MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 11. 2020 16:34

:) Tak znáš francouzskou soutěž Pevnost Boyard, ne? @5xf má nejspíš představu, že to je jako v závěru každého dílu, když si soutěžící vynášejí v případě úspěšného uhodnutí klíčového hesla zlaté mince ze studny v sálu: tedy že v čase zavíračky pobočky (vypršení času na pobyt v místnosti) se začne spouštět mříž a kdo nestihne včas utéct ven před jejím úplným spuštěním, toho sežerou opět uvolnění tygří strážci :)

Ale k věci: to je bohužel v mnohých bankách naprosto běžné, že na určité služby (specialisty) je nutné čekat. Já minule čekal na pobočce Fio Praha-Jindřišská něco přes půl hodiny, protože přítomný mladý pracovník měl zkoušky jen na bankovní produkty a neměl jak přiznal tedy ještě znalosti ani oprávnění systému pro investice, tedy nemohl mou jednoduchou věc drobné změny ve smlouvě na eBroker (pro obchody v mém případě s CZ akciemi) vůbec udělat. A kolegyně co to jediná mohla udělat byla ještě na obědě. Jojo, leckdy je lepší předem zavolat a objednat se i u na první pohled snadných úkonů.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod farang 20. 11. 2020 21:42

Tak bonus za založení Tom plus ve výši 1000 Kč právě dorazil na účet. Jak je to se zdaněním? Počítá se to jako příležitostní příjem (do 30.000 Kč ročně osvobozen od daně)?
farang
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 21. 11. 2020 18:17

ja myslím, ze je třeba z toho odvést
DPH, daň z příjmu, dále silniční, spotřební a zejm. pak daň z komína
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 21. 11. 2020 18:44

Za deset let se vůbec nic nezměnilo: https://www.mesec.cz/clanky/bonusy-z-pl ... a-zdaneni/
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fffff 21. 11. 2020 19:01

Opravdu to někdo z vás dobrovolně daní? :-D
fffff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 21. 11. 2020 21:09

Do 30 tis. Kč je to osvobozeno. Má to někdo víc?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 22. 11. 2020 06:04

Rop - opravdu? ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fffff 22. 11. 2020 07:14

Jsi tvrdil, že se nic nezměnilo a v tom článku tvrdí, že je hranice 20000 Kč a ne 30000 Kč. Navíc jedna z verzí FÚ je, že to osvobozeno není, protože nejde o nahodilý příjem.
V případě, že se nebude jednat o slevu z ceny služeb, ale o peněžní motivaci za činnost, tedy platbu kartou, jde o příjem poplatníka dle § 10. Jedná se o příjem z činnosti, která nemůže být svým charakterem nahodilá, a proto se na ni nevztahuje osvobození  dle § 10 odst.3 písm. a) zákona o daních z příjmů, pokud částka nepřesáhne 20 000 Kč.
fffff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 11. 2020 08:38

Nejsem právník a v daňových záležitostech se téměř nevyznám, ale myslím si, že asi téměř žádná činnost vedoucí k příjmu není nahodilá. Např. když jde někdo 1x za několik let odvézt šrot do sběrny tak tam nejde s tím, že mu tam možná nahodilé za to něco zaplatí a proto by s takovým výkladem asi měl také ty peníze které za ten šrot dostane zdanit. Ono by to chtělo znát nějakou oficiální verzi výkladu pojmu nahodilý příjem, pokud to není uvedené přímo v příslušným zákoně. Snad si to FÚ nemůže vykládat tak jak se jim to zrovna hodí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fffff 22. 11. 2020 09:57

Však když jsi ten železný šrot kupoval v minulosti ještě v podobě zboží, tak jsi už daň zaplatil v kupní ceně. Proč bys jí měl platit zase?
fffff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 11. 2020 10:40

vlazy, musíš slovo "nahodilá" interpretovat ve smyslu zákona a ne tak, jak Tě napadne. Chodíš snad do sběrny pravidelně? Jako sběrači kovů by to asi "danit" (asi lépe řečeno přiznávat) měli, ale asi to od nich nemůže nikdo očekávat, že? Nejsem daňař/účetní, ale vzhledem k tomu, jak dlouho toto kritérium existuje, určitě už existuje i nějaká judikatura. (Netvrdím, že k bonusům z kreditek apod.)

-- 22. 11. 2020 10:41 --

fffff - Jakou daň jsi zaplatil v ceně zboží? Tak maximálně DPH. To asi nebude ten správný důvod osvobození od daně z příjmu.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fffff 22. 11. 2020 10:43

A ještě předtím mi zdanili mzdu, z které jsem zaplatil to zboží, takže už byl ten šrot dvakrát zdaněný, proč platit daň potřetí?
fffff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 11. 2020 10:47

Neříkám, že budeš platit daň, ale důvody, které uvádíš, jsou mimo. Z baráku, který jsi koupil za již zdaněné peníze, taky platíš daň z nabytí nemovitosti, daň z nemovitosti, daň z příjmu při pronájmu a ve finále můžeš i daň z příjmu při prodeji. (Co takhle přestat řešit kraviny? - to se týká i ČS)
drkarel
Diskutér


Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 11. 2020 13:35

vlazy píše:Nejsem právník a v daňových záležitostech se téměř nevyznám, ale myslím si ...
vlazy se opravdu v záležitostech téměř nevyzná :-/
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků