Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 8. 2019 05:48

VPE: člověče budeš se divit, možná nejsou ty zákony všude stejné, ale s odmítnutím přijmout bankovky vyšších hodnot se v eurozóně setkávám čím dál tím častěji. Začalo to 500 EUR bankovkami a nyní to občas vidím i na 200 EUR.

Nicméně třeba pražské směnárny s tím určitě problém mít nebudou, větší banky s největší pravděpodobností taky ne.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 13. 8. 2019 06:38

Platit € muzes i v Cesku. Ze obchodnik v €zone odmitne jeste neznamena, ze je to legit. Ale pokud jde utratit 1€ a chce vratit 199€ tak ty tendence odmitat jsou pochopitelne.

Banka co pracuje s valutami, tak si neumim predstavit, ze by odmitla?

Chybi konkretni informace.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 13. 8. 2019 10:02

Podle mně prostě mají strach, že je padělaná a nemají odpovídající možnost si to ověřit (HW). Tak je snazší ji odmítnout.
Doporučující kód na 300 Kč zdarma k účtu Revolut (+platební kartu zdarma), 15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 13. 8. 2019 10:11

PatrikChrz píše:VPE: člověče budeš se divit, možná nejsou ty zákony všude stejné, ale s odmítnutím přijmout bankovky vyšších hodnot se v eurozóně setkávám čím dál tím častěji. Začalo to 500 EUR bankovkami a nyní to občas vidím i na 200 EUR.

Nicméně třeba pražské směnárny s tím určitě problém mít nebudou, větší banky s největší pravděpodobností taky ne.

Jo, v zemich EU je to dobra kravina. Ale tak pokud bych treba natankoval na pumpe a nechteli mi velkou bankovku vzit, jejich problem.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod LXIDCX 13. 8. 2019 10:21

vpe píše:Banka co pracuje s valutami, tak si neumim predstavit, ze by odmitla?

Banka ji jako vklad na účet samozřejmě přijme, ale pokud někdo přijde a chce jenom rozměnit, tak to opravdu nedělají. Tuto povinnost mají v ČR pouze u Kč.
LXIDCX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 13. 8. 2019 10:39

200 EUR ti jako vklad veme banka i smenarna ti to smeni ... 500 je uz nekdy problem.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 8. 2019 20:06

Mimonik píše:Jo, v zemich EU je to dobra kravina. Ale tak pokud bych treba natankoval na pumpe a nechteli mi velkou bankovku vzit, jejich problem.

nekde jsem cetl, ze tahle situace se v eurozone stala a pumpar zavolal policii...
Revolut rozdáva 300Kč za založení účtu. Při založení přes můj referral, nabízím dalších 100Kč jako bonus. Více informací přes SZ.
revolut.com/referral/slavomcny!G10D21
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 13. 8. 2019 20:13

A co si pomohl? Ti mu to urcite neplatili. :D
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 8. 2019 20:29

Nepamatuji podrobnosti, ale prepokladam, ze to mohli vzit jako kradez a treba zabavili auto? Nekde se neserou, ze jo.
Revolut rozdáva 300Kč za založení účtu. Při založení přes můj referral, nabízím dalších 100Kč jako bonus. Více informací přes SZ.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 13. 8. 2019 20:32

Nesmysl.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 8. 2019 21:25

jak nesmysl, nevis jakfunguje policie a jake maji zakony v jinych EU statech ne?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 13. 8. 2019 22:51

Zdenda podle vlastnich slov neni inteligentni, protoze ma uzavrenou pojistku.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 14. 8. 2019 17:19

Pojistka jen nedobrovolna, jen ta narizena zakonem (povinne ruceni) nebo zamestnavatelem (na blbost). Dobrovolne uzavira placene pojisteni jen hlupak.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 14. 8. 2019 21:05

OT: zajímavý názor, už jsem viděl vytopený byt s velkou škodou,. ten člověk byl asi rád, že mu tu prasklou vodu kryla pojistka. A příkladů by se určitě našlo vic, škoda způsobená koněm hrazená z pojištění domácnosti nebo že stejné pojistky auto poškozené dítětem.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 14. 8. 2019 21:21

On jenom nechape pojistnou matematiku. To je cely.
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka