MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod davsopl 18. 2. 2019 20:59

Zítra ráno Apple Pay!

zdroj:

https://mobilenet.cz/clanky/apple-pay-v-cesku-uz-zitra-jake-banky-ho-prinesou-37175
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod devilek22 18. 2. 2019 21:19

čulibrk: a problém mezi židlí a klávesnicí tam nemohl být?
devilek22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 2. 2019 00:23

NE, devilku, nemohl. Já už tu psal vícekrát (vždy když zde někdo nepravdivě informoval, že online to nejde jen těm, co u Monety mají či měli kreditku), že neúspěšnost online založení Toma se týká i mě, přestože s Monetou (potažmo i GE nebo Agrobankou) jsem zatím žádný obchodní vztah neměl. A ani 5 pokusů o založení (z aplikace či webu) nedopadlo, přestože z obou dokladů to vše přečetlo a zobrazilo to i smluvní dokumentaci (až v dalším kroku info, že nelze založit a mám volat). Ten online algoritmus je nějaký divný, no :(.
Reklamaci jsem samosebou podal, ale odpověděli ve stylu, že nevědí proč se to nepovedlo (to je tedy systém, když ani oni nemohou důvod nezaložení dohledat). A že mám jim napsat číslo mobilu, abychom to po telefonu vyřešili. No ale to je nanic, totéž mi napsala ta aplikace online založení, ať volám. No ale tou interakcí po telefonu nebo na pobočce bych nejspíš dle podmínek akce nárok na 1000 Kč bonus ztratil, když je jasně definovaný jen za plně online založení. A o to jim možná jde, některé přesměrováním na telefon či pobočku sice jako klienty získat, ale bez bonusu.
Takže čulibrkovi dávám za pravdu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod devilek22 19. 2. 2019 06:16

chapu, tak to je celkem na prd :-(
devilek22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tatatoooo 19. 2. 2019 11:32

Zakládal jsem TOMa s bonusem 1500kč. I když jsem dříve KK vlastnil a před založením Toma zrušil, problém jsem neměl.. Vše proběhlo v pořádku.
Tatatoooo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 19. 2. 2019 19:57

Máte někdo tu KK pro živnostníky?
Na webu píší: První 3 měsíce vracíme 5 % z plateb zpět až do výše 3 000 Kč. Poté 1 % bez omezení.
Ve smlouvě ke KK je ale v bodě VI. Podmínky zvýhodnění uvedeno:
1. Klientovi bude po dobu 3 měsíců (93 kalendářních dnů ode dne sjednání smlouvy) vrácena z každé uskutečněné a zaúčtované platby u obchodníka částka ve výši 4%, maximálně však do výše 1.000 Kč/měsíc, ...
2. Odměny v rámci věrnostního programu bene+... zejména odměna 1% zpět z částky nákupu mimo partnery), nejsou tímto zvýhodněním nikterak dotčeny

Já to tedy čtu jako, že odměna je první tři měsíce 4% z max. souhrnu nákupů ve výši 25.000 (bonus 1.000), ale k tomu ještě i to 1%, tedy že se jedná de facto o bonus 1.250 Kč měsíčně (3.750 celkem za ty tři měsíce).. Máte někdo ověřeno, že je to takhle?

Pak by mne zajímalo, jestli, když mám smlouvu ke kartě od 14.02., můžu těch 25.000 utratit do 14.03. nebo to musí být do konce února.

Jinak je to fakt pěkná karta. Trochu vtipně působí 2x vyražené jméno (firma, osoba - u živnostníků 2x to samé..)
Obrázek
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 1jorgos 19. 2. 2019 20:47

Taki píše:...Já to tedy čtu jako, že odměna je první tři měsíce 4% z max. souhrnu nákupů ve výši 25.000 (bonus 1.000), ale k tomu ještě i to 1%, tedy že se jedná de facto o bonus 1.250 Kč měsíčně (3.750 celkem za ty tři měsíce).. Máte někdo ověřeno, že je to takhle?...

jo mam to tak. prosinec-unor.
odmeny se pocitaji za zuctovaci obdobi tj. kalendarni mesic.
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 19. 2. 2019 21:08

@1jorgos, díky.
1jorgos píše:odmeny se pocitaji za zuctovaci obdobi tj. kalendarni mesic.

No nějak to zvládnu utratit, ale pro toho, kdo by tu kartu dostal třeba 26.02. je to docela blbý..
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 19. 2. 2019 21:12

V MMB jsem neprošel skóringem = nevydali. A hlavně jsem ji chtěl na s. r. o., což ze všech bank se mi odvážila vydat jen KB :-)
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Taki 19. 2. 2019 21:38

No ta žádost byla porod.
Pokus 1: Rozpracoval jsem to v práci a když jsem zjistil, že to chce fotit OP, ŘP a xicht, tak jsem žádost přerušil. Následně jsem zjistil, že to focení není nutné (viz pokus 4)
Pokus 2: Neschváleno.
Pokus 3 (jen tak z plezíru asi 5 minut po pokusu 2): schváleno (dorazila sms s gratulací), ale dokončení neproběhlo online (požadavek dojít podepsat smlouvu na pobočku). Voláno na pobočku. Sděleno, že na podnikatele dochází na pobočku pracovnice 1x za týden (shodou okolností 2 dny po telefonátu). Domluvena schůzka - prý na 15 minut. Na pobočce jsem strávil něco přes hodinu - něco tam furt nešlo, paní firemní bankéřka furt někam volala. Navrženo řešení: stornovat žádost a vyplnit jí na kompu na pobočce znova.
Pokus 4 (komp na pobočce bez webkamery): Naťukáno, schváleno, opět sms s gratulací. Dokončit to opět bankéřce nešlo. Následně opět storno žádosti.
Pokus 5: Žádost rozpracovaná jako "neonline" bankéřkou - pak to teprve šlo. Naštěstí zase schváleno. Z důvodu, že to bylo "neonline", platil by se poplatek za kreditku při nedosažení obratu - přislíbeno zpracovat dodatek ke smlouvě - pozítří ho jdu podepsat - aby karta byla bez poplatku jako by se zřizovala online.
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 1jorgos 19. 2. 2019 23:30

Taki píše:@1jorgos, díky.
1jorgos píše:odmeny se pocitaji za zuctovaci obdobi tj. kalendarni mesic.

No nějak to zvládnu utratit, ale pro toho, kdo by tu kartu dostal třeba 26.02. je to docela blbý..

mne ji schvalili 3.12. ,takze na zauctovaci obdobi jsem mel stesti.
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .357 20. 2. 2019 07:08

Tak jsem nakonec se svou stížnosti uspěl. Podle podmínek akce jsem totiž nárok na odměnu za založení účtu po provedení pěti plateb kartou mít měl. Napsali mi, že v podmínkách udělali chybu, protože akce měla být skutečně určena jen pro nové klienty. Takže když mi to kvůli existující KK nešlo založit online, budu se muset stavit na pobočce.
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 20. 2. 2019 10:43

.357 píše:PS: Zatím mám jen KK.

Tak jak to tedy je?.Pokud má někdo tedy jakýkoli produkt, založit by to jít nemělo.
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 20. 2. 2019 10:58

Sice mi to výslovně nenapsali, ale předpokládám, že pokud je již klient v jejich systému jednou zaveden, tak již online založení není možné!
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 2. 2019 11:24

.357 píše:Tak jsem nakonec se svou stížnosti uspěl. Podle podmínek akce jsem totiž nárok na odměnu za založení účtu po provedení pěti plateb kartou mít měl. Napsali mi, že v podmínkách udělali chybu, protože akce měla být skutečně určena jen pro nové klienty. Takže když mi to kvůli existující KK nešlo založit online, budu se muset stavit na pobočce.

Takže když mám u Monety běžný účet Genius Gratis, ten nechám zrušit a pak zažádám o nový účet TOM na pobočce, tak dostanu 1000 Kč, i když mám ještě u nich KK?
čulibrk
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka