Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 1. 2017 19:29

Stejný problém s RČ. Zítra zkusím založit SÚ na pobočce.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod philmencz 1. 1. 2017 19:47

Zřejmě má BC nějakého šotka, protože i na stránkách chybí funkčnost některých prokliků anebo vůbec podstránek.

Spíš je zajímavé, že na FB je zástupce BC, ale na příspěvky nereaguje...z toho mi vyplývá, že asi neví, co má psát :-) Pro mě je třeba podstatné, zda je BÚ včetně karty, protože podle toho on-linu to tak jednoznačné není. Navíc, společně s MC standard bych chtěl i MC virtual, ale jít kvůli tomu na pobočku cca 50km daleko se mi nechce, když využívám on-line založení.

Jinak pro současné klienty BC, půjde on-line přidat služby až během února 2017. Na pobočce ihned. Myslím, že je škoda, že s tímto nepočítali hned od počátku, takhle mi to přijde jako off on-line :-)
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Venn 1. 1. 2017 20:03

Chtěl bych se zeptat nutně off topic. Mamka má stavebko u čmss a dneska jsme se dívali na stav konta a nebyla připsána státní podpora. Stavebko založeno v květnu tohoto roku a já tam hned vložil 120 tisíc korun. Děkuji předem za odpověď všem odborníkům
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 1. 2017 20:09

Venn píše:Chtěl bych se zeptat nutně off topic. Mamka má stavebko u čmss a dneska jsme se dívali na stav konta a nebyla připsána státní podpora. Stavebko založeno v květnu tohoto roku a já tam hned vložil 120 tisíc korun. Děkuji předem za odpověď všem odborníkům

Cituji informaci ze stránky Asociace českých stavebních spořitelen:
Nárok na připsání záloh státní podpory na účet účastníka vzniká účastníkovi vždy k 31. 12. každého roku. V lednu roku následujícího probíhá ve stavebních spořitelnách roční účetní uzávěrka. Ministerstvo financí ČR určí stavebním spořitelnám lhůtu pro uplatnění nároků na státní podporu. Ministerstvo poukáže stavební spořitelně částku ročních záloh státní podpory do dvou měsíců od doručení žádosti. Stavební spořitelna pak musí zálohy státní podpory poukázané ministerstvem připsat na účty účastníků do jednoho měsíce od obdržení zálohy od ministerstva.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 1. 1. 2017 20:10

Statni podpora se pripisuje opozdene, myslim ze az v dubnu.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Venn 1. 1. 2017 20:31

osobne2: Děkuju
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mariacek 1. 1. 2017 21:11

stepano píše:Tak založeno. Taky se vám při posledím kroku - rekapitulace zadaných údajů - zobrazuje špatně RČ? Moje RČ má před lomítken dokonce 7 čísel. Do políčka na prvním kroku jsem to zadal správně. Potvrdil jsem to jako že je to správně, ale evidentně ten formulář ještě nemají úplně odladěn. No snad to na smlouvě bude správně.

To už máte číslo účtu a přístup do IB ikdyž jste ještě neposlal všechny potřebné dokumenty? Je možné jim poslat kopie dokladů online nebo přes datovku?
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 1. 2017 11:40

stepano píše:Tak založeno. Taky se vám při posledím kroku - rekapitulace zadaných údajů - zobrazuje špatně RČ? Moje RČ má před lomítken dokonce 7 čísel. Do políčka na prvním kroku jsem to zadal správně. Potvrdil jsem to jako že je to správně, ale evidentně ten formulář ještě nemají úplně odladěn. No snad to na smlouvě bude správně.

potvrzuji také.. uvidíme, co smluvní dokumentace zaslaná poštou
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 2. 1. 2017 13:09

Závada RČ by měla být jen ve shrnujícím formuláři webové aplikace, ale v systému je uveden správný údaj. Aspoň to po ověření sdělila operátorka s tím, že o závadě již vědí a pracují na odstranění.
Gandalf007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ski1961 2. 1. 2017 14:46

Všude se píše spořící účet s úročením 1,1 %. Jenže základ je 0,5 % a bonus 0,6 % jednou za kvartál, pokud nebude na spořáku žádný úbytek.

Chápu tedy dobře, že těch 1,1 % mám pouze 1x za 3 měsíce ? a ty zbylé 2 měsíce z kvartálu jen těch 0,5 % ?
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 1. 2017 14:49

přesně tak
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod aw10 2. 1. 2017 14:54

Co se týče založení SÚ pro stávající klienty, tak to jde založit korespondečně tedy poštou, ale s notářsky ověřenými podpisy, jinak se musí na pobočku.
Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
aw10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomason87 2. 1. 2017 15:03

Tak jsem se neúspěšně vrátil z pobočky na Florenci. 2 bankéři a asi 10 lidí na čekačce. Pobočka na Václaváku kvůli rekonstrukci nefunguje, což je na start opravdu nepříjemný. Asi to budu muset dát online, ale nechtělo se mi honit s kurýrama.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 2. 1. 2017 15:31

ski1961 píše:Všude se píše spořící účet s úročením 1,1 %. Jenže základ je 0,5 % a bonus 0,6 % jednou za kvartál, pokud nebude na spořáku žádný úbytek.

Chápu tedy dobře, že těch 1,1 % mám pouze 1x za 3 měsíce ? a ty zbylé 2 měsíce z kvartálu jen těch 0,5 % ?

1,1 je trvale, přičemž ale 0,5 se připisuje měsíčně a 0,6 čtvrtletně souhrnně za uplynulé 3 měsíce.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 2. 1. 2017 15:41

Delitzsch píše:
ski1961 píše:Všude se píše spořící účet s úročením 1,1 %. Jenže základ je 0,5 % a bonus 0,6 % jednou za kvartál, pokud nebude na spořáku žádný úbytek.

1,1 je trvale, přičemž ale 0,5 se připisuje měsíčně a 0,6 čtvrtletně najednou za všechny uplynulé 3 měsíce.

Tak ted v tom mám trochu hokej :-) jeden diskutující potvrdil moji verzi, Vy tvrdíte něco jiného. Omlouvám se předem, ale matematika nikdy nebyla moje silná stránka.:-)

Takže podle toho, co tvrdíte Vy je to tak, že v tom kvartále bude 2 měsíce úrok 0,5 % a ten třetí měsíc bude bonus 0,6 %, tedy za 3 měsíce 3x0,6 % = 1,8 % ?
ski1961
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka