Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod OnderCZ 14. 2. 2020 10:20

No nenormální. Ono, podle statistik to bude většina lidí u nás v ČR. Tak to prostě je, to neschováš. My zde na fórů „normální“ podle statistik nejsme.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod RomannX 14. 2. 2020 10:24

iglooo píše:Na běžném účtu má úspory nenormální člověk. Extrémy se nepočítají. ;-)

Ale zpět ke Creditas. Když byla repo sazba 2 %, tak Creditas spořák měl 1,8 %. Když je repo sazba 2,25 %, tak Creditas spořák má 1,6 %. Čím víc, tím míň... :tleskani :oboze

Creditas se mi omrzel tím, že tam akční úrok platí jen chvíli. I kdyby teď dali 2.2%, bude to max. na pár týdnů.
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OnderCZ 14. 2. 2020 10:36

V Monetě taky platil jen chvíli, ING taky jen půl rok, ono to všude platí jen chvíli bohužel.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod RomannX 14. 2. 2020 10:39

U Creditas je to extrém, tam to snižují po dvou, třech měsících.
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 2. 2020 10:40

Záleží jak a podle čeho ty statistiky počítají. Běžný účet má v bankách hodně lidí a pokud za úspory počítají i třeba několik málo stovek nebo tisíc Kč na běžné platby a platby kartou tak se té statistice ani není co divit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Solymr 14. 2. 2020 10:50

73 % BÚ to je síla. Existuje statistika, kolik mají lidé průměrně na BÚ? Když jsem vypočítal dvě časově nesourodé čísla, tak mi vyšlo 119k.
Solymr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod noi2 14. 2. 2020 11:49

Tu tabulku neberte tak vážně, podle mne to neukazuje objem peněz ale počet odpovědí a většina má něco na více produktech. Třeba většinu úspor na spořáku nebo stavebku a menší část na běžném účtu, aby nemuseli řešit mimořádné výdaje přesunem ze spořáku. A ten kdo má málo úspor, tak spořák a těch pár korun navíc neřeší a vše má na BÚ. Vlastně bych se nedivil, kdyby ta tabulka měla u BÚ přes 90%.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 2. 2020 13:44

@Lenka_2:.
Tobě ty akcie nějak leží v žaludku :). No ale k věci, hovoříme každý o jiné statistice. Já hovořil o spořících účtech (ne o celkových depozitech), a tam jde skutečně o 100k a více u nepatrného zlomku populace. Většina, jak už píšou jiní, mají úspory převážně na účtu běžném, a když už spoření, tak to stavební.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 14. 2. 2020 13:58

Existuje pocetna skupina senioru, kteri malym, natoz internetovym bankam neveri a maji strach, ze banka zkrachuje a nekdo zmizi s jejich usporami. Maji na bú i vyssi statisice.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 14. 2. 2020 14:22

A pak ještě nezapomenou na ty seniory, které mají běžně desetitisíce ba i statisíce doma pod polštářem. Nevím, kolik jich je, ale několik jich jen pouze ve svém okolí znám.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 14. 2. 2020 14:39

MPÚ/Trinity žádné běžné účty nemá (teda má, ale mají ho tak jednotky klientů). Uvedené číslo tedy opravdu znamená průměrný zůstatek na spořáku.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 2. 2020 15:33

My zde ale v posledních příspěvcích týkajících se úspor lidí psali o celé populaci, ne jen o MPÚ/Trinity (a to v souvislosti s tím, že Creditas, v jejímž jsme vlákně, prohlašuje svůj SÚ za nejlepší, myšleno pro běžnou klientelu, bez omezování pásmy atd).
To, že Trinity není bankou pro běžné klienty, protože rozumný úrok dává až od čtvrt milionu výše (teď, při minulých akcích dokonce až od milionu výše), tedy přesně opačné chování SÚ, než mají jiné banky, to už jsme zde psali také. Zkrátka cílí na ty s vyššími úsporami na SÚ, to je celé... Ostatní banky to mají naopak, vzhledem ke stropu na objem peněz SÚ (u většiny z nich) cíli na ty běžnější, řadové klienty, se stavem SÚ typicky pod 100-200k. A i kvůli absenci běžných účtů a mnoha akcí s vyšším úrokem třeba až od milionu výše je pak logické, že průměrná úložka klientů Trinity je oproti CZ populaci (a třeba oproti spořáku právě u Creditas) i mnohonásobně vyšší.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Solymr 14. 2. 2020 17:31

Jsem zmaten. Dnes jsem byl na pobočce si nechat založit nový BÚ, což po přihlášení vidím a heslo si změnil, ale vytvoření PIN jsem řekl, že si sám změním v IB, ale já nikde tuhle možnost nevidím. Bude přístupná, až mi karta přijde/resp. bude expedována z banky? Jsem fakt zmaten.
Solymr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powery 14. 2. 2020 17:39

Dnes vše přesunuto z Creditas do Trinity.
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 14. 2. 2020 18:29

Správně. Tak to má být. Však oni se nad sebou zamyslí... :mrgreen: :mrgreen:

#odvahazvýšitúroky :-P
iglooo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka