MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evlo 10. 9. 2019 14:01

e-osobne píše:To jsi evidentne zadal o zvyseni uveroveho ramce.
Ano. To uz bylo v ramci storytime. Realne se tim prave ten vyssi limit plateb nez uverovy ramec snizil, no.


Ale tak vazne, kdo bude resit nejake potvrzeni o prijmu kvuli kreditce? :D


Napadlo me jeste jestli treba ten limit na platbu kdyz je vyssi nez uverovy ramac, tak treba jde u obchodnika a pri platbe pres internet to overuje ten transakcni, nevim, prost etam vsechno funguje, na muj vkus dost divne.


No a tak treba kdyz bych si vzal zas po letech tu RB kartu, nebo treba MALL, tak to vydaj s nejakym pouzitelnym limitem?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 9. 2019 14:16

@evlo:
Výši úvěrového rámce (ten ty opakovaně chybně nazýváš limitem, ale limit je úplně něco jiného než úvěrový rámec) si při online žádosti o RB Mall nebo třeba o kreditku z nabídky mBank volíš ty sám. Buď ti ho schválí nebo zamítnou. Minimum rámce při online sjednání je 20 tisíc u RB Mall a 10 tisíc u mBank. Jinak u kreditek RB i mBank není problém zaplatit online i u obchodníků více než je úvěrový rámec, pokud je karta přebitá (u mBank lze limity plateb nastavit vyšší než je rámec, u RB se limit net plateb nenastavuje vůbec, ty se jen buď povolí nebo zakážou). Takže vysoký rámec není díky tomu ani pro vysoké platby nutný.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 10. 9. 2019 14:35

Kdyby to nekoho zajimalo tak ten limit vyssi nez ramec neumi ani na pobocce nastavit.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 10. 9. 2019 18:01

Nevim jestli Moneta jeste na pobockach vydava ty docasne bezejmenne kreditky hned po zadosti, nez posle standardni kreditku se jmenem postou, ale kdyz jsem tu docasnou mel, mohl jsem si sam pres IB nastavit vyssi transakcni limit nez je uverovy ramec a ten uz mi zustal nastaven i na te kreditce, ktera pak prisla postou.
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 10. 9. 2019 19:59

Jinak se teda divam, ze KLASICKY, nejjednodussi zpusob zvyseni limut KK je si ji zrusit a zdidit znova.
Navic jsem si vsiml, ze vratk z 5% snizila na 3% a to je fakt uz lepsi univerzalni RB napr. I kdyz se neprijemne splaci a ovlada.

Dival jsem jsem se a jeden z limitu mam furt 2.5 nasobek uveroveho ramce, tak jsem si to nevymyslel no, ale proste je to jedno, stejne me to nedovolilo zaplatit vic (i kdyz na karte vic bylo), ale chapu, ze pro nekoho kdo s monetou nema zkusenosti je to neuveritelne :D

Zas kdyz porovnam investice do bitcoinu a sporak od monety, tak je to s rizikovosti podle me tak nastejno, takze to neni takova hruza.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 10. 9. 2019 23:35

a rusis a zakladas na jedny "prodejne" nebo si jdes do nejaky fresh?
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod losalamos 12. 9. 2019 07:46

evlo píše:Ale tak vazne, kdo bude resit nejake potvrzeni o prijmu kvuli kreditce? :D


Nesmíš všechny soudit podle sebe. Potřeboval jsem kreditku s vyšším úvěrovým rámcem, než na tři, čtyři nejprodávanější notebooky u zeleného imbecila.

Protože mi chodí peníze jinam, tak jsem musel příjem doložit. Žádný problém, KK vystavena i s potřebným úvěrovým rámcem. Na rozdíl od RB, kde žádost a schválení probíhá dost nakolenisticky. Požádáš na webu, zadáš kolik chceš rámec. Obratem ti napíšou KK schválena, zadáváme ji do výroby - ale s menším rámcem. Taková komunikace je na draka, když nemáš šanci se k tomu vyjádřit. (Takže jsem jim na infolince vysvětlil, že si ji můžou hned skartovat).

-- 12. 9. 2019 08:47 --

e-osobne píše:Nevim jestli Moneta jeste na pobockach vydava ty docasne bezejmenne kreditky hned po zadosti, nez posle standardni kreditku se jmenem postou, ale kdyz jsem tu docasnou mel, mohl jsem si sam pres IB nastavit vyssi transakcni limit nez je uverovy ramec a ten uz mi zustal nastaven i na te kreditce, ktera pak prisla postou.


Asi už nevydává. Nic takového jsem nedostal. KK přišla originál na jméno, poštou.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kolotuk 12. 9. 2019 09:48

Měl bych dotaz na ostřílené odborníky.Odměny za založení účtu,nebo karet,jak se tyto peníze daní?V podmínkách vždy mají,že danové povinnosti jsou na zákazníkovi.Díky za reakci.
kolotuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evlo 12. 9. 2019 13:48

losalamos píše:Protože mi chodí peníze jinam, tak jsem musel příjem doložit. Žádný problém
No pokud by jim stacilo, divejte, tady je vypis jak me chodi prijem - penize na ucet u banky vedle, vyreseno, tak jo, ale kdyz chtej nejaky formular, fakt nebudu otrvavoat zamestnavatele s takovouhle moji/banky potrebou.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod losalamos 13. 9. 2019 12:55

Tomu rozumím, taky by se mi to líbilo.

Nakonec takhle to proběhlo, když jsem kdysi žádal o kreditku u Sberbank. Ta teď kreditky ruší. Takže jsem chtěl ekvivalentní kreditku s vyšším rámcem od banky, kam mi nechodí výplata. Byl to můj boj:) Zvládnout se to dá, jinak by neměli v účtárně žádné vzrůšo:)
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod elfin 14. 9. 2019 11:50

Potřebuji změnit limit na debet.kartě o pár tis., ale položka nastavení limitů v IB zase chybí jako před aktivací karty. Nevím proč..? Karta jinak funguje normálně.
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misem 15. 9. 2019 11:18

Marně se snažím přihlásit do internetového bankovnictví, žádný mobilní klíč nepřijde ani na 10 pokus, jde vám to někomu?
misem
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pajkyt 15. 9. 2019 11:58

To misem: Ano jde to v pořádku. Nepoužíváš automatické vyplňování ID a hesla (pokud se odešle špatná kombinace ID a hesla, tak nic nedorazí)? Pokud ano, tak se zkus podívat pod hvězdičky jestli se to správně vyplňuje. Pokud to je v pořádku, tak už jedině špatné telefonní číslo, které je zaregistrované k účtu.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 15. 9. 2019 14:08

15:06 - přihlášení funguje, SMSky chodí.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 16. 9. 2019 18:17

Co ze se Moneta vzdala mastercardu a vydava Visa? koncila mi platnost a dostal sem Visa.-)Nejake info tu problehlo,ale duvod neznam.
marvy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků