Konverze men Ebay pres Paypal

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 1. 2017 02:36

Obrázek

pozn. nefunguje v USD ani v GBP pres paypal.com
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 3. 1. 2017 06:57

Když jsem tu chybu dal do googlu, našel jsem tento postup (a včera fungoval)

na checkout strance ebay vybrat paypal a přihlásit se
kliknout na switch account
v jiném tabu se prihlasit na paypal.com
vrátit se do tabu na ebay a dokončit switch account

objeví se jiná checkout stránka paypalu, kde ta konverze jde nastavit po staru
Ladislav_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 1. 2017 08:53

To switch account jsem daval, to nacte takovy to kolecko a vyhodi tuto hlasku. Neni mozny uz nikam dal klikat, u teto hlasky to cely konci a lze dat pouze 2x zpet coz te hodi zpet na polozku v ebay.
Tudiz jedine ze by to slo upravit jak popisujes zvlast v jinej tej zalozce primo na paypal.com.
Jinak prihlaseny jsem to mel prave v tom jinem tabu a ani jsem to googlit nemusel.

Muj postup byl takovej...
Buy -> dal jsem placeni, vyjel tento problem, rikam a kurna co to je? Proc to uz nejde? Davam zpet, zkousit znovu, porad to stejny.
Prihlasuju se v jinem tabu do paypal com uctu, klikam na vozubene kolecko a hledam kde lze zmenit / nastavit bill invoice ci neco jako to bylo driv.
Nikde nic.
Preklikavam zpet, davam opet toto a porad me to hazelo tohle stejny.
Tos neco menil primo v paypal.com? Kde presne?
Podle me je blbost ze se staci jen prihlasit a vono to samo pude. Ze samostatnej podstaty, jses uz davno prihlasen jelikoz pro dokonceni zadavas heslo k PayPal uctu a jen prihlaseni zvlast na tabu to podle me nijak vic nevovlivni.
Klidne to pozdeji zkusim presne a znovu az budu neco brat.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 3. 1. 2017 09:46

žádný šipky zpět

na ebay checkout vybrat paypal, zadat pp heslo, kliknout na switch, druhy tab, login do paypal.com, na ebay zadat znovu heslo do dialogu switch.

žádný popup okno z paypalem se neotevře, přesměruje to celou stránku na bránu paypal

-- 3. 1. 2017 11:08 --

Ještě aby bylo jasno. Switch account je pro změnu aktivního paypal účtu na ebay checkout stránce. To jsi určitě nezkoušel.

A ano, pokud rozklikneš kurz u platby kartou, tak se v popup okně místo nastavení konverze objeví ten error.

Podle mě je to jasný úmysl konverzi schovat a fungující workaround, aby mohli říct, že se stačilo zeptat.
Ladislav_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 1. 2017 10:13

Super dekuju pak vyzkousim :) Bude se hodit i pro ostatni :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ivostro 11. 1. 2017 14:40

přidám se s dovolením do diskuze, protože už v tom mám docela bordel a to mě štvě.
Na paypal jsem si před vánocemi dal, aby přepočet byl ne podle kurzu paypal, ale mé banky.

Nakupoval jsem a když jsem si vyjel platby, tak jsem zjistil, že mi ceny vůbec nesedí a to v celém součtu o nemalou částku.
Příklad ebay cena CZK 396,78 USD 15,99 strženo z účtu 422,91 atp...
Jinak řečeno nesedí mi ani jedna částka i když použiji konverzi z mé banky.

Na Paypal jsem si nastavil aby konverze probíhala dle mé banky, ale jak tak čtu tak se tato konverze nenastavila na Ebay (což považuji za sviňárnu, ale co nadělám).
Tak při další platbě mám tyto možnosti:
Platba paypal Visa bla bla 1.00 CZK = EUR 0.04
když si rozklinu nastavení dle návodu od Ladislava tak zde mám možnosti viz obrázek a co mám tedy použít aby konverze byla skutečně dle banky?

Díky :-)

Edit: když bych nedával platbu paypal ale rovnou debit, credit card tak bude konverze přímo z banky bez poplatků nebo by se připočítával nějaký další poplatek (eu platba atp?) CSAS
Přílohy
paypal.jpg
Ivostro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jerry666 12. 1. 2017 18:58

Myslím, že to máš na obrázku správně...
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 15. 1. 2017 02:23

Zkoušel jsem posílat peníze přímo v PayPalu na email. Volba na nepoužití PayPal konverze tam byla, nicméně přepnutí se nijak neprojevilo a při dalším rozkliku nastavení byla zaskrtnuta volba přes kurz PayPalu. Donekonečna. Napsal jsem jim na podporu, aby mi na té konkrétní kartě nastavili natvrdo konverze vydavatele karty. Přišel mail od robota s návodem (blbosti), druhý den mail s dotazem na kvalitu podpory, nicméně při dalším pokusu už karta funguje jak chci bez pitomého kurzu 28,50 Kč za euro.
avathar
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků