MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 6. 2019 18:51

Řekl bych, že účet existuje a peníze na něj nakonec připíšou. Nevím, jestli budou nějak zvlášť upozorňovat, jen čekám, že se v dokumentech něco objeví - smlouva?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 6. 2019 19:03

@vlazy:
Účetní zůstatek je po založení 0 Kč, kvůli povinnému minimálnímu zůstatku 200 Kč je disponibilní zůstatek (ten se zobrazuje primárně) -200 Kč, píšou to přímo při zakládání jako info v pravém sloupci. Takže sankční úrok fakt nehrozí :), jen zkrátka po celou dobu existence spoření bude disponibilní zůstatek 200 Kč pod tím účetním.
Naposledy upravil minarjo dne 30. 6. 2019 19:06, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 6. 2019 19:06

drkarel píše:Řekl bych, že účet existuje a peníze na něj nakonec připíšou.
Existuje když ho vidím už v IB a mobilní aplikaci, ale je otázka jestli je i aktivní a použitelný. Nerad bych tam zasílal nějaké peníze a pak pátral kde jsou když z jedné banky odejdou a u MMB na ten Spořící 2 nedorazí a až po několika dnech se vrátí zpět.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 6. 2019 20:14

:oboze Jakmile máš ve smlouvě číslo účtu a pošleš na ně peníze, tak je banka ve prospěch toho účtu připíše. Doufám, že to tady nehodláš zbytečně pitvat ještě do zítra nebo pozítří, dokud ti to nepřipíšou, pokud si dodáš odvahu a pošleš to tam.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 30. 6. 2019 21:22

SÚ 1 zrušen v pátek odpoledne, 200 Kč ihned převedeny systémem na určený BÚ v Monetě. SÚ 2 založen v sobotu dopoledne, v sobotu večer převedeny 200,něco Kč z BÚ v Monetě na SÚ 2. Transakce provedena (disponibilní zůstatek je 0,něco Kč) jen zobrazený datum provedení u BÚ a SÚ 2 je až 1. 7.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 6. 2019 22:01

wit.cz píše:Jakmile máš ve smlouvě číslo účtu a pošleš na ně peníze, tak je banka ve prospěch toho účtu připíše.
Já ale žádnou smlouvu k tomu SÚ Spoření 2 nemám. Při zakládání účtu byly k dispozici ke stažení Parametry spořicího účtu a Předsmluvní informace spořicího účtu a to mám i v IB. Nevím ale jestli ty Předsmluvní informace spořicího účtu nahrazuji smlouvu nebo jsou její součástí, ale je v tom mj. uvedené toto:
Banka tímto potvrzuje, že podle návrhu Klienta uskutečněného Elektronickou instrukcí bude Banka Klientovi poskytovat
produkt Spořicí účet s níže uvedenými parametry.
Spořicí účet
Číslo: XXXXXXXXX/0600; Název spořicího účtu: SÚ Spoření 2; Měna: ; Datum založení: 30.06.2019; nejpozději následující pracovní den.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod iglooo 30. 6. 2019 22:21

Sazebník poplatků za produkty a služby pro fyzické osoby nepodnikatele platný od 17. 4. 2019

III. Přímé bankovnictví

Internet Banka - Vedení služby 49 Kč

&

Základní Produktové podmínky spořicího účtu Spoříto

13. Klient je oprávněn sjednat si k Spořicímu účtu Internet Banku. V případě, že Klient nemá u Banky veden žádný Běžný korunový účet, není k tomuto Spořicímu účtu služba Internet Banka zpoplatněna.

=>

Ten, kdo si kromě spořicího účtu založí/má také běžný účet, tak bude měsíčně platit 49 Kč za IB.

Tak určitě. :-/
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 30. 6. 2019 22:29

Marek Lutonský píše:
stepano píše:Zkouším si založit účet online a po nahrání dokladů při podpisu smlouvy mi nejde stáhnout PDF s obsahem smlouvy. Rozhodně to nemíním podepisovat aniž bych viděl co podepisuji. Měl jste někdo podobný problém?

Teď jsem stáhl jak předsmluvní dokument i samotnou smlouvu. Stačilo kliknout na odkaz, PDF se otevřelo v novém okně.

V jakém browseru? Já jsem to teď zkusil znovu, a opět stejný problém - Firefox 67.0, vypnuté všechny ad-blockery, cookies všech stran povoleny ..
(plus teď jsem dostal zcela novou chybu - že založení účtu nelze dokončit, ale to nijak nesouvisí s nemožností stáhnout PDF)
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 30. 6. 2019 23:06

iglooo píše:13. Klient je oprávněn sjednat si k Spořicímu účtu Internet Banku. V případě, že Klient nemá u Banky veden žádný Běžný korunový účet, není k tomuto Spořicímu účtu služba Internet Banka zpoplatněna.

=>

Ten, kdo si kromě spořicího účtu založí/má také běžný účet, tak bude měsíčně platit 49 Kč za IB.

Tak určitě. :-/

Tento bod pouze říká, že IB nebude zpoplatněno, pokud klient nemá u banky veden běžný účet. To, že IB bude zpoplatněno s běžným účtem však netvrdí (minimálně u účtu Tom se za IB neplatí, protože to tak má v podmínkách / sazebníku).
Navstevnik123
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 30. 6. 2019 23:16

Přesně tak, zbytečná panika.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 7. 2019 05:07

vlazy: A co je následující pracovní den po 30.6.2019? Dokážeš tam dostat peníze dříve?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 1. 7. 2019 05:08

Vrací v praxi KK Smart 5% i na čerpacích stanicích velkých řetězců typu Tesco nebo Globus?

Kvůli identifikaci obchodníka by to nemuselo fungovat...
qwertz375
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 1. 7. 2019 06:23

Od 1.9.2019 bude KK Smart vracet už jen 3%...
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 7. 2019 06:39

MirekM. píše:SÚ 1 zrušen v pátek odpoledne, 200 Kč ihned převedeny systémem na určený BÚ v Monetě. SÚ 2 založen v sobotu dopoledne, v sobotu večer převedeny 200,něco Kč z BÚ v Monetě na SÚ 2. Transakce provedena (disponibilní zůstatek je 0,něco Kč) jen zobrazený datum provedení u BÚ a SÚ 2 je až 1. 7.

Vlazy neschízuj, včera jsem si poslal ze dvou bank nějaké drobné s dnešním datem splatnosti na SÚ 2 a dnes (pondělí) v 7:30 jedny drobné jsou již připsány na SÚ 2. :-)
Před 8 hod. připsány i druhé drobné ...
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubAsgard 1. 7. 2019 07:46

.357 píše:Od 1.9.2019 bude KK Smart vracet už jen 3%...

Na pohonné hmoty nebo na všechny balíčky?
JakubAsgard
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka