Mezibankovní převod

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod OndraPetras 11. 8. 2016 12:57

Zdravím.

Měl bych dotaz ohledně mezibankovního převodu. Pokud byl dnes dopoledne (zhruba v 9) zadán příkaz k převodu u ČSOB s cílem v Equa bank - je možné připsání očekávat již zítra anebo až v pondělí? :-)
OndraPetras
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radecekh 11. 8. 2016 13:23

zítra
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod meme1255 11. 8. 2016 13:57

Určitě během zířka.
meme1255
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 8. 2016 13:59

A co když odesílatel hodil vyplněný papírový příkaz do sběrného boxu...? :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 11. 8. 2016 16:08

Jsem myslel, ze to maji jen v CS? :oboze
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 11. 8. 2016 18:43

Myslím, že i KB má sběrný box.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 11. 8. 2016 19:01

Ano sberny box ma i KB, nicmene i tak by mely byt prikazy zpracovane na konci obchodniho dne, cili v bance prijemce hned ten nasledujici bankovni den.
mobilman
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 8. 2016 19:17

To jsme už hodně OT, ale já si spíš myslím, že žádná banka nezpracovává příkazy ze sběrného boxu (btw. jsou k nalezení u čtyřech bank - ČS, ČSOB, KB a RB) ten stejný den (v praxi to vypadá nějak tak, že bankéř na konci dne vysype sběrný box a papíry hodí kolegyni na stůl, která je začne přepisovat teprve druhý den ráno) - ČSOB určitě ne (nedávno jsem se u nich koukal do cut-off časů), u jiných nevím, ale zjevné ptákoviny je zbytečné tvrdit, lepší se je podívat do relevantních dokumentů... Spousta bank nezpracovává ani papírové příkazy zadané na přepážce ten stejný den, případně má velmi omezené lhůty (třeba jen do 12:00 hod. - například v UCB).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod mobilman 11. 8. 2016 20:28

Mne se to pri jedinem (prvni a posledni) pouziti boxu v KB povedlo do druheho dne. Jak moc se nato da spolehnout nevim, byl to spise takovy test jak to funguje a to nekdy v rijnu minuleho roku.
mobilman
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Havers 11. 8. 2016 20:43

fremantle píše:... (btw. jsou k nalezení u čtyřech bank - ČS, ČSOB, KB a RB) ten stejný den (v praxi to vypadá nějak tak, že bankéř na konci dne vysype sběrný box a papíry hodí kolegyni na stůl, která je začne přepisovat teprve druhý den ráno) - ČSOB určitě ne (nedávno jsem se u nich koukal do cut-off časů), ...

Pokud vím, tak ČSOB všechny papírové příkazy zpracovává centrálně, snad to všechno typují v Hradci Králové...
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod zivan 12. 8. 2016 14:22

Me teda u sberneho boxu prijde jako problem to, ze kdyz se nekomu nebude zdat muj podpis (umim podepsat 6 dokumentu a na kazdem bude ten podpis trochu jinak :) ), tak platbu neprovede a nejsem si jisty, jak a jestli se o tom vubec dozvim. Maximalne z vypisu na konci mesice. Predpokladam, ze kdyz nekdo pouziva box, tak nema IB.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý