Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlaju 6. 10. 2019 23:43

Někdo jde cestou pokus - omyl, Creditas zkouší pokus - pokus - omyl. Ale moc jim to nejde, veřejně prezentované testy jsou spíše omyl - omyl - omyl. (Jako ten s původně nezveřejněným datem konce akčního úroku..)
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 10. 2019 12:53

Ten systém Creditas je fakt nějaký šitý horkou jehlou. K vyzkoušení jejich služeb mě přiměla akce 6x100 Kč za 5 plateb kartou měsíčně (mám tedy jejich běžný účet+kartu jen cca 2 měsíce), ale nestačím se divit! Dnes jsem po delší době kouknul do mobilního bankovnictví a hle: nejen že po zaúčtování jedné z plateb kartou 7.10. tato zůstala i v blokacích, ale navíc mi to ukazuje zcela bezdůvodně disponibilní zůstatek o 4 haléře nižší než účetní! Ten účetní je ok, ale kde se vzalo to zmizení 4 haléřů, to fakt nechápu (ne, žádnou karetní vratku jsem neměl, že ty dělají bordel vím). Takže fakt bych bance víc než těch 100 Kč odměny v tomto stavu jejích systémů nesvěřil! (Email jsem jim už napsal, jsem zvědav na rychlost opravy systémů)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 10. 10. 2019 13:05

Zajímavé. Banku používáme s rodinou přes rok a vše víceméně bez problémů.
OnderCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 10. 2019 13:54

Víceméně … včera jsem byl vyzván k aktualizaci app. Richee, a poté nešel autorizovat příkaz. Ještěže mám IB. Jinak ano, začínám Creditas přicházet na chuť, kombinace Richee se slušným úrokem (BÚ) a SÚ+ s ještě slušnějším úrokem, výběry z atm bez poplatku … používám ho čím dál tím častěji. Ano, změní se to, jakmile sníží úrok (výrazněji) pod konkurenci. Nemilá je "nutnost" s některými věcmi chodit na pobočku, kterých není mnoho (jako Pražák ale vůbec nemůžu brečet :) ).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 10. 2019 14:22

... no já dnes ušetřil korunu :-) a poslal platbu asi v 8:00 z AirBank do Creditas ne jako okamžitou a platba není stále připsaná. :-(

EDIT: .. tak dorazila v 15:13 :-)
Naposledy upravil čulibrk dne 10. 10. 2019 15:14, celkově upraveno 1
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 10. 10. 2019 14:50

Z mojí zkušenosti AirBank odesílá už jen brzo ráno (trvaláky) nebo ve 14h (v souvislosti s tím jejich posunem hranice D+0 z 12 na 14h).
maeth_u
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 10. 10. 2019 21:00

Chodí vám všechny měsíční výpisy?
Zjistil jsem že mě vůbec nechodí výpisy za více měsíců z běžného účtu, namísto toho posílají zcela ignorantský výpis ze zřejmě, zřejmě nejstaršího spořícího účtu, nevím to však jistě, tento paskvil neobsahuje ani číslo účtu , jen text, že nebyly žádné transkace. Otřes. :shock:
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 10. 2019 07:16

Chodí mi všechny výpisy v "normální" formě i u účtů, kde nejsou transakce.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 11. 10. 2019 07:32

No ja u tohoto Ústavu mam asi celkem 5 účtu, z toho dva devizove a chodi me jen tri vypisy uctu, z toho jeden ten paskvil kde neni ani uvedeno k jakemu uctu se vztahuje. Vypis z bezneho korunoveho uctu vubec nechodi, drive nevadilo, nebyl vyuzivan, kdyz nebyla zadna akce.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 10. 2019 09:00

Není náhodou potřeba to někde nastavit? Tedy pokud mluvíš o zasílání výpisů e-mailem, jinak jsou snad v IB (předpokládám, netuším). Každopádně nejlepší je obrátit se na banku.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 11. 10. 2019 14:06

V mobilním IB naisntalovaném před pár týdny nevidím všechny účty. Infolinka tento pastav řeší již minimálně týden a v mobilním IB je stále stejný stav chybějících účtů.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RomannX 12. 10. 2019 22:33

Mám dotaz a nemám s tím žádnou zkušenost. Plánuji koupit hodinky Garmin a rád bych využíval Garmin pay. Je možné nějak v bance Creditas platit přes garmin pay bez běžného účtu? Mám tam jen spořící účty.
RomannX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 10. 2019 05:49

Podle mne nikoliv, ale tak si ten běžný účet zařiď, když je zdarma
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod RomannX 13. 10. 2019 08:49

Díky, taky si to myslím. Jen nejsem příznivcem zakládání dalších běžných účtů. Equa se ke Garmin pay bohužel nemá.
RomannX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 10. 2019 09:03

A co Richee? To je vlastně taky Creditas a je tam úrok 1,5 %
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka