MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 3. 12. 2022 14:12

To je nějaká novinka nebo momentální omezení, že jde zadat odchozí platba ze SÚ pouze na BÚ v Monetě?
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lukas1107 3. 12. 2022 16:10

V IB to funguje ve Smart Bance v.56.0.0 ne, takže to vypadá na chybu.

Obrázek
Naposledy upravil lukas1107 dne 3. 12. 2022 16:16, celkově upraveno 2
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 3. 12. 2022 16:12

Funguje to i v SB, takže jde o nějakou údržbu systémů, která se vás dotýká.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 3. 12. 2022 17:03

jjrr píše:Kde je možno v novém IB zrušit SÚ?
Prý to půjde za pár dnů.

-- 3. 12. 2022 17:03 --

https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... xtra-2.pdf :
Spořicí účet se sjednává na základě individuální nabídky banky.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jjrr 3. 12. 2022 17:43

5,5 %, to není moc extra ale. Slabota.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 12. 2022 09:00

5,5 % je slušné, o moc víc jinde s okamžitým přístupem k penězům nedostaneš. Větší peníze nechat někde na 6 a více procentech a něco si nechávat spořicích účtech s okamžitými platbami co mají těch 5,5 - 5,6 %.

5,5 mám u Monety taky, pravda teď bez peněz, ale třeba to časem bude zase zajímavé.

Já před měsícem zrušil běžný účet Monety a až teď zjisti, že nejbližší vkladomat mám právě Monetu navíc je poblíž i ČSOB bankomat, že kterého můžu kreditkou vybrat hotovost zdarma a hned bych ji dostal zpátky někam na účet. Tak přemýšlím jestli ten běžný účet zase nezaložit. :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 4. 12. 2022 16:05

Milos píše:Ve starém IB píšou, že by to mělo být v novém IB v Nastavení účtu, ale nějak to tam není :hm

Dnes už šel SÚ v novém IB zrušit, asi proběhla nějaká aktualizace systému.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod nochance 4. 12. 2022 18:38

Mohl bych poprosit o radu/ujištění někoho, kdo má EUR účet u Monety?
Zda jsem z jejich ceníku pochopil zcela správně, že když si odešlu z Revolutu eura SEPA platbou do Monety na svůj EUR účet u nich, tak za příchozí (a současně i v obráceném gardu odchozí platbu na Revolut) nebude ze strany Monety účtovaný žádný poplatek?
nochance
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjrr 4. 12. 2022 18:40

Přesně tak.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vikin11 4. 12. 2022 20:58

Je to tak,prevody eur na monetu euroucet gratis,pouzivam dlouho,vybiram hotovost na SK nebo vsude v eurozone.To same i Fio eurucet.Nejpozdeji na druhy den penize pripsany na monete.
vikin11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marvy 5. 12. 2022 06:47

vybiras hotovost v eurozone? to ale u monety moc vyhodne neni prece.?-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 12. 2022 09:38

Proč? Na Slovensku ještě v září 22 v bankomatech některých bank bez poplatků.
Nebo je současný stav jiný?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 12. 2022 22:41

Ani v eurozoně už není ničím neobvyklým, že v mnoha bankomatových sítích je účtovaný příplatek za výběr při použití „zahraničních“ platebních karet, zejména v přímořských zemích a obzvlášť turisticky exponovaných lokalitách bude spíše raritou najít bankomat bez poplatku za výběr (ve Španělsku určitě nadpoloviční počet, v Řecku téměř všechny, Chorvatsko bude v eurozóně až za měsíc, ale již nyní si bez poplatku za výběr nelze vybrat z téměř žádného bankomatu)... Někteří vydavatele v současnosti umožňují nastavit si blokaci výběru, pokud vlastník bankomatu účtuje příplatek, ale to může být dvousečná zbraň - lehce se může stát, že široko-daleko nebude poblíž jiný bankomat, který příplatek neúčtuje a držitel se k hotovosti nedostane. S tím je už třeba počítat - eurozóna není nějak vyjímečná, aby si nešlo předem sehnat dostatek hotovosti, anebo se smířit s nějakým nákladem za výběr v cílové destinaci...

V každém případě ale tyto skutečnosti nevypovídají nic o nevýhodnosti eurového účtu - pakliže nebudu mít kartu, která se bude tvářit jako místní, tak příplatek bude účtovaný v tak jako tak a s tím už moc nenadělám... a Moneta nabízí v ČR nezpochybnitelně jeden z lepších eurových účtů (jen už proto, že si jej lze zřídit i samostatně bez potřeby korunového ůčtu - ač s ním je k dispozici služba Směnárna, poplatky (vydavatele karty) za výběr z bankomatu neúčtuje (akorát si je nutno ohlídat výběry v jiných měnách, než euro, tam je přepočet přes deviza-nákup do korun a teprve pak případně deviza-prodej do třetí měny), v případě potřeby lze na pokladně vložit hotovost, případně za poplatek vybrat - což může být za lepší sazbu, než bankomaty sítě Euronet), trochu můžou chybět okamžité europlatby, ale to zejména klýentům, kteří jsou „rozmlsaní“ bankami ze zemí eurozóny, kde jsou obvyklé...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jisy 6. 12. 2022 00:52

Pokud jsem na Slovensku vybíral kartou k českému euroúčtu Moneta, bylo to vždy bez poplatku / DCC.
Zkoušeny bankomaty ČSOB a Euronet (!). Jinde v EU jsem zatím nevyzkoušel.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bohy 6. 12. 2022 14:47

Dnes jsem se po měsíci přihlásil a vyskakuje na mě ,že konec přihlásení pomocí SMS končí 1.dubna .
Neměli to dříve od 1.ledna ?
Tak budu čekat do poslední chvíle ,třeba to ještě posunou a nebo zruší ? :-)
Bohy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků