MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Schwarzie 19. 2. 2020 19:44

Posilal jsem ted z Monety do RB a prislo to druhy den.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 19. 2. 2020 19:57

Dnes jsem poslal výpověď KK Smart. Snažili se mě přesvědčit, abych si to ještě rozmyslel, že mají bezúročné období až 50 dnů a beneplus... Bohužel mě nepřesvědčili.. :-D
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 2. 2020 20:11

SEPA platby jsou u MMB na můj vkus dost pomalé - jsou zásadně v režimu D+1 a navíc jsou v cíli až někdy v poledne - srovnám-li třeba z Fio, které má neoficiálně i D+0, i když jen do cca. 8:30 hod., ale na stejný účet příjemce zpravidla přišly tak mezi 10 - 11 hod.

V případě potřeby lze urychlit dobitím Revolutu debetkou k eurovému účtu (denní limit pro internetové platby je až do 5500 eur) a poslat z Revolutu, který posílá D+0 a poměrně rychle (nicméně Revolut má typicky ještě mírně lepší kurzy, než Směnárna MMB)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 19. 2. 2020 21:47

Děkuji, věděla jsem o tom, že mám vybírat napoprvé víc než 3000, ale nějak jsem na to zapomněla. Bylo to za únor, takže bych ty 3000 měla ještě vybrat. Kartu jsem ještě nezrušila, protože se s nima dohaduji o 3% odměnu, ale prý špatný kód a zahraniční prodejce. Přitom nevím co by víc spadalo do kategorie dům hobby a zahrada než nábytek.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 2. 2020 14:30

fremantle píše:SEPA platby jsou u MMB na můj vkus dost pomalé - jsou zásadně v režimu D+1 a navíc jsou v cíli až někdy v poledne - srovnám-li třeba z Fio, které má neoficiálně i D+0, i když jen do cca. 8:30 hod., ale na stejný účet příjemce zpravidla přišly tak mezi 10 - 11 hod.

V případě potřeby lze urychlit dobitím Revolutu debetkou k eurovému účtu (denní limit pro internetové platby je až do 5500 eur) a poslat z Revolutu, který posílá D+0 a poměrně rychle (nicméně Revolut má typicky ještě mírně lepší kurzy, než Směnárna MMB)...

Přesně jak jsi napsal transakce proběhla. Včera po 7 hod. provedena, dnes před 11 hod. dorazila do cíle.
S Revolutem je to dobré náhradní řešení.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 20. 2. 2020 15:49

mojmax píše:Dnes jsem poslal výpověď KK Smart. Snažili se mě přesvědčit, abych si to ještě rozmyslel, že mají bezúročné období až 50 dnů a beneplus... Bohužel mě nepřesvědčili.. :-D

Posílal jsi poštou, nebo mailem? Mě řekli že lze jen poštou - zaškrtnul jsem druhou možnost ve formuláři, že nesouhlasím s novými podmínkami a že chci kartu vypovědět do druhého dne. Tak čekám, jestli se ozvou? :-)
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 20. 2. 2020 19:29

Psal jsem nejdřív zprávu v IB, tam mi řekli, že pouze na pobočce, nebo poštou, takže jsem sepsal volnou výpověď z důvodu změny podmínek a investoval do nich posledních 18 Kč za obyčejný ekonomický dopis. :-)
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 22. 2. 2020 08:03

mojmax píše:Psal jsem nejdřív zprávu v IB, tam mi řekli, že pouze na pobočce, nebo poštou, takže jsem sepsal volnou výpověď z důvodu změny podmínek a investoval do nich posledních 18 Kč za obyčejný ekonomický dopis. :-)

Diky. Ja jim jeste napsal na chat, jestli vypoved obdrzeli? Potvrdili, ze ano a ze zrusi do 10 dnu...
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 24. 2. 2020 09:03

Vyuzil tady nekdo akce 500 za zalozeni kreditky? https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... 85011192f2
Jde mi o to, ze v podminkach se pise, ze smlouva musi byt uzavrena na obchodnim miste, tak jestli jste fakt museli jit na pobocku, kdyz jde smlouvu uzavrit i jinak.
Naposledy upravil dlouhy.dejw dne 24. 2. 2020 15:08, celkově upraveno 1
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 2. 2020 09:19

ten obrat (min. 3 tisíce) půjde dál dělat dobitím Revolutu, co?
ale ono to nejspíš nestojí za to :hm
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 2. 2020 11:49

Ma nejaky smysl dale drzet KK smart ?? Kdyz nepotrebuju uverovy ramec. Ted uz vraci jen 1%
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 2. 2020 13:50

1% v dnešní době patří stále ke slušné odměně, vždyť málokterá banka dává víc (snad jen 2% RB Mall, ale jen za net platby, už to nelze navíc obejít ani s Curve). Tedy změnou kreditky si moc nepomůžeš. Naopak čím dál víc bank dává u kreditek ještě méně (0,5% u mBank Plus, ČSOB/PS...) nebo i nic.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jan.za 24. 2. 2020 13:56

redhaven píše:Ma nejaky smysl dale drzet KK smart ?? Kdyz nepotrebuju uverovy ramec. Ted uz vraci jen 1%
Podle mě nemá! Link s žádostí o zrušení je tady: https://www.edisk.cz/stahni/69034/mmb_zadost_o_zruseni_kreditni_karty.pdf_303.89KB.html/
Stačí zaškrtnout druhou možnost (poslat obyč. poštou do Ostravy) a karta bude zrušena do 5 dnů od doručení...
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 2. 2020 17:02

Taky to zruším. Počkám na připsání posledního bonusu 250 Kč (dle individuální nabídky z retenčního oddělení před rokem), což je 1% ze všech plateb (točil jsem Revolut) a skončím i účtem Génius Gratis.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 2. 2020 18:28

Co chtít po bance, která nemá správně uvedenou ani svoji adresu, nesedí PSČ na tom formuláři dle skutečnosti...

Můžu předčasně splatit KK nebo stačí mět dlužnou částku na běžném účtu Moneta a sami si ji stáhnou při zrušení ??

Aby mě ještě nestrhli poplateček za vedení KK, kterou jsem před zrušením předčasně splatil.
redhaven
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků