MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 26. 6. 2020 18:40

vzdit ano,to ja vim,ze zpatky ni krok.-)
Tak snad nebudou utahovat podminky proti klientsky.
Jejich Smart banka je hooodne navykova..Nechtel bych
Monetu opoustet.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod richtrj 26. 6. 2020 20:20

Jejich Smart banka je hooodne navykova..Nechtel bych
Monetu opoustet.

No špatná Smart banka není, ale třeba proti Air postrádám ještě spoustu drobností. Namátkou - v detailu platby nepoznám, jestli jde o platbu kartou nebo převod, bezprostředně po výběru z bankomatu je tam jakási matoucí položka a o bankomatu ani řeč, není tu třeba užitečná suma budoucích plateb v nejbližších dnech, atd, atd. Ale to všechno bych asi zkousl, protože to buď najdu jinak nebo bych se bez toho obešel. Ale ta historie pohybů (a vyhledávání) omezené na dva roky zpět, to je pro mě totální stopka. A to i přesto, že Tom Plus je jinak v podstatě dokonalý produkt.
richtrj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 26. 6. 2020 21:32

Spousta Transakcnich polozek je hodne matoucich
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 27. 6. 2020 05:55

Appka My Air má něco lepší, něco horší, hlavně přepínání disponentů bez potřeby zadávat heslo se mi líbilo. A vůbec že šlo dát disponentské oprávnění na dálku přes IB, to nemá asi žádná jiná banka. Na druhou stranu appka My Air nepodporuje tmavý režim a začli tam dávat až moc reklamy.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 27. 6. 2020 10:10

Fio umí dát taky přístupy na dálku, ale ten člověk už musí mít přihlašovací údaje ke svému IB.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 29. 6. 2020 05:35

Moneta teď dává k BÚ debetní karty Visa?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 29. 6. 2020 07:40

No mi to prijde jako ta zmena/zavedeni Tom -> Tom PLUS (nebo jak se to jmenuje) - tozdil v cenicich jsou mrave ty karty MC -> VISA...tezko rict, proc...
mlrs
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 29. 6. 2020 10:14

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 29. 6. 2020 12:22

Jo to muze byt ono - nejak na podzim ci v zime ma byt nejaka (nevim presne terminologii) validace skrz to tvrde overeni a pry je pro banky jednodussi mit pouze jednu asociaci resp. to neplatit 2x.
A ano, o VISA se rika, ze nabizi lepsi podminky nez MC - MC jede cestou - napiste nam, co vam nabidla VISA a my vam dame to stejne / o chlup lepsi, jinak ale nabidku neposlou (VISA se snazi o poznani vic) :-))
Takze dik za link - tohle si nepamatuju, ze bych tu videl probirat :-).
mlrs
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 6. 2020 18:49

Jo, tak manželce taky přišlo oznámení o změně účtu na Tom plus. Mj. tam píšou něco o 2% vratce z plateb debetkou po dobu 4 sledovaných období, max. 400,-/období. Ovšem podrobnosti se mi nedaří dopátrat (ale ani se moc zatím nesnažím).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 29. 6. 2020 19:00

A dali možnost odmítnout?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 6. 2020 20:40

Nic takového jsem v tom e-mailu nenašel, ale hned jsem protestoval. Do IB jsem zatím nekoukal.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 29. 6. 2020 21:01

drkarel píše:Jo, tak manželce taky přišlo oznámení o změně účtu na Tom plus. Mj. tam píšou něco o 2% vratce z plateb debetkou po dobu 4 sledovaných období, max. 400,-/období. Ovšem podrobnosti se mi nedaří dopátrat (ale ani se moc zatím nesnažím).

A Jaky mela typ uctu, ze jej chteji prevest?
jan.za
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 29. 6. 2020 21:06

Ve SmartBance jsem přepnul na Tom Účet, v dokumentech se objevila pouze nějaká žádost o změnu účtu, ale smluvní dokumentace žádná nepřišla. Co se týká karet, mám stále MasterCard z původního Genius Gratis. V ceníku mají napsáno pouze 1x vedení karty Standard zdarma. To, jestli to je Visa nebo MasterCard se nikde nepíše.

https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... by-fon.pdf

Počet a typ karet měsíčně ZDARMA v rámci konta (při více kusech debetních karet se poplatky řídí typem karty). 1 ks Standard
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 6. 2020 03:54

jan.za píše:A Jaky mela typ uctu, ze jej chteji prevest?

Free & Flexi (takže novější než Gratis).

-- 30. 6. 2020 03:59 --

No, vzhledem k tomu, že v dokumentu upravujícím podmínky účtu s názvem "Speciální produktové podmínky", se výslovně praví níže uvedené, soudím, že tu změnu nemůžou udělat takto ihned. Ovšem pokud jsem neprošvihl nějaké oznámení v IB ...

"Banka je oprávněna tyto PP jednostranně měnit pouze za předpokladu, že Klientovi poskytne informace o příslušných změnách, aby měl Klient možnost písemně se vyjádřit ve lhůtě 2 měsíců před účinností nových PP, není-li dohodnuto jinak. V případě, že Banka neobdrží v uvedené lhůtě písemný nesouhlas s jejich změnou, stanou se účinnými."
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka