MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Guzma 6. 10. 2022 20:06

Ano, Chrome používám jako primární browser. Jsem moc rád, že v té *****é Monetě nic nemám. Koncem roku mám platit za nový dům a držím už připravenou částku na bankovních účtech. Jímá mě hrůza, že by se mi tohle stalo v prosinci a já se nemohl dostat k penězům.
Guzma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drummond 6. 10. 2022 20:06

Milos píše:Mě se to děje občas, že mi nepřijde notifikace na přihlášení a musím tedy nejdříve spustit appku a v ní mi pak vyskočí autorizace přihlášení do IB.


Děla to takto zcela běžné i v iOS
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 6. 10. 2022 20:28

Mne teda ne.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod losalamos 6. 10. 2022 20:33

Přijde mi to jako pěkná rozháranost.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod area52 6. 10. 2022 21:35

https://www.moneta.cz/prihlasovani-do-ib
Mám jen tlačítkový telefon. Jak se do Internet Banky dostanu?

Bezpečnost Vašich financí je pro nás naprostou prioritou a abychom ji stále udrželi na vysoké úrovni, je tento krok nevyhnutelný. Smart Banka Vám však nepřinese pouze bezpečnější bankování, ale plno dalších výhod.

Jsme si však vědomi toho, že i když jsou dnes nejlevnější smartphony levnější než ty tlačítkové, pro některé klienty může být pořízení takového telefonu výdaj navíc. Bude se však jednat o investici do větší bezpečnosti a nesrovnatelně nižší výdaj oproti případnému podvodu, kterých přibývá. Sofistikovanost těchto útoků se neustále zvyšuje, proto i my přistupujeme k tomuto kroku, abychom ještě více ochránili Vaše peníze.


Pobavilo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 6. 10. 2022 22:05

No přesně jako šiditelna v podstatě by se to dalo klasifikovat jako diskriminace důchodců kteří mají telefon pro seniory.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod area52 6. 10. 2022 22:16

Akorát v marketingovém oddělení nedomysleli ten závěr.

"Sofistikovanost těchto útoků se neustále zvyšuje, proto i my přistupujeme k tomuto kroku"

:hm :mrgreen:
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 7. 10. 2022 00:35

Spořitelna diskriminuje efektivněji – nad 70 jsou SMS zdarma.

Ne, že bych s tím úplně souhlasil, ale aspoň tu námitku o nemohoucích důchodcích tím velice efektivně eliminovali.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod losalamos 7. 10. 2022 04:09

Ale pořád zůstává hlavní otázka, jak se dostanu do IB s tlačítkovým telefonem. Stačilo napsat nedostanete, musíte si pořídit šudlací. Protože té složité formulaci senioři vůbec nerozumí.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 10. 2022 06:38

Nedokážu si predstavit používat IB v tlačítkovém telefonu, to fakt někdo někdy používal?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 10. 2022 07:02

Minimálně v době, kdy jiné než tlačítkové mobily nebyly. :) A to s představ, že existovalo cosi jako GSM banking. (Asi nepoužíval IB v tlf, ale v PC+SMS z tlf.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod losalamos 7. 10. 2022 07:17

myšpulín píše:Nedokážu si predstavit používat IB v tlačítkovém telefonu, to fakt někdo někdy používal?


Myslel jsem ponechat používání a vstup do IB na kompjůtru s pomocí SMS, pro staříky.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod regin 7. 10. 2022 08:25

"Bezpečnost Vašich financí je pro nás naprostou prioritou" - hlavně před vlastníkem. O podvodníky ani tak nejde. :-))

@ losalamos
Jedna moje známá těm telefonům říká liskací. :-D Nejspíš podle toho, jak nad displejem máchá rukou.

@area52
Jako že banka přistupuje k sofistikovanému útoku na klienty bez smrtfounu? :D
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod area52 7. 10. 2022 10:00

Právěže na ty s matlafounem. :mrgreen:
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 10. 2022 10:09

drkarel píše:Minimálně v době, kdy jiné než tlačítkové mobily nebyly. :) A to s představ, že existovalo cosi jako GSM banking. (Asi nepoužíval IB v tlf, ale v PC+SMS z tlf.)

Tak kdysi jsem taky používal GSM banking, ale to bylo nahrané na SIM a pohyboval se v tom člověk jak v menu telefonu, pak něco fungovalo i ve WAPu, ale dnes používat internet na tlačítkovém telefonu musí být utrpení, WAP není a většina stránek na to není optimalizovaná.
myšpulín
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků