neúplné informace, nicméně ty 4 vstupy pro hosty jsou jen v Praze, pokud by jsi scénář jak jsi popsal s 4 hosty použil ve Vídni, tam už by ti ti 4 hosty vyžrali všechny LoungeKey vstupy.
doonio
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 9. 2019 11:53

fremantle píše:A jen pro upřesnění - k ČSOB Premium Kartě nelze Digital Card získat, registrovat se do portálu LougeKey nebo si stahovat aplikaci je úplně zbytečné... ;-)

tak minimalne z te registrace na LoungeKey lze pouzit historii vstupů pro přehled...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 9. 2019 14:55

Ověřil už někdo na sobě, že je možné využít 4x LoungeKey bezplatně, pokud již byly letos vyčerpány PriorityPassy?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 9. 2019 17:32

Ne, ale mám to potvrzené přímo od ČSOB. Tak snad to tak opravdu bude.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod doonio 2. 9. 2019 18:03

Já budu brát právě 4 hosty v Blavě za měsíc, doteď jsem využil již 3 vstupy na PP, takže uvidím jak se ke mě bude ČSOB stavět.
doonio
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 9. 2019 19:25

4 hosty na LoungeKey?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod cestak71 2. 9. 2019 19:56

V Blavě do Caproni Lounge má držitel KK ČSOB MC World Elite a 4 hosté vstup zdarma, tam LK nepotřebuješ 8-)
cestak71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod doonio 3. 9. 2019 12:23

cestak71 píše:V Blavě do Caproni Lounge má držitel KK ČSOB MC World Elite a 4 hosté vstup zdarma, tam LK nepotřebuješ 8-)

A máš toto nějak ověřené, neb na tom odkazu co jsem dával včera nic o hostech ZDARMA v Blavě uvedeno není
https://www.csobpremium.cz/portal/docum ... ge-key.pdf

Lafayette16 píše:4 hosty na LoungeKey?

Ano, proč by ne...
doonio
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 3. 9. 2019 13:23

tzn. v Praze a Vidni to neodecita LoungeKey navstevy?
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 9. 2019 15:11

Pokud vstupuješ s kartou MasterCard potřebné úrovně, tak nikoliv.

Jak jsem psal dříve, vstoupit do salonku je možné více způsoby a konkrétně ten pražský bere i Priority Pass a Lounge Key. Tedy pokud bych např. vešel s VISA kartou, na kterou mám napojenou na LK u ČS, tak by mi to vstup odečetlo.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 3. 9. 2019 19:01

proste csob karta na ktere je lounge a asi i to druhy, nevim co
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 9. 2019 05:29

Máte někdo zkušenost se salonky v Bogotě? Který si mám vybrat? (4 nepřichází v úvahu, letím do Chille)

Mr. CHRZ

Lufthansa Bogota is wishing you a good day

We are Personal Assistance to Bogota Station, we write to notify that we are informed of your arrival in our Lufthansa 542 to Bogota on 07/09/19

As a First Class Passengers that you are, we offer the following services for you:

If you have an International flight connecting from Bogotá, and you want accompaniment from your arrival to the VIP lounge, you can make use of our exclusive lounges, including access for one (1) companion, which are:

LATAM VIP Lounge; the highest recommendation for service and for your best comfort, which is located in front of the boarding gate no. 34. It has a buffet and variety of drinks (including wine reservation). You must present your boarding pass and the LATAM staff will be happy to welcome you.

The El Dorado Lounge; which has meeting rooms, private cubicles, a Buffet and a bar which you can use. Located in front of the boarding room no. 47.

You will have access to the new Copa Airlines- Star Alliance GOLD lounge which has recently given access to the public. A comfortable, pleasant and reserved place

Additional, we can offer you the benefit of using the Avianca-Star Alliance GOLD lounge, which is located when you pass the migration area (Only one available at Domestic Area).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 9. 2019 07:44

Lze použít více volných vstupů s Lounge Key při jedné návštěvě salónku (pro sebe a pro 2 hosty například)?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 9. 2019 09:36

Pravidla LK to umožňují, ale čistě teoreticky to může omezit banka - takže do salonku se dostanete, ale banka pak může vstupy navíc naúčtovat. Nevím ale o tom, že by to jedna ze dvou bank, které přicházejí v úvahu (ČSOB Premium a Erste Premier) dělala.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 9. 2019 10:33

PatrikChrz píše:Pravidla LK to umožňují, ale čistě teoreticky to může omezit banka - takže do salonku se dostanete, ale banka pak může vstupy navíc naúčtovat. Nevím ale o tom, že by to jedna ze dvou bank, které přicházejí v úvahu (ČSOB Premium a Erste Premier) dělala.

Čili praxe je taková, že to tak dělat jde a ani ČSOB ani Erste to neúčtují a započítají to do volných vstupů?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 6. 9. 2019 15:12

Áno, normálne to tak môžeš používať :)
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 9. 2019 16:11

evlo píše:tzn. v Praze a Vidni to neodecita LoungeKey navstevy?

Podle mě zdarma hosti jsou jen v Praze, ne? Ani Vídeň, ani Blava hosty zdarma neumožňuje, jen držitele karty.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 6. 9. 2019 20:52

Me zajimal ten drzitel karty :) Ale je to zajimava poznamka, ze muzu v praze vzit navstevu a odecist si to z LK.

Docela me to LK presvedcilo si to u CSOB nechat zridit.
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 17. 9. 2019 00:36

Ma niekto skusenost s Caproni Lounge v Bratislave, ci je moznost zobrat bezplatne doprovod na CS/CSOB MC World Elite karty? Alebo je vstup len pre drzitela karty. Ak nie, da sa pripadne ist tak, ze ja na kartu CS a kolega napr 30min po mne na moju kartu CSOB? Ked som pred 5 mesiacmi letel z VIE tak tam vobec nepozerali na meno drzitela karty a ani nechceli letenku.
Mirec Vrabec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 9. 2019 08:38

Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 9. 2019 09:14

To je nějaký starý dokument, když odkazuje na Priority Pass, ne?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 17. 9. 2019 09:15

ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 9. 2019 09:19

Jasně, dal jsem starý dokument, ale je to stejné.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 17. 9. 2019 23:48

Ten dokument je hlavne neuplny, lebo z VIE sa da ist aj s doprovodom (vyskusane v maji tohto roku mimo-schengen), a uplne su tam vynechane saloniky v Budapesti, Kyjeve, Moskve atd.
Mirec Vrabec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 18. 9. 2019 07:55

Jak je to v Budapešti se vstupy do salónku (s ČSOB Pr.) let zpět do Prahy? Kam může rodina 2+1 na kreditku příp. Loungekey?
Naposledy upravil ROlda78 dne 18. 9. 2019 20:13, celkově upraveno 1
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 18. 9. 2019 14:57

Jsem na letišti v Mnichově a se zděšením se dívám do vyhledávače v Loungekey - opravdu jsou salónky jenom na Terminálu 1 a na dvojce mám smůlu? Samozřejmě myslím salónky přístupné na Loungekey. Zlatou kartu *A už bohužel nemám.
VVNP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 9. 2019 15:57

Stejné to je ve Frankfurtu, taky jsem nikam nemohl, jediná možnost salonek Lufthansy, na Lounge Key nefunguje.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 9. 2019 07:18

Caproni Lounge BTS pro karty vydané v ČR:
- MC World (zkoušeno s KK RB Style): "zvýhodněný" vstup pro držitele za 18 €
- MC World Elite (zkoušeno s ČSOB Premium Kartou): vstup bez poplatku pro držitele + až 4 hosté
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 1. 10. 2019 15:54

Tak som bol vcera v Mastercard Lounge v Kyjeve-Borispol, vstup s Erste MC World Elite samozrejme zadarmo, ked som sa pytal ci aj doprovod, nevedeli mi povedat a ked som si vyziadal doklad o vstupe, tak mi ho s velkou neochotou dali, avsak dokopy na nom nic nie je napisane.

Vstup vo Viedni v Air lounge - nonschengen, Erste MC WE samozrejme Drzitel + 4ludia doprovod zadarmo.
Isiel som tam po prilete a uplne v pohode.
Mirec Vrabec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 10. 2019 06:47

V tom Boryspilu si myslím, že je to bez doprovodu. Nikde o tom není ani zmínka a když jsme tam teď o víkendu byli, tak chtěli kartu po všech.

Ty salonky, které jsou přístupné i po příletu jsou super, no. Teď v Praze bylo na pasovce asi tisíc Číňanů, tak jsem si radši šel dát pivko a pak už bylo prázdno. Ale třeba na tý Ukrajině to nejde, protože jsou tranzity oddělený. A zrovna tam jsem čekal asi 3 hodiny na kámoše, takže to nepotěšilo.
jir.vesely
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 10. 2019 14:55

Mam mensi dotaz...
CSOB Premium, lze do salonku napr v Istanbulu se prokazat pouze debetni kartou Visa ta cerna nebo MC kk Elitni cernou? Bez nutnostni mit appku v mobilu u toho Lounge Key? :)

Mel jsem porad za to ze ta appka je nutnosti pro vstup.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 22. 10. 2019 15:16

U ČSOB je appka pro vstup k ničemu, ČSOB neumí Digital card. Prokazuješ se MC kartou. Appka se tady hodí jen pro hledání salonku a historii vstupů.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod alouard 22. 10. 2019 16:12

Kreditní kartu MasterCard (ČSOB Premium) jsem teď poprvé použil pro vstup do salonku po přechodu na LoungeKey.

V IB vidím cca -1500 Kč - označeno jako LoungeKey, momentálně jako blokovaná částka, předpokládám, že to za pár dní zmizí ?
alouard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod noi2 22. 10. 2019 16:18

zmizí
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 10. 2019 16:19

aha takze kreditka MC je ta hlavni a Visu debetku ani dotycnej mit nemusi k prokazani vstupu do salonku? :) Na Visa to asi ani nejde? :)
Takze lze to chapat tak, ze u salonku v Praze a Vidni se automaticky bere vstup zdarma dle MC karty a nikdo nevezme vstup z tech omezenych 4 vstupu a rok?
Ty 4 automaticky teda odecitaji kdyz je to mimo Viden a Prahu, treba ten Istanbul? :)
Me tam jen nesedi, podle ceho se rozlisi ten vstup, kdyz je to vse na vstup s MC kartou :)
Aby treba v Praze nekomu nevzali z toho limit poctu.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 22. 10. 2019 17:49

V MC salónku vědí, že karty World Elite mají vstup zdarma, tak vůbec nepoužijí LoungeKey terminál. Leda bys chtěl mít hosty ve Vídni, kteří využijí tvůj vstup z LoungeKey. Pak to použijí pro ty hosty, ale pro tebe ne.
Pokaždé, když ti strhávají vstupy, tak vidíš počet osob na terminálu a podepisuješ to. Pokud ti nic nestrhávají (MC salónky), tak pokud si dobře pamatuju, nic nepodepisuješ.
https://www.csobpremium.cz/portal/documents/1302303/1331758/informace-k-letistnim-salonkum-lounge-key.pdf
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 10. 2019 18:30

Na ekvivalenci mezi podpisem a vstupem do LoungeKey rozhodně nelze spoléhat. Již jsem se dostal do salonku přes LoungeKey, kde jsem nic nepodepisoval (leč nepotvrdím, jestli to bylo úmyslem, nebo neznalostí obsluhy - v každém případě blokaci na kartě jsem za vstup přes LK měl i v tomto případě - nešlo o vstup "zadarmo").

Obsluha v salonku typicky nemusí ani vědět, přes jaký program chceš vstupovat - na Premium Kartě od ČSOB (již převydané po expiraci letos v srpnu) třeba dosud ani není logo LK, takže na recepci se klidně můžou zeptat, zda držitel chce využít vstupu přes tento program a u "spřátelených" salonků (MC na T1 na Ruzyni, Sky/Jet Lounge Vídeň nebo Caproni Lounge v Bratislavě se řídí podle svých aktuálních pravidel, které se můžou v čase různě měnit - typicky MC World Elite mají někde obsažený vstup i s určitým vstupem hostů).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 22. 10. 2019 18:58

Pokud jsi nic nepodepsal, nebyl by problém transakci reklamovat. Navštívil jsem už hodně salónků a pokud mi něco strhávali, podpis chtěli vždycky.
Ale určitě by se nestalo, že mi strhnou LoungeKey na můj vstup, když tam předložím MC World Elite. A přeci pokud beru hosty do MC salonku, buď si zjistím, zda jsou zadarmo, nebo se poptám a podle toho se zařídím.
A když do neMC salónku vstupuji přes LoungeKey, tak řeknu, že mám LoungeKey, to dá rozum. Není to tak, že tam jdu, hodím před ně kartu a nic neřeknu a čekám co se stane.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 22. 10. 2019 20:21

Zrovna včera jsem v tom salónku v Istanbulu byl (IGA Lounge). Vzali si mou MC Premium kartu, podepsal jsem jim terminál a vydali mi potvrzení o využití 3 vstupů (bral jsem 2 hosty) z LoungeKey. Na potvrzení je i mé jméno a neúplné číslo karty.
VVNP
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 22. 10. 2019 22:48

Ani přes MC, ani přes Lounge key jsem nikdy vstup nepodepisoval...
tmx643
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 23. 10. 2019 08:49

Já v Amsterdamu přes LK taky nic nepodepisoval. Proces to byl naprosto stejný jako v Praze na T1 a Boryspilu v MC salonku, akorát jsem to hlásil, že jdu na LK.
jir.vesely
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 23. 10. 2019 10:39

Zajímavé, já tak 15 salonků (cca 2/3 na PP a 1/3 LK) a jestli si dobře pamatuji, tak pokaždé jsem se podepisoval na terminálu (kromě MC).
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 23. 10. 2019 16:07

Ja take v Liverpoolu jsem se podepisoval elektronickou tuzkou na terminalu, v Praze v MC salonku bez podpisu. ČSOB world elite KK
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 10. 2019 16:48

Tak s MC do MC salonku je to bez podpisu, to je jasné, když neubývají "kredity"
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jichaj 23. 10. 2019 20:01

Enfidha v Tunisku na LK taky bez podpisu...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod mulisano 24. 10. 2019 08:56

Mám ČSOB premium a tento víkend mě čeká letos poslední let, takže potřebuji využít vstup do salonků, jinak mi to propadne. V Praze na T2 má ČSOB umožněn vstup do Erste Premier a do Menzies. Ve kterém z nich je lepší občerstvení?
mulisano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 10. 2019 13:47

V Menzies jsem nikdy nebyl, ale co psali lidé ve fóru na Akčních letenkách, tak EP má lepší jídlo (můžu potvrdit, že ze salonků se vstupem na kartu je EP celkem slušné - chlebíčky, volně ložené salámy a sýry, většinou polévka, třeba Vídeň mi přišla horší) a Menzies zase alkohol (v EP je jen vodka (Absolut), gin (Bombaj), nějaký likér z červeného vína, Becherovka a nějaká whisky (snad Balantýnka). Pak ještě pivo, myslím, že Budějovice (nepiju pivo, to jde mimo mne)?.

V Menzies jsou prý prémiovější alkoholy, ale zase horší jídlo.

EP je v podstatě kopie MC salonku, ani bych se nedivil, kdyby to provozovala stejná firma.

-- 24. 10. 2019 14:49 --

...kamarád v zahraničí dělá to, že na recepci ukáže kartu a jestli se může podívat. Okoukne salonky a pak se vrátí do toho nejlepšího :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Prologer 24. 10. 2019 20:15

Menzies na T2 je vzhledově obycejnejsi než Erste. Nikdy jsem tam neviděl teplé jídlo, v Erste občas je (ráno před 6 snídaně a pak přes den tak nějak náhodně). K jídlu v Menzies jen sušenky, instantní polévky atd., takže na to lepší Erste. K pití asi lepší Menzies, mají tam Plzeň a minilahve vína (Habanske sklepy). Tvrdý taky nepatrně lepší Menzies, ale oproti zahraničí taky žádná sláva.

Jinak, v Erste bohužel není Bombaj, ale Beefeater. Bombaj bych si dal raději.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxxmitschxxx 24. 10. 2019 21:34

Zdravím.
Chtěl jsem se zeptat. Mam kartu CSOB MC Word Elite + zatim letos nevyužité 4vstupy na Lounge Key. Jelikož letos letím již z vídně naposledy s kamarády na výlet, je možné jit v 5lidech zdarma do salonku? Tedy já na 1os co je na kartě a ostatní v rámci 4 vstupů LK? Děkuji
xxxmitschxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 10. 2019 23:24

Ano, takhle to jde. Zkousel jsem ted ve Vidni různé salonky na CsOB MC world Elite a vsude jen zdarma cardholder, cili zadny host zdarma. Takze opravdu tak, jak to pise CSOB v podmínkách a nikoliv tak, jak tady nekdo psal, ze ve Vidni jsou i hoste zdarma. To je nejspis ooravdu jen v Praze.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2019 04:52

U té Vídně je to prý tak, že Erste má nějakou indivindi smlouvu a hosté jsou povolení. U ČSOB ale ne.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2019 08:04

Krakow teď, vstup přes Lounge key (QR kód v aplikaci) a podepisoval jsem
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lafayette16 25. 10. 2019 10:56

PatrikChrz píše:U té Vídně je to prý tak, že Erste má nějakou indivindi smlouvu a hosté jsou povolení. U ČSOB ale ne.

Aha, takze to neni kartou MC World Elite, ale kartou Erste... To pak jo.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod alouard 28. 10. 2019 20:24

Doha:

Al Maha Transit Lounge, po příletu v noci jsme šli do salonku v přízemí (resp. na stejném podlaží jako tam mají toho obřího zlatého medvěda :-) Tam to bylo fajn - místa dost, bohatý výběr všeho možného, asi 6 druhů teplých jídel.

Při odletu ráno taktéž Al Maha Transit Lounge, ovšem tentokrát nás odeslali do salonku o patro výše kde to bylo o poznání horší, prostory celkem stísněné a nabídku jídla bych přirovnal k JET lounge ve VIE, takže bída.

Mahé:

Salon Vallee De Mai, navštivte pouze v případě, že by vám vstup jinak propadl. K jídlu vůbec nic, resp. asi to moc nedoplňují, nabídka nápojů standardní. Docela dost lidí vzhledem k velikosti. Min. rok byla situace stejná, takže to asi bude takový běžný stav.
alouard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 10. 2019 21:06

Charkov - vstup přes Lounge key se podepisoval.
výhoda - salonek je pouze sklem oddělený od gate a na ně (obě) vidět že salónku, takže je možné tam být do poslední chvíle

Nabídka jídla bídná - balené sendviče a salát, sýrový a sýrosalámový talíř (balený). Alkohol jen víno a pivo (Corona), džus jen v 0,2 l tetrapack (1 druh), jiné nealko jen káva, čaj, coca cola, Fanta a Příště.

Na zahnání hladu stačí, ale ve městě se do stovky královsky najíte a security vás více než 2,5 hodiny před odletem stejně nepustí, takže jen v případě, že by měl vstup propadnout
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2019 10:10

Petrohrad - kromě Business Lounge a Aeroflotu je na mezinárodním terminálu i salonek MasterCard, kam nás pustili na MC World Elite a stačila jim dokonce jen jedna (tj. lze mít minimálně jednoho hosta). Je zde i sprcha. Teplé jídlo pouze polévka (ale vynikající rajská), jinak studené, ale velký výběr - různé saláty.
Přílohy
IMG_20191110_1302366.jpg
IMG_20191110_1302465.jpg
IMG_20191110_1303054.jpg
IMG_20191110_1335406.jpg
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 11. 11. 2019 16:03

OFFTOPIC:
to Blackberry nefoti moc dobre, skoda, :(, chtel jsem si precist cedulky
chnapka_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2019 16:27

To je spíše rukama :(. Vše studené, různé saláty s masem i bez. Teplá pouze polévka.
PatrikChrz
Administrátor