MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 1. 2020 16:58

Tak stačí se snad podívat na stránky banky, ne?

:arrow: https://www.sberbankcz.cz/obcane/sporic ... oreni-plus

Celý vklad je úročen sazbou příslušného pásma.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 1. 2020 19:41

Má cenu to spoření 2 držet, když je s úrokem níž než Creditas? Co myslíte nepůjde při příštím snižování na klasické nula,nula, nic? Tak jako to dokázali se všemi starými spořícími účty? Nechce se mi držet účty v tolika bankách, když je to zbytečné. Toma jsem zakládal jen kvůli tisícovce a chtěl si ho ponechat na výhodné směny, ale včera někdo psal, že je použitelné jen přes týden a při větší směně padá.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 1. 2020 20:31

Zkouším v IB okamžité platby. Během dne jsem poslal ze spořícího účtu na SU v Creditas tisícovku - okamžitě se nepřipsala, ani jsem nikde neviděl možnost zaškrtnout okamžitou platbu.
Teď se dívám, že pokud vytvářím platbu v IB přes Spoření / Spořící účet / Převod prostředků, tak tam se ta možnost neobjeví.
Pokud jdu přes Účty a transakce / Nový příkaz k úhradě, tak tam ta možnost je a funguje jak pro SU tak pro BU Tom (2 drobné platby teď poslány). Tak jen pro info, třeba to někdo z neznalosti dělal stejně špatně jako já. Z mobilní aplikace jsem to zatím nezkoušel.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iglooo 2. 1. 2020 20:52

dr._lukas píše:Má cenu to spoření 2 držet

Ne, nemá to cenu.
Naposledy upravil iglooo dne 3. 1. 2020 09:20, celkově upraveno 1
iglooo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 1. 2020 21:25

mám limity plateb 500 tis / den. Poslal jsem dnes pryč okamžitými platbami 498xxx Kč, zbytek (asi 1500 Kč) šel s dnešním datem běžnou (protože se nenabídla okamžitá) a počítal se do dnešního limitu.
Na zítra jsem zadal s datem 3.1. standardní převod 500 tis., ale prý je částka vyšší než mám nastaveno (500 tis.) Možná už se to řešilo - že to možná nepůjde zadat dnes, jako budoucí platba, ale pujde to zítra ráno jako aktuální platba? Hloupý systém.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 2. 1. 2020 21:49

Já jsem včera poslal (2 okamžitými platbami) 500 tisíc z IB, 500 tisíc z mobilu; ty kanály měly stejné ale nezávislé limity.

(Jen tak nevratně převést milion z banky z průběhu deseti minut je zvláštní pocit… na jedné straně fajn, na druhé straně kdyby se někdo dostal k mému účtu, tak to může udělat taky.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 1. 2020 22:03

máš pravdu, IB+MB a míč je jinde :-)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod losalamos 2. 1. 2020 22:50

Najde se v současné době nějaká alternativa bezplatné kreditky s rámcem cca 70/80 tis.? Nechci dojit, ani dělat povinné obraty jen proto, abych ji mohl mít bezplatně. S tím výběrem přes 3000 jsem byl nějak srovnaný....
losalamos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 1. 2020 23:13

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 3. 1. 2020 01:48

když doložíš že máš na rámec 70 tisíc, tak mysím že kandidátů může být víc, z toho co jsem tu četl třeba KK ČS, útrata nad 3000 = vedení zdarma (lze řešit přes Curve). Když ti Hello schválí 70 tis. může být taky zdarma.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Matlal 3. 1. 2020 05:46

A1rh- píše:když doložíš že máš na rámec 70 tisíc, tak mysím že kandidátů může být víc, z toho co jsem tu četl třeba KK ČS, útrata nad 3000 = vedení zdarma (lze řešit přes Curve). Když ti Hello schválí 70 tis. může být taky zdarma.

FIO kreditka je taky myslim úplně zdarma.
Matlal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evelista 3. 1. 2020 06:28

mam pocit ze potřebuje nevrazedny poplaty z KK u ATM
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod losalamos 3. 1. 2020 09:29

Jediný důvod proč mám/hledám kreditku je půjčovna aut v zahraničí. Kde občas bývají vysoké limity a požadavek na kreditku. Jak jsem psal, nedojím, nehoním bonusy (jsem konzerva), nepotřebuji za každou cenu vybírat hotovost kreditkou.

Prošel jsem přes Sberbank, kde kreditky úplně zrušili do Monety, kde je zatím karta zdarma při splnění podmínky obratu min. 3000, případně výběru zdarma, který se do obratu počítá. Výběr zdarma zdá se budou rušit, což znamená omezení podmínek a obraty moc řešit nechci....

Curve mám, zatím si s ní moc netykám. ČS s obratem by asi znamenala totéž co Moneta s obratem. Pokud bych chtěl plnit obraty, pak bych zvažoval kreditku od Poštovky, kde mám hlavní účet s příjmem peněz.

Minimálně zatím mrknu jak to mají u Hello, FIO a KB.
Naposledy upravil losalamos dne 3. 1. 2020 09:37, celkově upraveno 2
losalamos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 1. 2020 09:30

Hello kreditka není embosovaná, s tou bys mohl u řady zaměstnanců půjčoven aut narazit.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 3. 1. 2020 09:42

Vedení zdarma RB Easy, FIO, KB 4u, Diners Pure, Hello zdarma pouze v případě, že je úvěrový rámec vyrovnán na konci daného měsíce (poslední pracovní den do 18h tuším - lepší mít rezervu vzhledem k délce připsání prostředků).
cz01
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka