Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomasfinance 26. 1. 2017 22:48

Delitzsch píše:Nikdo přece nedělá nic zadarmo. Za uskladnění pneumatik v autoservisu se také platí, natož za ubytování pro akcie. Platí se zřízení účtu a pak roční procentuální poplatek, podívejte se na ceník CDCP. Nevím, ale přesně kolik to je, ani jestli se nezměnil ceník. Řešil jsem to před delší dobou.
Trojnásobek malé částky za 30 let nebude skoro nic.
Investice do cenných papírů je určitě způsob, jak zhodnotit finnační prostředky, ale je třeba se tomu opravdu věnovat. To chce čas a energii. Každý si musí zvážit, jestli se mu to dlouhodobě vyplatí. Teď třeba čas být může, ale za 5, 10 let? A vsadit všechno na jeden titul? To mi připadá jako loterie.

Tak nikdo nedela zadarmo ale na trhu jsou ruzne anomalie a diry, ktere je potreba najit a vyuzit je. Ja tam mam jako vetsina jen 10 procent tv vkladu u creditas. Jeste mam jeden monoritni podil nekde jinde, ale jinak mam vse fixne urocene, i kkdyzne vse je pojistene a je tam riziko 100 proc. defaultu. Ale je to diverzifikovane pomerne hodne a ted staci jen sedet a cekat az budou vyplacet uroky a divideny. V pripade defaultu nektereho instrumentu by byl podil na likvidacnim zustatku urcite mensi a pozdeji, ale byl by pokryt vynosem ostatnich investic.
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 26. 1. 2017 22:53

drkarel:

"Ve většině případů dostali férovou cenu? Cha, vidím to dost obráceně - v minimu případů dostali férovou cenu. "

Nevím, při privatizaci jsem v produktivním věku nebyl, abych takhle mohl soudit. Usuzuji jenom z toho, co jsem se dozvěděl na investičních forech, kde času trávím troufám si říci požehnaně.

"A co minoritář s pár akciema za pár desítek tisíc? Je pro něj efektivní jít do sporu?"

No tak zrovna tohle by neřešil 1 minoritní akcionář, ale spíše tak 1000+ minoritních akcionářů hromadně, takže náklady by byly v podstatě nula a navíc se nejedná o žádný penny stock, nějakou malou garáž, ale o bankovní instituci s tržní kapitalizací alespoň 1 miliardu CZK.

"Druhým příkladem je Unipetrol - ten dokonce patří/patřil mezi "blue chips" BCPP a je veřejně obchodován a minoritář je tam taky léta otloukánkem."

Zrovna tohle by mě zajímalo. Tam všichni tvrdí, jak je minoritní akcionář otloukán, ale hodnota akcie za 1 rok vyrostla z cca 150 na 190 CZK, tedy více, než +25 %. Jaké je k tomu vysvětlení ?

"Celou dobu se jen tetelím, aby J&T neukecalo PKN, aby jim to prodali, protože pak bych se obával, že by mně J&T vykostilo raz-dva, opět za neférovou cenu."

Teď už ale není rok 89. Kdyby to vytěsnění proběhlo, tak výrazně nevýhodné nebylo. Navíc k vytěsnění myslím nestačí mít většinový podíl, ale snad až 90+ % ve společnosti, to nemá ani PKN Orlen v Unipetrolu, tam se bavíme o nějakých 65 %. Hubáček v Creditas to teď asi taky mít nebude, bude záležet na tom, kolik lidí ten družstevní podíl prodalo. Před transformací na banku měl myslím lehce nad 50 %.

-- 26. 1. 2017 23:59 --

neosobně:

"Nějak se mě nezdá logické, že vlastník nové české banky by se uvedl tím, že nedodržuje smlouvy s klienty a je Zločinec. Stačí pak zaplatit pár velkoplošných reklamích ploch a před jeho bankami zavést štafetu nepřetřžitých protestů jednotlivců s velkými transparenty o tom co je za Zločince s jeho bankou + zaplatit pár novinářům at to pořádně rozmáznou.
Pokud to tak bude, bude to jeho reklamní a mediální smrt a pokud ukradené miliony klientům nevyplatí Vánoc nedožije."

Mně to taky hlava nebere, jak k něčemu takovému může dojít... Ani sekundu jsem neuvažoval o tom, že by ty smlouvy nebyly dodrženy, to už bych spíš čekal podraz od České Spořitelny, než od banky, která se léta rvala o bankovní licenci, až ji nakonec dostala a po 1 měsíci už nefunguje tak, jak má.

Vždyť sám víš, že takhle šaškovat by nikdo nikam nešel. To mají češi v povaze... Napíšou toho miliardu na internetu, zajdou si zanadávat do hospody a tím všechno končí :-)

drkarel:

"Však ono to taky tak nedopadne. Lhůta je 31.1./1.2., tak je nesmysl teď panikařit. Proč by to vyplácel dříve?"

S tím, že by to vyplatil dříve, než 31.01.2017, jsem ani nepočítal, ale vzhledem k tomu, že k tomu vyplacení ho to zavazuje smluvně a je to kontrakt s bankou, tak bych prostě očekával plnění. Přes to nejede vlak... A ani prodleva o 1 den není akceptovatelná. To by si pak mohl dělat kdo chce, co chce...
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 27. 1. 2017 07:42

[quote="Delitzsch"]:

Myslím, že při ubytování akcií v hodnotě do cca 360.000 CZK se CDCP skutečně neplatí nic.

-- 26. 1. 2017 23:28 --

Nedávno jsem to řešil, je to do 200 000 CZK bezplatně. Taky můžeš mít akcie na master účtu nějakého brokera, například, Fio banky, pak za ubytování neplatíš nic, ale strhnou si jakousi desetinu nebo setinu procenta či co z dividend, výši si nepamatuju, ceník mají na netu. Já se rozhodnul pro účet na CDCP, víc jak 200T mít snad nikdy nebudu, to by akcie Komerčky musely hodně narůst a asi by mi to ani nevadilo :-)
Naposledy upravil dlouhy.dejw dne 27. 1. 2017 09:34, celkově upraveno 3
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 1. 2017 09:29

Jen pro info. Teď jsem volal do banky Creditas ohledně výplaty 10% členského vkladu a členského poplatku ve výši 100 Kč a bylo mi řečeno následující:

Bankéř se díval přímo na mě a říkal, že pokud je podepsána Dohoda o převodu nevydaných akcicí ( což v mém případě ANO), tak musí být do měsíce od transformací na banku převedeny peníze na běžný účet tj. budou nejpozději do 31.1.2017, možná 30.1.2017.
Toto je informace od vedoucí pobočky Creditas banky.
anonymni

Odeslat příspěvekod MarekVach 27. 1. 2017 09:57

Kéž by to byla pravda. Mně ředitelka pobočky tvrdila něco jiného... Respektive netvrdila něco jiného, tvrdila, že tam převedeny být musí, ale nebudou.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 27. 1. 2017 10:03

Ty křišťálové koule jsou dneska pěkně nespolehlivé. Každá věští něco jiného. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 27. 1. 2017 10:07

Křišťálové koule nikdy nefungovaly :D Jediné, co fungovalo, byla chobotnice Paul a ta už pěkných pár let nežije :D
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 27. 1. 2017 10:13

To se dalo čekat, transformace se dělá jen jednou za život banky a lidí, co s ní mají zkušenost, moc nebude. Prostě teď zjistili, že při slibování termínu na něco zapomněli a prachy budou později. Ony to u nás banky vorají tak všeobecně, když si jen vzpomenu, kolikrát jsem zakládal běžný účet s tím, že "karta vám přijde příští týden" a kdybych se na to měl spolehnout, tak jsem měsíc bez peněz. S kartou u Credias to bylo ještě veselejší, musel jsem o ni žádat dvakrát, první žádost ztratili, jsou to amatéři.

MarekVach: Obecně je blbost svěřit všechny úspory jedné bance, protože v případě krachu banky od její nechopnosti vyplácet vklady do proplácení vkladů garančním fondem to může být několik měsíců, kdy jsou peníze nedostupné. Taky se občas stává, že bance klekne systém nebo bankomaty po celé republice na den dva tři a pak se hodí mít záložní banku.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 27. 1. 2017 10:43

dlouhy.dejw:

"Ony to u nás banky vorají tak všeobecně, když si jen vzpomenu, kolikrát jsem zakládal běžný účet s tím, že "karta vám přijde příští týden" a kdybych se na to měl spolehnout, tak jsem měsíc bez peněz."

No dobrý, ale tohle není chyba klientů, to je chyba Creditas, za kterou ale bez náhrady budou pykat klienti Creditas. Když už nic, tak alespoň přicházejí o úroky, v reálu to bude ale u spousty z nich o mnohem více.

"MarekVach: Obecně je blbost svěřit všechny úspory jedné bance, protože v případě krachu banky od její nechopnosti vyplácet vklady do proplácení vkladů garančním fondem to může být několik měsíců, kdy jsou peníze nedostupné. Taky se občas stává, že bance klekne systém nebo bankomaty po celé republice na den dva tři a pak se hodí mít záložní banku."

Vždyť a kdo tvrdí, že ty peníze, co mám v Creditas, jsou moje všechny peníze a jiné nemám ? To vůbec není pravda. Prostě akorát jenom svoje "investice" plánuju a když se mi bankovní instituce zaváže, že bude plnit určitý obnos do konce ledna 2017, tak to prostě beru jako hotovou věc a podle toho se zařídím. Nebudu držet všechny svoje peníze někde na prakticky neúročeném spořáku jenom kvůli tomu, kdyby náhodou někdy někde došlo k selhání jako teď v tom Creditas.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 27. 1. 2017 11:01

Marku to že ty jedeš svoje finance prakticky nadoraz a nenecháváš si žádnou likvidní rezervu je jen tvoje rozhodnutí za které musíš být připraven i následky.

A nauč se prosím tě citovat s využitím nástrojů tohoto fóra. Ty tvoje příspěvky, kdy cizí texty dáš jen do uvozovek jsou strašně nepřehledné a matoucí.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 27. 1. 2017 11:03

V případě potřeby uživateł vłazy rád poskytne škołení na téma "jak správně citovat".
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 27. 1. 2017 11:08

Karta po zalozeni uctu mi dosla do 7 pracovnich dnu.
Takze pochvala pro Creditas za rychlost.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 1. 2017 11:21

Mně zatím nedošly z5 podepsané smlouvy ani po týdnu
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod dargen 27. 1. 2017 11:31

Ja cekam na karty od 6.1. a zatim se z pobocky neozvaly.
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod treborit 27. 1. 2017 12:06

Chci se zeptat, uz je mozne donest podepsane smlouvy na pobocku? To uz snad pockam do kompletne online registrace ...
treborit
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka