MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod .357 20. 2. 2019 14:04

Tak to je dost hloupý a úplně zbytečný dotaz... Nejdříve si laskavě přečti podmínky akce a pak se ptej!
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 20. 2. 2019 16:56

Prosím, má někdo zkušenost se změnou MC Standard na standardní Visu či Maestro u Tom účtu? Je nutno na pobočku nebo to jde přes IB formou blokace staré karty ? Poplatky ? Bude se po zrušení první karty druhá nová brát jako "jedna karta k účtu", tedy zdarma ? Možná hloupý dotaz, ale na webu jsem fakt nenašel.
kolous007
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 20. 2. 2019 16:58

Chtěl bych prosím potvrdit. Za výběr hotovosti z bankomatu MONETA Money Bank v ČR od částky 3000 Kč pomocí KK MoneyCard Smart se neplatí úroky hned a zbavím se tak poplatku za vedení karty?
Naposledy upravil powery dne 20. 2. 2019 17:09, celkově upraveno 1
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 20. 2. 2019 17:09

Ano (je to tak)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Moneta , atp.)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 20. 2. 2019 17:10

Dík
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 20. 2. 2019 17:16

kolous007 píše:Prosím, má někdo zkušenost se změnou MC Standard na standardní Visu či Maestro u Tom účtu? Je nutno na pobočku nebo to jde přes IB formou blokace staré karty ? Poplatky ? Bude se po zrušení první karty druhá nová brát jako "jedna karta k účtu", tedy zdarma ? Možná hloupý dotaz, ale na webu jsem fakt nenašel.

Nic jiného než MC snad ani MMB k TOM účtu nevydá (nepřevydá.)
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 20. 2. 2019 17:18

eR99 píše:
kolous007 píše:Prosím, má někdo zkušenost se změnou MC Standard na standardní Visu či Maestro u Tom účtu? Je nutno na pobočku nebo to jde přes IB formou blokace staré karty ? Poplatky ? Bude se po zrušení první karty druhá nová brát jako "jedna karta k účtu", tedy zdarma ? Možná hloupý dotaz, ale na webu jsem fakt nenašel.

Známá dostala tento týden k novému Tom účtu Visu (aniž by si to mohla zvolit), proto mě napadlo to převydání.
kolous007
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 2. 2019 17:39

K Tom účtu jsem měl vydanou MC (zakládal jsem si ještě dávno v akci s 3 % p.a. úrokem a 200 Kč na ruku) a pak jsem jednoho krásného dne zašel na pobočku si ji nechat převydat za Visu - původně jsem chtěl Visu ke Geniu Gratis, ale to ještě tehdy nebylo možné (resp. v ceně byly pouze MC a Maestro), tak jsem si nechal zrušit MC a nechal vydat Maestro, takže od MMB mám nakonec všechny možné typy karet - Maestro a Visu jako debetky k BÚ Gratis a Tom a MC jako kreditku Smart.

Převydání tedy není problém, je třeba akorát počítat s výpovědní lhůtou původní debetky - pokud klient nechce platit za vedení druhé karty, je třeba nejprve kartu vypovědět a za měsíc později si zažádat o novou (dvě návštěvy pobočky).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 20. 2. 2019 18:13

kolous007 píše:
eR99 píše:

Známá dostala tento týden k novému Tom účtu Visu (aniž by si to mohla zvolit), proto mě napadlo to převydání.

jojo, taky jsem loni automaticky dostal Visu.
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 21. 2. 2019 11:20

.357 píše:Sice mi to výslovně nenapsali, ale předpokládám, že pokud je již klient v jejich systému jednou zaveden, tak již online založení není možné!

No pokud má klient KK tak je také v systému a už má přidělěné přece klientské číslo.
Já to chápal tak, že nesmí mít člověk žádný produkt ,tudíž musí být uplně nový klient. :nenapadne :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 21. 2. 2019 11:34

Řekl bych že to vyhledá nejdřív dle RČ a pokud tam něco je máte smůlu. Já měl kdysi GE a prošlo mi to.
blackwork
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 21. 2. 2019 14:04

Podle mě bod 2.5 hovořil jasně. Nemělo se to týkat toho, kdo měl od 1.1.2018 b.ú u MMB. Teď už to snad změnili a je to již určeno pouze pro neklienty.
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 21. 2. 2019 14:18

Na webu mají furt

2.5. Klient neměl od 01.01.2018 do zahájení této kampaně u MONETA Money Bank (dále
jen „MMB“), a.s. otevřený běžný účet

https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... online.pdf

-- 21. 2. 2019 13:48 --

Z chatu: Veronika (online)
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na akci založení běžného účtu Tom online s odměnou 1000 Kč. Mám na odměnu nárok, když mám sjednanou kreditní kartu Kreditní karta MoneyCard Smart? Běžný účet nemám.
Odpověď:
Je mi líto, ale tato akce je pro neklienty a pokud máte kreditní kartu, tak není možné odměnu získat
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 21. 2. 2019 15:02

Zdravím,
asi se budu zbavovat KK RB Style, hlavně z důvodů zdržování Curve, NFC plateb, a ta vratka taky není už není nic moc.

Chci si pořídit jinou embosovanou KK, kterou budu používat primárně v ČR na běžné placení, takže vratky (vím, balíčky jsou komplikovanější než paušální procenta jinde) a výběry v rámci bezúročného období se hodí. Ale chci, aby mě podržela i v zahraničí všude tam, kde je vyděsí Curve nebo KK Hello. Podmínkou je podpora Curve a Google Pay.

Takže plánuju MoneyCard Smart, je to dobrá volba, vypekla vás někdy na cestách?
Curve je bez problémů? Existuje nějaká schopná nebo lepší alternativa, která při obratu v průměru 10k měsíčně něco i "vydělá"?
maeth_u
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 21. 2. 2019 15:48

Slysel jsem, ze GE Money blokovala IB, pokud se do nej nekdo prihlasil ze zahranici (bylo to z asie), odblokovat to slo pouze osobne na pobocce, takze bych na tuhle banku pri zahranicnich cestach nespolehal, i kdyz se mezitim prejmenovala na Monetu.
MiASX
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka