MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 7. 2020 20:08

Dík ... proč to dělat jednoduše ... Jsem si myslel, že se budou aspoň snažit ti k tomu něco natlačit. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod lukaszv 21. 7. 2020 20:50

Pokud by měl někdo zájem o promo kód na Tom plus, ať se ozve do SZ.
lukaszv
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jecmenek 22. 7. 2020 10:36

Dobrý den,
jsme teď na Korfu. Mám devizovy účet v Eur s výběrem v zahraničí zdarma. Založený před 14 dny.
Chtěl jsem vybrat z bankomatu, ale ze 4 možnosti chce každý bankomat místní poplatek za výběr.
Máte prosím někdo zkušenost, který bankomat by ho nechtěl?
Díky
jecmenek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 22. 7. 2020 14:18

Zkus bankomat v nejake bance, jestli najdes. Ty modre bankomaty postavene v prodejnach, aby vydelavaly, asi tezko.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jecmenek 22. 7. 2020 14:27

Zkoušel jsem přímo bankomat celostátní banky. Taky poplatek 2,50 eur
jecmenek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 22. 7. 2020 14:40

zkus jejich online chat,je to zdarma a odpovi ti primo a hned.-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 22. 7. 2020 14:47

pochybuju, že na supportu Monety budou vědět, která banka v řečku nepožaduje poplatek za výběr z bankomatu. Evidentně je to poplatek místní banky/sítě bankomatů a stejně jak se chová Moneta v čr k zahraničním kartám (poplatek), tak se můžou chovat zahraniční bankomaty k CZ kartě.

Zkusil bych možná https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhzm6/Revolut_FreeATM.xlsx?dl=0
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2020 14:58

jedině zkoušet, obecně si bude určitě účtovat Euronet, dále skupina Raiffeisen a Erste.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 22. 7. 2020 15:10

jecmenek píše:Zkoušel jsem přímo bankomat celostátní banky. Taky poplatek 2,50 eur


Zkus
Attica Bank (as of Aug 2019 with Visa)
Bank of Chania (with MC as of Apr 2019)

jinak bych se na to asi vy... a zaplatil tech 2,50 € nez to resit :-))
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod servpack 22. 7. 2020 16:20

Attica Bank už od letoška poplatek zavedla. Výběry bez poplatku v Řecku už má teď asi jen Optima Bank.

Jak bylo uvedeno, Moneta nemá s poplatkem nic společného, u ní máš výběr zdarma. Poplatek si bere provozovatel bankomatu. Takže support Monety nemá smysl zkoušet.

Ve všech bankomatech se tam poplatek pohybuje asi od 1,50 do 3 eur, takže bych to neřešil, jak píše vpe.
servpack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 7. 2020 16:26

V Řecku z bankomatů s "cizími" kartami vybrat snad už ani nelze, vloni jsem to zkoušel ještě v ATM Attica (na Korfu je jediný), před 22.7.2019, odkdy si začali taky účtovat: https://www.mesec.cz/aktuality/pozor-na ... u-za-0-kc/

Euronet si řekne až o 3,95 €, co si vzpomínám, takže těch 2,50 € je ještě docela dobrá taxa...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 22. 7. 2020 17:41

jenda_s píše:a stejně jak se chová Moneta v čr k zahraničním kartám (poplatek)[/url]

Vybiral jsem pred 14 dny z ATM Monety Revolutkou bez poplatku...
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda_s 22. 7. 2020 19:29

Schwarzie píše:
jenda_s píše:a stejně jak se chová Moneta v čr k zahraničním kartám (poplatek)[/url]

Vybiral jsem pred 14 dny z ATM Monety Revolutkou bez poplatku...


Hm, zajímavé. Já vždy při pokusu o výběr Curve kartou z ATM Monety viděl poplatek, proto už více nezkouším... Tak je možné, že se něco změnilo...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jir.vesely 22. 7. 2020 23:01

Moneta určitě měla výběry zahraniční kartou zpoplatněné. Buď se to potichu změnilo a nebo si Schwarzie nepamatuje kde a čím vybíral.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod maeth_u 23. 7. 2020 05:18

Záleželo na kartě. Pokud má od Revolut MasterCard, kterou vydávali nějakou dobu zpátky, tak ta byla mnoha lidmi reportována jako přívětivější a bankomat ji bral jako českou. Ty nové (zase) Visa jsou už možná taky ok.
maeth_u
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků