MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Marek981 19. 11. 2019 10:44

Ahoj, má smysl převedení účtu Genius Gratis na Tom? Gratis mají oba rodiče, ale platí hodně za výběry z bankomatu cizí banky tak přemýšlíme o změně. Je Gratis ještě pořád v něčem výhodnější? Díky za radu.
Marek981
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ninaa 19. 11. 2019 14:44

Marek981 píše:Ahoj, má smysl převedení účtu Genius Gratis na Tom? Gratis mají oba rodiče, ale platí hodně za výběry z bankomatu cizí banky tak přemýšlíme o změně.

Tom také zpoplatňuje výběry z cizích bankomatů. Poplatků za výběry z cizích bankomatů se zbaví přechodem k jiné bance: např. EQUA nebo CREDITAS, které nezpoplatňují výběry z cizích bankomatů vůbec, ať jich je kolik je:
https://www.finparada.cz/Bankovni-Ucty-Prehled.aspx
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 19. 11. 2019 15:18

Mozna at se zamysli, proc hodne vybira z bankomatu?

Kdyz je nekdo tak zkostnately, bude menit banku?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psovod78 19. 11. 2019 19:55

minarjo píše:Přesně tak, podobně to má třeba i Mall.

CZC to ma stejne jako Mall mimo jine proto, ze je Mall nedavno koupil.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrhule 19. 11. 2019 20:47

Dá se Moneta business card prebijet a zaplatit jednou transakci více než je rámec karty? Předpokládám, že to bude stejné jako běžná kk,ta prebit jde, ale netuším, jak je to s platbou vyšší než je limit? Děkuji
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlaju 19. 11. 2019 22:05

mrhule píše:Dá se Moneta business card prebijet a zaplatit jednou transakci více než je rámec karty? Předpokládám, že to bude stejné jako běžná kk,ta prebit jde, ale netuším, jak je to s platbou vyšší než je limit? Děkuji

Zrovna Moneta běžná kk vím, že jde přebít, ale nelze zvýšit denní limit nad úvěrový rámec. Čekal bych, že to bude systém banky a že se nebude u business lišit.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rufss 20. 11. 2019 03:34

Treba ja mam na kreditce Monety uverovy ramec 10000 Kc, ale transakcni limit 20000 Kc, takze ano, jde to, ale jen teoreticky, protoze ten vyssi transakcni limit jsem si nastavil na tzv. docasne karte hned po vydani a uz mi zustal.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 11. 2019 09:20

je otázka, jak to je při snižování úv. rámce, zda pak nezůstává původní tr. limit
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 11. 2019 12:24

zustava
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dandík 20. 11. 2019 13:02

Místo SMS už se dají online platby (kartou) potvrdit přímo v aplikaci. https://www.penize.cz/platebni-karty/41 ... a-je-prvni
Dandík
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maeth_u 20. 11. 2019 14:41

Hm, tak už druhá nevyreklamovaná vratka z KK Smart, kde se vymlouvají na "nastavení terminálu obchodníka". Tentokrát v Ticketportalu, kde mají těch terminálů nejméně 10 a já měl tu smůlu, že jsem platil na tom, který má náhodou MCC kód cestování (ve společnosti, co prodává výhradně vstupenky). *sigh* Ještě, že ta karta bude brzo končit.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrhule 21. 11. 2019 12:34

rufss píše:Treba ja mam na kreditce Monety uverovy ramec 10000 Kc, ale transakcni limit 20000 Kc, takze ano, jde to, ale jen teoreticky, protoze ten vyssi transakcni limit jsem si nastavil na tzv. docasne karte hned po vydani a uz mi zustal.


A kde jsi to nastavoval? V IB nebo mobilní aplikaci?
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fox21 21. 11. 2019 14:28

Od včerejška je MONETA na seznamu účastníků okamžitých plateb.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rufss 21. 11. 2019 16:58

mrhule: V IB.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dandík 22. 11. 2019 21:40

Příchozí už přiletí hned, odchozí za pár dnů. https://www.penize.cz/osobni-ucty/41105 ... m-prichozi
Dandík
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků