Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 6. 2. 2017 16:08

mpistora píše:Podle mě za ně vyřeší problém s úrokem inflace, která shodou okolností právě vypukla. Creditas trefila pravou chvíli. Za nějakou dobu se zase vrátíme do časů, kdy byl úrok na spořicích účtech přes 4 %.


Nedávno jsem se bavil s poradcem jedné nejmenované banky, prý budou ještě snižovat úroky na spořících produktech. Já všem těm finančním prognózám nevěřím, nemovitosti by podle nich měly klesat už delší dobu a zatím co? Rostou, Kefalín, rostou. Zlato se tak nějak potácí kolem jedné hodnoty a ne a ne klesnout pod 1000 USD za unci a podle předpovědí to už mělo být dávno jinak. Nikdo neví, jak to bude dál a logika a realita se už dávno nekamarádí.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noxik 6. 2. 2017 18:37

Docela se divim, ze tu nezaznelo, ze uz jde pres IB zalozit dalsi sporici ucty. Jsem zvedav, kdo prvni narazi na limit jejich mnozsvi.
Jinak me na Creditas docela mile prekvapilo, ze veskere papiry posilaji doporucene. Mam pocit, ze to jine banky pri zakladani nedelaly, ale nejsem si uplne jist. Kazdopadne z hlediska bezpecnosti pozitivni zprava.

PS: Omlouvam se, asi uz jsem slepej a to prvni jsem tu nevidel.
Naposledy upravil Noxik dne 6. 2. 2017 18:58, celkově upraveno 1
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 2. 2017 18:50

:shock: Zaznělo. Dočetl jsem se o tom právě dnes právě v tomto vlákně. :mrgreen:
Naposledy upravil Franklin dne 6. 2. 2017 18:51, celkově upraveno 1
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod B36 6. 2. 2017 18:50

Divis se zbytecne, na predchozi strance se to uz psalo;)
A limit pro pripadne silene zakladace pres IB by me take zajimal:-D
B36
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 6. 2. 2017 19:00

On nejde založit účet online?. :-)) Nikde na stránkách nevidim, kde se dá vyplnit žádost. Psali,že od února to pujde. :D
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 2. 2017 19:12

Pro klienty jde (v IB), pro neklienty zatím taková funkce ještě není. Podle mě nepsali "od února", ale "v únoru"... Což pokud stihnou implementovat poslední víkend 25. nebo 26., tak to pořád splní: https://www.creditas.cz/aktualita?articleId=49177
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ervum 6. 2. 2017 19:27

Děkuji za info že už jde zakládaní z IB běžného učtu online. Všiml jsem si chybky v kodování ve zprávě jsem měl "Založení bìžného úètu"
Ale jsou to detaily jak začínalo tuším Zuno tak taky pořád psali na obálky slovensky....
ervum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XLADI 6. 2. 2017 19:35

Spořicí účty stačí 3 kousky. Když se jednou za čtvrdletí z jednoho vybere, přesune se to na druhý, pak další čtvrdletí třeba taky výběr, poté se to přesune na 3 a potom už zas bude bonus na prvním a tak stále dokola. Jen by mě zajímalo jak se aktivují virtuální karty v IB mám smlouvu o kartě a svítí připraveno k aktivaci, ale když dám aktivovat tak se to sekne. Klasická karta přijde PIN a karta fyzicky to beru.
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dargen 6. 2. 2017 19:41

Mně dnes volali z pobočky, že virtualní kartu mají nachystanou, ale plastovou pořád urgují.
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noxik 6. 2. 2017 19:45

XLADI: Me napadla jina metoda. Pokud mam treba 100 000Kc, tak na prvni ucet vlozim 10 000, na druhy 20 000, na treti 30 000 a na ctvrty 40 000. Pokud budu potrebovat vybrat, vyberu nejblizsi vyssi castku. A tento vybrany ucet zacnu jako prvni v pristim kvartale doplnovat.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XLADI 6. 2. 2017 19:54

Jasný může to být i tak, když jsou účty nově založené může se to rozložit rovnoměrně. Zatím mám na účtu 1 korunu ale asi tam předisponuju prachy z ING mám 1% bonus do 20 března, ale 1,1% je víc
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gogo fin 6. 2. 2017 19:59

A jste si jisti, že pokud vyberete z jednoho spořicího účtu v daném čtvrtletí, že pozbudete bonus pouze na tomto spořícím účtu a ty ostatní dostanou bonus normálně?
gogo fin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod XLADI 6. 2. 2017 20:04

Tak každý spořicí účet má své vlastní číslo a když se z něj v daném čtvrdletí nevybere tedy jen přisypává, tak na něm není odchozí transakce.
Stojí tam:
Bonusový čtvrtletní úrok (aktuálně 0,6 % p.a.) vám automaticky připíšeme poslední den daného čtvrtletí. Stačí neprovádět v průběhu příslušného kvartálu z účtu odchozí transakce a úrokový bonus je váš.

je tam napsáno účtu, tak by se to mělo týkat jen toho ze kterého se vybírá.
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 2. 2017 20:20

Ono je jednodušší spekulovat než si přečíst Obchodní podmínky pro spořící účet.pdf
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 6. 2. 2017 20:22

IB přehledné a rychlé, jen mě štve ta přiblblá SMS autorizace jak v RB. Naklikal jsem si spořáky, ale nepřišel jsem na to, jak si objednat karty...
.357
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků