Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 4. 9. 2019 10:04

Ok dík.
Nicméně jsem za srpen nic nedostal, ale to je asi tím že do akce jsem se přihlásil až během srpna?
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 4. 9. 2019 13:23

ne, ale musi ti prijit mail o tom ze je to ok.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 4. 9. 2019 18:18

Mail mám ze 7.8.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mate59 4. 9. 2019 18:30

Meil máš ze 7.8.,platby se ti budou počítat až od 1.9. a první 100,- ti připíšou v 10. měsíci.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Vasek06 4. 9. 2019 19:26

Přesně tak, stačí si přečíst podmínky.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod yndezit 4. 9. 2019 20:37

Tak jsem si to myslel dobře, musím se pochválit :P
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 4. 9. 2019 22:06

mate59 píše:Meil máš ze 7.8.,platby se ti budou počítat až od 1.9. a první 100,- ti připíšou v 10. měsíci.


první mesic to tak nebylo. vseci vime.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Jan 5. 9. 2019 09:40

Těch 1,8 % mne trochu děsí. Doufám, že to není předzvěst říjnového snížení i na klasickém spořáku. https://www.penize.cz/ucty-pro-mlade/40 ... reni-da-18
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 9. 2019 09:48

Logiku to má a pokud by šli i pod to, tak to většina z nás stejně dá na ten dětský účet.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iglooo 5. 9. 2019 10:12

Vycházel bych z poslední věty:

"Spoření má začít se sazbou 1,8 %."

Která by správně měla pokračovat:

"...a postupně se bude zvyšovat až na..."

:-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 5. 9. 2019 12:40

dr._lukas píše:...pokud by šli i pod to, tak to většina z nás stejně dá na ten dětský účet.


V každém případě bude VELMI záležet na podmínkách, které budou mít ve smlouvě k dětskému účtu.
Ve chvíli, kdy pošleš peníze na bankovní účet nezletilému, tak už to nejsou tvoje peníze, ale nezletilého.

Podle mé osobní zkušenosti, kdy jsem v červnu zjišťovala podmínky bankovní úschovy peněz při prodeji nemovitosti, mě CREDITAS překvapila tím, že je to u nich na dlouhé lokte a dalekosáhlé dokazování v případě, kdy je kupující (s.r.o. se zahraniční účastí). Kdežto KB má na to Dohodu o správě kupní ceny a sice také musí schválit, ale jsou rychlí, snad po týdnu vám řeknou ano nebo ne. Praxi jsem neprověřila, protože z akce sešlo.
Proto bych se nedivila, kdyby podmínky pro dětský účet byly takové, že rodiče budou omezeni v případném výběru peněz apod.A pokud by si na dětský účet odložili například půl milionu a za půlroku by ho potřebovali vybrat na koupi auta apod., budou možná potřebovat k výběru svolení soudu - že je výběr ve prospěch dítěte, protože jsou to již jeho vlastní peníze, no a to je otázka, zda povolí a hlavně to nějaký čas trvá a je kolem toho zařizování.. A v případě rozvedených rodičů bych dětský účet založila fakt jen na to kapesné pro dítě nad 6let(bude mít kartu), protože se může stát, že budou rodiče chtít účet zrušit a banka může chtít souhlas i od druhého rodiče a ne každý má po rozvodu dobré vztahy.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 9. 2019 02:52

Z dětských a juniorských účtů u jiných bank mám pocit, že obraty na těchto účtech jsou vždy omezeny (řádově desítky tisíc/měsíc), takže bych u Creditas nečekal nic jiného. Většinou se "vymlouvali" na zákon, ale myslím, že v zákoně je nějaké neurčité ustanovení, něco jako "běžné záležitosti".
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 6. 9. 2019 07:08

ja k detskym bank produktum jsem dost skepticky, umis si představit natlak od rodicu vyuzit nejake bank klicky pro zicnani vyhody na ukor zacerneni detske intentity v jakykoliv registrech. Pokud bych byl pro detske ucty, jen s majitelem a rc rodice, na dospelacke identite.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox21 6. 9. 2019 11:21

Pan Jan píše:Těch 1,8 % mne trochu děsí. Doufám, že to není předzvěst říjnového snížení i na klasickém spořáku. https://www.penize.cz/ucty-pro-mlade/40 ... reni-da-18


Je to tak. Od 1.10 bude na spořícím účtu platná nová úroková sazba 1,8 % a to do 31.12. Rozdíl je, že už to nebude do 1,5 mil., ale bez omezení výše vkladu.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iglooo 6. 9. 2019 11:59

Tomu nevěřím ;-)
iglooo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků