MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 2. 10. 2020 18:44

tmx643 píše:SEPA D+0 nečekej. Ale upřímně, kde mají lhůty napsané, nevím.

tak opravdu to nepřišlo, naivně jsem si myslel, že odpoledne by mohlo po zkušenostech s revolutem, který SEPA v rámci dne stíhá
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 3. 10. 2020 19:36

Máte někdo zkušenosti s expresní platbou od MMB? Za jak dlouho dorazí do UniCredit bank?
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 4. 10. 2020 12:19

mara25 píše:Zakladal tu nekdo, kdo uz ucet u Monety mel (treba ucet Tom), ten novy ucet Tom Plus, pres Smart Banku? Jak to probiha, daji vam nove cislo uctu a stary ucet si musite zrusit, nebo vam zustane? A co platebni karta, taky se musi posilat nova? Diky!
edit: neni pak problem v tom mit u nich (i kdyz jen chvilku) dva ucty/dve karty, coz by treba mohli mit nejak zpoplatneno?

Mám za to, že pokud někdo má BÚ u Monety, tak přes IB ani SB nejde založit druhý či jakýkoliv další BÚ.
Alespoň já tuto možnost nemám. Tak leda na pobočce, nebo mimo IB / SB (tedy přes web) ... (?)

suram píše:
fc70 píše:V mobilním bankovnictví je možné rovnou změnit typ z Tom na Tom Plus, není potřeba nic zakládat ani rušit, pokud tedy nechceš mít dva účty úmyslně.

No jo, ale přestanou pak blokovat minimální zůstatek 200 Kč? Pokud jo, tak to změním na Tom Plus.

Ne, blokovat to nepřestanou. Už jsem to řešil několikrát - jakmile byl BÚ založen na pobočce, je tam blokace, alespoň pro zatím, i přes následné převody na nový produkt TOM / TOM Plus (či cokoliv, co přijde).

Nejspíš v budoucnu zruším BÚ a v IB / SB si ho založím znovu. Ta blokace mě strašně štve a v podstatě není možnost je donutit, aby mi blokaci zrušili. Mám jen jeden doklad totožnosti, takže založit online nově nemůžu.
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, zaregistrujte se přes => http://www.twisto.cz/registrace/?promo=JANL7
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 4. 10. 2020 14:23

Další BÚ přes SB založit jde. Já tam tu nabídku mám pod současným BÚ.

Obrázek
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 4. 10. 2020 14:51

dala67 píše:Máte někdo zkušenosti s expresní platbou od MMB? Za jak dlouho dorazí do UniCredit bank?

Rychlost transakce je dána "rychlostí" (přesněji pomalostí) systému UCB. A ta o wíkendu (předpokládám dobře?) chrní...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 4. 10. 2020 15:40

Měl jsem na mysli pracovní dny, že o vikendu Clearingové centrum nefunguje je jasné.
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 4. 10. 2020 18:46

suram píše:Další BÚ přes SB založit jde. Já tam tu nabídku mám pod současným BÚ.

Tak jsem to znovu prošel a nic nenašel v nabídce produktů ani když jsem proklikal všechno spojené s běžným účtem. Nechápu to a netuším kde to najít.

Škoda je, že nejspíš není možné vytvořit nový BÚ se stejným číslem jako měl ten zrušený.
Buď jak buď ... je to znevýhodnění letitých klientů proti těm novějším.

OT: ... z diskuse Hello Bank! ...
minarjo píše:Nejjednodušší je přeplatek nad úvěrový rámec zadat v online bankovnictví HB jako běžný převod z účtu kreditky na jiný účet, klidně mimo HB. To je bezplatné, převod se realizuje přes noc nejbližšího pracovního dne a když nepůjdeš do čerpání (nebo ano a zase to brzy vyrovnáš vkladem), úrok nebude - odměna z té transakce převodu samosebou také ne.

Jde v MMB posílat převod z účtu KK někam jinam? Na takovou možnost jsem nikdy nenarazil.
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, zaregistrujte se přes => http://www.twisto.cz/registrace/?promo=JANL7
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod LGA 5. 10. 2020 08:35

peliculiar píše:Jde v MMB posílat převod z účtu KK někam jinam? Na takovou možnost jsem nikdy nenarazil.

Bezhotovostní převod z KK nespadá do bezúročného období.
LGA
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 5. 10. 2020 08:51

peliculiar píše:Škoda je, že nejspíš není možné vytvořit nový BÚ se stejným číslem jako měl ten zrušený.
Buď jak buď ... je to znevýhodnění letitých klientů proti těm novějším.

Já jsem si změnila typ účtu z TOM, který jsem měla aktivní, na TOM + v SB. Takže ta volba v SB je, udělala jsem to někdy začátkem července, takže si samozřejmě už nepamatuji jak, ale jde to na 1000%. Nic se nemění (č.ú., PK), pošlou k tomu i nějaký dokument. Pátral jsi v nastaveních?
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 5. 10. 2020 09:55

Tak jasně že to jde změnit, jenže neodblokují povinný zůstatek 200 Kč, on chce založit nový bez povinného zůstatku a starý pak zrušit.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 5. 10. 2020 10:12

Nezaregistrovala jsem, že je to kvůli povinnému zůstatku. To pak tedy nezbývá, než se rozloučit s původním číslem účtu a kartou.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 5. 10. 2020 10:38

Anebo čekat, až to jednoho krásného dne přestanou blokovat.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 5. 10. 2020 13:10

Před časem jsem přestal používat AB jako svůj vlastní účet s tím, že přecházím na Tom Plus u MMB kvůli tomu, že výběry zdarma, OP atd.
Aktuálně se ovšem vracím zase zpět k AB.
Moneta se pro mě ukázala technologicky jako taková "naleštěná bída". Aplikace pro iOS a iPadOS mají sice super, ale vypadá to, že je to jen krásný frontend na velice starém backendu. Obálky na spořícím účtu dle vzoru AB jsou fajn, ale proč jsou jen v mobilní aplikaci?
Notifikace o pohybu na účtu do Mailu jsou naprostá tragédie. Je možné si je nastavit do aplikace, ale když je člověk odklikne, už je nedohledá.
Téměř se vším je potřeba chodit na pobočku.

Co mě ale dožralo úplně nejvíce, je jejich nabídka půjček. Všude avizují 3,6%, i během předběžné kalkulace se mi stále nabízelo 3,6%. Při finální žádosti mi pak přišla nabídka na 6% a při opakovaném pokusu jsem byl rovnou zamítnut. WTF.?
kecinzer
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 5. 10. 2020 15:56

... jo a taky převod ze spořícího účtu na běžný v rámci Monety není on-line, večer lze zakliknout až následující den realizace.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 5. 10. 2020 16:03

To není pravda. Běžně převádím online kdykoliv, i v noci.
OnderCZ
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka