Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KoulK 3. 7. 2017 11:43

xls píše:No nic. Creditas se tímhle zařadila mezi další banky, které se staly nepoužitelnými dříve, než to pořádně rozjely. Co jsem ještě uvažoval kurzy, tak ty nakonec taky nic moc, takže po tomhle v pondělí převést peníze zpátky tam, kde ležely doposud, a nechat ten účet chcípnout.

Myslíš kurzy na kartách? Ty podle Měšce byly dobré...?

Což mi připomíná - chtěl jsem platit s Creditas MC na Maledivách (v USD) a neprošlo, netuším proč. Terminál mi řekl "No honor" :-) Nešlo ani přes jejich druhý náhradní terminál. Jaké máte zkušenosti vy?

(Limit i zůstatek jsem nepřekročil, ve výpisu účtu nevidím žádné zamítnutí... písnul jsem creditas, uvidíme co řeknou)
Naposledy upravil KoulK dne 3. 7. 2017 11:51, celkově upraveno 2
KoulK
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 3. 7. 2017 11:49

Tak jsem právě svůj půlmeloun přeparkoval zpět do Equa a Sberbank... Přemýšlím, jak naložit s těmi prázdnými účty u kampeličkobanky. Rušíte je...??
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 7. 2017 12:34

.357 píše:Tak jsem právě svůj půlmeloun přeparkoval zpět do Equa a Sberbank... Přemýšlím, jak naložit s těmi prázdnými účty u kampeličkobanky. Rušíte je...??

Já mám tu moji "farmářskou bedýnku" větší, taky jsem dnes převáděl, většinu na Zlatý účet (1 %) u Rsts.
Účty zatím nechávám, třeba ještě něco bude.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod XLADI 3. 7. 2017 12:49

Dokud nezavedou minimální podmínky jako Mbank Obrat atd. tak rušit nebudu. Třeba se fakt něco naskytne. Ale dojem to moc nedělá. Po tak krátké době zaříznout i ty první. Kdyby zavedli linmit tak OK ale tohle. Co bude za další 3 měsíce
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taki 3. 7. 2017 13:49

XLADI píše:Co bude za další 3 měsíce

Co může být horšího?
Vlastně může - třeba strop 100.000.
To už by jim tam ale pak těch peněz na půjčování moc nezbylo..
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 7. 2017 15:19

Neřeknu snížit to o pár desetin, ale snížit úrok skokově prakticky na polovinu klientům naznačuje, aby táhli.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod XLADI 3. 7. 2017 19:02

Já táhnul hned ráno. Nechal jsem si tam pár tisíc na nákupy na Aliexpresu, to mi do vánoc vydrží a pokud nic nebude tak pak budu přisypávat po troškách. Ale musím ocenit rychlost převodu. Odesláno cca v 5:30 a v 10:30 jsem to měl na účtech kam jsem to posílal.
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neosobně 3. 7. 2017 19:37

V této mizérii se můj platný TV s 1,75% jeví jako pěkné úročení...
Jak čtu lze u Air bank založit více běžných účtů na jednu identitu, ale bude se mě každý takový běžný účet s 100 000Kč na každém účtu, úročit 1% ??? ..asi těžko...že
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod XLADI 3. 7. 2017 21:01

To bývalo ale už to změnili, protože to někteří praktikovali. Může být vác účtú, ale úročí je jen těch 100K dohromady na všech, ne za každý 100K.
Alternativou může být založit účet na někoho z rodiny, ale to může být ošemetné vzhledem ke vztahům v některých rodinách.
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 7. 2017 08:38

wit.cz píše:Sdělit takovou zásadní informaci v pátek večer a den předem...k tomu netřeba nic dodat.

Ehm... nechci se tady do toho moc vměšovat, ale... já to říkal... :hm viewtopic.php?f=316&t=1256188&p=11393183#p11393183
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 4. 7. 2017 16:54

Dnes jsem se vydal do banky všechno zrušit - běžný účet, spořící účty, kartu. Spořící účty: OK, zrušeny. Karta: banka zná jen zrušení z důvodu krádeže, ztráty nebo zneužití. Nevěděli si rady se situací, kdy klient chce obyčejnou výpověď. Systém nic takového nezná. Následoval telefonát na ústředí. Nakonec mi sepsali zrušení z důvody ztráty, ale to jsem odmítnul podepsat, protože jsem nic neztratil. Musel jsem v dokumentu škrtat a ručně to opravit. Mínus 1 bod.

U běžného účtu mi nastavili výpověď k 4.8., ale já jsem chtěl okamžitou výpověď, na což mi Zákon o platebním styku dává nárok kvůli změně obchodních podmínek k 9.7. V bance opět nevěděli, co s tím dělat. Řekli, že něco takového nejde a neumí to. Opět telefonát na ústředí, tím se nic nevyřešilo. Nakonec jsem tedy se skřípěním zubů podepsal výpověď k 4.8., abych už s nimi nemusel ztrácet čas. Mínus 2 body.

Paní na přepážce tvrdila, že úrokové sazby MUSELI v Creditas snížit, protože ČNB prý po nich vyjela.

Celkový dojem z dnešní návštěvy banky je trochu rozpačitý.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod dargen 4. 7. 2017 17:28

Spíš bych řekl, že pokračují v započatém trendu. Mimochodem Equa taky neumi zrušit účet ihned z důvodu změny obchodnich podmínek.
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mate59 4. 7. 2017 17:50

Nejsem si jistý,ale okamžitě zruší účet když k němu není plat.karta.Kvúli offline platbám kartou ho banka nemúže zrušit ihned.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod XLADI 4. 7. 2017 21:49

Franklin píše:ČNB prý po nich vyjela.

No tak to je zdůvodnění jako prase. Když by po nich vyjela mohli to napsat do zprávy o snížení. Tomu snad nemůže uvěřit nikdo trochu normální. Že by ta 1 desetina byla rozdíl mezi Airbank a Creditas tak obrovský rozdíl?
Zavedení limitu bych zkousl ale takové razantní snížení je obrovský sešup.
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 5. 7. 2017 05:40

To se vam to rusi, kdyz jste zadluzeni a nebo chudi. Ale co lidi, pro ktere je 0,6 hodne..
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka