MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 29. 2. 2020 18:24

Vytvořil jsem si šablonu na převod mezi dvěma spořícími účty jednoho majitele bez BÚ a postupem dle iglooo jsem okamžitou platbou převedl peníze mezi dvěma SÚ jednoho majitele bez BÚ (sobota).
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 2. 2020 18:51

MirekM.:
To funguje už hodně dávno i bez okamžité platby, že převody mezi vlastními účty (jednoho majitele) se provádějí okamžitě a je jedno jestli to jsou běžné, spořící nebo jakékoliv jiné účty a ani není na to třeba vymýšlet nějaké zvláštní postupy.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 29. 2. 2020 18:59

O víkendu to moc dlouho nefunguje.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 29. 2. 2020 19:04

Bez tohoto postupu mně dovolil systém pro převod mezi SÚ bez BÚ nastavit nejbližší datum 2. 3. Tuto transakci jsem po provedení okamžité platby dodatečně zrušil. Pokud máš ke SÚ i BÚ, pak jdou převody provádět v rámci účtů jednoho majitele i mimo pracovní dny.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 3. 2020 14:39

500Kc odmena za zalozeni kreditky od Monety plati i pri pozadani pres IB, nebo to musi byt pres odkaz?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 1. 3. 2020 15:33

tmx643 píše:Moneta úroky připisuje na konci posledního pracovního dne v měsíci, není to o 29. únoru.
V té částce z pátku je tedy i úrok za sobotu (případně kdyby vyšel konec měsíce na neděli, tak za sobotu a neděli)? A když provedu v sobotu okamžitou platbu do jiné banky, tak mi ten úrok zase odečtou? Nebo by se mi jedny peníze úročily 2x - v Monetě i v té druhé bance? :-))
regin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 3. 2020 18:51

Odečtou.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 3. 2020 20:19

regin:
2x by se ti ty peníze určitě neúročily. Obvykle se úročí zůstatek který je na účtu o půlnoci.
Něco podobného se mi kdysi stalo v HB kdy jsem platil kartou koncem měsíce a zaúčtované to bylo až příští měsíc. Až za měsíc nebo dva (přesně si to už nepamatují) mi pak část úroků která mi údajně neměla náležet zaúčtovali na účtu jako minusovou položku, ale protože jsem v té době neměl na účtu žádné peníze tak mi to zaúčtovali jako sankční úrok a strhlo se to až když jsem tam na ten účet zaslal potřebnou částku. Jednalo se ale o haléřovou částku, asi pouze o -0,02 Kč. Banka mi to ale nedokázala vysvětlit jak k tomu sankčnímu úroku dospěli, protože se v tom ani jejích bankéři nevyznali a bylo to na nich asi příliš složité.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 3. 2020 22:55

Dnešní komická příhoda při rušení BÚ a SÚ.

Proč chcete zrušit TOM účet? Víte, že nabízí výběry v zahraničí zdarma?
Vím, s těmi nejhoršími kurzy na trhu.
To není pravda, to záleží na zahraniční bance, ve které zrovna vybíráte.

:-D 8-) :-D

A toto nabízí klientům účty, úvěry a jiné produkty. :oboze
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 3. 2020 23:17

No pokud bys využil DCC, tak mají v MMB přeci pravdu - o žádnou lež, jak se snažíš naznačit, tedy nešlo. Protože co si budeme povídat, na podsouvání DCC jako zahraniční "standard" (namísto využití kurzu své banky) jsou možná mnozí bankéři školeni (stejně jako obsluha terminálů v obchodech, typicky třeba v Polsku, či menu v bankomatech).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod zivan 6. 3. 2020 13:40

Jo v Polsku, tam prodavacka delala blbou, kdyz jsem ji rikal, ze v Kc ten nakup platit nebudu. No a kdyz jsem ji nechal nakup lezet na kase, otocil se a odchazel, tak najednou zacala rozumet a slo to zaplatit ve zlotych :)
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 7. 3. 2020 11:04

Do vkladomatu Moneta jsem dával větší částku. Na skle se objevila hláška, že část bankovek byla zadržena v souladu z prav. předpisy, ale byly připsány na účet. Vkládám pravidelně, ale tohle se mi stalo poprvé, sklo jsem si i vyfotil a vyjelo potvrzení o zadržení části bankovek. Ptám se, kdo a jak bude kontrolovaně a průkazně posuzovat pravost bankovek?
Vždyt se také může stát, že nějaký šmejd moje pravé bankovky prohodí s falzy z nějaké kopírky a prohlásí, že jsou to moje falza bankovky s následnými právními a finančními souvislostmi.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 7. 3. 2020 11:08

To se mi stává u vkladomatu ČSOB běžně, zatím ale ve 100 % případů nebyly žádné následné problémy, takže neplaš.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 7. 3. 2020 14:26

U bankomatu MMB se mi to párkrát také stalo, peníze mi vždy nechali a výsledek kontroly nikdy nesdělili.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 7. 3. 2020 15:09

Mne se to stalo u vkladomatu CSOB a UCB a vzdy to byl plany poplach.
dlouhy.dejw
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka