Sporit milion v CR nebo v Nemecku?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noclaf 23. 11. 2016 15:04

Stale diskuze o hovne. Investor je v Nemecku. Nebude si kupovat byt v Praze. Ani jinde, pokud nevi kde skonci.

bigboban - chtel bych byt tvuj najemnik. Napr. tyhle veci budou na/po konci zivotnosti a nebo snadno na jeji hrane : kuchynska linka (spotrebice v ni?!), vestavne skrine, baterie, svitidla..50k za 10let mi prijde jako "vybavim byt tim nejlevnejsim a obnovim to teprve az to ani duct tape neudrzi pohromade".
Navic - opet - porostou tvoje vynosy, ale naklady ne? Takze vubec nepocitas s tim, ze rekonstrukce bytu ktera dnes stoji 50k bude stat nekde k 90k?
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 23. 11. 2016 15:25

Záleží jakou máte cílovou skupinu nájemců. Klidně ten byt můžete podojit i s 20 let starým vybavením. Pochopitelně za nižší nájem. Drobné opravy (to je v nařízení vlády vymezeno částkou i věcně) hradí nájemce. Sám jsem jako nájemce bydlel právě v takovém hůře vybaveném bytě. Pro někoho to za nižší nájem může být alternativa.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noclaf 23. 11. 2016 15:34

O tom zadna. Pak ale nejde pocitat "mam nove zrekonstruovany byt, najem mi pujde casem nahoru". Mozna zustane +- stejny, protoze rust cen najmu bude "vyrusen" tim, ze byt bude kvalitativne klesat. bigboban mi ale prijde ze vsechno pocita ve svuj prospech - rust bude mit ale investice provedene minimalni.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 11. 2016 16:34

Noclaf píše: ... Napr. tyhle veci budou na/po konci zivotnosti a nebo snadno na jeji hrane : kuchynska linka (spotrebice v ni?!), vestavne skrine, baterie, svitidla..50k za 10let mi prijde jako "vybavim byt tim nejlevnejsim a obnovim to teprve az to ani duct tape neudrzi pohromade"....


Ono bude vždycky záležet na tom, jaký nájemníci a kolik se jich za těch 10 let protočí. Když budou ohleduplní (jako vlastník), pak nevidím důvod proč měnit celou linku, vestavné skříně, svítidla. Ano spotřebiče po 10 letech budou nejspíš morálně zastaralé (i když nejspíš funkční). Musím zaklepat, ale lednice, sporák, pračka nám vždy bez problémů 10 let vydržely (ale taky nemusí, obzvláště pračka). Baterie budou potřebovat vyměnit možná i dříve (opravovat se spíš nevyplatí, když výměna kartuše stojí v podstatě tolik jako nová baterie a to nemluvím o vodním kameni aj.).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 23. 11. 2016 21:57

A pak si tam můžeš nastěhovat hovada, co ti z toho po roce udělají kůlničku na dříví :D
paty07
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků