MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomaslany 21. 10. 2018 08:28

dr._lukas píše:včera mi volali z retence a nabízeli, abych s kreditkou zůstal..klasika 1% zpět ze všech nákupů do max. výše 250,-..odmítl jsem

Zkousel nekdo vypovedet kreditku Monety, aby mu nabidli v retenci ten bonus 1% ze vsech plateb? Byl uspesny?
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 21. 10. 2018 12:32

Tak bonus že všech plateb mají na ty kreditce pro podnikatele 1%
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 21. 10. 2018 13:20

Pokud jí člověk dostane a dělal by tam nadstandardní obraty nekoleduje si o kontrolu a zájem ze strany FÚ? Vůbec netuším, jak to z tohoto pohledu funguje.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 21. 10. 2018 14:31

tomaslany píše:
dr._lukas píše:včera mi volali z retence a nabízeli, abych s kreditkou zůstal..klasika 1% zpět ze všech nákupů do max. výše 250,-..odmítl jsem

Zkousel nekdo vypovedet kreditku Monety, aby mu nabidli v retenci ten bonus 1% ze vsech plateb? Byl uspesny?

já jsem vypovídal koncem září již poměrně starou kartu (tuhle retenční nabídku jsem měl, neohlídal jsem konec a tak jsem měsíc žádný bonus neměl a pak jí šel vypovědět), dopadlo to tak, že mi bonus údajně na rok zase prodloužili (v IB mám i odpovídající dokument), ale bonusy nedostávám, podal jsem již reklamaci, ale zatím bez reakce po asi 14 dnech

-- 21. 10. 2018 15:50 --

Mimonik píše:Tak bonus že všech plateb mají na ty kreditce pro podnikatele 1%

pozor, není to úplně ze všech plateb, něco mají taky vyloučené

Dobíjení CK, Revolut, splácení Twisto mám vyzkoušené, že 100% odměny nejsou (CK fungovalo naposledy někdy koncem roku 2017, pak tuším měnili podmínky)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mimonik 21. 10. 2018 16:03

cz01 píše:Pokud jí člověk dostane a dělal by tam nadstandardní obraty nekoleduje si o kontrolu a zájem ze strany FÚ? Vůbec netuším, jak to z tohoto pohledu funguje.

FÚ tohle nezajímá.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nikko 21. 10. 2018 16:57

cz01 píše:Pokud jí člověk dostane a dělal by tam nadstandardní obraty nekoleduje si o kontrolu a zájem ze strany FÚ? Vůbec netuším, jak to z tohoto pohledu funguje.

V případě nadstandardních obratů na kartě se může ozvat banka s dotazem na původ vkládaných prostředků. Má tuto povinnost dle zákona proti praní špinavých peněz. (Nevím, jestli to platí jen u občanů nebo i u podnikatelů.)
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomaslany 21. 10. 2018 17:23

Mimonik píše:Tak bonus že všech plateb mají na ty kreditce pro podnikatele 1%

Ja bohuzel nemuzu byt podnikatel, zakon mi to zakazuje.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pivinecek 22. 10. 2018 04:05

Omyl, FÚ tohle resi, nejprve se ozve banka u ktere jsou podezrele platby na bezaku nebo karetnim uctu o vysvetleni puvodu penez a a nasledne si to vyhodnoti a muze to postoupit financaku, pak budete na financaku vysvetlovat vsechny transakce 3 roky zpatky, zda tam neni nahodou neco co se musi dodanit.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mimonik 22. 10. 2018 06:46

Dodanit? Jako něco co si zaplatil kreditkou? Blbost, prosimte. Maximálně se budou ptát kvůli AML.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomaslany 22. 10. 2018 07:53

Bonusy za platby kreditkou podlehaji dani?
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TnT2 22. 10. 2018 08:53

Pokud se vyplácejí jinam než na účet kreditní karty tak ano, je to příjem.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lenka_2 22. 10. 2018 12:22

Třeba bonusy z mKreditky se posílají na mSpoření, což je jiný účet než KK, čili si je musím dávat do daňového přiznání? To snad ne.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod TnT2 22. 10. 2018 13:05

Chápu tuto problematiku tak, že pokud se bonus vyplácí na účet KK, jde o slevu ze splátky a slevy se nedaní. Pokud se vyplácí jinam (běžný účet - v mém případě ČEZ KARTA, spořicí účet - mKreditka, doplňkové penzijní spoření/podílový fond - VISA AXA CLUB KK), jde o příjem, který podléhá zdanění a podle toho daním. Vycházím z těchto zdrojů:
viewtopic.php?f=319&t=1221320
https://www.mesec.cz/clanky/bonusy-z-pl ... a-zdaneni/
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 10. 2018 13:19

Odměna z ČEZ karty se snad primárně zúčtuje jako sleva z faktury a na účet se vrací "přeplatek", ne? Nebo to máš jinak?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod TnT2 22. 10. 2018 13:29

Mně ji vyplácejí celou na účet, mám malou spotřebu a velkou odměnu: viewtopic.php?f=316&t=1247861&p=12042249
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků