Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod netlik 29. 12. 2018 12:58

MarekVach píše:Hádal bych, že by to mělo jít. Jaký je k tomu důvod?

Mám TV s expirací 2026 na 3.1 % p.a. s měsíčním připisováním úroků a zvažuji jeho ukončení, pokud by to bylo bez sankce. Převedení na jiného zájemce, pokud by se takový našel, mi přijde levnější varianta, než TV ukončit dříve a zaplatit 2 % za předčasné ukončení TV. Na 7 letým srovnatelným TV Creditas nabízí od 1.1. 2.40 % p.a., takže by to byla win-win partie.
Naposledy upravil netlik dne 29. 12. 2018 17:00, celkově upraveno 2
netlik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 29. 12. 2018 13:55

kamarad.michal píše:Tak to chválím banku CREDITAS, ale současně mě napadá otázka - Co k tomu banku vede, nabírat od klientlů další vklady?
Malá banka s velmi málo vklady může nabídnout sazbu odpovídající tomu, jak na nich dokáže vydělat (např. uložit na 2T u ČNB za 1,75% - náklady na pojištění u garančního fondu) - maličká marže, a s každým novým klientem se zvýší objem, ze kterého vydělávají tu maličkou marži.

Jsme zvědavý, jak se zachovají velké banky typu ČSOB, KB, ČS atd., ale ty o další objemy vkladů nestojí a tak sazby na term.vkladech budou mít stále stejné.
Velké banky už mají spoustu vkladů za 0,01%, nebo nejvýš 0,2% , a prostým uložením u ČNB na nich vydělávají výrazně přes procento. Kdyby plošně zvýšily sazby, přitáhnou neznatelně víc klientů, ale na všech existujících vkladech přijdou o to >1% marže – což se výrazně nevyplatí. (Mohly by nabízet individuální vyšší sazby jen klientům, kteří přinesou nové peníze, ale to by se nesmělo rozkřiknout mezi stávajícími klienty, že mají peníze poslat pryč a pak přivést zpět jako „nové“).
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 1. 2019 21:13

Tak jsem byl kontaktován asi už 4x z "lampárny" Creditasu pro účel zrušení řady starých spořáků. Napřed měla stačit pouhá "zpráva bance" z IB. Tu jsem provedl se všemi os. daty. Poslední požadavek nějaké vyšší "lampářky" Creditasu, však žádá dostavení se osobně nebo, že zašlou "listiny" na zrušení 4 spořáků a já je mám po ověření podpisu zaslat zpět. Chápu, že jsou banka a jedou formálně. Ale někdo tu psal, že mu zrušily spořáky i jen po té zprávě bance z jeho IB....???
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zedna1 9. 1. 2019 23:02

Mne uz driv na dotaz rekli, ze to pujde po telefonu, kdyz budu chtit ty nadbytecne sporaky zrusit.
Ale zatim jsem se k tomu neodhodlal, takze nemohu potvrdit.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 9. 1. 2019 23:32

pobocka
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mate59 10. 1. 2019 18:35

Rušil jsem 2 spořáky.Poslali k podpisu papír k na zrušení,podpis nebylo potřeba ověřit.Dával jsem výpověď 20% z TV,zde vyžadovali ověřený podpis s odúvodněním, že když je částka převyšující sto tisíc je to nutné. Nebo na pobočku.
mate59
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod outlier 15. 1. 2019 11:45

Mají v Creditas ještě teď po novém roce nějakou akci za založení účtu?
outlier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iglooo 23. 1. 2019 18:44

1.35 %? :-)
iglooo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zedna1 23. 1. 2019 23:26

outlier píše:Mají v Creditas ještě teď po novém roce nějakou akci za založení účtu?

do 30.6.2019 odmena 500Kc za doporuceni zalozeni sporiciho uctu nebo terminaku:
https://www.creditas.cz/documents/20705 ... +2019.pdf/
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 24. 1. 2019 07:42

Tak rychle nahnat cele příbuzenstvo co Creditas a prohnat jim přes úcty 100k a zisk je doma :-)
redhaven píše:At jdou všechny banky v česku i s kampeličkami k šípku. Roční sazba TV měla být dávno, dávno min 2%, CB jen srovnala úrok s konkurencí třeba JT

Měla? A proč? Je tu “volný trh” přece, každého volba, kde investuje :-) odkdy jsou úroky v bance nějak výrazně mimo inflaci?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 29. 1. 2019 23:15

Dnes prisla odmena 500Kc za prosincove doporuceni za zalozeni sporiciho uctu.
Dali si nacas, jen 3 dny pred poslednim terminem, do kdy to meli pripsat, ale i tak spokojenost!
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 12. 2. 2019 10:21

Z mailu: Od 15. 2. 2019 znovu zvyšujeme úroky na vašem spořicím účtu. Základní sazba bude 1,0 % ročně. Zvýšená sazba, kterou je úročena částka přesahující hranici 750 tisíc korun, zůstává beze změny ve výši 1,1 % ročně.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 12. 2. 2019 10:30

Jsem zvedav kdy zvysi airbank.
taylor729
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bodyczech 12. 2. 2019 10:40

Nechápu proč se nevyprdnou na to hloupé pásmové úročení, stejně i jim musí být jasné, že na to utáhnou minimum hejlů. Pominu-li krátkodobé a omezené výší akční nabídky ING (2%), Raiffky (3%), tak stejně kulhají za Hello a Richee a jen +- dorovnali Air a Equa...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 12. 2. 2019 11:06

Jo, MPU Banka je taky lepší s 1.08 %.
čulibrk
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka