MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 4. 8. 2019 09:45

Mam pred mesicem na pobocce zalozeny bezny ucet Tom a sporici ucet Sporito zalozeny v IB. V bankovnictvi normalne vidim pripsane uroky k 31.7., ovsem v PDF vypisu stazenem z IB tato polozka neni. Znamy, co ma u Monety ucet dele mi rekl, ze se to objevi na vypisu pristiho mesice. Coz mi prijde divne, mit na vypisu polozku z minuleho mesice. Muze mi nekdo potvrdit, ze to tak je a idealne rici proc? Dekuji za odpovedi.
Naposledy upravil Noxik dne 4. 8. 2019 10:06, celkově upraveno 1
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 4. 8. 2019 10:05

Mně teda chodí výpisy z TOMa nějak k 14. v měsíci a Spoření někdy po 20. (imho záleží na dni založení). Takže úroky 31.7. tam budeš mít jen v případě, že ti výpisy ke spoření generujou někdy hned na začátku měsíce ...
maeth_u
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 8. 2019 21:04

@noxik:
Přesně jak naznačuje maeth_u. Většina bank u běžných/spořících účtů generuje výpis za kalendářní měsíc. Moneta ovšem ne, používá systém jako u kreditek (u kreditek to tak mají i mnohé další banky, snad kromě Hello bank) a účetní období výpisů se neshoduje s kalendářním měsícem. Takže PDF výpis co sis stáhl zkrátka není za červenec, ale například za období 26.6.-25.7. (při generování výpisu k 25. v měsíci) či podobně, ve výpisu to zkraje jistě je. V tom je systém Monety pro lidi zvyklé na kalendářní měsíc fakt ujetý :(
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 4. 8. 2019 21:25

Tak já mám výpis na spoření za kalendářní měsíc. U KK Monety zakládané na pobočce jsem si mohl datum vybrat a tím pádem mám i Kk výpisy za kal.mesic.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan23 4. 8. 2019 21:43

Ahoj chtěl jsem si online založit spoř. účet, ale nebylo to schváleno. Stalo se vám to? Prý mám volat nebo se stavit na pobočce.
jan23
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 5. 8. 2019 05:15

To uz tu psala spousta lidi.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan23 5. 8. 2019 07:47

Díky. Kouknu na to. Já četl to druhé téma (tam kde se řeší úroky).
jan23
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 6. 8. 2019 10:18

Víte někdo jak se dostat ke kompletnímu seznamu partnerů pro Smart Kartu od MMB?

Změna je podle všeho možná pouze 1x za čtvrtletí.

Snažím se zjistit jestli se mi karta vyplatí i mimo 6 měs. s 5% cashback na PHM vs 4% u Mototechny napořád.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 6. 8. 2019 10:46

Mototechna kartu asi nikdo z tohoto fóra nemá (viz jiné vlákno), takže radši nespekuluj.
ab84
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 6. 8. 2019 11:18

Já si pro ni pojedu (odkázali mne na osobní návštěvu). Tzn. nejde o spekulaci.

Hlavní význam proč jsem psal výše uvedený příspěvek je ale zájem se dostat k seznamu partnerů MMB. Ty jsem bohužel nikde nenašel a zřizovat si KK kvůli tomu, abych zjistil, že to nevyužiji mi přijde docela ne úplně ideální způsob.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 8. 2019 11:34

Mototechna karta je od Hello, nebo mi něco uniklo (že by Moneta měla taky?)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mojmax 6. 8. 2019 11:55

Seznam je pro každý kraj jiný a jen tak ti ho nedají. Pokud si ale chceš ověřit konkrétního obchodníka, zda vrací či nikoliv, stačí zajít na pobočku nebo zavolat na infolinku a informaci ti sdělí.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 8. 2019 15:36

Mufinmufi píše:Já si pro ni pojedu (odkázali mne na osobní návštěvu). Tzn. nejde o spekulaci.

Uz jedes pro kartu, nebo podepsat papiry?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 6. 8. 2019 16:51

Tak jse dnes na neco prisel :) ve Smartbankingu jsem si zridil EUR ucet i s kartou a zkousel jsem, jaky nabidnou kurz pro smenu Kc na EUR. Nabidli kurz 25,77 , coz bylo v ten okamzik stejne jak Revolut. Minimalni castka pro vymenu na EUR je 2000 Kc. EUR ucet je zdarma, karta taky, vybery v zahranici zdarma.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 6. 8. 2019 18:09

Slavo963:
Papíry pokud mne k nim pustí. Prozatím mne jen přesměrovali z Mototechna (AAA) info linky na pobočku. U Hello Bank řekli, že to mají plně v dikci partneři.

Tady ve vláknu Monety se snažím právě zjistit jaké partnery (kompletní seznam) má MMB, ale je to zdá se nereálné. Oni sami mi ho nechcou poskytnout a raději pošlou úryvek + ať si zažádám, aby mi mohli ověřit jestli daný subjekt je jejich partnerem. Absurdita.
Mufinmufi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka