MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod FinanciaCZ 4. 7. 2019 13:16

To jsou teda amateri.

Taky se vam stalo, ze jejich OCR system spatne orizl sken obcanky a proto musite do druheho dne poslat uplnou fotku, jinak se resetuje cely proces online zrizeni uctu?

Jelikoz ted nemam moznost poslat znovu sken, tak mi vrati tech 3KC aktivacni platbu a musim ten cely proces podstoupit od nuly.

OMG.
https://www.financia.cz
FinanciaCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlaju 4. 7. 2019 14:05

Ještě mi nic nenapsali. Ale je to fakt amatérismus. Zatím jsem nezažil takto rychlé založení účtu, vždy tam zřejmě někdo seděl, kdo fyzicky skeny skoukl. Pokud si hrají na to, že tady to zvládne počítač všechno, tak by to mělo být dokonalé.(pokud je FinanciaCZ výjimka jedna z 100.000. tak ok)
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 7. 2019 14:44

drkarel píše:My si rozumíme, on se tu každou chvíli objeví někdo, kdo mi vysvětluje, že jsem debil, když momentálně neinvestuji a jak na spořáku prodělávám, což se mi při vhodném nastavení portfolia nemůže stát. :D Ale mám pocit, že ten onen zase není schopen pochopit, že je to věc každého jedince a nastavení každého jedince, jeho životní situace ...


Také to mám tak.Je fakt, že peníze neplánuji momentálně využít, ale když mi poradce v bance nabízel investice a připočítal k tomu vstupní/výstupní poplatek tak konzervativní investice vycházela velmi blízko 2% u Moneta.
Možná se nad investicí zamyslím, ale doposud mne žádný bankéř nepřesvědčil a tak asi "co je doma, to se počítá" nebo tak bych to viděl
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 7. 2019 15:57

Na můj dotaz ohledně těch limitů na počet převodů u SÚ Spoření 2 mi dnes z banky odepsali toto:
Počet převodů mezi běžným a spořicím účtem Spoření 2 (a naopak) není nijak omezeno, a to jak na denní, týdenní, měsíční tak na roční bázi. Číslice "999" je v systému uvedena pouze z technických důvodů a při jednotlivých převodech se její hodnota nesnižuje.
Z toho vyplývá, že ten počet převodů mezi SÚ a BÚ a také na cizí účet nebo účet u jiné banky není nijak omezený. Ty jejích technické důvody kvůli kterým se u těch převodů zobrazuje nepravdivá informace by si ale mohli opravit aby to zbytečně lidí nemátlo.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod iglooo 4. 7. 2019 17:42

funkcorp píše:ID posílají separátně v mailu .


A to až po připsání aktivační platby?
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 4. 7. 2019 19:01

iglooo: ano
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 7. 2019 19:05

vlazy: Tak hlavně by si měli opravit pracovnice infolinky, které podávají nesmyslné informace.

PULPANM: Já proti investicím nic a priori nemám (tedy přes banky jo :) ). Když jsem byl mladej a "nic neměl", měl jsem třeba v akciích "všechno", ale svět se mění, já se měním, moje potřeby se mění … a rozhodně to není tím, že bych si neuvědomoval, že spořicí účet nikdy ani nevyrovná inflaci … a to tady ví víceméně všichni a nikdo nikoho nepřesvědčuje, aby všechny prachy dával na spořák, za to z lidí přesvědčujících o opaku se tu objeví každou chvíli někdo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod regin 4. 7. 2019 19:30

wetherek píše:Jakmile založíte na pobočce běžný účet (stačí OP) , tak budete mít přístup do IB a tam založíte spořák už snadno, jen se to odkliká, nic se neskenuje

Tak jsem včera na pobočce založil běžný účet a spořící přes web. Akorát jsem musel (tedy aspoň mi na pobočce tvrdili, že je to potřeba) dnes zajít podepsat dispoziční oprávnění.

Mimochodem při tom zakládání jsem nafasoval spoustu všelijakých lejster. Jsem si je doma pročítal a u jednoho svazku asi 4 listů (už přesně nevím, co to bylo) byly jen liché stránky. Tak jsem jim to dnes ukázal s tím, že to špatně vytiskli. Prý to netiskli, ale mají to nachystané dopředu a už celkem dlouho dobu. A že si toho dosud nikdo nevšiml. Asi jsem první, kdo to četl. :D

Také jsem pomáhal zakládat spořící účet další osobě. Bez telefonu s androidem byla asi největší "zábava" přepisování adresy z SMS do prohlížeče a pak focení dokladů kamerou ve víku notebooku. :-D Předpokládám, že aktivační platba dorazí až v pondělí, tak pak se uvidí, co bude dál.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 4. 7. 2019 19:35

chrudimi píše:iglooo: ano


Díky.

Jinak ty testovací texty u náhledu předsmluvní dokumentace a smlouvy, kdy obojí nejde stáhnout, byly docela vtipné. Aspoň nepoužili lorem ipsum. :-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 7. 2019 22:30

drkarel píše:vlazy: Tak hlavně by si měli opravit pracovnice infolinky, které podávají nesmyslné informace.
A v čem je ta informace kterou mi podali podle tebe nesmyslná?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 7. 2019 05:00

Ne Tobě, ale mně.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 7. 2019 12:29

Mám dojem, že nejen pracovnice infolinky, ale i mnozí bankéři (nejen v MMB) často přesně neví jak jim co v bance funguje a proto se klienty a tazatelé snaží jen tak něčím oblbnout aby se nemuseli obtěžovat zjišťováním toho na co se někdo dotazuje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod stepano 6. 7. 2019 16:53

Tak já stále nemužu založit ten Spoříto účet - po nahrání dokladu a stažení předsluvních informací to selže během generování smlouvy - Účet nelze založit. Na infolince mi radí zkoušejte to znovu, na email který jsem poslal ve středu nezareagovali. Co vy ostatní co měli podobý problém?
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iglooo 6. 7. 2019 17:04

Nemáš třeba mobilní číslo virtuálního operátora?
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 6. 7. 2019 17:11

Mne to taky nešlo - hlásilo neustále nezdaření fotografie dokladu.Zaběhl jsem na pobočku,založili mi spoření 1,2%,doma pak jsem založil ihned a bez problémú spoření 2 % a ještě ten den mi tam došli peníze.
mate59
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků