MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 10. 2022 14:52

Jenom u mne se prihlasovani do IB provadi pres milion kroku?

Prihlasim se do IB, musim tipnout na ikonku v mobilu(nevyskoci notifikace jak u jinych bank. apek, jinak moneta notifikace mi normalne do horni listy chodi u zadavani plateb, prijmu/odeslani), pote se ukaze "potvrdit pomoci biometriky", tipnu, pote se ukaze biometrika, potvrdim otisekm- tim se ale dostanu zatim do SB, kde vyskoci dalsi potvrzeni na prihlaseni do IB, tipnu, ukaze se biometricky znak, opet otisk a az pote se prihlasim do IB.

Takze 5 kroku...u jinych bank to mam na 2 kroky(tipnout na notifikaci a rovnou otisk)
Naposledy upravil slavo963 dne 4. 10. 2022 14:53, celkově upraveno 1
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod area52 4. 10. 2022 14:53

Moneta do své aplikace přidala šmírovací plugin Malwarelytics a bez souhlasu s podmínkami šmírování aplikaci nelze použít. To je hodně špatný vtip. :roll: :pozor
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 4. 10. 2022 15:46

Já se přihlašuju PINem, tak je to možná trochu jiné. Ale jinak je to také na mnoho kroků, pokud se nedržím vypozorovaného postupu:

1) Spustím aplikaci, až se mi ukáže klávesnice na zadání PINu
2) Otevři stránku s IB v počítač a zadám jméno a heslo
3) V aplikaci se objeví potvrzení přihlášení, které odkliknu
4) Pak se vrátí původní klávesnice, kterou ale ignoruju a čekám, až se objeví vzhledově jiná a teprve na ní zadám PIN
5) Jsem přihlášen v IB

Interakce mezi IB a aplikací je někdy docela pomalá. Asi nejdelší pauza bývá mezi kroky 2), 3) a pak mezi 4), 5). Už se mi stalo, že jsem i minutu (půlku intervalu pro dokončení přihlášení) čekal, než aplikace zareaguje.

Pokud se začnu přihlašovat do IB dřív, než mám spuštěnou aplikaci, tak se většinou nepřihlásím.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 4. 10. 2022 15:50

S přihlašováním nemám problém.
Zadám ID a heslo v prohlížeči, vyskočí notifikace v mobilu na liště. Kliknu na ní, kliknu na Potvrdit pomocí biometriky, palec na to a jsem v IB.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 10. 2022 16:36

Nechapu proc mi nechodi notifikace na prihlaseni do IB(jinak jak pisu, ostatne moneta notifikace se v liste zobrazuji), ale hlavne, ze to jde pres mezikrok, ze se nejprve musim prihlasit do SB(normalne se mi na chvili zobrazi ucty a az pote naskoci dalsi oznameni o potvrzeni prihlaseni do IB).

Apku mam aktualizovanou na nejnovejsi verzi. V nastaveni telefonu(android) mam u monety vse povolene vcetne vyskakovajich notifikaci.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Milos 4. 10. 2022 16:51

Mě se to děje občas, že mi nepřijde notifikace na přihlášení a musím tedy nejdříve spustit appku a v ní mi pak vyskočí autorizace přihlášení do IB.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod tmx643 4. 10. 2022 19:32

To vypadá na nějaký hluboký spánek té aplikace. Nemáš v mobilu něco, co ti ukončuje procesy na pozadí, pro vyšší výkon? Pak to dává smysl, že jakmile jí jednou sám spustíš, už notifikace chodí, protože jí nic nestihne sestřelit.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 4. 10. 2022 19:38

Milos píše:Mě se to děje občas, že mi nepřijde notifikace na přihlášení a musím tedy nejdříve spustit appku a v ní mi pak vyskočí autorizace přihlášení do IB.

Mám stejný problém.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 10. 2022 05:37

tmx643 píše:To vypadá na nějaký hluboký spánek té aplikace. Nemáš v mobilu něco, co ti ukončuje procesy na pozadí, pro vyšší výkon? Pak to dává smysl, že jakmile jí jednou sám spustíš, už notifikace chodí, protože jí nic nestihne sestřelit.


Zadne setrici funkce/apky nepouzivam, s ostatnimi apkami nemam problem(bankovni, gmail, posta, alza, electroworld atd), notifikace z monety chodi nezavisle od me akce, krome tech prihlasovacich(napr prijde notifikace o prijmu i kdyz jsem predtim v ten den aplikaci rucne nezpustil)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod losalamos 5. 10. 2022 10:27

MirekM. píše:
Milos píše:Mě se to děje občas, že mi nepřijde notifikace na přihlášení a musím tedy nejdříve spustit appku a v ní mi pak vyskočí autorizace přihlášení do IB.

Mám stejný problém.


Dělá mi to zcela běžně.

Nedávno jsem kdesi četl (nebo mi psali přímo z Monety? už nevím), že je to tak v pořádku. Tak babo raď.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Guzma 6. 10. 2022 10:10

Jak už jsem psal. Přestala mi fungovat mobilní aplikace (chybí připojení k internetu). Podpora se mnou nic nevyřešila. Pořád mi radí stejný postup, který nikam nevede. Odinstaloval jsem si apku a nainstaloval znovu. Dále si mám aktivovat v IB Smart banku. Tam mi to vždy selže. Hláška Jejda, něco se pokazilo... Podpora začne vždy znovu jako kolovrátek: Musíte si aktivovat Smart banku. Ale sakra jak, když to v posledním kroku aktivace vždy zhavaruje. Nevíte někdo co s tím? Zajedu si na pobočku, ale teď jsem nemocnej a ležím. Dík.
Guzma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod area52 6. 10. 2022 10:18

Jestli to, že se k tomu podpora nechce moc vyjadřovat, nebude souviset s tím šmírovacím pluginem Malwarelytics... :hm :hm
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ninaa 6. 10. 2022 13:22

Guzma píše:Jak už jsem psal. Přestala mi fungovat mobilní aplikace (chybí připojení k internetu). Podpora se mnou nic nevyřešila.

Radu nemám. Mně na té Motorole s Androidem 12 teď apka funguje jak má. Vím, že např. mobilní ekonto Raiffky mělo problém s Androidem 12 a nejvíc to postihlo mobily One plus. Takže může hrát roli i typ telefonu (jeho nadstavba ?). Hlavně aby na pobočce byl někdo schopen problém identifikovat. Dej pak prosím vědět, jak to dopadlo.

-- 6. 10. 2022 14:45 --

Ohledné té apky Monety s chybnou hláškou o připojení - v tom září, když se mi to poprvé stalo, měl stejnou chybnou hlášku i můj starý Samsung Galaxy A5 s Android 6. Ale teď i na tomto starém A5 apku spustím. Tak kdoví, kde byl problém tehdy a kde dnes.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Guzma 6. 10. 2022 16:33

Teď u mě typ mobilu nehraje roli, nedostanu se vůbec do fáze, abych přidal zařízení a spároval mobil. Zapnu stolní PC, v různých prohlížečích se loguju do IB a tam zkusím aktivovat Smart banku. Nikdy se to nezdaří, proces skončí chybou. Není na tom co pokazit, je to na 2 kliknutí myší, ale prostě to neprojde...
Guzma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 10. 2022 19:23

Zkoušels v Chrome?
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků