MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LGA 19. 4. 2017 08:24

kecinzer píše:... ale i na druhé pobočce mi slečna tvrdila, že to nejde. Teprve když jsem jí řekl, že dle FinExpert fóra to možné je, tak se podívala, a zjistila, že nálepka je v nabídce.

Je smutné, že pracovníci banky nemají kvalitní školení o vlastních produktech.
Kdo je za to zodpovědný, dokáže na to tiskový žvanil odpovědět? Pokud tedy toto vlákno Moneta sleduje.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 19. 4. 2017 09:42

Děkuji moc, pak další účet opravdu nemá smysl...
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 4. 2017 10:00

A co by pak dělal mluvka RB? :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 21. 4. 2017 05:46

Zdravím. Zjišťuji, že neumím požádat o KK. Na stránkách Monety jsem našla kratičký dotazník, má smysl ho vyplňovat nebo mám jít rovnou na pobočku? Nějak v něm postrádám logiku, chybí mi dotaz třeba na požadovaný úvěrový rámec, zato se ptají na rozdíl mezi příjmy a výdaji za loňský rok, tak toto opravdu nevím a dopočítat to nebude jen tak a nechce se mi to dělat...
Co jsou to jiné životní náklady, když tam nejsou ty "standardní"? Ty mé se jaksi přizpůsobují příjmu, tak co do nich zahrnout?
Mám do příjmů domácnosti počítat alimenty, které více nevidím než vidím? Mám je třeba zprůměrovat za minulý rok? To se mám počítat i s tím?
A splátka úvěru - mám tam nějak zohlednit ostatní KK, není totiž kam jinam je napsat, ale teď třeba platím přebitým Cetelemem, pravda nějaké drobné dlužím RB, protože mám jejich KK v Masterpass a platím s ní vlaky ČD... tak to opravdu vypovídá o mých splátkách.
Děkuji moc.

A ještě jeden dotaz, o jaký kreditní rámec žádat a jak je to s přebíjením? O další KK žádat nebudu, tak je mi celkem jedno, co budu mít v registrech.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 4. 2017 06:59

Jdi na pobočku. Myslím, že ten webovej dotazník v to stejně vyústí. (Na pobočce nám pak dokonce tvrdili, že ani nemohou webovou žádost dokončit, ale to jim trochu nevěřím.) Ale na ty položky se Tě stejně budou ptát. Jinými životními náklady myslí, myslím, nájem a tak (právě ty "standardní náklady"), ale v zásadě se v tom nikdo nepitvá, něco jsem tam odhadl. Za příjmy považují jen příjem ze zaměstnání (pokud jsi zaměstnanec) nebo to, co je na daňovém přiznání (pokud jsi OSVČ). Ostatní KK jsem pominul, dal jsem do splátky jen hypo (a případně bych tam dal splátky jiných úvěrů).

Pokud jde o rámec, myslím, že po vyhodnocení Ti řeknou, jaký Ti dají nejvyšší (jde tedy zvýšit i snížit oproti původně zadanému). Ale já chtěl kartu používat tak, abych využil jen odměňovaných 10k a pokryl s určitou rezervou 2 období, takže jsem žádal jen o 24k. Taky jsem proto nezkoušel přebíjení, ale mám za to, že by fungovat mohlo. (Horší je, že spolehlivost informací od pracovníků Monety je velmi nízká, asi tak jako u RB.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 21. 4. 2017 07:18

Diky moc.
Jeste se zeptam, jak je to s tim limitem pro hotovostni cerpani, mam dat pozor, aby mi nejaky nastavili nebo je to automaticke?
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 4. 2017 09:11

Hele já si toho už moc nepamatuju. :-) Podle toho, co mám v dispozicích, soudím, že hotovostní rámec je automaticky polovina celkového úvěrového rámce (ovšem u předchozí karty jsem měl 9000/30000, takže je to otázka) a limit pro výběr jde libovolně (kromě 0,-)nastavit - teď mám 4000k kvůli tomu, abych mohl splnit podmínku pro bezplatné vedení případným výběrem, u dřívější jsem měl 0,01 Kč. Počítám, že limitem (nikoliv rámcem) lze hýbat v IB (jistě to nevím, nedělal jsem to, ale dávám tomu vysokou pravděpodobnost). Měli by se Tě zeptat, a já osobně bych se snažil vše, co jde, nastavit hned (a mít to pod kontrolou). Oni jsou občas dost samostatný a nastavěj leccos tak, jak by se Ti mohlo nelíbit. Snad ještě upozorním, že existuje aktivační heslo a mám pocit, že jsem ho pro aktivaci opravdu potřeboval. To mi nějak nastavili, aniž by mi o jeho existenci řekli a já při aktivaci pak trochu zmatkoval (nevěděl jsem, co to je a kde ho najdu - v dispozicích).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jisy 21. 4. 2017 10:07

Já jsem měl hotovostní limit 8000/10000 a bankéřka mi to tak sama nabídla. Denní limit pro hotovostní čerpání byl 3000, což stačilo na splnění podmínky o bezplatném vedení, dalo se s tím manipulovat.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 4. 2017 10:22

Tak, pardon, zřejmě jsem si to spletl s jiným ústavem (RB?). Pamatuji si, že někde mi nastavili rámec automaticky a nešlo s tím nic dělat.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 4. 2017 12:54

Sám jsem si o MoneyCard Smart žádal poměrně nedávno, zatím má "poslední" kreditka a co si vzpomínám, tak hodně velkou raritou bylo, že mi banka nabídla minimální úvěrový rámec, pod který jsem se nemohl dostat (měli tam i maximální, jenže já chtěl kreditku jen na 10 tisíc, bankéřka na pobočce říkala, že nejméně jde žádat o 15 tisíc a nakonec při žádosti mi nabídli minimální limit ještě vyšší, ironicky rozdíl mezi minimálním limitem a maximálním byl snad jen kolem 15 tisíc Kč, tak jsem vzal teda za vděk 30 tisíc Kč) a z toho mám 20 tisíc Kč hotovostní úvěrový rámec 20 tisíc Kč, ale hýbat s tím podle všeho nijak nešlo (neplést s hotovostním transakčním limitem, ten šlo nastavovat jde).

Tak prostě těch 20 tisíc Kč si vyberu na začátku účetního období z bankomatu a hodím na spořák na 50 dní a je klid...

Jinak KK jsem nafasoval tu dočasnou a hned vybral první 3 tisíce z bankomatu - první transakce tou dočasnou je nevyhnutná k tomu, aby došlo k pokynu na výrobu trvalé karty, která pak dorazí poštou, tu stačí pak aktivovat třeba v IB - jinak je dobré to udělat čím dříve, pokud si klient chce stanovit svůj vlastní PIN, změnit ho bez poplatku lze jen prvních 30 dní od odeslání smlouvy, jinak zvláštností je i to, že trvalá kreditka se pak už vydává tuším na 4 roky, mám dojem, že má platí až do 2021...

A ještě zvláštností je i to, že při žádosti o úvěrové produkty Moneta posuzuje podle poskytnutých údajů maximální možnou teoretickou půjčku, o kterou by si klient mohl zažádat, což udělá docela zásek do registru - může to být několik set tisíc Kč (úvěrový produkt se samozřejmě zapíše v žádané výši, ale pokud žádost banka zamítne, tak to tam zůstane viset rok - vyzkoušeno na vlastní kůži :-) )...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 21. 4. 2017 18:25

Nečekala jsem to až tak dobrodružné...
Ale bohužel hotovostní úvěrový rámec a hotovostní transakční limit se mi nepodařilo ani vygooglit :-).
Tedy hotovostní úvěrový rámec si myslím, že je část úvěrového rámce, kterou lze vybrat v hotovosti, jen tedy doufám, že s ní lze platit i bezhotovostně.
A ten balíček výhod se volí kdy? Chápu správně, že když jde změnit jednou za čtvrtletí, tak je jedno, kdy ho v tom čtvrtletí zvolím?
Ohledně toho zamítání - jsou fakt vtipní - mám to chápat tak, že je lepší je nutit do co nejnižšího rámce, aby měl větší šanci projít?
Moc děkuji.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jisy 21. 4. 2017 18:48

Přesně tak, hotovostní úvěrový rámec je část úvěrového rámce, kterou lze vybrat v hotovosti, ale lze s ní platit i bezhotovostně.
Balíček výhod se poprvé volí při sjednávání karty, pak tuším přišel mail nebo SMS, že už lze provést změnu - bylo to dříve než po 3 měsících, snad kolem kalendářního čvrtletí, už si to přesně nepamatuji. Změnu lze provést následně, ale kdykoliv později.
Co se týká kreditního rámce, já jsem vzhledem k jiným kartám chtěl rovnou pouze těch 10000 a to bankéřka říkala, že není problém. Víc jsem to nezkoumal, dnes už ji mám zrušenou (nebyl jsem spokojen se špatnou dostupností informací o těch bonusových obchodech v balíčku).
(doplněno)
Ještě připomenu, že v den změny balíčku dopoledne platí původní a odpoledne nový, lze toho využít.)
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 4. 2017 18:51

Ano, hotovostní úvěrový rámec je část celkového úvěrového rámce. Pokud celý úvěrový rámec klient vyčerpá na platby u obchodníků, je to jeho volba, není povinnost čerpat hotovostně (ostatně u "normální" kreditky je to přímo nesmysl), jen ten hotovostní úvěrový rámec je zřejmě vždy nižší, než celkový úvěrový rámec a fakt nevím, na základě čeho ho banka stanovuje, není to ani polovina, já mám tuším 24 tisíc Kč z celkového 30 tisíc Kč (a limit na výběry z bankomatů jsem si nastavil na těch 20 tisíc)...

Jinak já nevím, fakt tuhle banku nechápu, oni úvěrují jak blázni zjevně předluženým klientům, stačí se podívat do rejstříku insolvencí a stěží tam bude případ, kdy si někdo žádá o oddlužení, přičemž by neměl nějaký úvěr od MMB, ale dotaz do registru udělají na "půl mega" a žádost s tím zamítnou. Normálně bych si po té zkušenosti o úvěr u téhle banky už nikdy nezažádal, ale docela se mi hodilo nyní využít některé z těch balíčků, ostatně za tohle zůčtovací období jsem už vyčerpal vratku přes 1000 Kč, do plna na balíček, zbytek u partnerů programu, musím počkat do dalšího, to očekávám taky aspoň pět stovek, takže se to už docela vyplatilo... Jinak si myslím, že do žádosti o KK je asi jedno co se uvede, podle mě prostě ten algoritmus stejně "vyplivne" úplně nějakou nabídku, která nemá na žádost snad žádnou návaznost. :hm

-- 21. 4. 2017 19:55 --

jisy píše:Ještě připomenu, že v den změny balíčku dopoledne platí původní a odpoledne nový, lze toho využít.)

A je na každý balíček i zvlášť maximální měsíční limit, nebo se sčítá těch 500 Kč, pokud ho v daném čtvrtletí změním (teda půjdu-li si koupit ráno míchačku a odpoledne notebook, dostanu 500 Kč nebo 1000 Kč za dané zúčtovací období)?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 4. 2017 19:28

K té změně balíčků: Mám pocit, že změna je možná po uplynutí čtvrt roku od poslední změny.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 4. 2017 19:50

Nic takového ale podmínky věrnostního programu bene+ nestanovují... Změnu balíčku lze provést jednou za kalendářní čtvrtletí, podle bodu 2.4.3: https://www.moneta.cz/documents/cz/kart ... neplus.pdf, tentýž také odobruje to, že změna je okamžitá a v den, kdy dojde k nákupů v obou kategoriích, klient získává odměny z obou...

Sám vidím, že v IB si můžu poprvé změnit od začátku dubna balíček, místo toho, s jakým mi banka kreditku původně vydala (a od vydání čtvrtletí ještě neuplynulo).

Akorát tou maximální výší si jistý nejsem, ale v každém případě bod 2.4.2 hovoří o "maximální výši odměn v rámci Balíčku", přičemž "Balíček" je definovaný jako "jeden z následujících balíčků" (čl. 2.4), který obsahuje 5 % vratku z daných kategorií, takže bych podle toho předpokládal, že v den, kdy si koupím míchačku i notebook bych měl mít maximální vratku z obou balíčků, tedy celkem 1000 Kč... :hm
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků