Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod XLADI 13. 2. 2017 17:10

Na virtuální přijde poštou číslo karty s CVV kódem jako když přjde pin na klasickou. Aktivují ji bez aktivního kroku. Dnes jsem ráno psal jak ji mám aktivovat a v poledne mi volali že mi ji aktivují během chvilky. v IB je již aktivní.
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dargen 13. 2. 2017 17:12

Kartu můžete aktivovat na pobočce nebo svůj požadavek k aktivaci zaslat formou zprávy z internetového bankovnictví. (zdroj Facebook)
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jisy 13. 2. 2017 17:24

jisy píše:
fremantle píše:
jisy píše:Podle informací z banky platí pro platby dk Creditas jejich kurzy "deviza prodej" pouze pro měny €, USD a HRK.
Pro platby v ostatních měnách by měl být platný kurz karetní společnosti - tedy Mastercard. Až se vypravím do Polska, tak to prověřím, ale tento měsíc to už nebude.

A co tak se podívat do relevantních dokumentů, aspoň obchodních podmínek, než zase šířit nějaké bludné fámy...? Ach jo.

OBCHODNÍ PODMÍNKY BANKY CREDITAS a.s. PRO PLATEBNÍ KARTY píše:2.7.2 Zúčtování Platebních transakcí probíhá v Obchodních dnech na základě dat obdržených z karetní asociace MasterCard. Při zúčtování Platební transakce provedené platební kartou v měně CZK dochází k zúčtování v měně CZK. Při zúčtování Platební transakce provedené platební kartou v jiné měně, než je CZK, karetní asociace zasílá Bance částku přepočtenou kurzem karetní asociace na měnu EUR, přičemž při přepočtu měny EUR na měnu CZK použije Banka svůj kurz deviza prodej platný v okamžiku zaúčtování Platební transakce na Účet Majitele účtu. Držitel karty, resp. Majitel účtu, získá historii kurzovního lístku Banky na Internetových stránkách Banky.


Tak volal jsem do banky na jejich devizové/valutové oddělení, protože po přihlášení jsem viděl stejné kurzy u deviz i valut. Dostal jsem odpověď, že pro klienty banky jsou do odvolání v prodeji valuty za cenu deviz - nevím kdy to zveřejnili, nějak mi to uteklo. Jedná se ale t.č. pouze o €, USD a kuny, jiné valuty prý nemají.
A při té příležitosti jsem se zeptal, jak je to s těmi kurzy u karet a dostal jsem výše zmíněnou odpověď. Nějak se mi to nezdálo - viz zmíněné obch.podmínky - a proto jsem psal že to prověřím v Polsku. Ale asi se tam dostanu až v únoru - pak zde napíši.


13.2.17

Tak se musím omluvit za chybnou informaci ohledně přepočtu - platí to, co je v Obchodních podmínkách banky. To co mi řekl výše zmíněný pracovník banky se nezakládalo na pravdě.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .357 13. 2. 2017 19:10

Tak jsem se v dopisu dozvěděl, že si můžu výši limitů podle svých potřeb změnit v IB. Akorát tam jaksi zapomněli napsat, že to jde jen směrem dolů, trapáci... Takže hurá na pobočku... :-(
Nevíte někdo na kolik se dá nastavit max. celkový limit a max. limit pro výběry z bankomatu? Na počet se raději ani neptám...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod philmencz 13. 2. 2017 19:14

Platba kartou v € vyzkoušena a kurz je ten, který je u DEVIZA PRODEJ, tj. dnes 27,2089 CZK.

Proveden TEST výběru z bankomatu:

Karta Creditas 50 € * 27,209 + 30 Kč = 1390,45 CZK

Karta UniCredit 50€ * 27,570601 = 1378,53 CZK

Takže lépe vychází UniCredit u menších částek, u větších např. u 150€ už vychází lépe Creditas, rozdíl je cca +24 CZK. Takže kdo nechce kreditku Cetelem, tak Creditas nevychází vůbec špatně.
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jisy 13. 2. 2017 19:26

Ale tak tomu je i u jiných bank, které mají horší kurz, ale zato nulový /nízký poplatek za výběr z bankomatu (např. Equa). Pokud vybírám nižší částku, je výše poplatku významnou nákladovou položkou.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 13. 2. 2017 23:39

Koukal sem na webu na fotky IB a vypadá to pěkně takhle "by oko" ;-) :-) .
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 14. 2. 2017 06:56

Bohužel je nutné opisování SMSky při přihlášení. Ještě to na mě ukázalo možnost jakési MPIN autorizace, což bude asi opsání kódu z aplikace. Varianta ID + heslo by mě ale vyhovovala a myslím, že to není nic nebezpečného.

Zatím jsem nepřišel ani na způsob, jak posílat pomocí "důvěryhodných" šablon. Také vždy s autorizací. Což je při přesunu peněz na jiné účty do dalších bank slušně řečeno ... otrava.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 14. 2. 2017 07:15

Ten MPIN funguje tak, že operaci potvrdíš heslem na mobilu, kde máš nainstalovaný smartbanking, podobně jako to má i AB.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod XLADI 14. 2. 2017 08:25

Když převádím mezu BU a SU vlastními, tak tam není volba převod mezi vlastními účty ani předvolby. I vlastní účet se musí přepisovat ručně. Doufám, že to časem zlepší.
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 2. 2017 11:15

Dostal někdo od Creditas tu jejich novou debetní kartu? Nevíte, jak se aktivuje? Ztratil jsem ten doprovodný dopis...
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xkanourek 14. 2. 2017 11:37

Ulož si svoje účty jako šablony (bo jak se to u nich jmenuje) a máš vyřešeno :!:

XLADI píše:Když převádím mezu BU a SU vlastními, tak tam není volba převod mezi vlastními účty ani předvolby. I vlastní účet se musí přepisovat ručně. Doufám, že to časem zlepší.
xkanourek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod funkcorp 14. 2. 2017 13:45

To astrapa :
1. den obyč. poštou karta.
2. - x. den doporučeně PIN.
Pak aktivace : Kontaktní nákup nebo výběr v bankomatu.
Mimo 1. dopis lze získat info v dokumentech CREDITAS.
funkcorp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .357 14. 2. 2017 16:31

Ještě někdy vyzkouším kvalitu infolinky, ale podpora na fejsbůku je tragická. Je sice chvályhodné, že zaměstnávají postižené, ale na cokoliv se jich zeptat je naprostá ztráta času...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .357 15. 2. 2017 15:27

Tahle banka vykrvácí na poštovném. Už mi přišly dva normální dopisy (smlouva a karta) a dva doporučené (piny).
.357
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků