MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 24. 2. 2020 20:38

čulibrk píše:Taky to zruším. Počkám na připsání posledního bonusu 250 Kč (dle individuální nabídky z retenčního oddělení před rokem), což je 1% ze všech plateb (točil jsem Revolut) a skončím i účtem Génius Gratis.

proc pak hned rusit i Genius Gratis?
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 2. 2020 21:48

Dnes je běžných účtů zdarma spousta. Na podzim bude třeba akce založení TOM účtu za 1000 Kč, které jsem se minule nemohl zúčastnit.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 25. 2. 2020 06:23

redhaven píše:Můžu předčasně splatit KK nebo stačí mět dlužnou částku na běžném účtu Moneta a sami si ji stáhnou při zrušení ??

Aby mě ještě nestrhli poplateček za vedení KK, kterou jsem před zrušením předčasně splatil.

Ja jsem doplatil a pred tim radeji vybral 3 tis z jejich bankomatu. Aby neuctovali poplatek za vedeni...
jan.za
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 25. 2. 2020 06:29

Po výpovědi kreditku hned blokují, nejde s ní platit, zůstává v IB asitak měsíc blokovaná, splatit jde manuálně, pokud nemáš automatickou splátku inkasem, tak ji nejspíš sami nesplatí. Proč by to také dělali, když si pak můžou naúčtovat nějaké pokuty a sankční úroky za nesplácení?
antonsek
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 2. 2020 10:11

čulibrk píše:Dnes je běžných účtů zdarma spousta.
To sice je, ale ne takových jako Genius Gratis co mají zdarma i to co jinam je zpoplatněné (výběry a vklady na pokladně, výpisy poštou atp.). Sice ne každý to všechno potřebuje mít zdarma, ale pro někoho to může být výhoda kterou jen tak jinam nenajde.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 25. 2. 2020 10:22

vlazy píše:To sice je, ale ne takových jako Genius Gratis co mají zdarma i to co jinam je zpoplatněné

Ale jinam je zase něco zdarma co tam je zpoplatněné.

vlazy píše:Sice ne každý to všechno potřebuje mít zdarma, ale pro někoho to může být výhoda kterou jen tak jinam nenajde.

Ale jinam zase najde zdarma něco jiného.

A taky jinam nenajde takovou odměnu za založení.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 2. 2020 10:54

MMB Genius Gratis má přece nyní již horší podmínky, než Tom účet (přičemž oba mají vedení bez poplatku) - například výběry z bankomatů (z cizích bank 20 Kč Tom (nebo bez poplatku při předplacení za 50 Kč měsíčně), v zahraničí bez poplatku vs. Genius Gratis 59 Kč), jak poplatky za hotovostní služby, tak třeba za papírové výpisy mají oba typy účtů shodné: https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... 042020.pdf

Nemyslím si, že existuje nějaký smysluplný důvod, proč se namáhat držet Gratis (ale jo, v tom roku 2012 to nebyla špatná nabídka, dnes už ovšem má nezpoplatněný účet bez podmínek kde kdo)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 25. 2. 2020 11:55

Ještě pořád u Gratise chodí info smsky zdarma. Ale podle toho ceníku od 4.4. už padá i to... >:-(
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 2. 2020 13:01

O tom ceníku platném od 4.4.2020 jsem nevěděl. Některé služby kvůli kterým Genius Gratis pro některé lidí mělo smysl držet od toho 4.4.2020 bohužel zpoplatňuji a tak už to po tomto datu asi smysl ztratí. Už si to přesně nepamatuji, ale neměl náhodou mít ten Genius Gratis v době kdy ho banka nabízela to co bylo tehdy zdarma, zdarma napořád?
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod suram 25. 2. 2020 13:32

Tehdy to byla jiná banka. GEMB versus MMB.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 25. 2. 2020 13:37

Slovo "napořád" se dá stejně vyložit různě, své by o tom mohli vyprávět třeba Airhujeři.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 25. 2. 2020 13:41

To je něco jako "výhledově", "donazimy". :-)
A si myslím, že za zasílání papírových výpisů se platí už dávno, že to není až od 4.4.2020. Vlazy zase něco zaspal.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 2. 2020 13:57

suram píše:Tehdy to byla jiná banka. GEMB versus MMB.
Já myslím, že je to pořád stejná banka a pouze se změnil její název.
suram píše:A si myslím, že za zasílání papírových výpisů se platí už dávno, že to není až od 4.4.2020. Vlazy zase něco zaspal.
Je to možné. Papírové výpisy jsem si u této banky nikdy nenechával zasílat, protože jsem k tomu neměl dostatečný důvod. Jinak tuto banku využívám velmi málo a tak ani příliš nesledují jejích ceníky a podmínky. Je proto možné, že jsem něco zaspal.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Dray.mond 25. 2. 2020 14:17

Zdravím, budu moct po 4.4.2020 na bú Genius Gratis vkládat hotovost na pokladně pobočky zdarma?
Dray.mond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 2. 2020 14:27

Dray.mond:
Podle toho ceníku platného od 4.4.2020 to vypadá, že už asi bohužel ne.
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka