MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 7. 9. 2021 18:13

Do konce srpna byla akce na Moneta Business Card: + 3 % vratka
https://www.moneta.cz/pujcky-a-uvery/bu ... itni-karta
Nevíte, kde bych ještě teď stáhl ty podmínky, kartu už mám ;-)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 9. 2021 07:30

Moneta mi naúčtovala úroky za nepovolený debet. Dost jsem se divil a reklamoval jsem to, vysvětlení mi přišlo neuvěřitelné.

16.8. jsem měl na účtu 0 Kč
17.8. jsem si poslal na účet peníze a po internetu jsem kartou něco zaplatil
Obchodník byl v jiném časovém pásmu a v době platby u něj bylo ještě 16.8.
Banka mi odečetla peníze s valutou 16.8., čímž jsem se dostal do nepovoleného debetu a za to mi naúčtovala sankční úrok.

Dost by mě zajímalo, jestli tohle je standardní postup v českých bankách...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 14. 9. 2021 08:23

Mně to připadá v rozporu s čl. 87 (3) PSD2, ale nejsem v tom odborník a rád si poslechnu, jak v takovém případě relevantní úřad rozhodne.
Členské státy zajistí, aby dnem valuty částky odepsané z platebního účtu plátce byl nejdříve okamžik, kdy je částka platební transakce z tohoto platebního účtu odepsána.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 9. 2021 08:44

Napsali mi, že "v rámci dobrých vztahů"... atd. mi to vrátěj, ale že pravdu mají.
Tak ještě nevím, jestli po tom půjdu dál, nebo se spokojím s vrácením peněz.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod kajer 14. 9. 2021 11:31

Napsal bych jim, ze jsem takto spokojen a jsem rad za vstricnost. Nicmene , ze v zajmu dobrych vztahu bych rad znal zneni na jejimz zaklade maji pravdu, at si na to muzu dat priste pozor...
kajer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 9. 2021 14:02

Peníze mám vrácené.
To účtování do minulosti je "v souladu se Základními produktovými podmínkami Běžného účtu"...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jerry666 14. 9. 2021 22:44

Mě podobně vypekli v KB, peníze v sobotu vloženy přes bankomat na účet a okamžitou platbou odeslány jinam. Platba zaúčtována ihned, vklad až v pondělí. Za víkend naúčtován nepovolený debet. Reklamace nic, ale byly to drobné, tak jsem si jen na banku udělal názor a zařídil se jinde...
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod philmencz 17. 9. 2021 10:19

Od 16.9.2021 mění Moneta úrokové sazby na spořícím účtu, stále je třeba splnit dvě podmínky:

- Měsíční příjem na běžném účtu u MONETA Money Bank ve výši alespoň 20 000 Kč
- Alespoň 5 bezhotovostních odchozích plateb z běžného účtu v daném měsíci, z toho minimálně jedna platba debetní anebo kreditní kartou

Po splnění těchto podmínek Vám automaticky během 2. pracovního dne následujícího měsíce navýšíme úrokovou sazbu
– z 0,25 % p. a. na 0,75 % p. a. pro zůstatky do 500 000 Kč
– z 0,25 % p. a. na 0,5 % p. a. pro zůstatky nad 500 000 Kč
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 17. 9. 2021 10:24

qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 17. 9. 2021 10:42

philmencz píše:Od 16.9.2021 mění Moneta úrokové sazby na spořícím účtu, stále je třeba splnit dvě podmínky:
Navíc zveřejnili bonus 0,25% na existující Spoření/Spoříto (bez souběhu s akcí 1%), za stejných podmínek aktivity, teoreticky z platností už od začátku letošního roku.

A nabízí TV na 1 rok za 1%.

-- 17. 9. 2021 10:46 --

… nedával jsem pozor (mám akci 1%), mám tu někde poznámku, že ten bonus 0,25% na Spoření opravdu existoval delší dobu, tak možná o tomto účtu jen přesunuli dokument.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 17. 9. 2021 11:30

takže jen pro nové účty zřízené od 16.9?
jenda_s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 17. 9. 2021 12:05

Přesně tak, týká se to jen spořicích účtů Spoření A nebo Spoříto A založených po 16.9.2021.
Milos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drummond 17. 9. 2021 13:25

philmencz píše:Od 16.9.2021 mění Moneta úrokové sazby na spořícím účtu, stále je třeba splnit dvě podmínky:

- Měsíční příjem na běžném účtu u MONETA Money Bank ve výši alespoň 20 000 Kč
- Alespoň 5 bezhotovostních odchozích plateb z běžného účtu v daném měsíci, z toho minimálně jedna platba debetní anebo kreditní kartou

Po splnění těchto podmínek Vám automaticky během 2. pracovního dne následujícího měsíce navýšíme úrokovou sazbu
– z 0,25 % p. a. na 0,75 % p. a. pro zůstatky do 500 000 Kč
– z 0,25 % p. a. na 0,5 % p. a. pro zůstatky nad 500 000 Kč

To může být zajímavé jen pro skutečné, aktivní klienty Monety. Tyhle opičárny fakt dělat nebudu, když Moneta není mou hlavní bankou.
drummond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 17. 9. 2021 21:50

drummond: lze to nastavit vše automaticky trvalými příkazy, až na tu jednu platbu kartou, kterou ale vyřeší jeden GBIT pokud používáš CURVE, nebo prostě jednou za měsíc něco zaplatit.
V profilu promo MallPay 500Kč, ExpoBank 500Kč, AliExpress US $19, Twisto 300Kč, Raiff., Tipli (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 18. 9. 2021 22:24

Stejná opičárna jako v Trinity jen pro nově založené účty. Kdyby to dali i na stávající SÚ, mohli mít ode mě pár babek a věřím, že nejenom ode mě. "Věčné" rušení a zakládání nových SÚ mě při kosmetických rozdílech v úročení na SÚ již opravdu nebaví.
Jediný rozdíl v principu (ne v % a max. zůstatku) vidím v možnosti zrušit SÚ v Monetě přes IB na rozdíl od Trinity.
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka