Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 12. 2019 14:52

xls píše:několikrát nalákali na spořák, po pár měsících stažení úroků na polovinu a zase nabídka na založení dalšího se "super" podmínkami.
Tak to bývá i v jiných bankách. Těžko najdeš banku která by udržela výhodný úrok navěky. Komu záleží na úrocích a chce je mít co nejvyšší tak bohužel musí peníze neustále několikrát do roka přesouvat mezi bankami a občas i zakládat nové účty podle toho kde je to zrovna nejvýhodnější.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jujec 13. 12. 2019 14:56

Byl jsem včera v Creditas a ptal jsem se na tu novou kartu. Tak prý bude pro prémiové klienty, což je někdo, kdo má v bance depozita minimálně 3 mil. Kč.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 13. 12. 2019 15:07

vlazy píše:
xls píše:několikrát nalákali na spořák, po pár měsících stažení úroků na polovinu a zase nabídka na založení dalšího se "super" podmínkami.
Tak to bývá i v jiných bankách. Těžko najdeš banku která by udržela výhodný úrok navěky. Komu záleží na úrocích a chce je mít co nejvyšší tak bohužel musí peníze neustále několikrát do roka přesouvat mezi bankami a občas i zakládat nové účty podle toho kde je to zrovna nejvýhodnější.

To je jasný, ale snížit úrok po pár měsících jednorázově na polovinu mi přišlo vychcané až moc.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 13. 12. 2019 15:19

jujec píše:Byl jsem včera v Creditas a ptal jsem se na tu novou kartu. Tak prý bude pro prémiové klienty, což je někdo, kdo má v bance depozita minimálně 3 mil. Kč.

Tak to je dost velká cena za jednu kartu.
maeth_u
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 13. 12. 2019 15:23

Hlavně už to překročí limit 100 000 € a to se většině lidem zde nebude líbit. Navíc teď má Creditas dobrý úrok, ale to nemusí být věčně a pak se bude dít co? Vypoví, nebo nechají? Kvůli blokování peněz v Creditas ta karta nemá smysl. Počkejme si na 15. a uvidíme...
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2019 15:29

maeth_u: Jak se to vezme. Aktuálně mají jedno z nejlepších úročení, navíc bez omezení hranice (což je problém u všech konkurentů, kteří jsou i jen o fous lepší). Pokud tedy někdo nechce investovat, tak je to vlastně zadarmo, jen s tím rizikem, že riskuje to, co je nad pojištěnou částku.

Já do toho půjdu, už jsem si tam půl milionu doposlal odjinud (doufám, že tam v pondělí peníze budou, ať si to můžu založit) a budu se modlit, že nezkrachují :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lafayette16 13. 12. 2019 15:33

jujec píše:Byl jsem včera v Creditas a ptal jsem se na tu novou kartu. Tak prý bude pro prémiové klienty, což je někdo, kdo má v bance depozita minimálně 3 mil. Kč.

Jak dlouho? Stačí mít 3 miliony, dostat kartu a poslat je pryč?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2019 15:34

cz01: Já hádám, že to bude tak, jak jsem psal výše - pro vstup do "blackboxu" je potřeba splnit limit, stejně tak při výroční kontrole (nebo před obnovou karty)

-- 13. 12. 2019 14:35 --

Lafayette16: dtto pro tebe :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fylzen 13. 12. 2019 15:43

Díky všem za rady. Pro mě asi opravdu priorita bezplatné vedení, co nejméně poplatků, výběry z bankomatů zdarma a určitě platby přes Google Pay/Apple Pay. Spoření se určitě vždycky hodí, zatím jsem o tom moc nepřemýšlel. Richee vůbec neznám takže ani netuším o co jde. Na stránkách Creditas jsem na něj snad ani nenarazil. Jinak do zahraničí prakticky nejezdím takže to asi taky nemusím řešit - vždy jsem měl sice Visu ale Mastercard je pokud vím i o trochu lepší co se týče kurzů. Jinak George mi asi nijak nevadil, ale věřím tomu, že by se našlo lepší IB, to od mBank mě taky vizuálně zrovna moc nenadchlo. No mám určitě o čem přemýšlet ale asi nejspíš půjdu do Creditas. Ještě mě teda kamarád lákal na Hello Bank, protože tam momentálně pracuje ale o té teda nevím vůbec nic.
fylzen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2019 15:52

Jako má ČSOB svojí Poštovní spořitelnu, tak Creditas má Richee.cz. Tváří se jako samostatná služba, ale je to stejná banka. Na rozdíl od ČSOB/PS je účet Richee vidět v IB Creditas a účty Creditas v aplikaci Richee.

Výhodou Richee je, že na běžném účtu, ke kterému máš kartu, je úrok 1,5 % (kdežto běžný účet Creditas úročen není), takže volné peníze se ti tam trochu "okotí".

Co se týče kurzů karet, tak záleží na kurzové politice banky, než na karetní asociaci - viz můj článek: https://www.mesec.cz/clanky/maly-test-k ... ich-karet/. Byť jsem zachytil v diskusích že v exotických zemích mívá Visa trochu horší kurzy (ale větší vliv má marže banky).

S Hello Bank také vysloveně nešlápneš vedle, vedení zdarma, jen ty výběry jsou měsíčně pouze tři (dohromady pro ČR i zahraničí), kurzy na debetní kartě horší než u Creditas (je tam 2 % poplatek), ale zase kreditky mají kurzy lepší.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 13. 12. 2019 15:57

Richee nemá možnost povolit inkaso a SIPO, což může být u hlavního účtu pro někoho docela překážka.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod fylzen 13. 12. 2019 16:03

Já jsem opravdu laik a skromný uživatel. Měsíčně opravdu většina plateb je tuzemských, sem tam nějaká zahraniční platba za Netflix apod. takže opravdu nehledám nic extra náročného. Ten počet výběru u mě asi taky není problém, většinou se snažím všude platit debetní kartou. Kreditku jsem nikdy nevedl. Pokud má HB horší kurzy tak asi není o čem přemýšlet. :D

Takže jestli to chápu dobře tak ten Richee účet musím založit spolu s klasickým Creditas účtem abych ho viděl v jejich IB? Mám v tom trochu guláš. :D

-- 13. 12. 2019 15:09 --

Kolem.jdouci píše:Richee nemá možnost povolit inkaso a SIPO, což může být u hlavního účtu pro někoho docela překážka.

Tak to je trochu problém. Pokud mám mít Richee jako hlavní účet a nebudu moct zadávat inkaso tak vlastně nemám plnohodnotný účet a stejně bych potřeboval další.
fylzen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2019 16:09

Ne, nemusí být založen spolu. Jen musíš mít obojí, jedno, které založíš dříve a které později. Prostě v IB Creditas uvidíš účet Richee a v aplikaci Richee uvidíš účet Creditas bez ohledu na to, v jakém pořadí je založíš.

Chceš-li ale 300 Kč za založení Richee, musíš Richee založit dříve, abys splnil podmínku, že jsi dosud nebyl klientem Creditas. Pak už je to jedno.

-- 13. 12. 2019 15:10 --

fylzen píše:Tak to je trochu problém. Pokud mám mít Richee jako hlavní účet a nebudu moct zadávat inkaso tak vlastně nemám plnohodnotný účet a stejně bych potřeboval další.

Ano, pokud potřebuješ tuto službu, tak bys musel mít účet i u Creditas i u Richee. nebo se vzdát toho úročení 1,5 % a mít vše u Creditas.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tmx643 13. 12. 2019 16:21

Jo, něco takového jsem čekal. Když je to bez poplatku i při neplnění, tak je logické, že to nebude za základě příjmu na účet. Takže nic pro nás zadlužené socky s hypotékou. :mrgreen:
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2019 16:35

Uvidíme, třeba bude dalším kvalifikačním kritériem výše hypotéky (u nich, samozřejmě). Takže když už socka, tak pořádná, aspoň za 3 mega :D
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka