Vysoké vklady hotovosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 23. 9. 2016 18:51

Noxik píše:On si snad opravdu nekdo opravdu mysli, ze se takto nekdo prizna, ze to ma z vyroby drog, nebo ze je to uplatek pro nejakeho politika?

Tohle vypadá jako taktika typická pro americké imigrační: nemůžeme dokázat výrobu drog nebo úplatek, ale můžeme dokázat lhaní na formuláři, a to bude taky trestné.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 23. 9. 2016 19:02

Co se týká vkladů hotovosti, tak jsem maximálně vložil 320 k/týdně (4x80k) do vkladomatu UCB či air/bank.

UCB téměř pravidelně "zabavuje" 2000 CZK na ověření. (Vždy se připíše celá částka na účet a nikdy se nic "špatného" posléze neprokázalo.). Najednou by mělo jít vložit 200 ks bankovek. Maximálně 300k.

U air/bank jsem měl jednou 80k na pár dní zablokováno. Od té doby chodím na pobočce k druhému vkladomatu, který je rychlejší a peníze "nezabavuje". Najednou by mělo jít vložit 200 ks bankovek. Maximálně 600k.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod tulum 24. 9. 2016 11:43

Před časem mě za vklady (respketive příchozí platby za dobírky z pošty) dost solidně koupalo Zuno. Než jsem jim vysvětlil, že se vlastně jedná o stejné peníze v kolečku, tak jsme si pár emailu vyměnili.

Co jsem pak pátral, abych tomu předešel, tak si nyní držím u jedné banky max 350tis vklad za 28dní.

Od té doby už mám pokoj a nikdo by nic neměl následně řešit či požadovat dovysvětlit..
tulum
Diskutér

Odeslat příspěvekod kofis1 14. 7. 2017 14:05

jo je to opruz. vkládám peníze z podnikání pravidelně, tržba z pokladny, a jednou chtějí vysvětlit původ prostředků, jednou ne.

štvou mě 2 věci. pokud je to firemní účet, musí být každá transakce zanesena v účetnictví a tedy kdykoliv sledována finančním úřadem. proč mám teda původ ještě jednou vysvětlovat nějakému mlaďochovi za přepážkou? navíc se nejedná o nic neobvyklého=podezřelého, sem v bance každý týden a klientem jsem 5+ let.

druhá věc co mě štve je, jak banka mlží, proč to chtějí vědět. když vložím stejnou částku, tak jednou původ chtějí vysvětlit, ale podruhé ne. když se zeptám proč, tak mi odpoví, že sem překročil limit. když jim řeknu proč ho včera nechtěli, tak mi odpovědí "tak teda vlastně nepřekročil, tak už to vysvětlovat nemusíte".

pokud mají pravidlo kdy se musí původ vysvětlit, tak to beru a nemám problém. je to poctivě zdaněný příjem. ale pokud mě jen buzerují a jednou ho chtějí a jednou ne, lžou mi proč, tak mi přijde že ze mě jen dělají blbce. když se zeptám proč ho jednou chtějí a pak ne, tak si to rozmyslí a už ho nepotřebují. k smíchu.
kofis1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noxik 14. 7. 2017 16:19

Asi jste narazil na nejakeho aktivniho blbce a klasicky cesky bor...l . Vsak pockejte, az zakazou hotovost a clovek bude muset vysvetlovat kazdych par korun na uctu, ze neni terorista nebo neprodava drogy, to bude teprv adrenalin.
Noxik
Diskutér

Předchozí stránka