MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 2. 2019 16:38

KK MoneyCard Smart je na takové použití naprosto nevhodná: MMB má nejvyšší spread cizích měn v kurzovém lístku (pro eura je na placení kartou bezkonkurenčně nejhorší, mBank ji překonává jen "díky" 2% příplatku pro platby mimo eurozónu); vratka není plošná ale jen na tématické balíčky a vratky jsou jen za platby u daných obchodníků v ČR, při navázaní do Curve vratky nejsou žádné

Podmínka Google Pay a současně Curve je poněkud oxymoron - Curve prozatím Google Pay nepodporuje a pokud začne, je přece snad jedno, jestli podkladová karta, resp. vydavatel Google Pay umožňuje nebo ne (samozřejmě za předpokladu, že půjde do Curve navázat).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod muf2muf 22. 2. 2019 09:59

maeth_u píše:... chci, aby mě podržela i v zahraničí všude tam, kde je vyděsí Curve nebo KK Hello.

Ono to máš prašť jako uhoď. S KK od Hello jsem neměl problém nikde po světě (Malajsie, Kanada, HongKong, Srí Lanka..), pouze v Thajsku občas zlobila. Ale tam to možná bylo tím, že tomu konkrétnímu terminálu nechutnala MC; s Visou jsem zaplatil na stejném terminálu hned napoprvé.
Ani banka jako taková není zárukou, že tě karta někde nenechá ve štychu. Mě osobně naprosto brutálně nas*ala UniCredit, když mě v prosinci 2016 nechala bez prostředků se dvěma KK v Šanghaji. Hned jsem tamodsaď volal na infolinku (za krvavý prachy) a týpek mi velmi znuděně řekl, že karty jsou od října ve dvouměsíční výpovědi. Já na to, že o tom nic nevím, že se nenamáhali poslat žádný dopis, mail, poštovního holuba ani blbou uhihňanou SMSku. Frajer mi zopakoval, že jako sorry, ale se svýma kartama už nezaplatím a jestli pro mě může ještě něco udělat. Po návradu do ČR jsem zašel na pobočku a tam zažil další vtipný moment, když mi vedoucí pobočky nabídla, že mi ty výpovědi vytiskne dodatečně :lol:
muf2muf
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamil2268 23. 2. 2019 13:10

Mám genius gratis a při obnovení karty mi poslali VISU debetku, do teď mastecard. O nic jsem nežádal a o v rodině poslali VISU. Jsem vlastně rád, protože ostatní karty mám master a vlastně jsem neměl jinou alternativu, což se chodí v zahraničí.
kamil2268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eR99 24. 2. 2019 11:33

kolous007 píše:
eR99 píše:
kolous007 píše:Prosím, má někdo zkušenost se změnou MC Standard na standardní Visu či Maestro u Tom účtu? Je nutno na pobočku nebo to jde přes IB formou blokace staré karty ? Poplatky ? Bude se po zrušení první karty druhá nová brát jako "jedna karta k účtu", tedy zdarma ? Možná hloupý dotaz, ale na webu jsem fakt nenašel.

Nic jiného než MC snad ani MMB k TOM účtu nevydá (nepřevydá.)

Známá dostala tento týden k novému Tom účtu Visu (aniž by si to mohla zvolit), proto mě napadlo to převydání.

Napsal jsem to opravdu nepřesně. Byl jsem jeden z prvních, co si zakládal TOM účet přes MT. Tímto způsobem nešel typ karty v té době zvolit a systém mi automaticky zvolil Mastercard. Jediná možnost, jak získat Visa kartu, bylo si původní kartu Mastercard na pobočce nechat převydat.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 28. 2. 2019 23:00

Zkoušel někdo rušit v aplikaci účet u jiné banky? Mám zažádáno o zrušení Era.
Povedlo se to bez toho aby vás pak ještě tahali na pobočku? (což bytostně při rušení nesnáším)
Jde to využít vícekrát jako "rušič" účtů? :D
blackwork
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 1. 3. 2019 12:09

Dá se ten účet po vybrání odměny nějak snadno zrušit třeba online v IB? Další účet nepotřebuju.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2019 12:35

@peter23p:
Když jsem po tom pátral, tak u Monety zrušení jedině na pobočce, patří v tomto mezi staré "konzervativní-kamenné" banky. Nebo případně přes sepsaný Kodex mobility klientů v rámci založení účtu v jiné bance :).
Každopádně mně se ani na cca 6 pokusů online založení přes net ani mobilní aplikaci nezdařilo (až v závěru to nešlo), takže se akce zúčastnit nemohu :(. Aplikace mi píše ať kontaktuji infolinku, tím bych ale pravidla akce porušil, založení musí být plně online bez komunikace s operátorem či pobočkou-mají to dobře vymyšlené a některým takto snadno bonus znemožní :(
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 1. 3. 2019 13:06

Ale píšou že jde založit i přes počítač
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2019 17:06

Tak to je i v dnešní době v řadě (nejen) finančních institucí, že založit lze online, vypovědět ale už jedině osobně nebo v lepším případě písemně poštou :(
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 1. 3. 2019 17:10

Myslel sem to tak že pro splnění podmínky pro bonus lze založit i přes web. Nebo aspoň tak sem to pochopil ze stránky pro založení.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2019 17:49

Nikoliv že lze, ale MUSÍ se to založit plně online, tedy přes web či jejich mobilní aplikaci, nelze dokončit po telefonu či na pobočce. Pokud online založení nejde (jako u mě, přestože jsem u nich nikdy nic neměl), tak není jak akci využít.

Jinak to online založení na PC vypadá tak, že hned po zadání úvodních údajů stejně přijde odkaz na mobil k otevření mobilního webu a dokončit se to musí tedy stejně na mobilu (kvůli focení dvou dokladů a selfie), plně na PC kvůli focení nelze.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 1. 3. 2019 18:30

Dnes jsem dostal na pokladne v Monete informaci, ze pro velky pocet stiznosti od klientu se rozhodli ten poplatek, co meli uctovat od 1.4.2019 za vklad hotovosti na pobocce, zrusit.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 1. 3. 2019 20:11

Díky za info.

Před lety se poplatky za vklad hotovosti na účet rušily (https://www.bankovnipoplatky.com/poplat ... 14783.html) a teď to Moneta zavádí (chtěla zavést) pod rouškou "zpracování hotovosti".
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 1. 3. 2019 22:19

Jak je to s tím blokovaným minimálním zůstatkem u účtu Tom? Manželka si ho založila v aplikaci a žádnou blokovanou částku tam nemá. Já jsem musel kvůli založení na pobočku a blokaci tam mám.
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 1. 3. 2019 22:25

Jaky vyznam ma tvuj prispevek!? (kdyz sis na otazku sam odpovedel)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Moneta , atp.)
milanBrno
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka