Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 1. 2017 13:20

Jenom poznámka na okraj, ohledně lhůty vyplacení podílu.

Existuje zákonný nárok na úrok z prodlení, který činí 8%+repo sazba ČNB, tedy v současné době celkem 8,05%.

Což je samozřejmě lepší než jakýkoliv spořicí účet v ČR. Pokud máte tedy uzavřenou platnou smlouvu o odkupu podílu, pak múžete nárokovat úrok z prodlení v dané výši.

Myslím, že v Creditasu si toho jsou také vědomi a rozhodně nebudou chtít výplatu nějak prodlužovat :-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 27. 1. 2017 13:26

filip893 + 4honza:

Pokud Creditas zpětně opravdu uhradí ty zákonné úroky s prodlení ve výši 8,05 % p.a., pak ani neceknu a ať mi to klidně uhradí až za 5 let. Jen se bojím, že k té úhradě dojde např. 1 měsíc po té lhůtě a kdo se s nimi pak o ten pakatel bude soudit?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 1. 2017 13:32

Podepsané smlouvy mi taky zatím nepřišly, ale dnes přišla aktivační SMS, takže spořák už je založen, do IB se přihlásím
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tomasfinance 27. 1. 2017 13:57

dlouhy.dejw píše:
Delitzsch píše::

Myslím, že při ubytování akcií v hodnotě do cca 360.000 CZK se CDCP skutečně neplatí nic.

-- 26. 1. 2017 23:28 --

Nedávno jsem to řešil, je to do 200 000 CZK bezplatně. Taky můžeš mít akcie na master účtu nějakého brokera, například, Fio banky, pak za ubytování neplatíš nic, ale strhnou si jakousi desetinu nebo setinu procenta či co z dividend, výši si nepamatuju, ceník mají na netu. Já se rozhodnul pro účet na CDCP, víc jak 200T mít snad nikdy nebudu, to by akcie Komerčky musely hodně narůst a asi by mi to ani nevadilo :-)

aha. Ja myslel ze to nejde primo u cdcp...tak jsem si to zridil u fia. Nove to jde zridit i u creditas, ten je taky mezi ucastniky cdcp. Kdyby tam byly poplatky, tak bych je platil, ale sly by do zisku banky, kterej patri akcionarum:-). Da se to vubec menit u koho clovek je?
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 27. 1. 2017 14:05

Právě že Fio to umí na oba dva způsoby, to si asi jen tvůj bankéř ulehčil práci. Umějí i převody master <---> CDCP, tedy pokud zase nepůjdeš za nějakým blbcem.

-- 27. 1. 2017 14:07 --

MarekVach píše:filip893 + 4honza:

Pokud Creditas zpětně opravdu uhradí ty zákonné úroky s prodlení ve výši 8,05 % p.a., pak ani neceknu a ať mi to klidně uhradí až za 5 let. Jen se bojím, že k té úhradě dojde např. 1 měsíc po té lhůtě a kdo se s nimi pak o ten pakatel bude soudit?

Co takhle podat hromadnou žalobu, podělili bychom se na nákladech, v tom množství by to nebylo pro jednotlivce po rozpočtení skoro nic. A výdělek lepší jak na spořáku, jen ať banka platí.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 27. 1. 2017 14:33

dlouhy.dejw:

Já jsem pro. Ale třeba by se s nimi šlo domluvit i mimosoudně. Já se například s Českou Spořitelnou domluvil na ušlém úroku z termínovaného vkladu, když jejich chybou došlo ke zbytečnému prodlení o 3 dny.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomasfinance 27. 1. 2017 15:03

dlouhy.dejw píše:Právě že Fio to umí na oba dva způsoby, to si asi jen tvůj bankéř ulehčil práci. Umějí i převody master <---> CDCP, tedy pokud zase nepůjdeš za nějakým blbcem.

-- 27. 1. 2017 14:07 --

Já byl na pobočce fio před měsícem a řekl jsem že chci účet CDCP. Nějaký číslo CDCP mi dali, pak mám ještě někdy z minula nějaký obchodní účet u nich. Bohužel mi ale vůbec mi neřekli jaký to je typ účtu CDCP se jedná. Nakonec jsem z nich dostal, že to je účet typu 21. Ale jestli to je normální evidence, návazná evidence nebo jaká evidence to mi neřekli, já to teď z nich lovim, abych to mohl nahlásit creditas.

Jinak v ceníku fio ( https://www.fio.cz/docs/cz/C_zaklad.pdf ), je:

(R) Peněžní služby
Inkaso a připsání dividendy za investiční nástroje uložené v navazující evidenci Fio banky, a.s.
0,20% z připisované výše dividendy

(H) Obchody s vypořádáním v CDCP
Převod investičních nástrojů s peněžním vypořádáním 0,10% z objemu min. 660,- Kč / max. 5.000,- Kč

Na ceníku CDCP (https://www.cdcp.cz/images/dokumenty/ce ... 012017.pdf) mají toto:

4.3.6 Přechod ZCP (nepárová služba) - platí účastník převodce; netýká se přechodů z důvodu vytěsnění akcionářů dle čl. 2.11 částka 80 Kč
Poplatek za inkaso dividend jsem tam nenašel.

Znamená to, že u fia platím jako malej akcionář za prodej akcie 660 Kč, zatímco když půjdu přímo do cdcp, tak budu platit 80 Kč?

Našel by se někdo zkušený, nějaká dobrá duše, kdo by tady lehce nastínil, to s tím CDCP vlastně funguje? Když mám účet CDCP u FIO, tak ty akcie jsou fakticky zapsané u CDCP? Jaká je potom přidaná hodnota toho Fia za ty extra poplatky navíc?

Dá se to kdyžtak nějak změnit, nebo mít třeba dva účty u CDCP-jeden přes fio a druhej přímo u CDCP

Díky
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Venn 27. 1. 2017 17:27

Já jsem jim psal a ten 10 % vklad mi odpověděli, že mi vrátí do měsíce od dne, kdy se Creditas stala bankou...takže do 01.02. Pokud nezaplatí, tak budu požadovat kompenzaci.
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dargen 27. 1. 2017 17:27

dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 1. 2017 17:54

tomasfinance: CDCP samo služby v podstatě neposkytuje (vyjma účtů, které tam zbyly při převodu z SCP do CDCP, ale ty zase pak nejdou nijak obsluhovat), výhradně přes brokery.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MarekVach 27. 1. 2017 20:06

Aha, tak nakonec je všechno jinak. Dneska před zavíračkou mi volala ta ředitelka pobočky, že prý se ty družstevní podíly nakonec budou vyplácet dne 30.01.2017 na běžný účet u Creditas. Takže zdá se, z tohoto ohledu je všechno v pořádku.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 27. 1. 2017 20:18

Dneska další dopis z Creditas ve schránce. Vypadá to jako součet pohledávek, které jim dlužím, ale je to jen roční výpis z účtů vyvedený dost nešťastnou formou výpis aktiv a pasiv.

No, téhle podivné instituci kouká doslova sláma z bot.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 27. 1. 2017 20:23

Jo, ten výpis mi přijde taky dost nešťastně udělaný. V životě jsem nedlužil ani korunu a tam se píše o nějakých nesplacených částkách. Z ekonomického hlediska to taky moc nedává smysl, aby tam byli klienti, kteří budou mít, jak vklady, tak i úvěry, to by museli být padlí na hlavu. 99 % z nich bude mít buď jenom vklady anebo jenom úvěry.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 1. 2017 20:28

Mně to takový nesmysl nepřijde mít tam úvěr a současně vklady (BÚ, klidně i SÚ a TV, záleží na typu/délce úvěru).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MarekVach 27. 1. 2017 20:31

Neříkám, že to je nesmysl, ale ikdyby tam vklady a úvěry mělo i 10 % klientů, tak by bylo lepší, kdyby to hodili na 2 papíry zvlášť.
MarekVach
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka