MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zoul 16. 4. 2020 12:48

Ahoj,
Nevím, jestli jste zaznamenali:
Moneta nabízí investice dočasně bez vstupního poplatku.
https://www.penize.cz/podilove-fondy/414664-moneta-nabizi-investice-docasne-bez-vstupniho-poplatku
Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326
zoul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tmx643 19. 4. 2020 11:16

Pokud chci poslat eura z EUR účtu na EUR účet v jiné české bance, můžu zvolit ve smart bance tuzemskou platbu? Půjde to zdarma a v eurech bez převodu?
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Schwarzie 19. 4. 2020 11:36

Pokud si dobre vzpominam, tak kdyz jsem posilal penize do RB, tak jsem musel dat zahranicni platbu, protoze v tuzemske platbe jdou poslat jen Kc, si myslim.
Schwarzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 19. 4. 2020 14:44

To je SEPA platba, keď ide o EUR
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 19. 4. 2020 14:52

To ano, ale Smart banka nabízí Tuzemská, kde se zadává český formát účtu, a Zahraniční, kde se zadává IBAN. Ale technicky vzato já to budu posílat v rámci ČR.
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 19. 4. 2020 14:58

Technicky vzato tuzemská platba jde přes ČNB a tam projdou jen koruny, takže jestli chceš, aby ti jedna banka převedla Eura na CZK, poslala přes ČNB do druhé banky, která ti CZK převede na EUR, tak technicky by to jistě šlo, ale počítej s tím, že proděláš na dvojnásobném kurzovém převodu.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 4. 2020 15:25

Musíš to poslat jako zahraniční SEPA platbu s IBANem. A bude to zdarma.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 19. 4. 2020 17:47

Odzkoušeno mezi bankami v ČR, je to skutečně zdarma, pokud má odchozí i příchozí banka SEPA zdarma.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 19. 4. 2020 19:25

Díky.
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jan.za 20. 4. 2020 05:20

zoul píše:Ahoj,
Nevím, jestli jste zaznamenali:
Moneta nabízí investice dočasně bez vstupního poplatku.
https://www.penize.cz/podilove-fondy/414664-moneta-nabizi-investice-docasne-bez-vstupniho-poplatku

Stoji tam nejaky z fondu za uvahu?
jan.za
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milanBrno 20. 4. 2020 16:20

Samozrejme ze stoji, ale kazdy ma tu uvahu jinou...(zvlaste v teto dobe)
Ja treba investoval...(mozna dobre, mozna blbe - to ukaze nasledujici rok)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes. (vse neomezene za 777kc/mes.)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Revolut , Moneta , atp.)
Zabava: HBO GO za 50kc
milanBrno
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 20. 4. 2020 17:47

Taky mi to vrtá hlavou tam něco nasypat. Spíš jsem to ale měl udělat tak před 2-4 týdny a ne na to jen koukat a váhat. Ty agresivnější mají sice i tak ještě potenciál růst, ale myslím, že taky ještě přijde jedna vlna dolů... Ale za ten rok by to snad v plusu být mělo... :hm
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 20. 4. 2020 19:30

No jo. Nejhorší je čekat a čekat, až ten moment pročekat. Vždyť tam nemusíte (a ani byste neměli) dávat všechno naráz. Když ty fondy spadly naráz o 15-25%, tak už v podstatě neexistoval vyloženě špatnej moment tam něco dát. Já jsem si vybral zrovna u monety ten nejhorší moment, kdy vstoupit, díky té předposlední akci na investice bez poplatku, takže jsem opravdu byl v jednom momentu -25%. Toho pádu jsem ale využil a po týdnu jsem do každého z těch 5 fondů, co tam mám, přisypával po několika tisícovkách, takže i přesto, že ty trhy jsou pořád dole, tak už jsem jenom kolem -5%. Až se dostanou trhy zase nahoru, tak zase uberu, ale přesto pořád budu dávat pravidelně nějakou částku. U monety je velká výhoda to, že se to dá dělat krásně i v aplikaci. Není to ale teď chvíle pro slabší povahy, koukat na to, jak jmění rychle umí padat dolů, no :) já ale nejsem spekulant. Investuju dlouhodobě a s dlouhým horizontem. Nemám v plánu vydělat na tom ještě v rámci tohoto roku. Na to opravdu fondy nejsou dobrý produkt.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 20. 4. 2020 19:35

Takhle nic nevyděláš s pravidelnými vklady tisícovek. Když to kleslo, měls tam vložit všechny své miliony a pak už nic než čekat, až se to vrátí zpět nahoru.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 4. 2020 02:29

On to bere jako sporeni do prasatka, dava tam jen to, co nepotrebuje a o co muze prijit. Jako spravny investor.
vpe
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka