MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mojmax 27. 1. 2020 21:03

Předpokládám, že pokud mám u MMB pouze kreditku, odměnu nedostanu.
Viz bod 2. Akce platí pro klienty, kteří neměli od 1. ledna 2019 u MONETA Money Bank otevřený běžný účet nebo jakýkoliv jiný produkt.
mojmax
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 1. 2020 21:50

Tyto Moneta akce se opakují každoročně, tak jen připomenu informace z loňska, zde hojně diskutované. Ono především pokud u MMB něco už máš, tak to nepůjde online vůbec sjednat, což je podmínkou odměny (online sjednání), appka či web tě pošlou na pobočku. Toto u Moneta platí už dlouho - vloni mi nešel účet Tom sjednat i jen kvůli zapomenuté vkladní knížce z mého mládí, kterou mi u tehdejší Agrobanky (možná už GE) založila babička někdy kolem roku 2000 a já to nevěděl. Vadí tedy i "mrtvý" produkt, pokud nebyl zrušen, natož využívaný. Jiní psali, že vadilo i zapomenuté (pobočkou nezrušené v rámci rušení jiných produktů) internetové bankovnictví. Já po zrušení té polomrtvé vkladní knížky se zůstatkem cca 50 Kč na pobočce tehdy založit online už mohl, ale u živého produktu jako kreditka to tak snadné nebude.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 1. 2020 05:50

Další důvod proč hned rušit účty u bank jakmile je přestanu používat.
Tuhle akci už nevyuziji, ale další bych pak mohl stihnout.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 1. 2020 09:07

Obecně, u bank, lze rušit účty online nebo je třeba na pobočku nebo to má každá jinak?
Také mám spoustu účtu založených v "akci" a taky přemýšlím, že je pošlu do kopru včetně karet a všeho a možná někdy využiji v budoucnu, a nebo to nechám uspané s 100 Kč
Toť otázka
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 1. 2020 09:58

Kreditka stále připisuje 3%?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 28. 1. 2020 10:27

Sobotní platba zaúčtovaná dneska - ano.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 1. 2020 10:28

Tak buďto potichu zrušili snížení na 1%, nebo to zatím vypadá na 3%, ale na výpise bude ve skutečnosti jen 1%...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 28. 1. 2020 10:30

Někdo tu psal, že to údajně vydrží do konce měsíce. Na webu už mají 1%.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 28. 1. 2020 10:33

PULPANM píše:Obecně, u bank, lze rušit účty online nebo je třeba na pobočku nebo to má každá jinak?
Také mám spoustu účtu založených v "akci" a taky přemýšlím, že je pošlu do kopru včetně karet a všeho a možná někdy využiji v budoucnu, a nebo to nechám uspané s 100 Kč
Toť otázka

Obecně - každá banka to má (rušení) jinak.

Předpokládám, že kdo si založí účet např. z důvodu využití nějaké akce, tak v případě nevyužívání účtu se s ním dokáže rozloučit a v případě potřeby zase založit nový. Pokud ho to ještě baví ;-)
losalamos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 1. 2020 11:15

Tak nějak, já to myslel tak, že není třeba se loučit, že prostě může zůstat účet se 100 Kč a třeba se hnou někde procenta, nebo bude akce i pros stávající klienty.
Jako že je asi jedno kolik má člověk kde účtů, pokud o tom tedy ví a nemá tam nějaké velké obnosy.
Rušit ( chodit na pobočky ) na pobočkách se mi to totiž nechce
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod wetherek 28. 1. 2020 14:02

Účty jdou lehce zrušit přes mobilitu v Air bank, pokud rusena banka mobilitu podporuje.
wetherek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 1. 2020 14:29

Ale já nechci jít do jiné banky, chci prostě jen zrušit. Mobilitu nepotřebuji
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 28. 1. 2020 14:36

Ale ty do jiné banky chodit nemusíš, prostě jen tu mobilitu využiješ ke zrušení nepotřebného účtu. Já jsem přes Monetu nedávno rušil asi 4 nevyužité účty.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 1. 2020 14:37

aha, tak to jsem vůbec netušil, že přes mobilitu lze účet zrušit, myslel jsem, že lze mobilitu využít jen na převedení účtu z jedné banky do druhé.
Tak to jsem zase chytřejší
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 1. 2020 14:48

Tím (mobilitou klientů) ale mnohdy zanikne jen samotný (jeden) účet, nikoliv navazující služby jako například internetové bankovnictví. A pokud něco takového zůstane v bance "živé", může to dělat problémy, třeba při budoucím novém sjednání. Třeba u Monety nelze sjednat online nový účet, pokud by IB či cokoliv tam z minulosti zůstalo živé.
Dále může být problém zrušit přes Kodex mobility balíčky služeb. Třeba balíčky v RB (eKonto Smart/Komplet) obsahují běžný i spořicí účet. Kodex mobility vždy ruší jeden konkrétní účet definovaný jeho číslem, tedy na takový balíček by to nejspíš aplikovat nešlo. A už vůbec nelze přes Kodex mobility zrušit účet, na který je navázaný jakýkoliv úvěrový produkt. A to nejen spotřebák či hypotéka, ale klidně i jen malý nevyužívaný kontokorent.
Je tedy jasné, že mobilita není vždy využitelná. A kdo chce mít jistotu, že po něm v dané bance nic "živého" aktivního nezůstane, měl by raději na pobočku zajít. Vždyť zrušení účtu netrvá na pobočce dlouho, třeba nedávno v Monetě jsem tím strávil jen 5-10 minut (zadala v systému naráz zrušení spořícího účtu, karty k běžnému, běžný účet ke zrušení měsíc nato kvůli výpovědní době karty a internetbankingu hned, udělal jsem jeden podpis digitálním perem a bylo hotovo). Oproti zakládání je rušení na pobočce rychlé, myslím že o dost rychlejší než vypisovat formulář Kodexu mobility.
Naposledy upravil minarjo dne 28. 1. 2020 15:01, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka