Účet v USD a karta v USD

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 9. 2016 09:29

Na jiném fóru jsem narazil na dotaz na účet v USD, kartu k němu a možnost vkládat a vybírat. Procházím fórum a v posledních pár příspěvcích jsem takové téma nenašel i když vím, že se to zde pod různými vlákny probíralo.

Zatím mě napadá multiměnové konto od Raifky - při splnění podmínek by vedení bylo zdarma, karta taky, vklady na přepážce taky a jeden výběr v měsíci na přepážce. Už ale ne příchozí platby z cizích bank a výběry v zahraničí.

Nějaký lepší tip?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zeim 27. 9. 2016 09:51

Já mám historické konto (2007) v USD od HVB, nyní tedy pod Unicredit. Musel jsem si tehdy vyhádat vedení zdarma, vklady a výběry na přepážce zdarma - stačil argument, že těch 10-20k USD nechám ležet v jiné bance. Karta Visa debit je bohužel docela drahá, asi 600Kč/rok. Používáno zejména v USA jako primární karta na nákupy a PHM a občas online nákup letenek v USD. Funguje vždy. Bankovní převody jsem nikdy neprováděl.

Klidně bych převedl někam, kde je zdarma i vedení karty.
Naposledy upravil zeim dne 27. 9. 2016 14:59, celkově upraveno 1
zeim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 9. 2016 09:59

IMHO zřejmě nic lepšího není - současně možnost vkládat (a především vybírat) v CM bez poplatku umí právě asi jen RB, akorát k tomuhle:

PatrikChrz píše:při splnění podmínek by vedení bylo zdarma, karta taky, vklady na přepážce taky a jeden výběr v měsíci na přepážce.


Tohle platí jen pro eKonto Smart, u něhož nelze mít multiměnové složky v ceně, každá jedna je zpoplatněna 29 Kč měsíčně. Dále tento tarif neobsahuje v ceně ani výběry hotovosti z bankomatů v zahraničí (transakce je zpoplatněna 100 Kč + 0,5 % z vybírané částky), lze si ale přikoupit nadstavbový balíček neomezeného počtu výběrů ze všech bank v zahraničí k eKontu Smart za 40 Kč měsíčně - takže eKonto Smart při splnění podmínek by vyšlo nejméně na 69 Kč měsíčně. Aby tohle bylo bez poplatku, je nutno získat tarif Komplet, který je ovšem standardně zpoplatněn 129 Kč a bez poplatku lze získat jeho vedení jen při doporučení dvěma novým klientům (nebo v retenci).

A dále, jak píšeš, je tam jen 1 výběr v měsíci bez poplatku, každý další je zpoplatněn 60 Kč. Lze si ale místo toho přikoupit nadstavbový balíček výběrů hotovosti na přepážce za 40 Kč měsíčně (platí jak pro eKonto Smart, tak pro eKonto Komplet).

Takže tak.

Alternativně by si snad mělo jít vybrat USD z bankomatů Travelex i v ČR, ale ty co vedou i USD jsou asi jen na dvou místech v republice - na pražském letišti a v Brně (a navíc si je třeba dávat pozor na DCC).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vit.spinka 27. 9. 2016 10:12

Erste Premier, debetní karta je multiměnová. Vedení zdarma při splnění podmínek, karta zdarma, vklady na přepážce taky, (placený výběr na přepážce), výběr z ATM ve světě zdarma, (placený platební styk), devizovky mají obvykle v ČS účty.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 9. 2016 10:45

mně osobní bankéřka tvrdila, že ke kartě je možné napojit pouze eurový účet, veškeré ostatní transakce budou strhávány v korunách. Ale že bych se přeslechl?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vit.spinka 27. 9. 2016 10:49

Já mám EP debetku navázanou zároveň k účtům v CZK, EUR, USD i GBP, a funguje to.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 27. 9. 2016 14:25

Kolik měnových složek je zdarma, někde v podnínkách jsem četl jenom o jedné...
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 27. 9. 2016 14:39

Zdarma je po jednom účtu v EUR, USD a GBP. Mám to takhle (tj. 3 cizoměnové účty) a za vedení neplatím nic.
https://www.erstepremier.cz/static_prem ... _CP.I..pdf
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 27. 9. 2016 14:41

Já mám taky EP debetku k účtům v USD a CZK. Tento týden to vyzkouším.

Je tam ale jeden opruz - potřeba mít tam 1000,- CZK v dané měně jako minimální zůstatek. Na euro jsou z tohoto i jiných důvodů výhodnější varianty.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 27. 9. 2016 15:13

vyzkouseno pred 14 dni v USA - tedy pouze platby. Funguje bez problemu, strhava poctive z USD uctu.
jen bacha na rentalcars.com - pri rezervaci auta a platbe v mobilu mi presto ze jsem mel vybranou menu USD strhli castku v CZK (ale to udelal rentalcars.com)
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 27. 9. 2016 23:58

vit.spinka píše:Zdarma je po jednom účtu v EUR, USD a GBP. Mám to takhle (tj. 3 cizoměnové účty) a za vedení neplatím nic.
https://www.erstepremier.cz/static_prem ... _CP.I..pdf

No jo já blbě pochopil ceník, že je možno mít jenom jeden cizoměnový účet gratis. Tak toto je pro mě skvělá zpráva. Škoda, že tam není gratis ještě CHF, která by se mi hodila. :mrgreen:
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmaster 30. 9. 2016 14:52

V Rajfce to funguje dobře. Není zde ani minimální zůstatek, jen je třeba před cestou do USA nastavit přes IB výchozí měnu USD. V opačném případě se blokace provádí v CZK a až dojde k zaúčtování, tak se strhnout z účtu v USD. Vklady zdarma, jeden výběr v měsíci taky.
U ekonto Komplet jsou multiměny zdarma.
xmaster
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků