Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Smurfik 2. 1. 2017 14:49

Co v tom hledáš za složitosti? Úrok 0,5% máš stále a bude vyplácen na konci každého měsíce nebo spíš na začátku následujícího, to je jedno. Dále ve čtvrtletí, ve kterém nebudeš ze spořicího účtu čerpat žádné peníze ti vzniká nárok na bonus 0,6%, který ti bude vyplacen na konci daného čtvrtletí nebo zase na začátku toho následujícího.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Markil 2. 1. 2017 14:55

ski1961 píše:Takže podle toho, co tvrdíte Vy je to tak, že v tom kvartále bude 2 měsíce úrok 0,5 % a ten třetí měsíc bude bonus 0,6 %, tedy za 3 měsíce 3x0,6 % = 1,8 % ?

To rozhodně ne :-D Ta sazba je roční úročení, takže to musíš vydělit příslušným počtem období.
Nehledal jsem podmínky, ale jestli platí to, co tu píšete, tak:
0,5 % roční sazby připisují každý měsíc, takže ti každý měsíc připíšou cca 0,041667% tj 0,5/12 (navíc ponížených o 15% daň z úroků).
0,6 % roční sazby připisují každé čtvrtletí, pokud byly splněny podmínky, tj. připíšou buď nic nebo 0,6 / 4 = 0,15 % (opět to ale poníží o 15% daň z úroků)

Za rok to pak je (pokud pominu složené úročení, které je v tomto případě už jen detail) buď 0,5 % (podmínka pro bonus nesplněna nikdy) , 0,65% (splněná podmínka jen v 1 čtvrtletí), 0,8 % (splněná podmínka ve 2 čtvrtletích), 0,95 % (splněná podmínkave 3 čtvrtletích) nebo max. 1,1 %, když budeš plnit celý rok podmínky pro připsání bonusu...
Naposledy upravil Markil dne 2. 1. 2017 15:04, celkově upraveno 2
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mariacek 2. 1. 2017 14:57

Během vyplňování online formuláře tam psali, že si budu moci zvolit, zda chci poslat dokumentaci poštou nebo emailem. Nikde to ale zvolit nešlo. Stejně tak jsem potvrzoval správnost údajů, i když jim to blbě zobrazuje RČ. Tak doufám, že na smlouvě bude vše OK. Zatím ale žádná odezva z jejich strany... Pokud je ale třeba ověřovat podpisy a další kraviny, dojdu k nim na pobočku a nebudu do komplikovat.. Zatím jsem doufal, že jim pošlu podepsané dokumenty přes datovou schránku.
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ski1961 2. 1. 2017 15:06

@Markil

díky za vyčerpávající vysvětlení, už jsem to pochopil, to víš už starší ročník :-D
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 1. 2017 15:45

Účet založen v Praze na Florenci.

"Tak obrovský zájem jsme nečekali."

Přihlášení do IB se musí autorizovat navíc pomocí SMS, nepodařilo se mi to vypnout. :-(

Mobilní aplikace pro Android se jmenuje "Mobilní bankovnictví", nemá v názvu Creditas. Špatně se to hledá, pokud člověk nedostane přímý link.

Mobilní aplikace podporuje přihlašování otiskem prstu. 8-)

Na webu creditas.cz jsem nemohl najít hlavní sazebník k účtům a kartám. Po velmi dlouhém hledání jsem ho našel rafinovaně skrytý uvnitř Obchodních podmínek. Trochu nešťastný přístup.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 1. 2017 16:19

Taky jsem si zkoušel aktivovat smartbanking, je to dizajnově hezká a celkem povedená aplikace. QR link jsem byl schopen získat pouze z nabídky pro aktivaci v IB, na Play Store jsem ho sám najít nedokázal...

Škoda, že si stávající klienti nemůžou otevřít další účet online, budu muset výhledově na pobočku (pospíchat tam nicméně nebudu, budou tam mít nejspíš docela nacpáno).

Docela sympatické je, že nová banka pořád neoficiálně posílá platby v režimu D+0 zadané v dopoledních hodinách (bude odpovídat podobně jako v Air Bank, obě banky využívají core bankovnictví Arbes OBS, které má tuto funkcionalitu) - posílal jsem si připsané úroky na BÚ z TV na spořicí účet do jiné banky kolem 7:00 hod., později dopoledne tam již byly...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod 07Petr 2. 1. 2017 16:22

Taky hlásím založení 2 spořících účtů na pobočce, hned je vidím v IB a zadal jsem, aby na ně přišla platba z ČS, kde se mi ještě něco válelo z ERB. Na pobočce měli dost plno. Bývalý družstevní vklad (10 % z vkladů) by měl být připsán na bežný účet u Creditas do konce 1/2017.

Až skončí Cetelem s virtuální kartou (asi 1.3.2017), tak zkusím virtuální kartu Creditas pro platby na internetu, kterou by měli podle jejich Journalu nabízet (http://www.copu.cz/padlisher/library/c_ ... 017-01.pdf).
Základní karta zdarma - Rozšířili jsme nabídku platebních karet MasterCard – k běžným účtům tak kromě karty MasterCard Standard, která je zcela zdarma, nově vydáváme i MasterCard Gold a MasterCard Virtual. Totožnou nabídku karet máme i pro firemní klienty. Zatímco MasterCard Virtual je určena k placení na internetu, abyste on-line nákupy oddělili od ostatních transakcí provedených klasickou kartou, zbylé dvě karty v nabídce umožňují oblíbené bezkontaktní platby.

Tak už je Banka Creditas i na https://www.garancnisystem.cz/kde-je-pojisteno/
Naposledy upravil 07Petr dne 2. 1. 2017 16:54, celkově upraveno 3
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 1. 2017 16:49

Mobilní aplikaci pro Android už má nainstalováno 5–10 lidí, hodnocení je zatím 5.0 8-)
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod philmencz 2. 1. 2017 17:00

Franklin píše:Účet založen v Praze na Florenci.

"Tak obrovský zájem jsme nečekali."

Přihlášení do IB se musí autorizovat navíc pomocí SMS, nepodařilo se mi to vypnout. :-(

Mobilní aplikace pro Android se jmenuje "Mobilní bankovnictví", nemá v názvu Creditas. Špatně se to hledá, pokud člověk nedostane přímý link.

Mobilní aplikace podporuje přihlašování otiskem prstu. 8-)

Na webu creditas.cz jsem nemohl najít hlavní sazebník k účtům a kartám. Po velmi dlouhém hledání jsem ho našel rafinovaně skrytý uvnitř Obchodních podmínek. Trochu nešťastný přístup.


TO FRANKLIN:
Kolik tam bylo lidu? Jak dlouho to trvalo, veškerá administrativa? Chtěl bych tam skáknout během oběda.
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 2. 1. 2017 17:10

Dnes mně na pobočce bez podstatných problémů založili SÚ pomocí včerejší žádosti přes web - nemuseli zadávat do systému údaje, jen je zkontrolovali.

EDIT: ve Zlíně kolem 13 hodiny jen jedna ze dvou přepážek obsazená, když jsem odcházel v řadě seděli dva. Kdyby nebyly problémy s tiskem některých údajů z webové žádosti (dětská nemoc systému), mohl jsem být za 10 minut odbaven. Žádost z webu bez problémů obratem našli pomocí RČ, nepotřebovali ani číslo žádosti z e-mailu.
Naposledy upravil MirekM. dne 2. 1. 2017 17:51, celkově upraveno 2
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 1. 2017 17:13

Lidí bylo hrozně moc. Spousta lidí to rovnou vzdala, vzala si jenom leták a šla pryč. Někteří si stoupli do fronty. Přede mnou ve frontě bylo 6 lidí, čekal jsem asi 40 minut, založení účtů+karty následně zabralo asi 20–30 minut. Když jsem odcházel, byla fronta už delší. Situace byla lehce nepřehledná i proto, že nefungoval (nebyl dosud zaveden?) elektronický systém pro vyvolávání klientů a každý nový čekající se musel ptát, kdo je poslední. Tento systém někteří dobře znají od svého praktického lékaře. :mrgreen:

Zaměstnanci Creditas banky se hodně snažili, ale bohužel trvá to dlouho. To třeba založení účtu v Zuno před několika lety na Václaváku bylo přímo bleskové, běžný účet + spořící účet + karta snad za 5 minut, nic tak rychlého jsem pak už nikdy nezažil.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Spread 2. 1. 2017 18:13

Chtel bych se zeptat, kdyz si zalozim na pobocce BU a SU, dostanu hned pristupove kody na IB nebo se tyto posilaji postou? Budu totiz pak delsi dobu v zahranici a bylo by na prd, kdybych zalozil ucet a nemohl s nim hned disponovat a musel cekat na postu s pristupovymi kody.

Dik predem za info.
Spread
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 1. 2017 18:17

U záložny byl přistup do IB sjednávaný okamžitě na pobočce. Jako přihlašovací jméno byla implicitně nastavena e-mailová adresa (v novém IB jsem ale viděl, že již lze volit dle potřeby) a prostřednictvím SMS zprávy byl doručen jednorázový přihlašovací kód, po zadání něhož bylo požadováno nastavení hesla. Myslím, že se v tomto po Novém roce příliš nezměnilo.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod wetherek 2. 1. 2017 18:21

Dnes v 16 hodin zakládáno v Ostravě na nové pobočce Nová Karolina (je to v administrativní budově vedle spořky), trochu mi trvalo než jsem to našel, protože nemají ještě venku reklamní štít.

Doba založení 27 minut, byl jsem tam sám, v průběhu přišel ještě jeden klient. Jsou tam první den a bankéř prohodil něco v tom smyslu, že zájem během dne byl velký.
IB zprovozněno, vypadá sympaticky a rychlost je velice dobrá. Tázal jsem se na založení dalších spořáků, prý v IB - nikde jsem to nenašel :-(, takže zatím nepravdivá informace.
Ptal jsem se jestli jde změnit přihlašovací jméno, které je e-mail - prý to nelze - v IB jsem našel a změnil :-), takže další nepřesné info.
Jinak normální průběh, ofocení OP, podepsaní souhlasu podle 101, rámcovky, dispozice k účtu 2x (BÚ+SÚ), smlouva o IB a smlouva k SÚ. Pak SMS pro první přihlášení a šel jsem.
wetherek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod philmencz 2. 1. 2017 18:29

Tak jsem se nyní díval na podmínky kurzu u nové banky. A jsem nemile překvapen....placení kartou v cizině je dražší než si dojít pro hotovost na pobočku. Placení kartou v cizině je podle kurzu stejně "drahé" jako např. u KB či ZUNO.

Platba kartou Banky Creditas - 1€ = 27,55 Kč (kurz deviza prodej). Kurs 27,22 Kč/€ se týká jen valut (hotovosti). Abyste našli jiný kurz, musíte přepínat stránky :-(
Při zúčtování Platební transakce provedené platební kartou v jiné měně, než je CZK, karetní asociace zasílá Bance částku přepočtenou kurzem karetní asociace na měnu EUR, přičemž při přepočtu měny EUR na měnu CZK použije Banka svůj kurz deviza prodej platný v okamžiku zaúčtování Platební transakce na Účet Majitele účtu.

Takže jak jsem si myslel, že to bude použitelné na placení v cizině, tak vlastně nebude.

Jinak do 30.12.2016 byl kurz deviza/valuta stejný...tj. platba kartou byla ještě výhodná, ke změně a zdražení o 30hal. na devize došlo až půlnocí 31.12.2016 :-(
philmencz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků