MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod farang 6. 9. 2019 18:48

Denní transakční limit pro IB.
farang
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwertz375 6. 9. 2019 18:53

Funguje u teto banky neco normalne?

Nelze mit vlastni ucty a ucty s dipozicnim pravem v ramci jednoho IB.
Karetni transakce se vetsinou nezobrazuji ani v karetnich blokacich.
qwertz375
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 6. 9. 2019 19:07

Air Bank ma disponenty vyreseny o hodne lepe, ale i tohle se da jeste zkousnout.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod tulum 8. 9. 2019 09:44

Jak na spořícím účtu blokují těch 200Kč, ty jsou rovněž uročeny či nikoliv?
Respektive úročí se ten účetní zůstatek nebo jen ten disponibilní?
tulum
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 8. 9. 2019 10:48

Ano, jsou úročeny.
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 8. 9. 2019 11:02

Ale dostaneš se k těm 200 Kč až při zrušení účtu převodem na jiný účet.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 8. 9. 2019 12:43

jak někdo muze resit 200 když to jde davno i bez 200, nepodstatny
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING a Creditas. Miluju. :) Taky toto Září.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 8. 9. 2019 14:43

Nevím,ale účet jsem zakládal v červenci a 200,- strhli.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod farang 8. 9. 2019 16:07

Akciový Klokan: nastavení limitů na pobočce je jeden papír, jeden podpis. Je to jedna společná smlouva na všechny produkty u Monety včetně všech tel.čísel, adres, čísel účtů, limitů,...

Možná u Vás = nerozporuju.

Já + jeden rodinný příslušník při změně limitu pro IB celkem 10 podpisů na jejich tabletu, další rodinný příslušník na jiné pobočce celkem 3 podpisy. U identicky založených účtů (každý pochopitelně na několik pokusů) a "normální banky" bych očekával stejný postup u každého. Tohle evidentně není úplně normální banka. Osobně mám účty u 10 různých bank, ale podobné fičury jsem zatím nikde nezažil.

Za srpen zaúčtovány poplatky za vedení IB ve výši 49 Kč, banka chybu uznala, ale vracení poplatku prý může trvat až 30 dní. Jeden rodinný příslušník má už poplatek vrácen, další dva nikoliv, i když reklamaci podali dřív... Asi tam vyřizuje požadavky generátor náhodných čísel. A to je Moneta čtvrtá největší banka v Česku? Tohle jsem nezažil ani v kampeličkách a tam se to čekat i dalo.
farang
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evlo 8. 9. 2019 16:47

u me to bylo pri zrizeni te kreditky taky tak cca 10 podpisu, takze verim. V porovnani s KB a CSOB (ne premium) nevidim rozdil, CSOB (premium) se zatim chova fakt premiove a nijak neotravuji, uvidime jak to bude fungovat dal. Takze ty casto oznacovane "normalni" banky jsou na tom stejne. Za me jsou stale jen dve banky co se konzistentne chovaji slusne, nebo alespon vetsinove slusne Fia a Equa.
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 8. 9. 2019 17:00

Nebavíme se o zřízení produktu. Bavíme se o 10 podpisech při změně limitu na účtu.

Farang : neměl jste účet náhodou zřízen po internetu a od te doby jste v bance nic řešit nebyl ?
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 8. 9. 2019 17:52

jasny, vsak ja taky ta mel ucet atd.
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod farang 8. 9. 2019 17:56

Ano, všechny naše spoříta byly po několika pokusech založeny přes net. Na pobočku bychom vůbec nešli, pokud by nás banka nelimitovala 50 tisicovym limitem... A to je spoření bez háčků... Akorát milion provedete bez háčků během 20 dnů... a nebo na pobočku změnit limit, 10 krát nebo 3 krát se podepisete a je to...
farang
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 8. 9. 2019 19:22

farang : ano, potom je to možné. Ale nastavení limitů je jen jeden z těch podpisů a jeden z těch papírů. Při zakládání účtu přes net nejsou podepsány některé dokumenty, které se podepisují při zakládání na pobočce. Jeden z nich jsou například podpisové vzory. Dále tuším nějaké souhlasy se zpracováním osobních údajů. Však ty papíry máte taky.
Tak jsem rád že se vyjasnila zpráva, že při změně limitů se podepisuje 10 papírů :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 8. 9. 2019 19:35

I když zrovna podpisové vzory jsou volitelné - a pokud si je nenecháte vnutit a ani je nepotřebujete, tak není potřeba je zřizovat.

O smyslu těch ostatních podpisů mám sice také trochu pochybnosti, protože to pak vypadá, že online zřízený účet je tak trochu neplnohodnotný...
iglooo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka