MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod e-osobne 3. 7. 2019 09:30

Dulezite je, co pisi ve smluvni dokumentaci a sazebniku poplatku.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 7. 2019 09:39

Těch 999 převodů na cizí účet za rok mi nevadí, protože to je docela dost, ale pouze 36 ze SÚ na BÚ za rok mi připadá trochu málo a někomu to může vadit. Pokud to tak skutečně je tak by to snad mělo být někde uvedené a klienti by snad na to měli byt nějak upozornění.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Taki 3. 7. 2019 09:52

z SÚ na BÚ by mělo být převodů neomezeně.
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 7. 2019 10:07

Je fakt, jak píše Taki, že v sazebníku mají zřejmě reliktní položku "Provedení čtvrté a další odchozí úhrady měsíčně prostřednictvím přímého bankovnictví nebo nepřímo", takže to asi infolinka nějak zmatlala.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 3. 7. 2019 10:21

Ja jsem jen dnes provedl 4 transakce ze Sporeni 2 do jinych bank a zadny poplatek zauctovan nemam.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 7. 2019 11:00

Tak po XY emailech a hovorech a FB dotazů mám nakonec dnes aktivní účet, který jsem založil v pátek 28/6.
Akorát ve smart bance nevidím 20, v inet bance ano.
Uf, to bylo tedy martýrium

Pavelxz píše:
chrudimi píše:Já už mám konečně vyjádření někoho schopného, nejdřív mi odepsala infolinka, že mi neporadí a poté se ozvala telefonicky slečna, že eviduje nedokončený proces založení a jestli jsem u nich neměl dříve nějaký produkt (měl jsem KK), že tam mám stále aktivní IB, takže předala kolegům požadavek, aby ho zrušili a já abych počkal přes půlnoc a zítra už by to mělo jít.

Tak mně dnes volal nějaký maník z technické podpory, že prý účet nelze založit z interních důvodů banky, které nesdělují. Překvapilo mě to, neboť jsem pátral ve své paměti, jestli jsem někdy měl něco do činění s Moneta nebo všemi předchozími názvy, Agrobankou počínaje. Vůbec na nic jsem si nevzpomněl. Žádné kreditky, účty, nic podobného. Tento přístup banky mě principiálně s**e, otázkou je, jestli moje nas**ní bude tak velké, abych se motivoval s tím něco dělat. Jako první krok mě napadá banku vyzvat o sdělení informací, které o mě evidují dle zákona na ochranu osobních údajů.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 7. 2019 11:26

e-osobne: A kdo tvrdí, že je to zpoplatněno? (Mmch, často u bank bývají poplatky účtovány až souhrnně za celý měsíc.)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 7. 2019 13:11

Máte někdo KK od MB? Je to krok dopředu? Já mám KK dost tak nechci mít v prkenici další plast.Mám obě RB a UCB Axa. Možná by se vyplatilo MB KK proměnit za nějakou stávající
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 7. 2019 13:39

KK MB funguje trochu jinak, dává sice větší vratku (5 %, od září 3 %), ale jen v rámci mlhavě definovaných balíčků (prakticky je nutno se před každou platbou ptát, zda je obchodník v seznamu, a i v případě kladné odpovědi už jsem musel několikrát reklamovat):
- Elektronika
- Cestování a sport
- Restaurace a kultura
- Dům, hobby a zahrada
- Mazlíčci
plus má extra odměny u některých partnerů (Datart teď vypadnul). Taky byla (je?) speciální akce s vratkou u čerpaček po dobu 6 měsíců (ruším). Já to měl kvůli stavbě, kdy jsem hodně nakupoval v hobbymarketech, teď už začíná být spíš na prd. V případě útraty (či výběru) nad 3000,-/m je bez poplatku, hezké je, že se výběr spadá do bezúročného období, takže ji teď používám hlavně jako bezúročnou půjčku. Nepovažuji ji za "krok dopředu", v zásadě nejde nijak točit, ale když už ji mám, zatím ji rušit nebudu. Časem bude možná dobrá i kreditka bez vratky. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 3. 7. 2019 13:42

S akcí "Se Smart kartou teď získáte 5 % zpět z nákupu pohonných hmot" se o ní dá pořád uvažovat, viz https://www.moneta.cz/ucty-a-karty/kreditni-karta
Dobrý je i snadný (bezplatný způsob) vytažení hotovosti z KK a to výběrem z bankomatu Monety.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 7. 2019 13:54

Díky právě o naftě je asi největší řeč, i když ta hotovost z KK bez poplatku z MB bankomatu asi taky není k zahození.
Dá se splatit 100% úvěru a zdarma ?
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 7. 2019 14:38

Kde je to počítadlo?

-- 3. 7. 2019 14:54 --

Volal jsem na infolinku, potřeboval jsem navýšit denní limity a zároveň se ptal na ty limity převodů..u nových účtu jsou transakce neomezené..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 7. 2019 16:05

dr._lukas píše:Kde je to počítadlo?
Pokud myslíš to počítadlo počtu převodů tak já to mám v IB při zadávání příkazů (převod prostředků). Je tam to počítadlo ale pouze na převody na cizí účet nebo účet u jiné banky. Na převody ze SÚ na BÚ tam žádné počítadlo není.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod komit 3. 7. 2019 16:45

drkarel píše:KK MB funguje trochu jinak, dává sice větší vratku (5 %, od září 3 %)

Od září bude vratka jen 3%? Tuto informaci jsem na stránkách monety nikde nenašel.
Max. 500,- Kč zůstává?
komit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 7. 2019 17:34

Bylo to ve výpisu. Maximum zůstává.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka