MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Milos 18. 8. 2022 17:48

Nevím jestli by bankomat na základě nějakého EU nařízení poplatek chtít neměl, nicméně některé bankomaty v EU prostě poplatek i v těchto případech chtějí.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 18. 8. 2022 17:53

Však i bankomaty v ČR chtějí poplatek za výběr kartou z ciziny.
:D
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 18. 8. 2022 18:08

To je ale trošku jiný případ (výběr CZK), @jisy psal o výběru EUR pomocí karty k EUR účtu.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 8. 2022 18:45

losalamos píše:Je normální, že mi na Slovensku při výběru eurovou kartou od Monety chtěl bankomat Slov. Spořky naúčtovat poplatek cca 2,5 euro a navíc mi psal něco o kartě z mimoevropského prostředí? Transakci jsem zrušil, bankomat ČSOB se mnou takovou špinavou hru nehrál.


ATM slov. sporitelny chtel stejny poplatek za Revolut, Curve...jedina Binance nejak bankomat obelhala a poplatek neuctovali.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod jjrr 18. 8. 2022 19:25

Milos píše:To je ale trošku jiný případ (výběr CZK), @jisy psal o výběru EUR pomocí karty k EUR účtu.

Však je jedno, jakou měnu vybíráš. Není to poplatek za konverzi měny.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod losalamos 19. 8. 2022 12:57

Milos píše:To je ale trošku jiný případ (výběr CZK), @jisy psal o výběru EUR pomocí karty k EUR účtu.


Laicky jsem si představoval, že jakmile mám kartu k eurovému účtu, tedy výběr bez konverze, navíc kartu vydanou bankou v EU, bankomat vydá eura a nebude řešit nějaké další nesmysly. Je vidět, že to není tak jednoznačné.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 19. 8. 2022 13:07

uvažuješ spsrávně, konverze není
"jen" poplatek za výběr ;-)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 19. 8. 2022 15:55

Jsem se konečně dokopal založit TV a v appce to padá a v IB "něco se pokazilo" :( Je tu někdo, komu to šlo?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 19. 8. 2022 17:02

Mně to nejde už několik měsíců, leda na pobočce to jde.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 8. 2022 19:00

losalamos píše:
Laicky jsem si představoval, že jakmile mám kartu k eurovému účtu, tedy výběr bez konverze, navíc kartu vydanou bankou v EU, bankomat vydá eura a nebude řešit nějaké další nesmysly. Je vidět, že to není tak jednoznačné.

To je strašná pakárna :/
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod losalamos 19. 8. 2022 19:19

Je.
Už to nemusíme dramatizovat. Jsem se poučil - sledovat display, dávat si pozor kde vybírám i ve spřátelené EU zemi a nenechat se oj.bat hned prvním banditou u nenasytné banky.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 19. 8. 2022 20:33

losalamos píše:Je normální, že mi na Slovensku při výběru eurovou kartou od Monety chtěl bankomat Slov. Spořky naúčtovat poplatek cca 2,5 euro a navíc mi psal něco o kartě z mimoevropského prostředí? Transakci jsem zrušil, bankomat ČSOB se mnou takovou špinavou hru nehrál.

Na Slovensku se mnou mimo ČSOB nehrál špinavou hru opakovaně ani bankomat VÚB, jak jsem již v minulosti psal.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 22. 8. 2022 09:40

Dá se nějak zjistit, že jsem splnil podmínky pro bonusový úrok na následující měsíc (třeba něco jako má AirBank), nebo to zjistím až následující měsíc, kdy už s tím ale nic neudělám?
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 22. 8. 2022 09:48

Jak zde psal @mate59 viewtopic.php?p=13293400#p13293400, při splnění podmínek se v appce zobrazí úroková sazba 5,1%.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod regin 22. 8. 2022 09:57

Okamžitě? Já podmínky splnil (tedy myslím si to), ale pořád tam vidím 3,5 %.
regin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků