Podnikatelsky ucet UK > CZ > UK

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peter2black 1. 6. 2016 11:56

Ahoj,
Dostal jsem se do takové divné životní situace protože mi budou chodit jako pendlujicimu českému podnikateli peníze z UK na podnikatelský účet v CR a občas si budu potřebovat poslat nějaké peníze zpět na UK účet (asi jen kvůli nájmu minibytu).
Mno teď mám mbank což budu muset rychle změnit na něco s lepším kurzem, do UK zpět budu peníze posílat asi přes transferwise.
Řádově půjde oboustranně o 50tis korun obcas sem tam, cca půl roku.
Nevíte co by na téhle divný případ bylo nejlepší abych na kurzech nevykrvacel?

Fio podnikatelský ucet? Díky moc předem za odpovedi
Naposledy upravil peter2black dne 1. 6. 2016 12:25, celkově upraveno 1
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 6. 2016 12:06

A nebude lepší si otevřít účet v UK, z něho primárně platit výdaje a až teprve, co zbyde si poslat sem (to asi pak ideálně přes devizovku)? Protože nějak nevidím smysl v tom posílat peníze tam a zpátky (transakční poplatky), natož ještě menu konvertovat na koruny a zpět na libry (spread)... tohle prostě nechápu (pokud to něměl být nějaký další pokus o trapnou reklamu na transferwise).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod peter2black 1. 6. 2016 12:27

Ježíš ne, jestli víte o něčem lepším než TW nechám poradit,
Jako český živnostník nemůžu psát faktury britský ucet...
Je to takové nouzové řešení na půl roku
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 6. 2016 12:46

Tak to asi fakt jedině Fio - účet v GBP - příchozí zahraniční platby s instrukcí SHA za 100 Kč (+ náklady korespondenčních bank), odchozí 200 Kč (+ náklady korespondenčních bank). A směňovat u devizovky...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Ency 1. 6. 2016 12:56

No, tak to teda muzes, psat faktury an britsky ucet.
Stejne tak jako ja cesky zivnostnik pisu faktury kde chci zaplatit na nemecky, britsky, slovensky ucet ...

V UK je to podobne jako u nas, osobni ucet muzes pouzivat i jako freelancer, ale delaji i extra ucty pro freelancery.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter2black 1. 6. 2016 13:18

Aha to jsem nevěděl :D tak tos mi udělal velikou radost, moje chyba omlouvám se
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 6. 2016 18:50

Když podnikáš v UK, lepší je otevřít Ltd a business účet v UK(2r zdarma, poté můžeš jít o dům dál ) a tam i příjmy zdaňovať. K tomu osobní účet v Metro Bank, kde dle potřeby v ČR vytahnes z bankomatu CZK s kurzem asociace, denně do ekvivalentu £400
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod peter2black 1. 6. 2016 19:12

ja vim diky chystam se na to (na to Limited), ale nejak jsem to podcenil a nestihl to do zacatku prvniho pulrocniho kontraktu

metro bank mi nuti ucetni co mi budou spravovat Ltd... jsou tak dobry i pro businness accout?
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 6. 2016 20:08

Je zdarma, kdyz tam budes mit min. zustatek £5000, jinak £5 a za kazadou transakci nejake drobne.
Vybery a platby kartou v EU jsou take zdarma, ale nevim, zda plati kurz asociace(na 99% ano), ja pouzivam NatWest, kde byl prvni 2 roky ucet free bez podminek.
Kdyz tak jsi otevri zaroven personal account a dle potreby penize presunes a vyberes z osobniho uctu.

Jinak ispirovat se muzes zde:
http://www.moneysupermarket.com/current ... S_ACCOUNTS
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mariacek 1. 6. 2016 20:08

Tak já jsem letos taky mimořádně v zahraničí a řešil jsem tady s váma to posílání. Nakonec jak se mi tady radilo občas lítám do ČR, tak peníze tahám v hotovosti a měním v nejvýhodnější směnárně v Praze... Bez účtů. U podnikatele ale chápu, že je to o něčem jiném...
Mariacek
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků