Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 1. 2017 06:35

Jo, už jsem očekával aspoň nějakou "hromadnou žalobu"... :mrgreen:
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 31. 1. 2017 09:11

Otevřeli si banku a dodržují zákony. :-D
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 31. 1. 2017 11:08

Tak hlavně tam máte dobře úročené vklady z dob záložny, které mají svou hodnotu. Opravdu byste kvůli nějakému tomu dni prodlení dávali podněty ČNB, kterou tak milujeme za likvidaci několika ústavů, které se díky svým vysokým úrokům těšily značné oblibě zdejšího osazenstva?
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 31. 1. 2017 11:44

Jo pokazilo mi to celý den. A to ty prachy na rozdíl od kolegy Vacha nijak rychle nepotřebuju. :-)
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 07Petr 31. 1. 2017 11:57

Čekal jsem rychlejší převody. Včera zadán příkaz z Creditas v asi 20:00 do Air Bank .... a dosud nic nepřišlo.

EDIT: 1.2.2017 Jo, došla, jen co se to sem napsal - kolem 13:00
Naposledy upravil 07Petr dne 1. 2. 2017 10:23, celkově upraveno 2
07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 1. 2017 12:09

Já jsem si podával příkaz k úhradě ráno někdy pře 7:00 hod., abych si otestoval, jestli ještě pořád "frčí" D+0 a taky mi nic nepřišlo, asi to mají nějaké rozbité...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Franklin 31. 1. 2017 12:21

:potichu Musíte čekat, banka shání peníze. Včera večer byly výplaty ve velkých objemech a dnes se jaksi nedostává... :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 31. 1. 2017 12:26

Ano, je čas koupit si dluhopisy jejich finanční skupiny :-)
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 1. 2017 14:09

Má platba dorazila v režimu D+0 taky, ale asi až někdy před chvílí (kdoví, možná začali všechny příkazy posílat v jedné dávce, kterou posunuli až na 13:00 hod., do kdy je pásmo bez příplatku :hm)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod MarekVach 31. 1. 2017 20:14

Já teda nevím, dluhopisy Creditas (vlastně Unicapital)... Výnos 4,70 % p.a. na 7 let... Ještě v červnu 2015 jsem u Creditas zakládal termínovaný vklad s úrokem 4,00 % p.a. bez dalších podmínek a bez nutnosti družstevního podílu. To mi teda přijde daleko lepší deal v porovnání s tímhle. Těžko to posuzovat, jak určit rizikovost nesplacení těch dluhopisů. Vzhledem k tomu, že ještě na konci roku 2016 šel založit termínovaný vklad s úrokem 3,10 % p.a. s měsíčním přípisem úroků dokonce, tak rozdíl 4,70-3,10 = 1,60 % p.a. hrubého = 1,36 % p.a. čistého. To by stačilo, aby vyšel krach Creditas 1x v průměru za 73,52 let a už se to nevyplácí.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 31. 1. 2017 20:31

Tak je to hlavně o tom porovnávat nabídky co jsou k dispozici TEĎ a nesrovnávat aktuální nabídku s nabídkou 1,5 roku starou. :pozor :oboze
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 31. 1. 2017 21:04

Tak co vím, tak ty dluhopisy se prodávaly ještě i v době, kdy ten 4,00 % p.a. úrok na termínovaném vkladu byl. Ten dluhopis nabízel výnos tuším 5,10 % p.a. tehdy... Tak mi řekni, kdo by si i tehdy raději nezaložil termínovaný vklad...?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomasfinance 31. 1. 2017 21:48

4 proc p.a. s urokem na konci je cca 3,6 proc. vyplaceno rocne.
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 31. 1. 2017 22:12

tomasfinance: Jo, to je pravda, je to dokonce 3,42 % p.a. vypláceno ročně, proto jsem to radši záměrně porovnával s tím termínovaným vkladem, co vyplácí úroky měsíčně, protože k tomu to má mnohem blíž. Ale ten poměr se nijak extra neliší ani tehdy, ani teď. Prostě krach 1 x za 70 let, u takové banky, to bych řekl, že to riziko krachu je vyšší. To už mi pak spíš řekněte, když chce někdo riskovat, proč než 4,70 % p.a. ještě navíc fixovaných na 7 let a zdaněných 15 %... Proč ne radši rovnou akcie, kde se dlouhodobě počítá s výnosem spíše 6 % p.a., jsou v podstatě neustále likvidní, když to není zrovna akcie např. AAA Auto, daní se jenom dividendy a dost možná v budoucnu se nebudou danit ani ty dividendy, když proti tomu brojí... Splnit časový test 3 let, to není žádný problém, je to kratší horizont, než těch 7 let. A těch 6 % p.a. se dá počítat na blue chips, tedy akciích, co jsou podstatně bonitnější "dlužníci", než Creditas.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod alfabetagama 1. 2. 2017 14:06

alfabetagama píše:Nevíte někdo, jestli převody v rámci banky běhají i o víkendu a v noci?
Moje Equa je nějaká zabržděná.

Zdálo se mi bomba, že je vklad 4 měn GBP, CHF, PLN, RUB zdarma (+ CZK,EUR,USD taky) a hlavně výběr jen za 10 Kč. A taky, že 3.osoba nic za vklad neplatí, podobně jako v CZK Genius Gratis.
Ale v Budějkách se mnou vymetli.
Na 8 pobočkách nemají na pokladně ani € natožpak $ :
:'(
Brno
Č.Budějovice
Ostrava-Poruba
Pardubice
Praha – Opletalova
Třebíč
Ústí nad Labem
Zlín

A na zbývajících 7 je třeba volat 5 prac.dnů předem při výběru jakékoliv částky (EUR,USD až od cca 2000€)
:-|
Chotěboř
Liberec
Olomouc
Ostrava - Karolina
Plzeň
Praha 5 - Anděl
Praha 8 - Florenc

Dnes mi na pobočce řekli, že všech 8 starších poboček se bude postupně transformovat na nové a budou nejpozději do června 2017 umět i valuty. V Třebíči současná přestavba skončí asi v březnu a v Brně se buduje 2.pobočka. Platby v rámci banky chodí v noci i o víkendu do 5 minut.
alfabetagama
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka