MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kajer 27. 9. 2022 07:21

Sleduju uz nekolik str. zpet jak to nekomu jde hned a jinej bojuje...
Ted zalozeno -na BU byla jedna koruna, na dvou SU(3,3 a 5,3) byla nula.
Zkusil jsem pres odkaz o Zedny -nabidka vyskocila ale neaktivni tlacitko...
Chvilku jsem bojoval s nastavenim limitu, -na infolince mne to ovsem navedlo ke zvyseni taky a po potvrezeni pres apku se limit zvedl. Nechtel jsem to vzdat a cekal jsem na operatora at mi ukaze kde to v ib najdu. Pri cekani asi cca10min jsem to nasel a ve stejnou chvili se samozrejme ozval vyzvaneci ton , ze uz linku nekdo bere...))
Ok platba navedena na patek 30.9. a voila nabidka na 5,5 aktivni a zalozeno.
Tak je mozne ze tam od prvniho kacky navedu, -posledne kdyz jsem to mel rozhozene cast mesice tam a cast onde tak se mne to nelibilo, a uprednostnim nyni poradek nad xxKc.
kajer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Schwarzie 29. 9. 2022 17:49

Moje aktuální zkušenost u manželky: běžný účet nepoužíván, na spořícím průběžně dle situace nižší řády statisíců. Dnes jsem zadal příkaz ze spořícího účtu do RB, celý zůstatek (pod 500k), po zvednutí na odpovídající limity a hned vyskočila nabídka na EXTRA. Po založení se ještě v IB ukazoval reklamní banner na EXTRU.
extra.jpg
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda_s 29. 9. 2022 18:03

tak já ať se snažím, jak se snažím, tak u ženy se mi to nedaří založit... Zkouším průběžně všechny postupy zde uvedené a stále nic...

Standardní platba přes IB přes 1mil na další den a nic, žádná nabídka...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filas81 29. 9. 2022 19:48

jsem na tom stejně, naštěstí teď RB nabídla tu samou sazbu, tak holt přesun...
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 29. 9. 2022 19:51

To same, zadny ze zpusobu nefunguje. Ten s linkem mi sice ukazal 5,5, slo to zalozit, ale v kroku smlouvy jsem si vsiml, ze to zaklada ten 5,3%.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 29. 9. 2022 20:23

Mě se Extra účet také nepodařilo získat (asi kvůli vlastnictví i podnikatelského účtu), takže peníze z Monety v sobotu přesouvám do RB.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 29. 9. 2022 21:09

filas81 píše:jsem na tom stejně, naštěstí teď RB nabídla tu samou sazbu, tak holt přesun...

s limitem 500 tisíc ;-) ten kdo má tuto cílovou částku už dávno spoří 400 tisíc v Trinity a nečeká na raifku :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MP007 30. 9. 2022 16:24

Nevím, podle jakého klíče to probíhá, ale oběma s manželkou nám z Monety přišel e-mail "Aktivovali jsme vám Bankovní identitu". V poznámce je pak postup, jak si BI v případě nezájmu zrušit.
Postupuje takto jednostranně více bank? Mám dojem, že AirBank nebo tak postupují všechny? Plynou pro běžnou fyzickou osobu z existence aktivní BI nějaké negativní důsledky/povinnosti, byť "negativní" mohou být jen relativně? Děkuji za věcné odpovědi.
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 30. 9. 2022 16:30

Nemám seznam, ale takhle to udělalo bank hodně.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Rop 30. 9. 2022 16:35

Pokud se po 1. 1. 2023 přes bankovní identitu přihlásíš do indentity občana - respektive do jakéhokoliv webu státní správy, tak ti bude automaticky zřízena datová schránka nepodnikající fyzické osoby.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 30. 9. 2022 16:37

@MP007: Negativem BI může být bezpečnost. Pokud by došlo k tomu, že se někdo nabourá do internetového bankovnictví, může mít otevřenou cestu k elektronickým službám státu pod identitou oběti. Více třeba zde https://www.lupa.cz/clanky/bankovni-ide ... chtit/#h22

@Rop: K automatickému zřízení DS dojde od ledna 2023 více způsoby, takto vzniklá DS lze ale deaktivovat:
DS budou po lednu 2023 automaticky zřízeny i lidem využívajícím občanku s aktivovaným elektronickým čipem, bankovní identitu, NIA ID, či čipovou kartu pro vytvoření kvalifikovaného elektronického podpisu. Podle stejného předpisu se změny dočkají i ti, kteří si přes internet zjišťují například stav svého řidičského bodového konta nebo využijí jinou elektronickou službu státu.

Tito lidé ale mohou ministerstvo vnitra požádat o deaktivaci DS. Povinnosti komunikace přes datovou schránku se tak mohou vyhnout. Pozor! Pokud se na ministerstvo neobrátíte sami a aktivně o deaktivaci nepožádáte, budete muset trvale plnit všechny povinnosti tak jako ostatní uživatelé
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 30. 9. 2022 17:29

Milos, MP007: zkrátka tady máme na to célé téma Bankovní identita, eObčanka, datové schránky, eIdentita

A o znepřístupnění samozřejmě vím, jenom je třeba kvůli tomu běžet na CzechPOINT.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_007 30. 9. 2022 19:58

Prcek píše:Tak jsem to taky zkusil a u mě jsem ani nemusel měnit limity, stačil pokus o odeslání větší částky, než byla na účtu - jen to nesmí být okamžitá platba, jinak to nedovolí jít do mínusu. Hned v dalším kroku mi naskočila nabídka na Spoření Extra 5,5 %.


Spoření Extra se mi podařilo založit podle tohoto postupu (díky Prcku). U Monety jsem dosud měl jen spořicí účty (s ohlášením vyšších sazeb zakládám nový, starý ruším a převádím zůstatek). Aktuálně tedy jedniný spořicí účet s úrokem 5.3% a zůstatkem nižsí desítky tisíc.
Zadána odchozí platba z účtu, částka vyšší než zůstatek, splatnost následující pracovní den a místo potvrzení platby se zobrazila nabídka na spořicí účet 5,5%
"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 30. 9. 2022 21:59

Moneta mi před chvilkou připsala úroky na Spoření E. Že bych tedy peníze přesunul do RB už hned teď a nečekal do zítra? Neodečte mi pak zpětně úroky za 1 den? :hm
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod M1d4s 30. 9. 2022 22:07

Kvůli pár halířům? Bych takové starosti chtěl mít!
M1d4s
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků