MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chrudimi 7. 7. 2019 06:15

stepano: U mě to probíhalo úplně stejně, proces skončil při generování smlouvy, infolinka je marná, je potřeba to řešit s technickou podporou. Tam zjistili, že u mě evidují aktivní IB. Měl jsem dříve KK, tak mi ho zrušili a už to šlo.
Naposledy upravil chrudimi dne 7. 7. 2019 13:32, celkově upraveno 1
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 7. 2019 09:24

@stepano:
Nebo u nich máš vkladní knížku založenou třeba rodiči či prarodiči na tvé jméno/datum narození ještě z doby AGB/GE, aniž bys o ní věděl. To postihlo i mě při online zakládání BÚ Tom, píšu o tom zde 2.7. viz viewtopic.php?p=12305398#p12305398 (aha, koukám že i tehdy jsem to psal na tvou reakci, tak si zajdi na libovolnou pobočku vše aktivní nechat zrušit a stále si zde opakovaně na to nestěžuj, dřív to fakt online nepůjde).
Zkrátka vždy, když pokus založení skončí až v posledním kroku při generování smlouvy nezdarem, znamená to, že klient už má v systému nějakou elektronickou stopu (nějaký aktivní nebo ne kompletně zrušený produkt). I takto starý produkt brání online založení, je třeba ho na pobočce zrušit (starou VK naštěstí není třeba fyzicky mít :) ) a pak počkat přes 1-2 pracovní noci, případně ještě volat technickou podporu k manuálnímu zrušení produktové stopy klienta v systému, pokud by to i po této době ještě nešlo.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod flightmax 7. 7. 2019 09:49

Já se pokusil také založit účet. Vše prošlo a na vytvořený účet jsem poslal aktivační platbu. A čekám na SMS už pět dní. jsem zvědavý zdali někdy dorazí...
flightmax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 7. 2019 13:07

Od pátku do neděle byly 3 nepracovní dny, to nemůžeš počítat do čekání na SMS, to se nejen v bance nepracuje :). Pokud jsi už dostal číslo účtu k zaslání aktivační platby tuším 3 Kč s pokud jsi to poslal z účtu co je na tvé jméno (toho, který jsi při zakládání vyplnil), tak to už je vše schváleno, jen zkrátka byl prodloužený víkend, kdy se nemaká :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod psimino 7. 7. 2019 20:32

Na stránkách Monety je i další úrokový lístek platný od 1.8.2019, kde u Spoříto už nejsou 2,0%. Rozumí tomu někdo?
https://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/osobni/ucty
https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... 082019.pdf
psimino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter23p 7. 7. 2019 20:53

Tak asi už nalákaly dost klientů tak oba typy účtů sjednotí do jednoho. To ta nabídka na 2% dlouho nevydržela :mrgreen:
peter23p
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 7. 7. 2019 21:00

To jsou šmejdi, to jsem ještě neviděl.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 7. 7. 2019 21:03

Nepropadejte panice!
Tohle vypadá spíše, že dokument vznikl už dříve a dosud nebyl aktualizován.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 7. 7. 2019 21:11

Jo, tohle bylo vydané v souvislosti s https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... 082019.pdf .

Teď se mi nechce dohledávat ještě starší verzi toho úrokového lístku a zjišťovat přesně, co je v té verzi k 1.8. vlastně nového – ale nepamatuji si tam žádnou velkou změnu, tak je to asi tak, jak píšou v tom oznámení, jen přesun sazeb některých účtů (např. Individual Banking) do úrokového lístku.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 7. 2019 21:16

Nechce se mi příliš věřit, že by to byla pravda. Byl by to dost velký podraz. To by asi stejně rychle tak jak nabrali peníze od lidi zase o ně přišli.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod chrudimi 8. 7. 2019 09:07

Tak od včerejška má Moneta další verzi spořícího účtu Spoření 3 - úrok 1,2% do 1 mil.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 8. 7. 2019 09:21

Ahoj, je někde ve smartbance vidět aktuální úrok u spořícího účtu nebo jen v IB?
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 8. 7. 2019 09:36

chrudimi píše:Tak od včerejška má Moneta další verzi spořícího účtu Spoření 3 - úrok 1,2% do 1 mil.

ntvl, to byl fofr. Zajímavé, že možnost zřídit si Spoření 3 zatím v IB nemám..
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 8. 7. 2019 09:39

To spíš vypadá na brzký konec možnosti založení Spoření 2 s 2%. Že by banka nečekala tak velkej zájem klientů a tak to rychle omezila? Teď je otázka jak dlouho těm co stihly včas založit Spoření 2 vydrží ty 2%. Ale podle toho co se tu psalo včera to vypadá že od příštího měsíce se to vše spojí do jednoho.
Naposledy upravil peter23p dne 8. 7. 2019 09:41, celkově upraveno 1
peter23p
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 8. 7. 2019 09:40

No doufám, že min. 1/2 roku až rok na to nešáhnou.. Resp. kdyžtak směrem nahoru..
Taki
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka